Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσο κραταει η μπαταρια σας με πληρη φορτιση και κανονικη χρηση??? Και firmware που μπορουμε να βρουμε να το αναβαθμισουμε??? 'Η γινετε μονο απο Nokia shop.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, και εγω ενας κατοχος n80 με πολλες ερωτησεις... γνωριζετε καποια links που να μπορω να κατεβασω free games και εφαρμογες. Κατεβασα games με καταληξη .sis αλλα δεν τις τρεχει.Γενικα κανει reset(λευκη οθονη και επανεκκινηση)απο μονο του και δεν ξερω γιατι.Επεισεις πειτε μου παρακαλω ακριβως πως ακριβως βαζω ενα url μιας σελιδας. ευχαριστω για τον χρονο σας.

λοιπον εφαρμογες μπορεις να βρεις κι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593,μαλιστα ενα παιδι εχει κανει ολες τις εφαρμογες που παιζουν στο n-80 πακετακι ετοιμο για down.

games εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=124562.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια σας με πληρη φορτιση και κανονικη χρηση??? Και firmware που μπορουμε να βρουμε να το αναβαθμισουμε??? 'Η γινετε μονο απο Nokia shop.

λοιπον εμενα εχει πιασει και 2 ημερες αναμονης αλλα το κλεινω το βραδυ κατα τις 2-3.firmware μονο σε nokia shop.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

H μνήμη τηλεφώνου μειώνεται γιατί τα αρχεία *.sis ή *.jar που στέλνεις στο κινητό για να γίνει η εγκατάσταση, μένουν στην μνήμη τηλεφώνου. Μπορείς να πας εργαλεία>διαχείρηση εφαρμογών και να σβήσεις αυτά τα αρχεία. Θα καταλάβεις ποια είναι γιατί θα τα βλέπεις διπλά. Να σβήνεις αυτά που από κάτω γράφουν "Μη εγκατεστημένη" ;)

 

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι bug του τηλεφώνου ή εγώ κάνω κάτι λάθος, αλλά όταν προσθέτω ένα τραγούδι στην κάρτα μνήμης, ενώ έχω εκεί αποθηκευμένη μία λίστα με τραγούδια, αυτή καταστρέφεται και μου βγάζει ένα μήνυμα "μη έγκυρη λίστα τραγουδιών". Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανένας, γιατί κάθε φορά που βάζω ένα τραγούδι ξαναφτιάχνω τη λίστα από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολο τον κοσμο!

Σε λιγες μερες και εγω θα ανανεωσω το Ν70 μου με το Ν80 και ψαχνω για διαφορα αξεσουαρ για το τηλεφωνο και ειδα αυτο http://www.megamarket.gr/twinmos1gbminisd-p-26970.html

Μου φαινεται ενδιαφερον και ειπα να σας το πω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.Σε λειτουργια 3G καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια το κινητο ??? Αν ναι πως την απενεργοποιω ??? Ευχαριστω.:) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

exw egkatastisei para polla .sis programs kai games alla ola ,kata tin egkatastasei mou lene pws den upostirizetai, ti sumbainei? akolouthw ton dromo, egkatastasi efarmorwn, diplo klik sto arxeio .sis kai meta mou leei stin othoni tou pc "oloklhrwste tin egkatastasi sto periballon xristi tou tilefonou" kai parallila sto n 80 oti den upostirizetai. ti lathos kanw?
Link to comment
Share on other sites

exw egkatastisei para polla .sis programs kai games alla ola ,kata tin egkatastasei mou lene pws den upostirizetai, ti sumbainei? akolouthw ton dromo, egkatastasi efarmorwn, diplo klik sto arxeio .sis kai meta mou leei stin othoni tou pc "oloklhrwste tin egkatastasi sto periballon xristi tou tilefonou" kai parallila sto n 80 oti den upostirizetai. ti lathos kanw?

eisai siguros oti einai gia to n80 oi efarmoges ?? oi palies efarmoges apo ta s60 den yposthrizontai !!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.Σε λειτουργια 3G καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια το κινητο ??? Αν ναι πως την απενεργοποιω ??? Ευχαριστω.:) :)

 

Ναι .

http://img233.imageshack.us/img233/1680/manual5iq.th.jpgManual σελιδα 125

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έχω και εγώ το κινητο:D Έχω 2 ερωτήσες:

 

1) Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να "κλειδώσω" μια εικόνα, δεν θέλω να φαίνεται μέσα στην έκθεση. Δοκίμασα να την πάω σε άλλο φάκελο άλλα πάλι την εμφανίζει. Δεν θέλω να την διαγράψω, απλά να περιορίσω την πρόσβαση στην εικόνα.

