Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα παιδια ακομα και μετα την καινουργια αναβαθμιση μου βγαζει μνημη πληρης για zoom σε φωτογραφιες για πανω απο 50%..και κατι αλλο το βιντεο σε αναπαραγωγη δεν μπορει να ''τρεξει'' ??

*#0000# και πές μας την έκδοση που έχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mporei mhpws kaneis na pei kai tis alles entoles me ta * kai tis # gia format , hard format ktl ???:worry:

*#7370# format/ *#06# imei/ama uparxrei kai kati allo den to gnwrizw.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους...

 

Έχω ένα πρόβλημα. Θέλω να κάνω backup την μνήμη του κινητού αλλά δεν ξέρω πως....

Λοιπόν από τις ρυθμίσεις δεν γίνετε δίοτι όταν πάω στην κάρτα μνήμης και ζητάω αντίγραφω ασφαλείας κάνει πως το δημιουργεί αλλά σε ένα δευτερόλεπτο τελειώνει και δεν το έχει κάνει...:(

 

Με το pc suite άλλη ταλαιπώρια από κει... Με το μανίσιο δεν κάνει τίποτα. Το συνδέω πάω στις συνδέσεις αλλά όση ώρα και να το άφησα δεν βρίσκει το κινητό. Έκανα την αναβάθμηση από το site της nokia αλλά και το νέο τίποτα. Μόλις πάω σύνδεση μου γράφει δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τύποι συνδέσεων και ότι πρέπει να ξανακάνω εγκατάσταση το πρόγραμμα.:mad: :mad:

 

Το έκανα αλλά πάλι τίποτα. Και το ξανακατέβασα αλλά τίποτα.

 

Τι να κάνω? Θέλω να το κάνω αναβάθμιση και δεν μπορώ να κρατήσω αντίγραφο. Δεν είναι δυνατόν.....:( :(

 

όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ......:shifty: :shifty:

 

 

 

ευχαριστώ

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκάνα backup την μνήμη του κινητού αλλά οταν το επανεφερα μου χαλασε τις φωνητικες εντολες.

Το pc suite κανει backup αλλα δεν επαναφερει τις επαφες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκάνα backup την μνήμη του κινητού αλλά οταν το επανεφερα μου χαλασε τις φωνητικες εντολες.

Το pc suite κανει backup αλλα δεν επαναφερει τις επαφες.

Τι λετε ρε παιδια? Το pc suite κανει backup και επαναφερει τις επαφες κανονικα!!

Τωρα για τις φωνητικες εντολες των επαφων δε ξερω γιατι δε μπορω να τις βαλω.

Και μιας και το ανεφερα ας δωσει καποιος καμια συμβουλη πως επιτελους θα τις ενεργοποιησουμε γιατι οτι και να δοκιμασα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκάνα backup την μνήμη του κινητού αλλά οταν το επανεφερα μου χαλασε τις φωνητικες εντολες.

Το pc suite κανει backup αλλα δεν επαναφερει τις επαφες.

dn ginetai na tis apothikefseis sth sim ???

Link to comment
Share on other sites

*#0000# και πές μας την έκδοση που έχεις. :)

 

την τελευταια εχω 3.0617.0.6,ακομα εχω παρατηρησει οτι το

1)σημα δεν ειναι σταθερο ακομα και στην προηγουμενη (0.3)δεν ειχα προβλημα

2)ο ηχος κλειστρου δεν ακουγεται οταν περνεις φωτο

3)δεν λειτουργει η εντολη οταν επιλεγεις προβολη εικονας ενεργοποιηση ενω θυμαμαι οτι στην περασμενη version ηταν οκ.

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους...

 

Έχω ένα πρόβλημα. Θέλω να κάνω backup την μνήμη του κινητού αλλά δεν ξέρω πως....

Λοιπόν από τις ρυθμίσεις δεν γίνετε δίοτι όταν πάω στην κάρτα μνήμης και ζητάω αντίγραφω ασφαλείας κάνει πως το δημιουργεί αλλά σε ένα δευτερόλεπτο τελειώνει και δεν το έχει κάνει...:(

 

Με το pc suite άλλη ταλαιπώρια από κει... Με το μανίσιο δεν κάνει τίποτα. Το συνδέω πάω στις συνδέσεις αλλά όση ώρα και να το άφησα δεν βρίσκει το κινητό. Έκανα την αναβάθμηση από το site της nokia αλλά και το νέο τίποτα. Μόλις πάω σύνδεση μου γράφει δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τύποι συνδέσεων και ότι πρέπει να ξανακάνω εγκατάσταση το πρόγραμμα.:mad: :mad:

 

Το έκανα αλλά πάλι τίποτα. Και το ξανακατέβασα αλλά τίποτα.

