Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι δειχνει ολες τισ επαφες με αλαμποθρνεζικους χαραχτηρεςειχα τιν αγγλικη εκδοση και τωρα τιν ελληνικη αλλα και παλι τα ιδια δεν ξερω τι λαθος υπαρχη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι δειχνει ολες τισ επαφες με αλαμποθρνεζικους χαραχτηρεςειχα τιν αγγλικη εκδοση και τωρα τιν ελληνικη αλλα και παλι τα ιδια δεν ξερω τι λαθος υπαρχη

φιλε και εμενα αυτο μου συμβαινει,μαλλον εχεις αγγλικα windows κ δεν ειχες ορισει στην εγκατασταση τους οτι εισαι ελλαδα κ τα ελληνικα δεν τα δειχνει,εμενα και το nero ακομα τα τραγουδια που εχω στα ελληνικα δεν δειχνει ονομα δειχνει αλλα αντι αλλων

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι και κάποιος αλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα.... οταν με καλλούν καμια φορά πρασινεί το σημείο που αναφέρει τον αριθμό του καλούντος.... σαν να κολάει....εχω την αναβάθμηση 3.0617.0.6
Link to comment
Share on other sites

Ναι,χρησιμοποιησε το pc suite στο 6680 κ σωσε τα μηνυματα στον υπολογιστη.Κατοπιν συνδεσε το ν80 κ μετεφερε τα σε αυτο παλι μεσω του pc suite....:)

 

Ο μονος τροπος που βρηκα μεσω του pc suite ειναι το nokia phone browser και οπως ειπα πιο πανω, στον φακελο inbox του N80 δεν επιτρεπει να κανεις PASTE τιποτα. Εκτος αν εννοεις να προσπαθησω με syncronize?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω...δεν λεει και πολλα το κινητο με βαση την μπαταρια ε?Γιατι ακουσα για μια μερα..αλλα και για 12ωρα.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω...δεν λεει και πολλα το κινητο με βαση την μπαταρια ε?Γιατι ακουσα για μια μερα..αλλα και για 12ωρα.. :confused:

καμία σχέση!!!

με κανονική χρήση 3 ημέρες κρατάει (τρία 24ωρα)

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση!!!

με κανονική χρήση 3 ημέρες κρατάει (τρία 24ωρα)

Μην με περασετε οτι παω να το μειωσω..εγω το ειπα βαση οσων διαβασα στο τοπικ αυτο (και σχεδον ολοι ειχαν παραπονο με την μπαταρια) :)

Link to comment
Share on other sites

giorgok80 i mpataria krataei 2 meres aneta,an k mono an to mono pou kaneis einai na asxolise me to kinito,alla na min perneis til.Etsi k milas sto tilefono mia mera krataei(gemati).
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι ειναι φιλε μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι και κάποιος αλλος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα.... οταν με καλλούν καμια φορά πρασινεί το σημείο που αναφέρει τον αριθμό του καλούντος.... σαν να κολάει....εχω την αναβάθμηση 3.0617.0.6

 

To πρόβλημα αυτό υπάρχει σε όλα τα Ν80 από την αρχή της κυκλοφορίας του.

Δεν έχει διορθωθεί ακόμη, ούτε με την τελευταία αναβάθμιση.

Το πρόβλημα δεν εμφανίζεται συνεχώς, αλλά είναι υπαρκτό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω παρατηρησει το "προβλημα" με την μπαταρια, μονο οταν μιλαω αρκετα. Υπαρχει περιπτωση αν το γυρισω απο 3G σε 2G να αυξηθει λιγο η διαρκεια ή να'χαμε να λεγαμε? Γιατι το 3G δεν το χρησιμοποιω καθολου.

 

Επισης με το θεμα των μηνυματων. Ακομα δεν εχω βγαλει ακρη.

Εκανα αντιγραφη ολα τα μηνυματα του 6680 απο το τηλεφωνο στην memory card. Απο εκει τα αντεγραψα στον υπολογιστη και μετα αντιγραφη στην memory card του N80. Δεν τα διαβασε καθολου. Εκανα backup το 6680 με το pc suite, μου εμφανισε οτι τα μηνυματα εγιναν backup κανονικα(το ειδα απο το log report) αλλα δεν τα κανει restore στο N80.

Προσπαθησα να κανω το ιδιο και με το synchronize του pc suite, αλλα το προγραμμα δεν επιτρεπει να κανεις synchronize τα μηνυματα.

 

 

Σημερα θα παω σε Nokia Shop. Πρωτον για να μου σφιξουν λιγο το slider(αυτο το περιλαμβανει η εγγυηση ή θα πληρωσω) και δευτερον για να μου μεταφερουν τα μηνυματα απο το ενα κινητο στο αλλο.