 

2) Το κινητό το πήρα από ένα μικρό μαγαζί κοντά στην γειτονιά μου, γιατί το είχε ετοιμοπαράδοτο και μου έκανε και καλή τιμή. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η απόδειξη που μου έκοψε ήταν από ταμειακή μηχανή και όχι από κάποιον η/υ. Γράφει πάνω μόνο την λέξη κινητά. Βέβαια το βιβλιαράκι πίσω μου το έχουν σφρσγίσει και έχουν βάλει και υπογραφή. Μου είπαν πως δεν χρειάζεται να ανησυχώ για κάτι γιατί και μόνο από το IMEI "φαίνεται" αν είναι μέσα στην εγγύηση το τηλέφωνο. Ισχύει αυτό? Προβληματίζομαι μην έχω κάποιο πρόβλημα αν το πάω για αναβάθμιση σε κάποιο Nokia Shop.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

επειδή δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί γράφω την εντολή για όποιον θέλει να βρεί τη mac address του ν80

*#62209526#

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να "κλειδώσω" μια εικόνα, δεν θέλω να φαίνεται μέσα στην έκθεση. Δοκίμασα να την πάω σε άλλο φάκελο άλλα πάλι την εμφανίζει. Δεν θέλω να την διαγράψω, απλά να περιορίσω την πρόσβαση στην εικόνα.

 

Αυτό μπορεί να γίνει αν εγκαταστήσεις έναν επιπλέον file explorer εκτός από αυτόν που έχει το λειτουργικό (θα βρεις στο i-phone), πας στο φάκελο που υπάρχει η εικόνα, και στα attributes της εικόνας αλλάξεις τη ρύθμιση <hide> από off σε on.

 

Έτσι, η εικόνα θα είναι προσβάσιμη από τον file explorer αλλά θα είναι κρυφή από οποιδήποτε εφαρμογή του συστήματος (όπως η Έκθεση, η διαχείριση αρχείων κλπ)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που θα ξαναρωτησω αλλα δεν βρηκα καθολου θεματα στο Nokia S60 (3rd Edition) μηπως ξερετε που θα βρω:( :(

 

Οσο για file explorer: SExplorer 1.0 ειναι ενας μεσα στο myfiles>Nokia S60 (3rd Edition)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που θα ξαναρωτησω αλλα δεν βρηκα καθολου θεματα στο Nokia S60 (3rd Edition) μηπως ξερετε που θα βρω:( :(

 

:confused:

Ξεκινα απο την 1η σελιδα και συνεχισε μεχρι το τελος του θεματος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

 

Που βρισκουμε file explorer και ποιον προτεινετε?

 

2 κυκλοφορουν μεχρι τωρα για symbian 9.1 :

SExplorer 1.0 που δεν κανει πολλα (δηλ τιποτε), και ο Profilexplorer ,ενσωματωμενη ομως εφαρμογη ,στο Profilmail .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς πρόβλημα στη συνεργασία με handsfree bluetooth ?

Πιο συγκεκριμμένα με το Nokia HS-36W πολλές φορές όταν πάω να απαντήσω την κλήση από το handsfree, μου το ανοίγει με χαμηλωμένη τέρμα την ένταση - και δεν με αφήνει να την ανεβάσω, την κατεβάσει τέρμα πάλι μόνο του.

Αναγκάζομαι να περάσω την κλήση στο τηλέφωνο και μετά πάλι στο handsfree οπότε και τη 2η φορά δουλεύει κανονικά

(το handsfree έχει δοκιμαστεί με άλλο τηλέφωνο Nokia και λειτουργεί κανονικά - παρόμοια προβλήματα μου κάνει και με το HS-56W που δοκίμασα ...)

Link to comment
Share on other sites

ο συγχρονισμός μεταξύ mac και ν80 με το isync γίνεται μια χαρά , χωρίς να είναι ακόμη επίσημα support από την apple. γίνεται με το γνωστό κόλπο στη metaclass.plist του isync.

