Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν το δέχομαι αυτό και ψάχνομαι για καταγγελία. Αυτό που διαπιστώνω πάντως και δεν βλέπω να το έχει γράψει κανείς είναι ότι στις ειδικές προσφορές που έχει κάνει η Voda με % έκπτωση, όλα τα συμβόλαια είναι άκυρα και μπορεί ο πελάτης να φύγει όποτε θέλει

Ποια συμβολαια εννοεις? Γιατι σχεδον ολα τα συμβολαια εχουν εκπτωσεις. Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος? Και αν ισχυει αυτο που λες, ποια ειναι η διαδικασια που απαιτειται?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Οταν έχεις δεχθεί προσφορά με έκπτωση παγίου έναντι δέσμευσης με συμβόλαιο και δεν είναι σαφές ότι η έκπτωση αυτή δεν αφορά την χρονική διάρκεια του συμβολαίου τότε επικαλείσαι παραπλανητική διαφήμιση (Ν. 3587/2007) "Λέγοντας παραπλανητική διαφήμιση εννοούμε τη διαφήμιση που περιλαμβάνει εσφαλμένες πληροφορίες και είναι, συνεπώς, αναληθής. Παραπλανητική είναι ακόμα η διαφήμιση όταν με οποιονδήποτε τρόπο, συμπεριλαμβανομένης της συνολικής παρουσίασής της, παραπλανά ή ενδέχεται να παραπλανήσει το μέσο καταναλωτή, ακόμα και εάν οι πληροφορίες είναι, αντικειμενικά, ορθές όσον αφορά ένα ή περισσότερα από τα στοιχεία και, ούτως ή άλλως, τον οδηγεί ή ενδέχεται να τον οδηγήσει να λάβει απόφαση συναλλαγής την οποία, διαφορετικά, δεν θα ελάμβανε."
Link to comment
Share on other sites

Οταν έχεις δεχθεί προσφορά με έκπτωση παγίου έναντι δέσμευσης με συμβόλαιο και δεν είναι σαφές ότι η έκπτωση αυτή δεν αφορά την χρονική διάρκεια του συμβολαίου τότε επικαλείσαι παραπλανητική διαφήμιση (Ν. 3587/2007) "Λέγοντας παραπλανητική διαφήμιση εννοούμε τη διαφήμιση που περιλαμβάνει εσφαλμένες πληροφορίες και είναι, συνεπώς, αναληθής. Παραπλανητική είναι ακόμα η διαφήμιση όταν με οποιονδήποτε τρόπο, συμπεριλαμβανομένης της συνολικής παρουσίασής της, παραπλανά ή ενδέχεται να παραπλανήσει το μέσο καταναλωτή, ακόμα και εάν οι πληροφορίες είναι, αντικειμενικά, ορθές όσον αφορά ένα ή περισσότερα από τα στοιχεία και, ούτως ή άλλως, τον οδηγεί ή ενδέχεται να τον οδηγήσει να λάβει απόφαση συναλλαγής την οποία, διαφορετικά, δεν θα ελάμβανε."

 

