Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι την έχω ψωνίσει με τους τυπάδες είναι άπαιχτοι...θα φύγω και δεν θα με ξαναδούν ούτε απ'έξω..απλά θέλω να ξέρω τι παίζει σε αυτήν την φάση

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι την έχω ψωνίσει με τους τυπάδες είναι άπαιχτοι...θα φύγω και δεν θα με ξαναδούν ούτε απ'έξω..απλά θέλω να ξέρω τι παίζει σε αυτήν την φάση

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες για τους λογαριασμούς. Είναι άστα να πάνε στα συμβόλαια τους. Σε χρεωνουν ότι μα ότι θέλουν. Απλά πήγαινε σε ένα κατάστημα κοσμοτε και κανε αιτηση φορητοτητας.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγο κλείνω 4 μήνες στην Vodafone,επειδή γενικά είναι άθλιοι στην έκδοση λογαριασμών και πλήρωσα μερικά αστρονομικά ποσά χωρίς να έχω μιλήσει τόσο

Ναι, δε μίλησες. Και λένε οι "άθλιοι" της vodafone: "δεν τον χρεώνουμε όσο θέλουμε;":whistle:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γιατι την έχω ψωνίσει με τους τυπάδες είναι άπαιχτοι...θα φύγω και δεν θα με ξαναδούν ούτε απ'έξω..απλά θέλω να ξέρω τι παίζει σε αυτήν την φάση

 

Προφανώς είναι συστεμικό λάθος, αν όντως δεν μίλησες αυτά που σου χρεώνουν στο λογαριασμό. Το θέμα όμως είναι ότι θα σου επιστρέψουν τα χρήματα αν κάνεις αμφισβήτηση και διαπιστωθεί ότι πρόκειται για λάθος.

Σε όλες τις εταιρίες συμβαίνουν συστεμικά λάθη. Αν π.χ. πας στην Cosmote και συμβεί το ίδιο τι θα κάνεις; Θα τους τα χαρίσεις και θα πας στην Wind? Και αν συμβεί και στην Wind αυτό, θα τους τα χαρίσεις και θα επιστρέψεις Vodafone? :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατι την έχω ψωνίσει με τους τυπάδες είναι άπαιχτοι...θα φύγω και δεν θα με ξαναδούν ούτε απ'έξω..απλά θέλω να ξέρω τι παίζει σε αυτήν την φάση

 

Προφανώς είναι συστεμικό λάθος, αν όντως δεν μίλησες αυτά που σου χρεώνουν στο λογαριασμό. Το θέμα όμως είναι ότι θα σου επιστρέψουν τα χρήματα αν κάνεις αμφισβήτηση και διαπιστωθεί ότι πρόκειται για λάθος.

Σε όλες τις εταιρίες συμβαίνουν συστεμικά λάθη. Αν π.χ. πας στην Cosmote και συμβεί το ίδιο τι θα κάνεις; Θα τους τα χαρίσεις και θα πας στην Wind? Και αν συμβεί και στην Wind αυτό, θα τους τα χαρίσεις και θα επιστρέψεις Vodafone? :p

 

1ον: επειδη εχω περασει ΚΑΙ απο τις 3 εταιριες σε συμβολαιο, η vodafone ειναι με διαφορά (απο προσωπικη εμπειρια, αλλά και απο πολλων γνωστων μου) η πρωταθλητρια των 'συστημικων' λαθων...

2ον: ξερεις ποσα χρονια ακουμε απο τη vodafone για το προβληματικο τους συστημα; πααααρα πολλα! Ποσο δυσκολο ειναι πια να το φτιαξουν; Και θα σου απαντησω: καθολου δυσκολο, απλα ο κλασσικος ελληνας θα πει ''ε τωρα για 3-4 ευρω, δε βαριεσαι..'' και ακομη και εαν το καταλαβει, στη χειροτερη λεει η εταιρια ''σορυ, θα στο πιστωσουμε''... και ο πελατης λεει και ''ευχαριστω''... Ας δοκιμαζαν να κανουν το ιδιο στην ευρωπη.. Και μη μου πεις οτι και στην ευρωπη γινεται συνεχεια ''συστημικο λαθος''... εκει δεν τους παιρνει, γιατι ο καταναλωτης τους κανει με τα κρεμμυδακια!

 

αυτα που γραφω, δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου, εχω επιβεβαιωμενες πληροφοριες..

