Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεία σας παιδιά, έχω 3 συνδέσεις cosmote (2 απεριοριστα 45 και μια κοσμοτε 300) με λογαριασμούς που ειδικά στον ένα ξεπερνούν τα 100 ευρώ και στους άλλους 2 μέσο όρο 60 ευρώ. Στη vodafone μου που μίλησα με ενα εκπρόσωπο, μου δίνουν 200 ευρώ για κάθε αριθμό στο unlimited 45 πρόγραμμα. Αν το προχωρήσω, υπάρχει περίπτωση να πάρω από την cosmote καλύτερη προσφορά; Επίσης στη vodafone δεν τους είπα τι λογαριασμούς κάνω κάθε μήνα, αν τους το πω, θα έχω καλύτερη προσφορά, ή θα το δουν μόνοι τους;
Link to comment
Share on other sites

λογικα θα σε παρει η κοτε για αντιπροσφορα.

παλεψε το λιγο με βοντα ,αλλα,κατεμε, πιο καλη προσφορα θα σου κανουν μονο αν σου κανει καλη νεα προσφορα η κοτε κ

το πεις στη βοντα:p

 

λογικο ουσιαστικά.αλλά ολα παιζονται στο αν σε θελει η κοτε πισω..

 

α και ζητα ΚΑΙ μια εστω μικρη εκπτωση παγιου στη βοντα μαζι με τις επιδοτησεις .

γινεται πιο ευκολα.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο στο δίκτυο της Vodafone.Με είχαν πάρει από την Κοσμοτέ για μια προσφορά, τελικά όμως με πήρε η Βόνταφον, μου έκανε μια προσφορά (μείωσε λίγο το πάγιο) και δέχτηκα και ακυρώθηκε η φορητότητα προς την Κοσμοτέ.Αυτό θεωρείται ως νέο συμβόλαιο; Δηλαδή μπορώ εγώ να διακόψω το συμβόλαιο μου οποιαδήποτε στιγμή ή πρέπει να περιμένω 12 μήνες;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ο κούριερ(χτες.....),διάβασα και τις 8 σελίδες επιτόπου,δεν έγραφε πουθενά όμως για την συμφωνία που είχαμε κάνει για τους πρώτους 4μήνες -50% στο πάγιο,ούτε έγραφε κάπου την έκπτωση παγίου+την έκπτωση με την hol.Τους πήρα τηλ,και μου είπαν να μην ανησυχώ,γιατί τα συμβόλαια που εκτυπώνονται είναι ίδια,και όποια συμφωνία είχα κανονίσει με την τύππισα που με εξυπηρέτησε,θα ισχύει.Αν όχι,μου είπε μπορώ να κάνω μια δήλωση(δεν θυμάμαι τώρα πως ακριβώς μου το πε) ότι δεν είναι σωστό το συμβόλαιο.

Και έτσι υπέγραψα τα χαρτιά,αλλά από δευτέρα θα πάρω για να ενεργοποιήσω την νέα sim .Πόσο καιρό θα πάρει για να τεθεί σε λειτουργία η ''γραμμή'';

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 5 λεπτά από το τηλεφώνημα στο 2106702000. Κλείνεις για λίγα λεπτά τη συσκευή, την ξανανοίγεις και είσαι ενεργοποιημένος.

Για ενεργοποίηση υπηρεσιών(όπως MyAccount) καθως και για ενημέρωση χρόνου ομιλίας θα πρέπει να περάσει ένα 24ωρο απ'την ενεργοποίησή σου για να φανείς στο σύστημα και να λειτουργήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο στο δίκτυο της Vodafone.Με είχαν πάρει από την Κοσμοτέ για μια προσφορά, τελικά όμως με πήρε η Βόνταφον, μου έκανε μια προσφορά (μείωσε λίγο το πάγιο) και δέχτηκα και ακυρώθηκε η φορητότητα προς την Κοσμοτέ.Αυτό θεωρείται ως νέο συμβόλαιο; Δηλαδή μπορώ εγώ να διακόψω το συμβόλαιο μου οποιαδήποτε στιγμή ή πρέπει να περιμένω 12 μήνες;

Μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιό σου ανά πάσα στιγμή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Σε γνωστό μου με εταιρικές συνδέσεις, που αποδέχτηκε ετήσια έκπτωση 45% σε κάθε μία απ'τις συνδέσεις του, τον δέσμευσαν με συμβόλαιο, το οποίο έπρεπε να υπογράψει. Επίσης, απ'το MyAccount φαίνεται πως έχει χρησιμοποιήσει την επιδότησή του και είναι κλειδωμένα τα εικονίδια της αναβάθμισης.