Και φυσικα μια παραπλανητικη διαφημιση πρεπει και να χαρακτηρισθει επισημα παραπλανητικη απο το συμβουλιο της ΕΕΤΤ για να μπορεις να στηριξεις και την αποψη αυτη σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν μιλάμε για τηλεοπτική ή ραδιοφωνική διαφήμιση. Εδω μιλάμε για cold call το οποίο σου έγινε στο οποίο δεν σου εξήγησαν σαφώς ότι εσύ θα υπογράψεις δέσμευση για (συνήθως) 24 μήνες, αλλά η τιμή στην οποία σου προσφέρθηκαν οι υπηρεσίες ισχύει για όσους μήνες επιθυμεί η εταιρία. Δεν μπορεί να αποδειχθεί τι ειπώθηκε, αλλά το συμβόλαιο που υπεγράφει δημιουργεί την εντύπωση στον "μέσο καταναλωτή" ότι η εταιρία δεσμεύτηκε και αυτή για 24 μήνες. Εσύ ενημερώνεις την εταιρία ότι θές να διακόψεις γιατί μόλις το ανακάλυψες. Αν η εταιρία το "τραβήξει" τότε θα πάει το θέμα στην ΕΕΤΤ αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να το ρισκάρουν γιατί αν βρεθούν ένοχοι θα βγεί οδηγία και πιθανώς πρόστιμο.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν μιλάμε για τηλεοπτική ή ραδιοφωνική διαφήμιση. Εδω μιλάμε για cold call το οποίο σου έγινε στο οποίο δεν σου εξήγησαν σαφώς ότι εσύ θα υπογράψεις δέσμευση για (συνήθως) 24 μήνες, αλλά η τιμή στην οποία σου προσφέρθηκαν οι υπηρεσίες ισχύει για όσους μήνες επιθυμεί η εταιρία. Δεν μπορεί να αποδειχθεί τι ειπώθηκε, αλλά το συμβόλαιο που υπεγράφει δημιουργεί την εντύπωση στον "μέσο καταναλωτή" ότι η εταιρία δεσμεύτηκε και αυτή για 24 μήνες. Εσύ ενημερώνεις την εταιρία ότι θές να διακόψεις γιατί μόλις το ανακάλυψες. Αν η εταιρία το "τραβήξει" τότε θα πάει το θέμα στην ΕΕΤΤ αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να το ρισκάρουν γιατί αν βρεθούν ένοχοι θα βγεί οδηγία και πιθανώς πρόστιμο.

σορρυ αλλά χεθτηκε η βοντα από τις καταγγελίες μου προς ΤΡΕΙΣ οργανισμούς! ! ! Γραμματεία καταναλωτή, συνήγορος καταναλωτή και ΕΕΤΤ! copy paste αντίγραφο της ανακοίνωσης περί αζημιως και στα π@π@ρια της!

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να πηρε προσφορα απο voda για φορητοτητα κατω απο 28 ευρω το τελευταιο διαστημα?παλευω ενα 3ημερο αλλα το καλυτερο που εβγαλα ειναι 32,57 καθε γραμη για οικογενειακο πακετο.(τα δικα μου τα εχω με 17,αλλα θελω μια καλη προσφορα για να διαπραγματευτω τις γραμμες του πατερα μου καλυτερα με την cosmote)
Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλά χεθτηκε η βοντα από τις καταγγελίες μου προς ΤΡΕΙΣ οργανισμούς! ! ! Γραμματεία καταναλωτή, συνήγορος καταναλωτή και ΕΕΤΤ! copy paste αντίγραφο της ανακοίνωσης περί αζημιως και στα π@π@ρια της!

 

Την καταγγελία την έκανες για να φύγεις αζημίως ή για να μήν ισχύσει η αύξηση? Γιατί εγώ αναφέρομαι σε περιπτώσεις που θες να φύγεις και σου λένε "έχεις υπογράψει συμβόλαιο". Είναι παγκόσμια η απάτη των εταιριών κινητής με τους όρους περί ελεύθερης τροποποίησης των χρεώσεων και δεν βλέπω να επικρατεί δικαιοσύνη σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Την καταγγελία την έκανες για να φύγεις αζημίως ή για να μήν ισχύσει η αύξηση? Γιατί εγώ αναφέρομαι σε περιπτώσεις που θες να φύγεις και σου λένε "έχεις υπογράψει συμβόλαιο". Είναι παγκόσμια η απάτη των εταιριών κινητής με τους όρους περί ελεύθερης τροποποίησης των χρεώσεων και δεν βλέπω να επικρατεί δικαιοσύνη σύντομα.