Ελπιζω ολα να πανε καλα....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω παρατηρησει το "προβλημα" με την μπαταρια, μονο οταν μιλαω αρκετα. Υπαρχει περιπτωση αν το γυρισω απο 3G σε 2G να αυξηθει λιγο η διαρκεια ή να'χαμε να λεγαμε? Γιατι το 3G δεν το χρησιμοποιω καθολου.

βεβαια θα δεις διαφορα.

Εκανα αντιγραφη ολα τα μηνυματα του 6680 απο το τηλεφωνο στην memory card. Απο εκει τα αντεγραψα στον υπολογιστη και μετα αντιγραφη στην memory card του N80. Δεν τα διαβασε καθολου.
σε ποιο φακελο τα εβαλες στο Ν80; :confused:
Link to comment
Share on other sites

giorgok80 i mpataria krataei 2 meres aneta,an k mono an to mono pou kaneis einai na asxolise me to kinito,alla na min perneis til.Etsi k milas sto tilefono mia mera krataei(gemati).

 

 

paidia ego einai zitima an milao 30 lepta ti mera kai an pairno kai 1 foto kai mou krataei miamisi mera me to zori.... as poume tora to fortisa xtes stis 10 to brady kai i fortisi teleiose stis 12... molis mou adeiasei tha sas po na kratame xrono lol...

Link to comment
Share on other sites

emena file mou pou exoume akribos tin idia anaba8misi den kanei kati tetoio.

 

anaferomai ston metaxash

 

paidia ego einai zitima an milao 30 lepta ti mera kai an pairno kai 1 foto kai mou krataei miamisi mera me to zori.... as poume tora to fortisa xtes stis 10 to brady kai i fortisi teleiose stis 12... molis mou adeiasei tha sas po na kratame xrono lol...

 

 

kai emena mia apo ta idia.krima na min krataei i mpataria parapanw.den to sizitame an ksexasteis kai xrisimopoiiseis to WiFi ekei pleon prepei na exeis mazi sou to fortisti.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως ξερει κανείς να μου πει αν μπορώ να στείλω απο το Ν80 μου,παιχνίδια ή εφαρμογές μέσω Bluetooth;Κάθε φορά που πάω να στείλω σε άλλο κινητό μου λέει:" H αποστολή κλειδωμένου αντικειμένου είναι αδύνατη".Τι μπορώ να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Mήπως ξερει κανείς να μου πει αν μπορώ να στείλω απο το Ν80 μου,παιχνίδια ή εφαρμογές μέσω Bluetooth;Κάθε φορά που πάω να στείλω σε άλλο κινητό μου λέει:" H αποστολή κλειδωμένου αντικειμένου είναι αδύνατη".Τι μπορώ να κανω;

 

 

!!!! Den to exo dokimasi akoma !!!!

to apogeuma 8a totestaro an mporeso.

Dokimase me to Y-Browser 8a to vris sto http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=35

 

Logika me auto 8a mporis na to kanis eukola.

 

Good luck

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος που βρηκα μεσω του pc suite ειναι το nokia phone browser και οπως ειπα πιο πανω, στον φακελο inbox του N80 δεν επιτρεπει να κανεις PASTE τιποτα. Εκτος αν εννοεις να προσπαθησω με syncronize?

Το τελευταιο pc suite εχει μια επιλογη που λεει μηνυματα.Αν την επιλεξεις βλεπεις ολα τα μηνυματα που υπαρχουν στο τηλεφωνο.Κατοπιν τα επιλεγεις ολα κ τα κανεις αντιγραφη στην επιφανεια εργασιας (η οπου αλλου θες) κ μετα αλλαζεις το κινητο κ συνδεεις το ν80.Στη συνεχεια αντιγραφεις τα μηνυματα απο την επιφανεια εργασιας στο προχειρο του κινητου παλι απο την επιλογη "μηνυματα" του pc suite.Προσεξε ομως να εχεις την εκδοση 6.7 κ πανω (υπαρχει στο CD του ν80).Το δοκιμασα σημερα κ δουλεψε οκ.Δοκιμασε το κ πες μας...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Mήπως ξερει κανείς να μου πει αν μπορώ να στείλω απο το Ν80 μου,παιχνίδια ή εφαρμογές μέσω Bluetooth;Κάθε φορά που πάω να στείλω σε άλλο κινητό μου λέει:" H αποστολή κλειδωμένου αντικειμένου είναι αδύνατη".Τι μπορώ να κανω;

 

Δοκιμασε με το profi explorer, το εχω δοκιμασει και γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέω να παρω το Ν80 και βλέπω πρόβλημα με την μπαταρία, για δοκιμάστε να βάλετε τον ήχο κλήσης,που κατα πάσα πιθανότητα είναι mp3, στην μνήμη του τηλεφώνου και όχι στην κάρτα. Με το παραπανω λύθηκε παρόμοιο πρόβλημα που είχα με το 6230. Περιμένω απαντήσεις να δω θα το πάρω η να ψάξω για κάτι άλλο.