Link to comment
Share on other sites

1ον: επειδη εχω περασει ΚΑΙ απο τις 3 εταιριες σε συμβολαιο, η vodafone ειναι με διαφορά (απο προσωπικη εμπειρια, αλλά και απο πολλων γνωστων μου) η πρωταθλητρια των 'συστημικων' λαθων...

2ον: ξερεις ποσα χρονια ακουμε απο τη vodafone για το προβληματικο τους συστημα; πααααρα πολλα! Ποσο δυσκολο ειναι πια να το φτιαξουν; Και θα σου απαντησω: καθολου δυσκολο, απλα ο κλασσικος ελληνας θα πει ''ε τωρα για 3-4 ευρω, δε βαριεσαι..'' και ακομη και εαν το καταλαβει, στη χειροτερη λεει η εταιρια ''σορυ, θα στο πιστωσουμε''... και ο πελατης λεει και ''ευχαριστω''... Ας δοκιμαζαν να κανουν το ιδιο στην ευρωπη.. Και μη μου πεις οτι και στην ευρωπη γινεται συνεχεια ''συστημικο λαθος''... εκει δεν τους παιρνει, γιατι ο καταναλωτης τους κανει με τα κρεμμυδακια!

 

αυτα που γραφω, δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου, εχω επιβεβαιωμενες πληροφοριες..

 

Πιστευα πως ειμαι ο μονος που την ειχα πατησει επανιλλειμενα απ τους κοκκινους! Μιλαμε φιλε μου 7χρονια τους ειχα χρυσοπληρωσει. Τωρα εδω που ειμαι 1,5χρονο ποτε μα ποτε δεν εχω ξεπερασει το οριο μου, πραγματικα στη βονταφον ποτε δεν ειχε ερθει οπως επρεπε ο λογαριασμος!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι το ζορίζετε;

Τα πράγματα είναι απλά: αν ο καταναλωτής θεωρεί πως δεν έχει κάνει μια άλφα κίνηση, θα ζητήσει να πιστωθεί το ποσό που του χρέωσαν κατά λάθος. Δεν αρνήθηκε καμία εταιρία να πιστώσει ποσό που αποδεδειγμένα χρεώθηκε από συστημικό λάθος.

Τώρα αν κάποιος βαριέται ή σκέφτεται: Σιγά το πράγμα, ε, συγνώμη, αλλά δε φταίει η οποιαδήποτε εταιρία.

 

Και σε μένα έχουν συμβεί κατά καιρούς διάφορα συστημικά λάθη στην VF. Έκανα αμφισβήτηση και πιστώθηκε το ποσό. Απλά πράγματα. Αν βαριόμουν να καλέσω το 13840 δε θα μου έφταιγε καμία Vodafone.

 

Όσον αφορά το σύστημά τους, ναι, επιβάλλεται αλλαγή, καθώς οι πιο αδαείς έχουν την πεποίθηση πως "η Vodafone κλέβει". Το έχω ακούσει από πάρα πολλούς ανθρώπους αυτό και μόνο για την Vodafone. Αλλά αυτό είναι άσχετο με το αν βαριέται κάποιος να κάνει αμφισβήτηση.

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχθές τους έστειλα μια ωραία επιστολή για διάφορα παράπονα που είχα τον τελευταίο καιρό και τους ζήτησα ένα πάγιο δώρο. Με πήρε μια ευγενέστατη κοπέλα, μιλούσαμε γύρω στη μισή ώρα, και όλα καλά. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προχθές τους έστειλα μια ωραία επιστολή για διάφορα παράπονα που είχα τον τελευταίο καιρό και τους ζήτησα ένα πάγιο δώρο. Με πήρε μια ευγενέστατη κοπέλα, μιλούσαμε γύρω στη μισή ώρα, και όλα καλά. :rolleyes:

 

Στο έδωσε το δωρεάν πάγιο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Με τις αιτησεις φορητοτητας τι γινεται τωρα; κανουν καλυτερες προσφορές επιδότησης οπως παλιά;[/quote)

φιλε μου για επιδοτησηση συσκευης μαυρα χαλια..παρε καλυτερα εκτπωση στο παγιο.εμενα τις προαλλες μου δωσανε -50% στο παγιο.στις μερεσ μας καλυτερα εκπτωση παρα καινουργιο κινητο.(αποψη μου )

Link to comment
Share on other sites

Έχω μετρητή στο κινητό και δεν τα είχα περάσει φίλε μου υπάρχει το log και ο λογαριασμός...τώρα αν δεν τα βρώ και με τους άλλους θα πάρουν και οι 3 το μακρύτερο και θα γίνει μια πολύ ωραία καρτούλα το τηλέφωνο ... εδώ ο κόσμος καίγεται και εμείς μοιράζουμε λεφτά ...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

μόνο καρτοκινητο ειναι η λυση... οταν το καταλαβει επιτελους ο κοσμος, θα σταματησουν και οι κλεψιές, θα μειωθουν και τα πάγια... εγω λυπαμαι αυτους που έκαναν 24μηνα συμβολαια...
Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηγα στη Vodafone να μαθω τι επιδοτησεις εχω και να δω τι θα κανω.

