Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλεσα και μου ειπαν οτι δεν ξερουν τιποτα αυτοι γιατι δεν μεταφερθηκε ο αριθμος μου στην WIND. Να παρω λεει στην WIND τηλεφ.

Πηρα τηλεφ. την WIND και μου λενε εχουμε στειλει 2 φορες την αιτηση σας και την απορριπτουν!!!

Και την εχουμε στειλει και 3η φορα και ειναι σε αναμονη. Μαλιστα εγινε και επιβεβαίωση των στοιχειων μου μηπως και εχουν εστω καποιο γραμμα απο το ονομα μου ή αριθμο απο αφμ ή ταυτοτητα λαθος και ολα ηταν σωστα!

Κανει πως δεν ξερει και η ΒΟΝΤΑΦΟΝ τιποτα! Απερριψαν 2 φορες την αιτηση.. και το κανουν γαργαρα :wacko:

Στείλε μια επιστολή στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση και στους δύο παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

ποσα???485Ε επιδοτηση και -50%.πωσ τα καταφερες ρε θηριο?μπραβο σου παντως

 

Koιτα, μεχρι το περασμενο ετος ηταν συνηθες φαινομενο τετοιου ειδους επιδοτησεις/εκπτωσεις απο την Vodafone και το μονο που χρειαζοταν να κανεις ηταν αιτηση φορητοτητας. Φετος ομως....:(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε επικοινωνια που ειχα με τη βονταφον πριν κανα μηνα επειτα απο παραπονο που τους εκανα για το λογο οτι δεν μπορω να βλεπω ποσα απο τα 1500 λεπτα που εχω προς vodafone μου εχουν μεινει,με διαβεβαιωσαν οτι οταν ολοκληρωθει το 80% του χρονου που εχω χρησιμοποιησει και το 100% θα μου στελνουν μηνυμα.εντουτοις δεν μου εστειλαν μηνυμα στο 100% και μου ηρθε λογαριασμος 95€ τωρα καθως τον ξεπερασα.τι μπορω να κανω? γιατι να τα πληρωσω απο τη στιγμη που δεν με ενημερωσαν οπως οφειλουν οταν καταναλωσω το δωρεαν χρονο???
Link to comment
Share on other sites

Φετος απογοητευτηκα απο την Βοντα. Μου εδωσε επιδοτηση 60 ευρω και εκπτωση 30% στα νεα unlimited. Εκανα τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας στην Cosmote και με καλεσαν να με ρωτησουν γιατι θελω να φυγω. Αυτο. Ουτε αλλη προσφορα ουτε τιποτα. Το θεμα ειναι πως αυτο εγινε την προπερασμενη εβδομαδα και απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση. Φανταζομαι πως αφου δεν εχω υπογραψει τιποτα μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα ε? Αν ναι, παω στην βονταφον και υπογραφω ή πρεπει να καλεσω πρωτα την κοσμοτε για να ακυρωσω την αιτηση (που υποθετω θα εχει γινει δεκτη απο την βοντα)?

Τον περασμενο χρονο με τον ιδιο τροπο μου ειχαν δωσει 485 ευρω επιδοτηση και 50% εκπτωση στα μηνιαια παγια.

 

Σε ποιο πρόγραμμα συμβολαίου είσαι??

Θα πρέπει πρώτα να ακυρώσεις την αίτηση φορητότητας πάντως στην cosmote από το 13897 και μετά αφού επιβεβαιωθεί η ακύρωση να υπογράψεις το συμβόλαιο με τη vodafone.... γιατί λογικά δεν θα σε αφήνει να πάρεις την επιδότηση η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρόγραμμα συμβολαίου είσαι??

Θα πρέπει πρώτα να ακυρώσεις την αίτηση φορητότητας πάντως στην cosmote από το 13897 και μετά αφού επιβεβαιωθεί η ακύρωση να υπογράψεις το συμβόλαιο με τη vodafone.... γιατί λογικά δεν θα σε αφήνει να πάρεις την επιδότηση η cosmote.

 

Ειμαι στο unlimited 35.