εγώ δεν ήθελα να φύγω! αλλά έκανα καταγγελία για να μην χρεωθεί το 5 ευρώ! και τους είπα ότι το αζημιως είναι πολύ ψέματα γιατί ΚΑΝΈΝΑΣ δεν έχει συμβόλαιο χωρίς έκπτωση πάγιου η επιδότηση συσκευής οπότε το αζημιως είναι ψέμα! εγώ για δύο γραμμές εάν φύγω τώρα θέλουν 230 ευρώ,!!! Δηλαδή η τα 5 για κάθε γραμμή η τα 230!!!! Εάν δεν είναι αυτό εκβιασμός τότε ΤΙ ΕΊΝΑΙ;;;;

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν ήθελα να φύγω! αλλά έκανα καταγγελία για να μην χρεωθεί το 5 ευρώ! και τους είπα ότι το αζημιως είναι πολύ ψέματα γιατί ΚΑΝΈΝΑΣ δεν έχει συμβόλαιο χωρίς έκπτωση πάγιου η επιδότηση συσκευής οπότε το αζημιως είναι ψέμα! εγώ για δύο γραμμές εάν φύγω τώρα θέλουν 230 ευρώ,!!! Δηλαδή η τα 5 για κάθε γραμμή η τα 230!!!! Εάν δεν είναι αυτό εκβιασμός τότε ΤΙ ΕΊΝΑΙ;;;;

 

μια απ τα ιδια εγω για να φυγω μου ειπαν στο 13880 να τους σκασω 321 ευρω για τις 2 γραμμες που εχω

Link to comment
Share on other sites

Aν κάνεις φορητότητα δε θα τα διεκδικήσουν ποτέ...αλλά...πολύ πιθανόν να μην σου ξαναδώσουν συμβόλαιο αν θελήσεις να επιστρέψεις. Υπάρχει βέβαια και το πρόβλημα του πού θα βρείς τώρα τιμή ανάλογη με του Red 1 έστω και του "καπελωμένου".

 

Πού το στηριζεις οτι δε θα τα διεκδικησουν; Κι εγω εστειλα καταγγελια στην ΕΕΤΤ για επιδοτηση συσκευης και η απαντηση ηταν οτι ο πελατης μπορει να σπασει αζημιως το συμβολαιο, αλλα πρεπει να επιστρεψει το ποσο της επιδοτησης. Μετα τη φορητοτητα με πηραν και ζητανε τα λεφτα της επιδοτησης. Ειπα ολη την ιστορια στην υπαλληλο και λεει "θα το σημειωσω στην καρτελα σας, ωστε να ειναι ενημερος ο επομενος υπαλληλος που θα σας καλεσει".

Κρινοντας απο το υφος που ειχα οταν μιλησα μαζι της, μαλλον θα εγραψε "προσοχη, δαγκωνει" :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αζημιως το λενε οτι δεν θα χρεωθουν και καλα αυτα τα 15 ευρω σαν τελος φορητοτητας ηλ επανασυνδεσης πως λεγεται..

 

Μπασμκαι το εβσλαν επιτηδες αυτο το τελος για κανα παραθυρακι νομικο? :worry:

 

Εγω οταν τους το ειπα.. Μου ειπαν αυτη τη δικαιολογια.. Αζημιως σημαινει οτι θα επιστρεψω την επιδοτηση αλλα δεν θα χρεωθω αυτο το τελος

 

Παλιοτερα παντως η εεττ με ειχε βοηθησει και ειχα σπασει ενα συμβολαιος τη βοντα σε αναλογη περιπτωση χωρις να επιστρεψω την επιδοτηση.. Τωρα με ολα αυτα που ακουω εδω μεσα απογοητευομαι,, θα ηταν ενδιαφερον να μας πει την αποψη του και καποιος νομικος..