 

Δεν ξέρω αν ισχύει γενικά αυτό ή σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και για συγκεκριμένους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δυο φορες επελεγξα εκπτωση στο παγιο αντι επιδοτησης και δεν υπεγραψα τιποτε.Μονο με τηλεφωνικη συγκαταθεση αλλα δεν εχω δοκιμασει να διακοψω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε καλύτερα ας ρωτήσει ο φίλος να δούμε τι γίνεται.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το παλιο unlimited 35 χωρις internet με δωρεαν sms και 1500 λεπτα προς Vodafone και 150 λεπτα προς αλλα δικτυα.

 

Οταν με το htc desire S κοινοποιω την θεση μου σε αλλον (vodafone) με sms αυτο μηπως το βλεπει σαν mms και το χρεωνει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Σε γνωστό μου με εταιρικές συνδέσεις, που αποδέχτηκε ετήσια έκπτωση 45% σε κάθε μία απ'τις συνδέσεις του, τον δέσμευσαν με συμβόλαιο, το οποίο έπρεπε να υπογράψει. Επίσης, απ'το MyAccount φαίνεται πως έχει χρησιμοποιήσει την επιδότησή του και είναι κλειδωμένα τα εικονίδια της αναβάθμισης.

 

Δεν ξέρω αν ισχύει γενικά αυτό ή σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και για συγκεκριμένους λόγους.

 

Σε μένα μιλάμε για πολύ πιο μικρή εκπτωση και βέβαια δεν υπέγραψα τίποτα.Η υπάλληλος όμως μου είπε πως θα έχω επιδότηση σε ένα χρόνο... :O

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μιλάμε για πολύ πιο μικρή εκπτωση και βέβαια δεν υπέγραψα τίποτα.Η υπάλληλος όμως μου είπε πως θα έχω επιδότηση σε ένα χρόνο... :O

 

αρα κατα 80% σε δεσμευσανε..:worry: το περνανε στο συστημα σαν ''προθεση φορητοτητας''

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Η ανανεωση του συμβολαίου δε θέλει υπογραφή;

 

Οσες φορες εχω κανει στο Πλαισιο με επιδοτηση συσκευης ηθελε

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 5 λεπτά από το τηλεφώνημα στο 2106702000. Κλείνεις για λίγα λεπτά τη συσκευή, την ξανανοίγεις και είσαι ενεργοποιημένος.

Για ενεργοποίηση υπηρεσιών(όπως MyAccount) καθως και για ενημέρωση χρόνου ομιλίας θα πρέπει να περάσει ένα 24ωρο απ'την ενεργοποίησή σου για να φανείς στο σύστημα και να λειτουργήσουν.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,ναι έχω ένα τηλ,διαφορετικό,αλλά οκ,σιγά το τρομερό:lol:!! Δεν έχω βάλει ακόμα την νέα sim.

Στο myaccount που ήμουν γραμμένος με τον cu μου,έχω θέμα,χρόνια και δεν μπορούν να μου το λύσουν,τώρα ελπίζω ΝΑ νοιώσει και να είναι οκ!

 

Μια ερώτηση ακόμα,πόσο θα είναι το πρώτο ποσό που θα πληρώσω,και πόσο χρόνο θα έχω διαθέσιμο για τον πρώτο μήνα,ή είναι αμέσως διαθέσιμο όπως είναι το πακέτο που έχω;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Η ανανεωση του συμβολαίου δε θέλει υπογραφή;

 

Οχι απαραιτητα. σε ηχογραφουνε οταν ειναι να γινει η αλλαγη πχ εκπτωση παγιου(στο λενε κιόλας) και η ηχογραφηση εχει την θεση υπογραφης. Ετσι εγινε στην περιπτωση μου οπου μετα απο αιτηση φορητοτητας πηρα εκπτωση 65% (55+10% λόγω οικογενειακου). Ειχα 3 γραμμες κ ολες πηραν το ιδιο ποσοστο εκπτωσης.Η δεσμευση (12μηνο) εγινε τηλεφωνικα όπως προείπα.

Edited by APOSTOLO
Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα. σε ηχογραφουνε οταν ειναι να γινει η αλλαγη πχ εκπτωση παγιου(στο λενε κιόλας) και η ηχογραφηση εχει την θεση υπογραφης. Ετσι εγινε στην περιπτωση μου οπου μετα απο αιτηση φορητοτητας πηρα εκπτωση 65% (55+10% λόγω οικογενειακου). Ειχα 3 γραμμες κ ολες πηραν το ιδιο ποσοστο εκπτωσης.Η δεσμευση (12μηνο) εγινε τηλεφωνικα όπως προείπα.