Θα παρω τηλεφωνο την Κοσμοτε, αλλα η Βονταφον (με την οποια διαπραγματευτηκα σημερα και μου ειπε πως μπορει να ανεβασει μονο την επιδοτηση στα 70 ευρω) μου μιλαει λες και δεν εχω κανει αιτηση φορητοτητας. Εννοω πως στο τελος της συνδιαλεξης μου ειπε πως μπορω οποτε θελω να περασω απο καταστημα για να κανουμε την ανανεωση.

Τι ακριβως εννοεις πως δεν θα με αφηνει να παρω την επιδοτηση η Κοσμοτε? Πως?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο unlimited 35.

Θα παρω τηλεφωνο την Κοσμοτε, αλλα η Βονταφον (με την οποια διαπραγματευτηκα σημερα και μου ειπε πως μπορει να ανεβασει μονο την επιδοτηση στα 70 ευρω) μου μιλαει λες και δεν εχω κανει αιτηση φορητοτητας. Εννοω πως στο τελος της συνδιαλεξης μου ειπε πως μπορω οποτε θελω να περασω απο καταστημα για να κανουμε την ανανεωση.

Τι ακριβως εννοεις πως δεν θα με αφηνει να παρω την επιδοτηση η Κοσμοτε? Πως?

 

Απλά την προηγούμενη εβδομάδα είχα κάνει κι εγώ αίτηση φορητότητας στη σύνδεση της μάνας μου που έχει cosmote και της είχε έρθει επιδότηση 40 ευρώ. Κάναμε φορητότητα από cosmote σε vodafone. Τελικά την επιδότηση την πήγαν 90 ευρώ και παραπάνω δεν γίνονταν με τίποτα (παρ όλο που πέρσι είχαμε πάρει 400 ευρώ περίπου και μιλάμε για 25 ευρώ πάγιο). Τελικά δεχτήκαμε τα 90 ευρώ.. Την αίτηση φορητότητας δεν την είχαμε ακυρώσει. Πάμε μετά από 3 μέρες σε ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ για να επιλέξουμε μια συσκευή και να ανανεώσουμε το συμβόλαιο με την cosmote και ο υπάλληλος μας είπε ότι δεν μπορείτε να πάρετε την επιδότηση, γιατί έχετε κάνει και μια αίτηση φορητότητας που εκκρεμεί και δεν το επιτρέπει η vodafone.. και έπρεπε πρώτα να ακυρώσουμε την αίτηση φορητότητας και μετά να πάρουμε την επιδότηση (και μου έκαν εντύπωση που για την ακύρωση ήθελαν και φωτοτυπία ταυτότητας παρ όλο που η αίτηση έγινε τηλεφωνικά στο 13894)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε επικοινωνια που ειχα με τη βονταφον πριν κανα μηνα επειτα απο παραπονο που τους εκανα για το λογο οτι δεν μπορω να βλεπω ποσα απο τα 1500 λεπτα που εχω προς vodafone μου εχουν μεινει,με διαβεβαιωσαν οτι οταν ολοκληρωθει το 80% του χρονου που εχω χρησιμοποιησει και το 100% θα μου στελνουν μηνυμα.εντουτοις δεν μου εστειλαν μηνυμα στο 100% και μου ηρθε λογαριασμος 95€ τωρα καθως τον ξεπερασα.τι μπορω να κανω? γιατι να τα πληρωσω απο τη στιγμη που δεν με ενημερωσαν οπως οφειλουν οταν καταναλωσω το δωρεαν χρονο???

 

Ενώ λένε ότι στέλνουν ειδοποίηση όταν φτάσεις το 80% και το 100% της χρήσης και σε εμένα υπάρχουν φορές που ΔΕΝ ΕΧΩ λάβει αυτές τις ειδοποιήσεις, (αλλά σε συμβόλαιο mobile internet, όχι φωνής). Επιβεβαιώνω δηλαδή αυτό που λες (ότι δεν στέλνουν μηνύματα πάντα). Είναι πολύ κουτοπόνηρη η εταιρία. Σε αφήνει να το ξεπεράσεις (καλά φταις και εσύ σε αυτό) για να τα κονομήσει.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Έχει 1-2 βδομάδες που μιλάω με vodafone με διάφορα τμήματα και όλοι μου λένε ότι δεν γίνεται να φύγω αζημιώς.. Εκτός από επισκέψεις σε δικηγόρους υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να γίνει? Τους έστειλα και email από το Site αλλά απάντηση δεν πήρα..
Link to comment
Share on other sites

Την τετάρτη έκανα αίτημα φορητότητας απο Vodafone στην Wind. Η αίτηση έγινε μέσω internet. Πριν μια ώρα υπόγραψα με Wind. Η Vodafone δεν πήρε τηλέφωνο για καλύτερη προσφορά... έχουν αλλάξει πολιτική οι ετερίες???

