Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως έχεις να προτείνεισ κανένα καλό browser ?? :S .. δεν έχω δουλέψει κανέναν γι αυτο ρωτάω ..

 

 

(Nervous soz.. :s .... εξικιώνομαι σιγα σιγα :s) *τεστ..

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από κάτι χρόνια με το 6600 ήρθα και εγώ στο n80. Καλό φαίνεται. Μόνο για το 3g (που στέλνει τσίτες data) και το ραδιόφωνο (που πάντα ήθελα), είναι φοβερή αναβάθμιση! Ελπίζω να με βγάλει και αυτό 2-3 χρονάκια !

Τώρα άντε να βγάλεις 110+ σελίδες… Παλιές καλές εποχές.

 

Και δυο ερωτήσεις:

1.Πως βλέπω τι firmware έχω?

2. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση μόνος μου με usb ή μόνο σε αντιπροσωπεία όπως και παλιά ?

 

Ευχαριστώ !

y4
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάτι χρόνια με το 6600 ήρθα και εγώ στο n80. Καλό φαίνεται. Μόνο για το 3g (που στέλνει τσίτες data) και το ραδιόφωνο (που πάντα ήθελα), είναι φοβερή αναβάθμιση! Ελπίζω να με βγάλει και αυτό 2-3 χρονάκια !

Τώρα άντε να βγάλεις 110+ σελίδες… Παλιές καλές εποχές.

 

Και δυο ερωτήσεις:

1.Πως βλέπω τι firmware έχω?

2. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση μόνος μου με usb ή μόνο σε αντιπροσωπεία όπως και παλιά ?

 

Ευχαριστώ !

kaloriziko file moy

1.*#0000#

2.an thes na eisai sxedon sigoyros,kane anabathmisi apo kanena kalo nokia shop

 

kai mi toy bgaleis ta matia stin arxi,kane swstes fortiseis - ekfortiseis

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

kaloriziko file moy

1.*#0000#

2.an thes na eisai sxedon sigoyros,kane anabathmisi apo kanena kalo nokia shop

 

kai mi toy bgaleis ta matia stin arxi,kane swstes fortiseis - ekfortiseis

τι αναβάθμηση υπάρχει για το ν80 ??? και πώς μπορώ να δώ αν χρειάζομαι αυτή την αναβάθμηση ?? σίγουρα δεν είναι εγκατεστημένη?? το αγόρασα πριν μία εβδομάδα γι αυτό ρωτάω.. και αν χρειάζεται είναι δωρεάν ?? που μπορώ να βρώ nokia shop??

 

 

(και κάτι ακόμα .. τι είναι το firmware?)

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

τι αναβάθμηση υπάρχει για το ν80 ??? και πώς μπορώ να δώ αν χρειάζομαι αυτή την αναβάθμηση ?? σίγουρα δεν είναι εγκατεστημένη?? το αγόρασα πριν μία εβδομάδα γι αυτό ρωτάω.. και αν χρειάζεται είναι δωρεάν ?? που μπορώ να βρώ nokia shop??

 

 

(και κάτι ακόμα .. τι είναι το firmware?)

 

Firmware είναι το λειτουργικό σύστημα μίας συσκευής. Είναι το λογισμικό που την κάνει ζωντανή.

Με το *#0000# βλέπεις την έκδοση του firmware που τρέχει η συσκευή σου. Η νεότερη είναι η v 3.0617.0.6.;)

Η αναβαθμίσεις είναι δωρεάν όταν είναι μέσα στην εγγύηση, που είναι 2 χρόνια από την ημέρα αγοράς. Φυσικά, πιστοποίηση της εγγύησης είναι η απόδειξη αγοράς.

Το κοντινότερο σε εσένα Nokia Shop μπορείς να το βρείς κάνοντας click εδώ!:)

Ελπίζω να σε κάλυψα.:D

Link to comment
Share on other sites

Firmware είναι το λειτουργικό σύστημα μίας συσκευής. Είναι το λογισμικό που την κάνει ζωντανή.

Με το *#0000# βλέπεις την έκδοση του firmware που τρέχει η συσκευή σου. Η νεότερη είναι η v 3.0617.0.6.;)

Η αναβαθμίσεις είναι δωρεάν όταν είναι μέσα στην εγγύηση, που είναι 2 χρόνια από την ημέρα αγοράς. Φυσικά, πιστοποίηση της εγγύησης είναι η απόδειξη αγοράς.

Το κοντινότερο σε εσένα Nokia Shop μπορείς να το βρείς κάνοντας click εδώ!:)

Ελπίζω να σε κάλυψα.:D

να να'σαι καλα.. το τελευταίο έχω . αλλα εμενα μου φέναιται λίγο αργο .. :S ..