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ειναι απαραδεκτο αλλα προσωπικα και μιλαω για με α που το συμβολαιο ληγει 26 Σεπτεμβριου δεν με χαλαει και δεν φευγω. Ακομα δεν με εχουν χρεωσει τα 5 ευρω βεβαια και δνε ξερω αν θα το κανουν και πως. Αλλα και να με χρεωσουν δεν με χαλαει αν σκεφτω οτι για 2 μηνες μονο που μενουν θα εχω απεριόριστο ιντερνετ χωρις κανενα οριο λογω της καλοκαιρινης προσφορας... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση ο διαφορετικός τρόπος αντιμετώπισης των πελατών από την vodafone. Έκανα 1 καταγγελία σύμβασης πρίν τις 2 προθεσμίες 11/06 και 16/06 για το τέλος αποσύνδεσης 15€ και την αύξηση 5€ για τα red 1. Στο τηλέφωνο μου είχαν πεί και εμένα την πρώτη φορά αζημίως και την δεύτερη φορά για πληρωμή ρήτρας σύμφωνα με το συμβόλαιό μου (είχα έκπτωση παγίου). Έκανα αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό άλλης εταιρείας και όταν με πήραν τηλέφωνο δεν τους άφησα περιθώριο για διαπραγμάτευση, δεν είχα πλέον εμπιστοσύνη στην εταιρεία. Μου ήρθε λογαριασμός 382€, κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό! Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι είχε πιστωθεί ένα ποσό πρίν την έκδοση του λογαριασμού αλλά δεν πρόλαβε να περάσει στον λογαριασμό; <--Απορία. Μου ανέφεραν ότι έχω ένα υπόλοιπο 59€ ρώτησα τί αφορούσε το ποσό αυτό, με ποιά αιτιολογία υπήρχε αυτή η χρέωση, με έβαλαν στην αναμονή και τελικά μου πίστωσαν ένα μεγάλο μέρος του. Υπόλοιπο 6€ τελικά. Περιμένω τον εκκαθαριστικό λογαριασμό να τα δώ και στο χαρτί γιατί τα έχω σε ηλεκτρονική μορφή. Δυστυχώς έχει λίγο μπερδευτεί το θέμα αυτό με το άλλο θέμα στο vodafone red 1 και έχω γράψει κι εκεί τις απόψεις μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5517068#post5517068. Λίγο offtopic τώρα. Είστε σίγουροι ότι χρειάζεστε 1500' και μηνύματα και ίντερνετ 1,5gb ή όσο δίνει πλέον το red1; Γιατί εγώ κατέληξα ότι δεν αξιοποιούσα ούτε το 1/3 του προγραμματός μου εκτός του ίντερνετ. Το λέω σαν τροφή για σκέψη και δεν θέλω να θίξω κανέναν. Αυτή την ερώτηση έκανα στον εαυτό μου και αφού μελέτησα σε 3-4 λογαριασμούς μου τα στατιστικά, έκανα την καταγγελία σύμβασης χωρίς δεύτερη σκέψη.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic τώρα. Είστε σίγουροι ότι χρειάζεστε 1500' και μηνύματα και ίντερνετ 1,5gb ή όσο δίνει πλέον το red1; Γιατί εγώ κατέληξα ότι δεν αξιοποιούσα ούτε το 1/3 του προγραμματός μου εκτός του ίντερνετ. Το λέω σαν τροφή για σκέψη και δεν θέλω να θίξω κανέναν. Αυτή την ερώτηση έκανα στον εαυτό μου και αφού μελέτησα σε 3-4 λογαριασμούς μου τα στατιστικά, έκανα την καταγγελία σύμβασης χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Τα 1500ΜΒ και 1500 sms σιγουρα δεν τα χρειαζομαι αλλα 500-600 λεπτα για ολους τα χρειαζομαι

 

Υπαρχει εναλακτικη λυση για 500 λεπτα προς ολους 500ΜΒ και 50 sms για ολους ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τα 1500ΜΒ και 1500 sms σιγουρα δεν τα χρειαζομαι αλλα 500-600 λεπτα για ολους τα χρειαζομαι

 

Υπαρχει εναλακτικη λυση για 500 λεπτα προς ολους 500ΜΒ και 50 sms για ολους ?