 

στην Vodafone έχω 2 αριθμούς και πήρα τον έναν, πλήρωνα 70 € ..

Link to comment
Share on other sites

Την τετάρτη έκανα αίτημα φορητότητας απο Vodafone στην Wind. Η αίτηση έγινε μέσω internet. Πριν μια ώρα υπόγραψα με Wind. Η Vodafone δεν πήρε τηλέφωνο για καλύτερη προσφορά... έχουν αλλάξει πολιτική οι ετερίες???

 

στην Vodafone έχω 2 αριθμούς και πήρα τον έναν, πλήρωνα 70 € ..

 

Αν εκανες online την αιτηση προς την Wind - τοτε σου εφερε λογικα ο κουριερ το συμβολαιο και την καρτα sim στο σπιτι και υπεγραψες, σωστα;

Το συμβολαιο θα φτασει αυριο στην Wind - και θα το περασει καποιος υπαλληλος στο συστημα τους απο Δευτερα. Αφου το καταχωρησει (δει δηλ. οτι εβαλες υπογραφη στο συμβολαιο) τοτε την ιδια ή την επομενη θα σε καλεσει η Vodafone για να σε ρωτησει γιατι φευγεις..

 

Ετσι εγινε και με εμενα με 1 γραμμη που την εκανα online.

Εκανα και το 2ο νουμερο αιτηση φορητ. σε καταστημα για να γινει wind f2g και εχει παρει 2 φορες απορριψη!!!

Πηρα τηλεφ. στο μαγαζι της wind και μου ειπαιν οτι η Vodafone απορριπτει την αιτηση γιατι λεει ειναι λαθος τα στοιχεια! (εκανα επιβεβαιωση με την υπαλληλο - και ειναι ολα σωστα). Την ξανα προωθησε το καταστημα για 3η φορα εχθες. Για να δουμε τωρα..

 

Μεγαλη αλητεια... εκει στην κοκκινη εταιρεια παντως, πολυ ΜΕΓΑΛΗ! :mad:

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες online την αιτηση προς την Wind - τοτε σου εφερε λογικα ο κουριερ το συμβολαιο και την καρτα sim στο σπιτι και υπεγραψες, σωστα;

Το συμβολαιο θα φτασει αυριο στην Wind - και θα το περασει καποιος υπαλληλος στο συστημα τους απο Δευτερα. Αφου το καταχωρησει (δει δηλ. οτι εβαλες υπογραφη στο συμβολαιο) τοτε την ιδια ή την επομενη θα σε καλεσει η Vodafone για να σε ρωτησει γιατι φευγεις..

 

Ετσι εγινε και με εμενα με 1 γραμμη που την εκανα online.

Εκανα και το 2ο νουμερο αιτηση φορητ. σε καταστημα για να γινει wind f2g και εχει παρει 2 φορες απορριψη!!!

Πηρα τηλεφ. στο μαγαζι της wind και μου ειπαιν οτι η Vodafone απορριπτει την αιτηση γιατι λεει ειναι λαθος τα στοιχεια! (εκανα επιβεβαιωση με την υπαλληλο - και ειναι ολα σωστα). Την ξανα προωθησε το καταστημα για 3η φορα εχθες. Για να δουμε τωρα..

 

Μεγαλη αλητεια... εκει στην κοκκινη εταιρεια παντως, πολυ ΜΕΓΑΛΗ! :mad:

 

Ετσι είναι... ήρθε ο Courier και υπέγραψα με Wind.. τώρα που έχω υπογράψει όμως δεν γίνεται να μου κάνει αντιπρόταση η Vodafone για να μου δώσει μεγαλύτερη επιδότηση ... έτσι δεν είναι????