 

 

 

 

*** μήπως ξέρει κανείς πώς θα ενεργοποιίσω τα MMS στο ν80 ??

 

και κάτι ακόμα .. προσπαθώντας να πάρω τις ρυθμίσεις απο το site ths Nokia και αφού έκανα όλα τα απαραίτητα και μου έστειλαν το μήνυμα διαμόρφωσης, μου ζητάει ενα PIN ρυθμίσεων διαμόρφωσης.. τι είναι αυτο ??? δεν έχω αλλάξει κάτι τετοιο .. μήπως υπάρχει κάποιο εργοστασιακό PIN που ισχύει για όλα τα νοκια?? κι αν ναι ποιος είναι αυτός ?

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

εχοντας πιασει στα χερια μου τα πιο πολλα hi end κινητα,se,nokia κτλ,

καταλιγω να λησμονω τις μερες του 6680 μου,μακραν το πιο βολικο στο χερι κινητο ever!!!(και τα ειχε και ολα)

το n80 μου θυμιζει το 6630,που καλο τηλεφωνο μεν αλλα κατι του ελειπε.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

 

*** μήπως ξέρει κανείς πώς θα ενεργοποιίσω τα MMS στο ν80 ??

 

και κάτι ακόμα .. προσπαθώντας να πάρω τις ρυθμίσεις απο το site ths Nokia και αφού έκανα όλα τα απαραίτητα και μου έστειλαν το μήνυμα διαμόρφωσης, μου ζητάει ενα PIN ρυθμίσεων διαμόρφωσης.. τι είναι αυτο ??? δεν έχω αλλάξει κάτι τετοιο .. μήπως υπάρχει κάποιο εργοστασιακό PIN που ισχύει για όλα τα νοκια?? κι αν ναι ποιος είναι αυτός ?

 

1.Τηλέφωνο στο δίκτυο που ανήκεις .

2. Το πιν που αναφέρεις εμφανίζεται στην σελίδα της νοκια με το που

θα στείλεις τις ρυθμίσεις στο κινητό σου .Αυτό θα πληκτρολογήσεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1.Τηλέφωνο στο δίκτυο που ανήκεις .

2. Το πιν που αναφέρεις εμφανίζεται στην σελίδα της νοκια με το που

θα στείλεις τις ρυθμίσεις στο κινητό σου .Αυτό θα πληκτρολογήσεις .

nervous ευχαριστώ, τα κατάφερα και σε 4 ώρες θα έχουν ενεργοποιιθει..

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569410

Παιδια αυτην την καρτα μνημης την εχει παρει κανεις??Λειτουργει με το Ν80 χωρις προβληματα??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

ποιός ξέρει ποιόν browser είναι καλός για να βάλω στο ν80??? και αν υπάρχει κάπου ώστε να τον βρω , οχι τριαλ.. κανονικη εκδοση

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569410

Παιδια αυτην την καρτα μνημης την εχει παρει κανεις??Λειτουργει με το Ν80 χωρις προβληματα??

 

τις συγκεκριμενες κάρτεσ προσωπικά τις έχω δουλεψει αρκετά και για να πώ την αλήθεια δεν μου παρουσίασαν κανένα προβλημα.. τωρα την 2γ δεν την έχω χρησιμοποιισει ποτέ ...

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

απο συζητηση περι firmware σε ξενο forum:

 

Apparently there is a new firmware version for RM-92:

 

V 4.0020.0.1

25-06-2006

RM-92

Nokia N80

 

λογικα δεν θα αργησει,σημεια που βελτιωνει δεν αναφερονται

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

New firmware ? - Ωραία.

Προσωπικά ελπίζω να λύσει τα προβλήματα συνεργασίας που έχει τώρα με τα bluetooth ακουστικά (έχω τα Nokia HS-36W kai 56W).

Ειδικά με το 36W μία στις δύο απαντάει την κλήση με τέρμα χαμηλωμένη την ένταση και δεν με αφήνει να την ανεβάσω -

μερικές δε φορές ενώ απαντάω με το κουμπί του ακουστικού η συνομιλία έχει ενεργοποιηθεί στο τηλέφωνο ....