 

αυτά για όποιος είναι macuser

 

 

<<

 

<key>com.nokia.N80</key>

<dict>

<key>Identification</key>

<dict>

<key>com.apple.cgmi+cgmm</key>

<string>Nokia+Nokia N80-1</string>

<key>com.apple.gmi+gmm</key>

<string>Nokia+Nokia N80-1</string>

</dict>

<key>InheritsFrom</key>

<array>

<string>family.com.nokia.serie60v2.3</string>

</array>

<key>Services</key>

<array>

<dict>

<key>ServiceName</key>

<string>com.apple.model</string>

<key>ServiceProperties</key>

<dict>

<key>ModelIcon</key>

<string>NOKN80.tiff</string>

<key>ModelName</key>

<string>N80</string>

</dict>

</dict>

</array>

</dict>

 

 

>>

 

http://n91php.blogspot.com/2006/05/n91-can-isync-22.html

 

 

προσοχή όμως να μην γίνει κάποιο μπέρδεμα με προηγούμενες επαφές στο book, πάντα απαραίτητο ένα backup και των δυο.

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς πρόβλημα στη συνεργασία με handsfree bluetooth ?...

 

Emena ws twra mou douleuei mia xara...

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια σας με πληρη φορτιση και κανονικη χρηση??? Και firmware που μπορουμε να βρουμε να το αναβαθμισουμε??? 'Η γινετε μονο απο Nokia shop.

 

Auto eksartatai apo ti xrisi...Pantws an den 8es h' den xreiazesai 3G leitourgia kleise apo to menu diktya tin UMTS leitourgia...Bale to mono GSM...Etsi sigoura 8a sou krataei perissotero...Emena mou krataei toulaxiston ton diplasio xrono.

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς πρόβλημα στη συνεργασία με handsfree bluetooth ?

Πιο συγκεκριμμένα με το Nokia HS-36W πολλές φορές όταν πάω να απαντήσω την κλήση από το handsfree, μου το ανοίγει με χαμηλωμένη τέρμα την ένταση - και δεν με αφήνει να την ανεβάσω, την κατεβάσει τέρμα πάλι μόνο του.

Αναγκάζομαι να περάσω την κλήση στο τηλέφωνο και μετά πάλι στο handsfree οπότε και τη 2η φορά δουλεύει κανονικά

(το handsfree έχει δοκιμαστεί με άλλο τηλέφωνο Nokia και λειτουργεί κανονικά - παρόμοια προβλήματα μου κάνει και με το HS-56W που δοκίμασα ...)

 

Το ίδιο ακριβός μου κάνει κι εμένα με Motorola Η-500

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για τηνε ρβτηση αλλα πρεπει να την κανω.εχω το κινητο ενα μηνα.το προσεχω σαν τα ματια μου που λεμε.αρχιζει λιγο και κουνιετε το πισω πλαστικο αλλα δεν με απασχολει και τοσο αυτο οσο το οτι το μπροστινο μερος κουνιετε δεκσια αριστερα μια σταλα.εχει ενα μικρο τζογο.και ρωταω τωρα εγω...

α)μπορω να αλλαξω πλαστικο πισω και αν ναι ποσο κανει?και εαν το αλλαξω θα αρχισει τα ιδια μετα απο ενα μηνα?

β)το μπροστινο μερος μπορουν να μου το σφιξουν σε κανενα νοκια κλαμπ?ξερετε πωσ ειναι ο μηχανησμος και εαν περνει σφιξιμο?ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να γίνει αν εγκαταστήσεις έναν επιπλέον file explorer εκτός από αυτόν που έχει το λειτουργικό (θα βρεις στο i-phone), πας στο φάκελο που υπάρχει η εικόνα, και στα attributes της εικόνας αλλάξεις τη ρύθμιση <hide> από off σε on.

 

Έτσι, η εικόνα θα είναι προσβάσιμη από τον file explorer αλλά θα είναι κρυφή από οποιδήποτε εφαρμογή του συστήματος (όπως η Έκθεση, η διαχείριση αρχείων κλπ)

 

Εγκατέστησα και τις 2 εφαρμογές που μου είπες αλλά δεν βρήκα ρύθμιση για τα attributes τις εικόνας. Είδα επιλογή μόνο για το αν θα δείχνει τα κρυμμένα αρχεία. Το έκανα αλλιώς αυτό που ήθελα, μετανόμασα τις εικόνες και έβγαλα την κατάληξη(το .jpg) και έτσι μέσα στην έκθεση τις δείχνει σπασμένες:)

Αλλά πες πως γίνεται και η δικιά σου η λύση για να ξέρουμε;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...