Υπαρχει 700' προς ολους, 70 μηνυματα προς ολους και νομιζω γυρω στα 400MB.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ούτε εγώ χρειάζομαι όλα όσα προσφέρει το Red 1. Πολύ πιθανό να χρειάζομαι μόνο κάνα 500-600 λεπτά και 60 sms. Aλλά, δεν ήταν λογικό που το πήρα με τελικό κόστος 25 ευρώ σε συνδυασμό με τα 17 ευρώ της HOL για απεριόριστα εσωτερικού, εξωτερικού και 300 λεπτά προς κινητά;;; ΄Ολο αυτό το πακέτο με 42 ευρώ τον μήνα;;; Πείτε μου ναι για να μην αισθάνομαι τύψεις!:cry:

Τουλαχιστον για το σταθερο να μην εχεις καθολου τυψεις! Προσεχε μονο μην περνας τις περισσοτερες ωρες της ημερας σου με ενα τηλεφωνο στο αυτι!

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Eγραψα ότι την προηγούμενη Παρασκευή πήρα το καινούργιο RED 1 με 22.36 + 12% τέλη κινητής = 25.06/μήνα σε οικογενειακό πακέτο αλλά και με ταυτόχρονη σύνδεση στην HOL.

Την δεύτερη γραμμή κινητού του φίλου σου την μεταβιβάσατε σε εσένα για να γίνει το οικογενειακό ή έμεινε σε 2 διαφορετικά ονόματα/ΑΦΜ;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Eχω το εξης προβλημα!

 

Εδω και 1.5 χρονο ειναι στο εξωτερικο.

Εχουμε οικογενειακο πακετο με την αδερφη μου στην βονταφον Ελλαδας (κοινος λογαριασμος). Εκανε λοιπον ανανεωση συμβολαιου με εκπτωση αντι επιδοτησης και για τα δυο νουμερα το οποιο δεν εχει ληξει ακομα. Το δικο μου οτι πιο φτηνο με 10€ το μηνα.

 

Εγω θελω να διακοψω το δικο μου γιατι οταν κατεβαινω Ελλαδα (πχ τωρα τον Αυγουστο), το νουμερο μου ειναι αχρηστο, αφου με 60ΜΒ το μηνα δεν πας πουθενα. Θελω λοιπον να το μετατρεψω σε καρτοκινητο ωστε να μπορω πχ να βαλω 10-20ευρω καρτα να εχω ιντερνετ σαν ανθρωπος.

 

Πηρε σημερα τηλεφωνο και της ελεγαν οτι για να το διακοψω πρεπει να πληρωσω τις εκπτωσεις των παγιων και της εβγαλαν ενα κουστουμι καπου 70-80€.

 

Δεν υπαρχει καποιος ορος που να λεει οτι μπορεις να διακοψεις αν εχεις φυγει εκτος Ελλαδος;

Που μπορω να παρω ενα τηλεφωνο ή να ρωτησω και να με εξυπηρετησει καποιος ανθρωπος απο κει μεσα χωρις να ζηταει υπερβολες;

 

Παρεπιπτωντως χτες ειχα παει σε ενα καταστημα κινητης στην Αγγλια να ρωτησω κατι και μου ελεγαν να παρω 24μηνο συμβολαιο για να παρω ενα htc m8 τσαμπα. Και λεω αν φυγω ομως σε λιγους μηνες για Ελλαδα θα πρεπει να πληρωνω μεχρι τελους; και μου λεει ο υπαλληλος, δεν προκειται να σε κυνηγησουμε εκτος χωρας. Και θα μου εδιναν συσκευη £500+, οχι απλα μια εκπτωση στο παγιο που μου δινει η βονταφον και δεν το χρησιμοποιω καθολου στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