(και με 7 ώρες εξερχόμενες κλήσεις το μήνα έχει αρχίσει το αυτί μου να .. φωσφορίζει !:p )

Link to comment
Share on other sites

απο συζητηση περι firmware σε ξενο forum:

 

Apparently there is a new firmware version for RM-92:

 

V 4.0020.0.1

25-06-2006

RM-92

Nokia N80

 

λογικα δεν θα αργησει,σημεια που βελτιωνει δεν αναφερονται

Που,ποτε,γιατι...:p :)

Δωσε λινκ!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά;

Γιατί όταν κάνω εγκατάσταση ένα θέμα στο κινητό,αρχίζει την εγκατάσταση και λίγο πριν ολοκληρωθεί μου βγάζει η εγκατάσταση είναι αδύνατη??Πριν το κάνω αναβάθμιση δεν μου έβγαζε αυτό το μήνυμα..Ξέρετε γιατί βγάζει αυτό το μήνυμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά;

Γιατί όταν κάνω εγκατάσταση ένα θέμα στο κινητό,αρχίζει την εγκατάσταση και λίγο πριν ολοκληρωθεί μου βγάζει η εγκατάσταση είναι αδύνατη??Πριν το κάνω αναβάθμιση δεν μου έβγαζε αυτό το μήνυμα..Ξέρετε γιατί βγάζει αυτό το μήνυμα?

 

Το κάνει και σε μένα μερικές φορές. Αν είχες εγκαταστήσει προηγουμένως το ίδιο θέμα, δοκίμασε πρώτα να το σβήσεις. Πολύ πιθανό να χρειαστεί να σβήσεις όλα τα themes :X και να ξαναπεράσεις αυτά που σου αρέσουν περισσότερο. Γενικά, τα Series 60 v3.0 έχουν αποδείξει ότι δεν είναι για πολλούς πειραματισμούς με βάλε-βγάλε themes, το μητρώο τους γίνεται corrupted για ψίλου πήδημα. :worry:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

New firmware ? - Ωραία.

Προσωπικά ελπίζω να λύσει τα προβλήματα συνεργασίας που έχει τώρα με τα bluetooth ακουστικά (έχω τα Nokia HS-36W kai 56W).

Ειδικά με το 36W μία στις δύο απαντάει την κλήση με τέρμα χαμηλωμένη την ένταση και δεν με αφήνει να την ανεβάσω -

μερικές δε φορές ενώ απαντάω με το κουμπί του ακουστικού η συνομιλία έχει ενεργοποιηθεί στο τηλέφωνο ....

(και με 7 ώρες εξερχόμενες κλήσεις το μήνα έχει αρχίσει το αυτί μου να .. φωσφορίζει !:p )

 

Τα ίδια ακριβώς κάνει και σε μένα με το HS-36W. Επιπλέον, στα καλά καθούμενα αποσυνδέεται (όντας δίπλα δίπλα και χωρίς να απομακρυνθούν καθόλου) και μετά από λίγο ξανασυνδέεται. Δεν ξέρω όμως ποιο από τα δύο ευθύνεται, το τηλέφωνο ή το handsfree;

Link to comment
Share on other sites

απο συζητηση περι firmware σε ξενο forum:

 

Apparently there is a new firmware version for RM-92:

 

V 4.0020.0.1

25-06-2006

RM-92

Nokia N80

 

λογικα δεν θα αργησει,σημεια που βελτιωνει δεν αναφερονται

 

Από ότι διάβασα ,δεν έχει κυκλοφορήσει τέτοιο λογισμικό από

την νόκια ,αναμένουμε λοιπόν .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

απο συζητηση περι firmware σε ξενο forum:

 

Apparently there is a new firmware version for RM-92:

 

V 4.0020.0.1

25-06-2006

RM-92

Nokia N80

 

λογικα δεν θα αργησει,σημεια που βελτιωνει δεν αναφερονται

Συμφωνώ και με τον nervous... αυτή η είδηση είναι όντως αρβύλα!!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς κάνει και σε μένα με το HS-36W. Επιπλέον, στα καλά καθούμενα αποσυνδέεται (όντας δίπλα δίπλα και χωρίς να απομακρυνθούν καθόλου) και μετά από λίγο ξανασυνδέεται. Δεν ξέρω όμως ποιο από τα δύο ευθύνεται, το τηλέφωνο ή το handsfree;

 

Το HS-36W πάντως που έχω δούλευε μια χαρά με το Νοκια 3230 που είχα πριν. Επίσης παρόμοια προβλήματα κάνει και με το HS-56W ...

Τα παραπάνω με κάνουν να πιστεύω ότι είναι σαφώς πρόβλημα του τηλεφώνου - που ελπίζω να λυθεί με όποιο επόμενο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού αλλα δεν είναι 4.χχ.

RM-92_EMEA_PR_dp_v12.04_SW3.0618.0.2

Την έχω αλλα για κάποιο λόγο δεν μπορώ να την ανεβάσω στο rapidshare. Κολλάει συνέχεια. Στο megaupload ανεβάζει με 3-4kbps και μετα πάλι κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...