 

Εχω ενα εταιρικο πακετο με 3 τηλεφωνα σε προγραμματα 90, 90 και 180 (απλα πραγματα δηλαδη)

 

Η..αρχικη επιδοτηση και για τα 3 ηταν το αστρονομικο ποσο των ... 115€ :lol:

 

Ακριβως απεναντι απο τη Vodafone εχει καταστημα Cosmote στο οποιο πηγα αμεσως και εκανα αιτηση φορητοτητας.

 

Σε 2 μερες με πηραν απο Vodafone και μου ειπαν οτι "ως δια μαγειας" οι επιδοτησεις μου ανεβηκαν στα... 394€.

 

Πιστευεται οτι... μπορω να διεκδικησω (παιζοντας το δυσκολος) περισσοτερα ή ειναι ΟΚ??

Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηγα στη Vodafone να μαθω τι επιδοτησεις εχω και να δω τι θα κανω.

 

Εχω ενα εταιρικο πακετο με 3 τηλεφωνα σε προγραμματα 90, 90 και 180 (απλα πραγματα δηλαδη)

 

Η..αρχικη επιδοτηση και για τα 3 ηταν το αστρονομικο ποσο των ... 115€ :lol:

 

Ακριβως απεναντι απο τη Vodafone εχει καταστημα Cosmote στο οποιο πηγα αμεσως και εκανα αιτηση φορητοτητας.

 

Σε 2 μερες με πηραν απο Vodafone και μου ειπαν οτι "ως δια μαγειας" οι επιδοτησεις μου ανεβηκαν στα... 394€.

 

Πιστευεται οτι... μπορω να διεκδικησω (παιζοντας το δυσκολος) περισσοτερα ή ειναι ΟΚ??

 

ε καλα εισαι μη το παρακανουμε κιολας:p

αντε πες τους οτι η cosmote σε δινει 400ευρω να στο πανε στα 410-420 αυτοι :)

Link to comment
Share on other sites

ε καλα εισαι μη το παρακανουμε κιολας:p

αντε πες τους οτι η cosmote σε δινει 400ευρω να στο πανε στα 410-420 αυτοι :)

 

Νομιζω ετσι ειναι αλλα μια μικρη μικρη προσπαθεια για εκπτωση στο παγιο επι πλεον ισως αποδωσει καρπους.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ε καλα εισαι μη το παρακανουμε κιολας:p

αντε πες τους οτι η cosmote σε δινει 400ευρω να στο πανε στα 410-420 αυτοι :)

 

Πριν λιγο δεχτηκα τηλεφωνημα απο Cosmote.... στα 370 η επιδοτηση (λιγο μικροτερη απο Vodafone).

 

Οποτε και ξεχναω το Galaxy s2 γιατι το δινουν στα 599€.

 

Και τωρα τι αγοραζουμε ?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο δεχτηκα τηλεφωνημα απο Cosmote.... στα 370 η επιδοτηση (λιγο μικροτερη απο Vodafone).

 

Οποτε και ξεχναω το Galaxy s2 γιατι το δινουν στα 599€.

 

Και τωρα τι αγοραζουμε ?? :confused:

Εκπτωση παγίου και αγοράζουμε τρόφιμα, πληρώνεις το σταθερό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αποδεχεσαι την προσφορα της Vodafone πας στο Πλαισιο την κανεις πιστωτικο και αγοραζεις οτι θελεις εσυ.Οχι μονο κινητα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εκπτωση παγίου και αγοράζουμε τρόφιμα, πληρώνεις το σταθερό κλπ.

 

Δεν εχεις αδικο... ας οψεται το gadgeτομικροβιο :O

 

Αποδεχεσαι την προσφορα της Vodafone πας στο Πλαισιο την κανεις πιστωτικο και αγοραζεις οτι θελεις εσυ.Οχι μονο κινητα.