 

είχα την εντύπωση ότι το αίτημα θα το έστελνε η Wind στην Vodafone... πρίν υπογράψω...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Στα καινούργια unlimited, εάν θέλεις επιπλέον όγκο δεδομένων από τα 100 μβ που δίνουν τα αρχικά πακέτα, μπορείς να αγοράσεις επιπλέον?

Και επίσης πέρυσι τέτοιο καιρό είχα κάνει αίτηση μετατροπής σε καρτοκινητό. Με είχαν πάρει και μου είχαν προσφέρει το unlimited 30 με τελικό πάγιο γύρω στα 12 ευρώ το οποίο και δέχτηκα για ένα χρόνο. Χωρίς συσκευή βέβαια. Έβαλα και ένα πακετάκι ίντερνετ και με 24 ευρώ περίπου είμαι οκ για το μήνα. Φέτος παίζουν αντίστοιχες προσφορές χωρίς απειλή για διακοπή συμβολαίου?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Στα καινούργια unlimited, εάν θέλεις επιπλέον όγκο δεδομένων από τα 100 μβ που δίνουν τα αρχικά πακέτα, μπορείς να αγοράσεις επιπλέον?

Και επίσης πέρυσι τέτοιο καιρό είχα κάνει αίτηση μετατροπής σε καρτοκινητό. Με είχαν πάρει και μου είχαν προσφέρει το unlimited 30 με τελικό πάγιο γύρω στα 12 ευρώ το οποίο και δέχτηκα για ένα χρόνο. Χωρίς συσκευή βέβαια. Έβαλα και ένα πακετάκι ίντερνετ και με 24 ευρώ περίπου είμαι οκ για το μήνα. Φέτος παίζουν αντίστοιχες προσφορές χωρίς απειλή για διακοπή συμβολαίου?

 

χωρις απειλη δεν νομιζω...με φορητοτητα κατι γινεται! :cool:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που να έχει βγάλει άκρη με καταγγελία της σύμβασης λόγω διακοπής των εκπτώσεων, αύξηση των παγίων και της κατανάλωσης του ελάχιστου χρόνου ομιλίας σε 1λεπτό, με την Vodafone ?
Link to comment
Share on other sites

Αν έρθω με φορητότητα στη Vodafone από την Cosmote χωρίς να πάρω επιδότηση, πόσος είναι ο ελάχιστος χρόνος που πρέπει να παραμείνω για να κάνω νέα αίτηση φορητότητας?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που να έχει βγάλει άκρη με καταγγελία της σύμβασης λόγω διακοπής των εκπτώσεων, αύξηση των παγίων και της κατανάλωσης του ελάχιστου χρόνου ομιλίας σε 1λεπτό, με την Vodafone ?

 

Ναι. Εγώ όπως είχα πει είχα επικοινωνήσει με τη vodafone εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/opinionRequest.action?opinionType=2 kαι μετά με πήραν και μου είπαν ότι κανονικά μπορώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης και να κάνω φορητότητα ή αποσύνδεση χωρίς να πληρώσω την επιδότηση για τη συσκευή που είχα πάρει (270 ευρώ ήταν κι όλας περίπου).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας που να έχει βγάλει άκρη με καταγγελία της σύμβασης λόγω διακοπής των εκπτώσεων, αύξηση των παγίων και της κατανάλωσης του ελάχιστου χρόνου ομιλίας σε 1λεπτό, με την Vodafone ?

 

Ετσι είναι... ήρθε ο Courier και υπέγραψα με Wind.. τώρα που έχω υπογράψει όμως δεν γίνεται να μου κάνει αντιπρόταση η Vodafone για να μου δώσει μεγαλύτερη επιδότηση ... έτσι δεν είναι????

 

είχα την εντύπωση ότι το αίτημα θα το έστελνε η Wind στην Vodafone... πρίν υπογράψω...