 

Τι να κάνω? Θέλω να το κάνω αναβάθμιση και δεν μπορώ να κρατήσω αντίγραφο. Δεν είναι δυνατόν.....:( :(

 

όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ......:shifty: :shifty:

 

 

 

ευχαριστώ

:rolleyes:

Ειχα το ιδιο προβλημα,δεν φταιει το κινητο αλλα καποιο προγραμμα που χεις περασει.Αυτο που χεις να κανεις ειναι να κανεις απεγκατασταση ενα ενα τα προγραμματα και να δοκιμαζεις καθε φορα για μπακ απ:wacko: Σιγουρα το adobe reader ειναι ενα απο αυτα και καποιο τυχον file explorer .Στη χειροτερη κανε φορματ :rolleyes:
Johny
Link to comment
Share on other sites

re paidia otan exw kleisto to kinhto kai pataw ta plhktra kounietai to panw meros elaxista exei ligo keno me to katw etsi einai se ola?

Ετσι ειναι ολα!!!Τπτ το ανησυχητικο!!!;) :D

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα.καηκε ενα πιξελ στο κινητο.τι να κανω?μπαινει στην εγγυηση αυτο η θα χρειαστει να το πληρωσω.λογικα θα κανει πολλα η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

οταν με καλουν στο κινητο μερικες φορες ο αριθμος κλησης εμφανιζεται "σπασμενος" σε δυο τμηματα. συμβαινει σε καποιον αλλο το ιδιο? τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα.καηκε ενα πιξελ στο κινητο.τι να κανω?μπαινει στην εγγυηση αυτο η θα χρειαστει να το πληρωσω.λογικα θα κανει πολλα η οθονη.

δυστυχως με 1 μονο pixel δεν μπορεις να κανεις τιποτα φιλε μου και φυσικα δεν στο καλυπτει η εγγυηση.νομιζω απο 5 η 7 και πανω.

για να αλλαξεις οθονη ξεχνα το,δεν συμφερει και δεν αξιζει κιολας αν ειναι μονο 1 καμμενο Pixel.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια εχω 3.0617.0.6,ακομα εχω παρατηρησει οτι το

1)σημα δεν ειναι σταθερο ακομα και στην προηγουμενη (0.3)δεν ειχα προβλημα

2)ο ηχος κλειστρου δεν ακουγεται οταν περνεις φωτο

3)δεν λειτουργει η εντολη οταν επιλεγεις προβολη εικονας ενεργοποιηση ενω θυμαμαι οτι στην περασμενη version ηταν οκ.

 

 

Φίλε αν και έχω την 3.0614 το παρατήρησα κι εγώ αυτό, όταν απενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις των προφίλ τους ήχους του πληκτρολογίου. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά δοκίμασέ το.

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ... Επειδή πλέον οι σελίδες είναι πολλές και δεν μπορώ να το βρώ αν και έψαξα, μπορείτε να μου πείτε τις ρυθμίσεις που είχε προτείνει ένα παιδί για τον equalizer ώστε να έχουμε καλύτερη ποιότητα;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος ειχε στειλει αυτο ελπιζω να ειναι αυτο που ζητας

Ναι αυτό ήθελα... Thanks!

Με τον ήχο κλείστρου τί έγινε; Δοκίμασες από τα προφίλ;

Α! κ κάτι άλλο. Για να πάω στη θεσ/νίκη το Ν80 για αναβάθμιση, πού πρέπει να το πάω (σε ποιό nokia μαγαζί ή ότι άλλο είναι) για να μου το κάνουν την ίδια στιγμή και να μην πρέπει να το παραδώσω και να μου πουν περάστε την τάδε μέρα;;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω post άλλη μία φορά μετά από πολλές σελίδες ένα screenshot που δείχνει ρυθμίσεις equalizer οι οποίες είναι αρκετά ικανοποιητικές. Καλό θα ήταν να δημιουργήσετε "Νέα προρύθμιση" και να δώσετε ένα όνομα πχ "Πρίμα".

 

http://www.exchangingcenter.com/n80/screenshots/eq3.jpg

Link to comment
Share on other sites

re paidia o aisthithras fwtos pou einai?den mou anabei emena kanena lampaki mple.gia na sundetheis se kapoio wireless lan ti prepei na kaneis?posh wra prepei na to fortiseis thn prwth fora pou tha to pareis.sugnwmh an sas kourasa.

 

paidia grapste lathos eida stis prohgoumenes selides tis apanthseis gia to parapanw keimeno mou egrapsa.peite mou apla pws prepei na fortisw thn mpataria kai pou borw na brw themata

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.

1)εχω ενα μεγαλο παραπονο και θα το μοιραστω μαζι σας.ρε παιδια αν ειναι δυνατον.ειναι ενα τελειο κινητο με λιγα κακα.ενα μεγαλο κακο για μενα ειναι οτι δεν μπορω να εχω το led της καμερας ανοιχτο οποτε θελω.δεν υπαρχει καπου.μηπως αυτο διορθωθει με καποια αναβαθμισει?ειναι εκνευριστικο πολυ και στο video recording.