 

Γιαννη, ειλικρινα δεν γνωριζα οτι γινεται κατι τετοιο! :blink:

Κι επειδη νομιζω οτι αυτο που ακριβως θελω μπορεις να μου πεις περισσοτερα για τη διαδικασια? Παω στη Vodafone και τι τους λεω? Αυτο γινεται και σε αλλα καταστηματα εκτος Πλαισιου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο... ας οψεται το gadgeτομικροβιο :O

 

 

 

Γιαννη, ειλικρινα δεν γνωριζα οτι γινεται κατι τετοιο! :blink:

Κι επειδη νομιζω οτι αυτο που ακριβως θελω μπορεις να μου πεις περισσοτερα για τη διαδικασια? Παω στη Vodafone και τι τους λεω? Αυτο γινεται και σε αλλα καταστηματα εκτος Πλαισιου?

 

Δεν απς vodafone αλλα μονο Πλαισιο υπογραφεις τις ανανεωσεις και τους λες το ποσο που και αυτοι βελπουν στο συστημα να μεινει μεσα για πιστωτικο.Ισχυει για ενα χρονο

Δεν ξερω αλλα δεν νομιζω να γινεται αλλου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν απς vodafone αλλα μονο Πλαισιο υπογραφεις τις ανανεωσεις και τους λες το ποσο που και αυτοι βελπουν στο συστημα να μεινει μεσα για πιστωτικο.Ισχυει για ενα χρονο

Δεν ξερω αλλα δεν νομιζω να γινεται αλλου.

 

Γιαννη, σε ευχαριστω και παλι. Αυτο θα κανω και μαλιστα διαβασα καπου αλλου οτι γινεται και στα mediamarkt.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα το unlimited 240 και με κάποιες επιδοτήσεις πλήρωνα 32€ τον μήνα. Κάποια στιγμή μαζι με κάποιες παράξενες χρεώσεις data & και διάφορα άλλα τα οποία δεν κατάλαβα ποτέ, έφθασα να πληρώνω 40€ τον μήνα (Data/internet δεν χρησιμοποίησα ποτέ, και τον χρόνο μου πάντα τον μετρούσα).

 

Μετά απο τηλεφωνημά μου στο 13840, (με χρέωση), με ενημέρωσαν ότι δεν έχω πλέον επιδότηση, & έχω χρεωθεί data!!!!!.

 

Τέλος πάντων σαν παλιός πελάτης απο το 1994 & επειδη η οικογενειά μου ειναι Vodafone, ζήτησα κάποιο άλλο πρόγραμμα, και μου πρότειναν κάποιο νέο unlimited, το οποίο είταν και ποιο ακριβό, ειχε λιγότερο χρόνο ομιλίας απο αυτό που ειχα + data, (το οποίο δεν το χρησιμοποιώ αρα μου είναι και άχρηστο).

 

Εκανα αιτηση μεταφοράς στην Cosmote, και μετά απο τα γνωστα πλέον τηλεφωνήματα μου πρότειναν το νέο πρόγραμμα unlimited 45 με........27,70€, για ένα χρόνο το οποίο και δέχτηκα.

 

Αλλά του χρόνου με βλέπω σίγουρα για Cosmote, για τον λόγο ότι πολλοί πλέον συγγενεις και φίλοι έκαναν μεταφορά, λόγω καλύτερης κάλυψης & τιμολόγησης.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, σε ευχαριστω και παλι. Αυτο θα κανω και μαλιστα διαβασα καπου αλλου οτι γινεται και στα mediamarkt.

 

Νασαι καλα φιλε μου.Καλο αυτο αν και νομιζω το Πλαισιο απο ηλεκτρονικα και tv ειναι καλυτερο αλλα βεβαια δεν εχει οικιακο εξοπλισμο που εχει το αλλο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα.

 

Είμαι πελάτης στη Βοντα εδώ και 12 χρόνια και σήμερα βγήκε η επιδότησή μου. Είναι 36,90 Ευρώ για δωδεκάμηνο και 55,35 για 18μηνο.

 

Είμαι στο πρόγραμμα Unlimited 45 και πληρώνω γύρω στο 50άρι κάθε μήνα.

 

Είναι δυνατόν???? Υποτιμούν την νοημοσύνη μου? Τι μου προτείνετε να κάνω? Τι ποσό θα είναι λογικό να μου δώσουν? Να κάνω φορητότητα?

 

Πέρσι μου είχαν δώσει μετά από διαπραγματεύσεις, χωρίς όμως απειλή φορητότητας 517 ευρώ.

 

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...