 

ήταν καλύτερα να γίνει το αίτημα φορητότητας τηλεφωνικά ??? κι όχι online μέσω ιντερνετ για να υπέρχουν ελπίδες να κάνει αντιπρόταση η Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Ειτε τηλεφωνικως ειτε online ειτε σε καταστημα κανεις την αιτηση παλι θα την καταχωρησουν στο συστημα τους η Wind και η αιτηση αυτοματα θα περασει προς την Vodafone για επιβεβαίωση και αποδοχη. Οποτε μην ανησυχεις.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εγώ όπως είχα πει είχα επικοινωνήσει με τη vodafone εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/opinionRequest.action?opinionType=2 kαι μετά με πήραν και μου είπαν ότι κανονικά μπορώ να κάνω καταγγελία της σύμβασης και να κάνω φορητότητα ή αποσύνδεση χωρίς να πληρώσω την επιδότηση για τη συσκευή που είχα πάρει (270 ευρώ ήταν κι όλας περίπου).

 

Εμενα με ξαναπηραν με αφορμη το mail που στειλα και μου ειπαν οτι πρεπει να πληρωσω την επιδοτηση.. Τελικα η βοδαφον ειναι οτι ναναι.. Αν ειχα λεφτα για δικηγορο θα τους κυνηγουσα.. Προς το παρων απλα θα αποτρεψω εναν φιλο να ερθει στην βοδαφον και θα φροντισω να ενημερωσω οσους ξερω οτι το συμβολαιο που υπογραφεις δεν σε καλυπτει σε καμια ΜΟΝΟΜΕΡΗ αλλαγη..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξαναπηραν με αφορμη το mail που στειλα και μου ειπαν οτι πρεπει να πληρωσω την επιδοτηση.. Τελικα η βοδαφον ειναι οτι ναναι.. Αν ειχα λεφτα για δικηγορο θα τους κυνηγουσα.. Προς το παρων απλα θα αποτρεψω εναν φιλο να ερθει στην βοδαφον και θα φροντισω να ενημερωσω οσους ξερω οτι το συμβολαιο που υπογραφεις δεν σε καλυπτει σε καμια ΜΟΝΟΜΕΡΗ αλλαγη..

 

Στείλε τότε μια καταγγελία κοινοποιημένη στη Vodafone και στην ΕΕΤΤ χωρίς δικηγόρους.. έτσι απλά... με φαξ

Link to comment
Share on other sites

Εχθες με πηραν τηλεφ. και εμενα απο το +30 13830 και μου ειπαν οτι ελαβαν την επιστολη μου μεσω της φορμας επικοινωνιας και με ενημερωσαν οτι θα πληρωσω κανονικα το υπολοιπο της επιδοτησης.

Μαλιστα δεν ειναι τυχαιο που με πηραν εχθες, διοτι εχθες μεταφερθηκε και η γραμμη μου απο την vodafone->wind!

EDIT: Εστειλα και γραπτη καταγγελια στην ΕΕΤΤ αναφεροντας οτι καταπατουν το αρθρο 13.3

Edited by stixima
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχθες με πηραν τηλεφ. και εμενα απο το +30 13830 και μου ειπαν οτι ελαβαν την επιστολη μου μεσω της φορμας επικοινωνιας και με ενημερωσαν οτι θα πληρωσω κανονικα το υπολοιπο της επιδοτησης.

Μαλιστα δεν ειναι τυχαιο που με πηραν εχθες, διοτι εχθες μεταφερθηκε και η γραμμη μου απο την vodafone->wind!

EDIT: Εστειλα και γραπτη καταγγελια στην ΕΕΤΤ αναφεροντας οτι καταπατουν το αρθρο 13.3

 

Μπράβο φίλε. Αν θες, κράτα μας ενήμερους για την έκβαση του θέματος.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Εχθες με πηραν τηλεφ. και εμενα απο το +30 13830 και μου ειπαν οτι ελαβαν την επιστολη μου μεσω της φορμας επικοινωνιας και με ενημερωσαν οτι θα πληρωσω κανονικα το υπολοιπο της επιδοτησης.

Μαλιστα δεν ειναι τυχαιο που με πηραν εχθες, διοτι εχθες μεταφερθηκε και η γραμμη μου απο την vodafone->wind!