@haki Οχι, καθε αλλο, η αγορα ειναι πολυ συμφερουσα, (μακαρι να επαιρνα και εγω τετοια προσφορα!) ακομα και αν δεν το χρησιμοποιεις ολο το προγραμμα. Απλως επειδη και εγω αλλαξα παροχο πριν 5μηνες περιπου, ειμαι πολυ απογοητευμενος απο την ποιοτητα σηματος της vodafone, αλλα πολυ ικανοποιημενος απο το σταθερο. Επομενως, αυτο που εννοουσα ειναι οτι δεν το μετανιωσα καθολου για το σταθερο, αλλα για το κινητο το εχω ψιλιομετανιωσει και δυσκολα θα παραμεινω μετα το τελος του συμβολαιου, εστω και αν αλλου πληρωνω κατι παραπανω. Αυτα βεβαια ειναι προσωπικες αποψεις και εμπειριες, εσυ μπορει και ευχομαι να μεινεις απολυτα ικανοποιημενος. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το να ζητάνε χρήματα οταν φύγεις νωρίτερα, ενω δεν εχεις πάρει συσκευή αλλά είχες εκπτωση παγίου δε το καταλαβαίνω γιατι συμβαίνει ενώ μπορείς να φύγεις αζημίως.

 

Παραθέτω την επικοινωνία που είχα με τη βόντα (πάντα γραπτά) και βγάλτε τα συμπερασματα σας

 

Καλημέρα. Καταρχάς να σας ενημερώσω ότι έχω σταματήσει να είμαι συνδρομητής στη Vodafone από τη 06/06/2014.

Όπως είχα συνεννοηθεί με συνάδελφο σας στην εξυπηρέτηση πελατών, θα περίμενα εξοφλητικό λογαριασμό για να τακτοποιήσω τις όποιες οφειλές μου προς την εταιρία σας. Στις 17/06/2014 μου ήρθε SMS στον κινητό μου, λέγοντας τα παρακάτω:

Vodafone: Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στον επόμενο λογαριασμό σας θα σας πιστώσουμε το ποσό: 46,31 €. Είμαστε εδώ κάθε φορά που μας χρειάζεστε.

Οπότε και περίμενα να μου αποσταλεί πιστωτικός λογαριασμός για να πάω να εισπράξω το ποσό από κάποιο κατάστημα vodafone, αν αυτού χθες στις 24/06/2014 έλαβα ένα email από τη Vodafone λέγοντας τα παρακάτω:

Αγαπητέ Συνδρομητή/τρια, Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο μηνιαίος, αναλυτικός σας λογαριασμός είναι τώρα διαθέσιμος μέσω του "My Account" στο http://www.vodafone.gr. Το συνολικό οφειλόμενο ποσό είναι:23,95€ Για να πληρώσετε ηλεκτρονικά πατήστε εδώ.

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε πως από την ενημέρωση οτι έχω πιστωτικό λογαριασμό, 1 εβδομάδα μετά ενημερώνομαι ότι τελικά όχι μόνο δεν έχω πιστωτικό, αλλά χρεωστικό υπόλοιπο. Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι δε θα προβώ σε οποιαδήποτε πληρωμή λογαριασμού, έως ότου λάβω ικανοποιητική απάντηση/εξήγηση των παραπάνω από πλευράς σας.

 

Αγαπητέ κύριε

 

Σχετικά με το e-mail που μας αποστείλατε, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η πίστωση του ποσού 46,31 ευρώ προ φόρων αφορά το αναπόσβεστο ποσό από έκπτωση παγίου λόγω αποσύνδεσης πριν από τη συμπλήρωση του 12μήνου. Το ποσό χρεώνεται πάντα στον τελευταίο λογαριασμό, οπότε δρομολογήσαμε πίστωση για να προκύπτει τελικό ποσό μηδενικό, όπως και έγινε. Ο λογαριασμός με ημερομηνία έκδοσης 20/06 είναι μηδενικός λόγω της πίστωσης, αλλά περιλαμβάνει προηγούμενο υπόλοιπο 23,95 ευρώ από το λογαριασμό που εκδόθηκε στις 20/05/2014.