 

Φιλικά

 

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο pc suite εχει μια επιλογη που λεει μηνυματα.Αν την επιλεξεις βλεπεις ολα τα μηνυματα που υπαρχουν στο τηλεφωνο.Κατοπιν τα επιλεγεις ολα κ τα κανεις αντιγραφη στην επιφανεια εργασιας (η οπου αλλου θες) κ μετα αλλαζεις το κινητο κ συνδεεις το ν80.Στη συνεχεια αντιγραφεις τα μηνυματα απο την επιφανεια εργασιας στο προχειρο του κινητου παλι απο την επιλογη "μηνυματα" του pc suite.Προσεξε ομως να εχεις την εκδοση 6.7 κ πανω (υπαρχει στο CD του ν80).Το δοκιμασα σημερα κ δουλεψε οκ.Δοκιμασε το κ πες μας...

 

 

Το δοκίμασα (έκδοση 6.8.22), αλλά ενώ τα εμφανίζει στα "πρόχειρα" στον υπολογιστή, στο κινητό δεν μεταφέρονται. Και copy-paste που έκανα από το 6680 στον υπολογιστή και μετά στο Ν80, δεν τα κατάφερα.

Τι κάνω λάθος;

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο pc suite εχει μια επιλογη που λεει μηνυματα.Αν την επιλεξεις βλεπεις ολα τα μηνυματα που υπαρχουν στο τηλεφωνο.Κατοπιν τα επιλεγεις ολα κ τα κανεις αντιγραφη στην επιφανεια εργασιας (η οπου αλλου θες) κ μετα αλλαζεις το κινητο κ συνδεεις το ν80.Στη συνεχεια αντιγραφεις τα μηνυματα απο την επιφανεια εργασιας στο προχειρο του κινητου παλι απο την επιλογη "μηνυματα" του pc suite.Προσεξε ομως να εχεις την εκδοση 6.7 κ πανω (υπαρχει στο CD του ν80).Το δοκιμασα σημερα κ δουλεψε οκ.Δοκιμασε το κ πες μας...

 

 

Αυτο το δοκιμασα εννοειτε απλα δεν ειμαι σιγουρος αν δοκιμασα να κανω το Paste στα drafts. Νομιζω ομως οτι ουτε εκει μου επιτρεπει να το κανω.

Δοκιμασα και με αλλους τροπους, οπως μεταφορα στην καρτα μνημης και αντιγραφη στην καρτα μνημης του Ν80 αλλα δεν τα διαβαζει καθολου. το προβλημα που παρατηρησα ειναι το εξης. Οταν κανω paste τα μηνυματα του τηλεφωνου στον υπολογιστη τους δινει διαφορετικη ονομασια απ'οτι εχουν στο τηλεφωνο. Και με το paste που κανω στο Ν80, μου λεει οτι δεν μπορει να διαβασει το συγκεκριμενο αρχειο. Μηπως ειναι προβλημα λειτουργικου, γιατι PC Suite εχω το τελευταιο 6.8(22).

Παντως και στο Nokia Center που το πηγα δεν μπορεσαν να κανουν την μεταφορα.

Δεν ξερω τι παιζει.... και δεν μπορω να δωσω και το τηλεφωνο ακομα μιας και δεν θελω να χασω τα μηνυματα....

Link to comment
Share on other sites

!!!! Den to exo dokimasi akoma !!!!

to apogeuma 8a totestaro an mporeso.

Dokimase me to Y-Browser 8a to vris sto http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593&page=35

 

Logika me auto 8a mporis na to kanis eukola.

 

Good luck

Δυστυχώς ούτε και με αυτή την εφαρμογή γίνεται.Μόλις το δοκίμασα και τζίφος! :(

Ακόμα όταν πάω να κάνω rename μεγάλους φακέλους, με πετάει έξω.Πάντως σαν εφαρμογή είναι πολύ καλήτερη από τον Sexplorer.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια θα δεις διαφορα.σε ποιο φακελο τα εβαλες στο Ν80; :confused:

 

Στο N80 δεν υπαρχει πλεον ο φακελος System/Mail, αλλα αν θυμαμαι καλα μπαινουν σε εναν κρυφο φακελο private (νομιζω) και εκει εχει εναν φακελο Mail2.

 

Εκει αν δεν κανω λαθος κραταει τα μηνυματα η καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...