 

Έχω την εντύπωση ότι για ανανέωση συμβολαίου θέλει και υπογραφή και νέο συμβόλαιο.. Μόνο για αιτήσεις τύπου αλλαγής προγράμματος κατά τη διάρκεια του συμβολαίου ή έκπτωση ή έξτρα πακέτο sms κτλ γίνεται και με ηχογραφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,ναι έχω ένα τηλ,διαφορετικό,αλλά οκ,σιγά το τρομερό:lol:!! Δεν έχω βάλει ακόμα την νέα sim.

Στο myaccount που ήμουν γραμμένος με τον cu μου,έχω θέμα,χρόνια και δεν μπορούν να μου το λύσουν,τώρα ελπίζω ΝΑ νοιώσει και να είναι οκ!

 

Μια ερώτηση ακόμα,πόσο θα είναι το πρώτο ποσό που θα πληρώσω,και πόσο χρόνο θα έχω διαθέσιμο για τον πρώτο μήνα,ή είναι αμέσως διαθέσιμο όπως είναι το πακέτο που έχω;

 

Αν δεν κανω λαθος, θα πληρωσεις το υπολοιπο του τρεχοντος μηνα και ολο τον επομενο, μιας και γινεται παντα προπληρωμη των μηνων στα παγια. Οσο για τις παροχες, αυτα πανε αναλογικα με την ημερομηνια. Δε θα σου δωσει ολο το πακετο, αλλα οσο υπολογιζουν οτι αναλογει απο τωρα μεχρι το τελος του μηνα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι για ανανέωση συμβολαίου θέλει και υπογραφή και νέο συμβόλαιο.. Μόνο για αιτήσεις τύπου αλλαγής προγράμματος κατά τη διάρκεια του συμβολαίου ή έκπτωση ή έξτρα πακέτο sms κτλ γίνεται και με ηχογραφήσεις.

Οπως ειπα στην περίπτωση μου που ήταν ανανεωση συβολαιου και η 12-μηνη δεσμευση, η διαδικασια εγινε μόνο τηλεφωνικα με ηχογραφηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το παλιο unlimited 35 χωρις internet με δωρεαν sms και 1500 λεπτα προς Vodafone και 150 λεπτα προς αλλα δικτυα.

 

Οταν με το htc desire S κοινοποιω την θεση μου σε αλλον (vodafone) με sms αυτο μηπως το βλεπει σαν mms και το χρεωνει ?

Μην ανησυχείς. Και τα mms ως sms χρεώνονται πλέον. Οπότε αν είσαι μέσα στα δωρεάν sms σου, δεν πληρώνεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Και τα mms ως sms χρεώνονται πλέον. Οπότε αν είσαι μέσα στα δωρεάν sms σου, δεν πληρώνεις τίποτα...

 

Πρωτη φορα το ακουσα και πηρα τηλ στο 2106702000 και μου ειπαν οτι τα mms εχουν χρεωση 0,45 ανα mms.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, θα πληρωσεις το υπολοιπο του τρεχοντος μηνα και ολο τον επομενο, μιας και γινεται παντα προπληρωμη των μηνων στα παγια. Οσο για τις παροχες, αυτα πανε αναλογικα με την ημερομηνια. Δε θα σου δωσει ολο το πακετο, αλλα οσο υπολογιζουν οτι αναλογει απο τωρα μεχρι το τελος του μηνα.

 

Μάλιστα,σε ευχαριστώ:happy: .Μου λύθηκε μια απορία,γιατί δεν ήξερα!Ωραία,τώρα περιμένω να εξαφανιστεί το σήμα από την παλιά sim :lol: ,για να περάσω την νέα .

 

Όλα οκ!Ενεργοποιήθηκε η νέα sim .

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αλλαγη προγραμματος μέσω myaccount και ειπε οτι καταχωρηθηκε επιτυχως το αιτημα. Θα ερθει sms για επιβεβαιωση;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Συνήθως εντός 2 ημερών γίνεται η αλλαγή. Αν την έκανες σήμερα, να περιμένεις μήνυμα περίπου μέχρι Τετάρτη μεσημέρι.
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κι εγώ ότι από συμβόλαιο Vodafone χωρίς πάγιο το SMS στο 1292 για να μάθεις σε ποιο δίκτυο ανήκει ένας αριθμός κινητού, ΔΕΝ χρεώνεται.

(Είχα μια αμφιβολία μήπως ειδικά στο χωρίς πάγιο χρεωνόταν, αλλά όχι, τελικά.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...