EDIT: Εστειλα και γραπτη καταγγελια στην ΕΕΤΤ αναφεροντας οτι καταπατουν το αρθρο 13.3

 

Να ενημερώσω πως και εγώ με αφορμή τις αλλαγές ζήτησα αλλαγή προγράμματος, από το unlimited 45 me internet (δηλαδή unlimited old 30 + Mobile Internet Large) στο νέο Unlimited 35. το είχα ζητήσει και στο παρελθον και μου ζητούσαν να καταβάλω μέρος της υπερεπιδοτησης αν ήθελα να προχωρήσω σε αλλαγή. αφου έστειλα και εγω επιστολή μέσω της ιστοσελίδας, σήμερα επικοινώνησαν και με ενημέρωσαν πως κατ' εξαίρεση θα κάνουν την αλλαγή χωρίς να χρειαστεί να καταβάλω τίποτα. Φαίνεται λοιπόν πως αν τους ζορίσεις το δέχονται, γιατί ξέρουν πως αν το πάμε παραπέρα θα βρούμε το δίκιο μας! Ως άλλοθι αναφέρουν πως στο συμβόλαιο δεν αναγράφεται η τιμή του παγίου, δηλαδή αν από 30 ευρώ μεθαύριο τους καπνίσει να μου ζητήσουν 50 εγώ θα πρέπει να τα δώσω??? ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν θα ήθελα να δώσω τα χαιρετίσματά μου σε όλους!!!!!Πήρα την απόφαση να γράψω το πρώτο μου post σε αυτό το site,καθώς μόλις ήρθα από ένα κατάστημα της vodafone και τα νεύρα μου είναι τσατάλια!!!!!Περιμένω εδώ και 2 μήνες που έχει λήξει το συμβόλαιό μου μια καλή επιδότηση για να πάρω το galaxy s2...Αφού πλησιάζει ο καιρός να κυκλοφορήσει το κινητάκι πάω σε ένα υποκατάστημα με έναν φίλο μου για να ρωτήσω για την επιδότηση που μου δίνουν και η κοπέλα στο εν λόγω κατάστημα μου λέει μόνο 280 ευρώ!!!!Στον δε φίλο μου δίνουν 350 ευρώ επιδότηση για να κάνει το καρτοκινητό του συμβόλαιο με 50/μήνα περίπου πάγιο!!!Εκεί είναι που μου γύρισε ο εγκέφαλος ανάποδα,γιατί είμαι πελάτης της vodafone 10 χρόνια,έχω οικογενειακό πακέτο 4 γραμμών και πληρώνω 250-300 μόνο για τα κινητά τον μήνα συν το σταθερό και το internet που είναι επίσης στην vodafone!!!Με το που μου λέει το αστείο ποσό η κοπέλα,το πρώτο πράγμα που κάνω είναι να γελάσω ειρωνικά και την ρωτάω τι πρέπει να κάνω!!!Μου λέει πάρε στο 13830 και πες τους να σου κάνουν νέα προσφορά το οποίο και έκανα!!Παίρνω έξαλος τηλέφωνο επιτόπου,και αρχίζω το κράξιμο στην κοπέλα που ήταν στο τηλέφωνο χωρίς βέβαια να φταίει σε τίποτα,αλλά κάπου έπρεπε να τα πω!!Μου λέει θα προωθήσω την αίτησή σας για αύξηση του ποσού και με ρωτάει για ποια συσκευή ενδιαφέρομαι,όταν της είπα την συσκευή μου λέει να ξαναεπικοινωνήσω μαζί τους όταν κυκλοφορήσει η συσκευή γιατί οι προσφορές τους ισχύουν μόνο για 10 μέρες και έτσι θα είναι άδικος κόπος!!!Εκεί είναι που έγινα Τούρκος,γιατί ήθελα να ξέρω το ποσό,να κάνω κράτηση της συσκευής και να κανονίσω την πορεία μου!!Σε περίπτωση που το ποσό που θα μου δώσουν εξακολουθήσει να είναι αστείο,τι θα με συμβουλεύατε να κάνω?Δεν θέλω να φύγω από την εταιρία,γιατί είμαι απολύτως ευχαριστημένος,απλά αισθάνομαι ότι με κοροιδεύουν....Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post απλά ήθελα κάπου να ξεδώσω!!!!
Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις καταγγελια συμβασης?αν μπορει να μου πει τι να κανω..τα εχω παρει με την βοντα αν θελετε και σε πμ.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...