 

2)κατι ακομα.χυμα και σταρατα.μπορω με καποια εφαρμογη(μαλλον το quickoffice ειναι αυτη) να περασω μεσα αρχεια word (skonakia)???

 

3)παιχνιδια δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο?ενας φιλος εχει το w800 και εχει περασει μεσα 145 παιχνιδια.

 

4)εχω την version 3.0614.0.3 . για να περασω στην καινουργια σε ποιο καταστημα νοκια να παω.?πηγα σε 2 και τπτ.

 

5)υπαρχει τροπος να χωριστουν τα video me tis εικονες στην εκθεση?εγω εχω φτιαξει αλμπουμ και ψιλοβολευομαι.αλλος τροπος?

 

6)μπαταρια μεγαλυτερη υπαρχει της νοκια?

 

7)εχω περασει μεσα στην καρτα (2gb ultra 2) πολλα mp3 και μερικα απο αυτα μετα απο καποιο αριθμο εκτελεσεων κλειδωνουν και δεν παιζουν μεσα στις playlist .παιζουν μονο απ'εξω (εκει που υπαρχουν ολα τα τραγουδια μαζι).

 

8)πως θα συνδεσω το κινητο στο νετ?εχω router αλλα οχι ασυρματο.μπορω να κανω κατι?χθες εκανα συνδεση του κινητου στο ιντερνετ με usb αλλα δεν καταφερα να μπω σε καποια σελιδα με την συνδεση του κομπιουτερ.με ρωταγε συνεχεια εαν θελω να συνδεθω με το vf gprs.poios ειναι ο καλυτερος εχπλορερ που κυκλοφορει?

 

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και συγνωμη σε οποιον κουραστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα που ξυπνησα καιταω το κινητο (που το ειχα βαλει να φορτιζει) και βλεπω μια λευκη οθονη που δεν εδειχνε τιποτα αλλο. Παταω κουμπια τιποτα παταω το on off τιποτα. Βγαζω την μπαταρια την ξαναβαζω ανοιγω παλι λευκη οθονη. Το ξανακανω βγαινει το σημα της νοκια (το αρχικο με την λευκη οθονη) μετα αρχιζει να χανεται. Μετα απο 3-4 restart με μπαταρια επανηλθε.

 

Πολυ περιεργο. Λετε να εγινε τιποτα με την αναβαθμιση που εκανα (εγω με phoenix)? Πολυ περιεργο. Παντως τωρα δουλευει ευτυχως.

 

Update

 

Τωρα που μιλαγα αφου το εκλησα αρχισε η οθονη να κανει τρελλα να τρεμοπαιζει και να αναβοσβηνει και να ανεβοκατεβαινουνε τα γραματα μεχρι που ξαναεγινε λευκη. Τι εχει παθει? Τι πιστευετε. Δοκιμασα να το ανοιξω ξανα αλλα κανει τα ιδια. Τελικα κολλησε τελειος. Να συμπληρωσω οτι το update του firmware το εκανα μια βδομαδα πριν και το κινητο δουλεβε αψογα.

 

 

Αν το παω στην Νοκια θα το καταλαβουνε οτι εχω κανει update το firmware?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως γνωριζετε ποιο καταστημα εχει αυτη την στιγμη την χαμηλοτερη τιμη για το Ν80?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα που ξυπνησα καιταω το κινητο (που το ειχα βαλει να φορτιζει) και βλεπω μια λευκη οθονη που δεν εδειχνε τιποτα αλλο. Παταω κουμπια τιποτα παταω το on off τιποτα. Βγαζω την μπαταρια την ξαναβαζω ανοιγω παλι λευκη οθονη. Το ξανακανω βγαινει το σημα της νοκια (το αρχικο με την λευκη οθονη) μετα αρχιζει να χανεται. Μετα απο 3-4 restart με μπαταρια επανηλθε.

 

Πολυ περιεργο. Λετε να εγινε τιποτα με την αναβαθμιση που εκανα (εγω με phoenix)? Πολυ περιεργο. Παντως τωρα δουλευει ευτυχως.

 

Update

 

Τωρα που μιλαγα αφου το εκλησα αρχισε η οθονη να κανει τρελλα να τρεμοπαιζει και να αναβοσβηνει και να ανεβοκατεβαινουνε τα γραματα μεχρι που ξαναεγινε λευκη. Τι εχει παθει? Τι πιστευετε. Δοκιμασα να το ανοιξω ξανα αλλα κανει τα ιδια. Τελικα κολλησε τελειος. Να συμπληρωσω οτι το update του firmware το εκανα μια βδομαδα πριν και το κινητο δουλεβε αψογα.

 

 

Αν το παω στην Νοκια θα το καταλαβουνε οτι εχω κανει update το firmware?

 

Φαντάζομαι πως ναι.:(

Αλλά δεν έχεις και πολλές επιλογές.Ένα update από την νόκια , ακόμα και αν βγάλουν το κινητό εκτός εγγύησης , δεν θα σου κοστίσει και πολύ.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...