 

Καλημέρα κα

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας.

 

Θα ήθελα να σας θέσω ακόμα ένα ερώτημα.

Στο τελικό λογαριασμό με υπόλοιπο 23,95 ευρώ, δείχνει οτι πληρώνω ολόκληρο το πάγιο του μήνα (απο 20/05/2014 έως 19/06/2014), ενώ έχω διακόψει την σύνδεση μου απο τις 06/06/2014.

Θα μπορούσατε να μου εξηγήσετε γιατι πληρώνω πάγιο για υπηρεσίες που δε μου προσφέρατε για περίπου μισό μήνα?

 

Με εκτίμηση

 

Αγαπητέ κύριε

 

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για το διάστημα 07/06 έως 19/06 θα εκκαθαριστεί αναλογικά το πάγιο, και το ποσό είναι με φόρο κράτους προ ΦΠΑ 8,08 ευρώ. Αν υπολογίσουμε ΦΠΑ είναι 9,93 ευρώ, συνεπώς το τελικό ποσό σας είναι 14,02 ευρώ. Μπορείτε είτε να εξοφλήσετε άμεσα, ή να περιμένετε τον επόμενο μήνα που θα φανεί η εκκαθάριση στην ημερομηνία τιμολόγησης.

 

Καταλάβατε.... αν δε το πρόσεχα θα πλήρωνα πάγιο ολόκληρου μήνα, τους κερατάδες.

Γιαυτο κάρτα και Άγιος ο Θεός

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Κοντα στο Λοιμωδών εχει τρυπα η καλυψη του 3G και πέφτεις για λιγο σε 2G. Τουλάχιστον αυτό εχω εντοπισει εγω σαν αξιοπεριεργο/αξιοπροσεχτο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παλι που το εχω εδω και 5 μηνες σε πολυ μεγαλο ποσοστο εχω καλυψη 4G ενω αντιθετως με την Cosmote που ημουν πριν το σημα μου ηταν αθλιο....(μιλαω παντα για τις περιοχες που κινουμε εγω και μιλαω και εντος και εκτος Θεσσαλονικης).

Ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το ολο πακετακι της Vodafone και εαν κρατηση αυτην την τιμη θα το κρατησω οσο παει..

Ειναι η πρωτη φορα που ΔΕΝ νιαζομαι που παιρνω, ποσο μιλαω, ποσο ιντερνετ εχω ακομα.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eγραψα ότι την προηγούμενη Παρασκευή πήρα το καινούργιο RED 1 με 22.36 + 12% τέλη κινητής = 25.06/μήνα σε οικογενειακό πακέτο αλλά και με ταυτόχρονη σύνδεση στην HOL.

 

Μηπως εχεις καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας με το τμημα προσφορων ; Θελει να μεταβει ενας φιλος μου στη βονταφον με οικογενειακο σε συνδυασμο σταθερο στη hol.

Link to comment
Share on other sites

Σε απλό κατάστημα Vodafone το έκανα την προηγούμενη εβδομάδα που έτρεχε η προσφορά. Δεν ήταν κάτι ειδικό για μένα, απλά συνδύασαν την μεγάλη έπτωση που υπήρχε αν δεν έπαιρνες επδότηση συσκευής, την hol και το οικογενειακό πακέτο.

 

Μήπως μπορείς να μας αποκαλύψεις το κατάστημα που σου έκανε αυτή την προσφορά γιατί εγω με 2 αριθμούς και σταθερό που ψάχνω για τον πατέρα μου έχω πάει σε 4 καταστήματα και έχω πάρει προσφορές από ολα τα τηλέφωνα φορητότητας vodafone και δεν πλησιάζει καν κοντά σε αυτό που πήρες εσύ.επίσης η έκπτωση της hol αφορά μία γραμμή και όχι και τις 2.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...