Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

29 minutes ago, dasnowy said:

Με 4mbps, αν είναι όντως 4, κάνεις και gaming, και streaming (480p, μπορεί και 720p). Αν θες να κατεβάσεις κάτι πρέπει να κάνεις υπομονή αφού θα πηγαίνει με max 500KB/s. Κάπου εδώ μέσα είχα διαβάσει πως δίνουν και μεγαλύτερο burst. Δηλαδή αν δεν τραβάς συνεχώς δεδομένα τότε σου αφήνουν μεγαλύτερη ταχύτητα όταν τραβήξεις και πέφτει μετά από κάποια δευτερόλεπτα. 

Κι εγώ έτσι πιστεύω.

Βασικά έτσι είναι, άσχετα με το τι πιστεύω

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα! Η ερώτηση μου ίσως είναι κουραστική αλλά μήπως κάποιος έχει κανένα τηλέφωνο για καμία προσφορά στο Vodafone unlimited?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, AlexM2 said:

Καλημέρα! Η ερώτηση μου ίσως είναι κουραστική αλλά μήπως κάποιος έχει κανένα τηλέφωνο για καμία προσφορά στο Vodafone unlimited?

210 670 3335

210 670 2267
είναι τμήματα προσφορών (δεν γνωρίζω αν είναι vodafone direct η external συνεργάτες)

εννοείται ότι αν έχεις καρτοκινητο σε άλλη η και σταθερό σε αλλη και θέλεις να τα μεταφέρεις παίζεις άλλη μπάλα ( ιφ γιου νόου γουατ αι μιν.) εκεί χτυπάνε κόκκινο αλλα και εκει αν δεν σου κανει η τιμη - Ευχαριστώ γειά σας.

Αν είσαι σε συμβόλαιο και θέλεις να παζαρεψεις μετατροπή σε unlimited μην ψαρώσεις.Αν δεν σου κανει η τιμη "Ευχαριστώ πολύ θα ρωτησω και αλλου" και το κλείνεις. (Ξαναδοκιμάζεις άλλη μέρα,άλλη ώρα)
Good luck.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, doganos said:

Αυτό πώς το βλέπεται; 

Screenshot_20240323_091856_My CU.jpg

Τα 30 δεν είναι ευκαιρία!!!

Είμαι σίγουρος ότι αν μιλήσεις με το τμήμα προσφορών θα το πάρεις φθηνότερα.

Παίξε μπαλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο Νοέμβρη έσπασα ένα συμβόλαιο λόγω θέματος με τις έξτρα κάρτες. Ολα καλά, μου είπαν εννοείται ότι δε θα πληρώσω τίποτα και πριν λίγες εβδομάδες ήρθε χαρτί που απαιτούν 38€. Τους έχω πρήξει στα τηλέφωνα, να με καλέσει κάποιος υποτίθεται από το τμήμα αμφισβήτησης λογαριασμών και δεν έχω λάβει επικοινωνία. Έχετε κάποιο τηλέφωνο κατά νου; 
 

Στο chat εννοείται δεν απαντάνε. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paanos said:

Τον περασμένο Νοέμβρη έσπασα ένα συμβόλαιο λόγω θέματος με τις έξτρα κάρτες. Ολα καλά, μου είπαν εννοείται ότι δε θα πληρώσω τίποτα και πριν λίγες εβδομάδες ήρθε χαρτί που απαιτούν 38€. Τους έχω πρήξει στα τηλέφωνα, να με καλέσει κάποιος υποτίθεται από το τμήμα αμφισβήτησης λογαριασμών και δεν έχω λάβει επικοινωνία. Έχετε κάποιο τηλέφωνο κατά νου; 
 

Στο chat εννοείται δεν απαντάνε. 

Δοκίμασε και  εδώ:

https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/

Link to comment
Share on other sites

Αν δε με καλέσουν σήμερα θα κανω αίτημα και μετά θα κινηθώ προς ΕΕΤΤ. Σ ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Τον περασμένο Νοέμβρη έσπασα ένα συμβόλαιο λόγω θέματος με τις έξτρα κάρτες. Ολα καλά, μου είπαν εννοείται ότι δε θα πληρώσω τίποτα και πριν λίγες εβδομάδες ήρθε χαρτί που απαιτούν 38€. Τους έχω πρήξει στα τηλέφωνα, να με καλέσει κάποιος υποτίθεται από το τμήμα αμφισβήτησης λογαριασμών και δεν έχω λάβει επικοινωνία. Έχετε κάποιο τηλέφωνο κατά νου; 
 

Στο chat εννοείται δεν απαντάνε. 

Η απάντηση στο τσατ ποια είναι;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ή δε με συνδέει ποτέ (ενώ βάζοντας άλλο κινητό προχωράει), ή με αφήνουν στο "διαβάστηκε"..

Τηλεφωνικά μόνο βγάζω άκρη αλλά δε με καλούν πίσω ποτέ από το τμήμα αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Ή δε με συνδέει ποτέ (ενώ βάζοντας άλλο κινητό προχωράει), ή με αφήνουν στο "διαβάστηκε"..

Τηλεφωνικά μόνο βγάζω άκρη αλλά δε με καλούν πίσω ποτέ από το τμήμα αυτό. 

Ωχ! Είναι πρόστιμο αποχώρησης;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Είναι η προκαταβολή από ότι κατάλαβα. Με χρεώνουν και το πάγιο μπροστά, και ένα πάγιο μήνα ενώ έκατσα μόνο 3 μέρες. Δηλαδή 60 μέρες πάγιο για 3 μέρες 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μετά από επικοινωνία με άτομο στην Vodafone πήρα σε προσφορά τα εξής:

21.11 το Vodafone unlimited ultra new 

10,96 το RED 3 με διπλασιασμό των GB(για τους γονείς)

Τώρα το μόνο που με αγχωνει είναι τι θα αντιμετωπίσω σε θέμα σήματος με τον επαναπατρισμό μου  μετά από 2 χρόνια εκτός στην Ελλάδα. Γνώμη για τα Γιάννενα που είναι το πατρικό έχω αλλά θα ήθελα να μάθω γνώμη για τα δυτικά της Θεσσαλονίκης και περιοχή ΒΙΠΕ Σίνδου. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, AlexM2 said:

Εχθές μετά από επικοινωνία με άτομο στην Vodafone πήρα σε προσφορά τα εξής:

21.11 το Vodafone unlimited ultra new 

10,96 το RED 3 με διπλασιασμό των GB(για τους γονείς)

Τώρα το μόνο που με αγχωνει είναι τι θα αντιμετωπίσω σε θέμα σήματος με τον επαναπατρισμό μου  μετά από 2 χρόνια εκτός στην Ελλάδα. Γνώμη για τα Γιάννενα που είναι το πατρικό έχω αλλά θα ήθελα να μάθω γνώμη για τα δυτικά της Θεσσαλονίκης και περιοχή ΒΙΠΕ Σίνδου. 

Γιάννενα από αλλά παιδιά μέσα στο forum ακούγονται καλά σχόλια. Από ποια χώρα επιστρέφεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, aektzhs 1 said:

Γιάννενα από αλλά παιδιά μέσα στο forum ακούγονται καλά σχόλια. Από ποια χώρα επιστρέφεις;;;;

Γερμανια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, AlexM2 said:

Εχθές μετά από επικοινωνία με άτομο στην Vodafone πήρα σε προσφορά τα εξής:

21.11 το Vodafone unlimited ultra new 

10,96 το RED 3 με διπλασιασμό των GB(για τους γονείς)

Τώρα το μόνο που με αγχωνει είναι τι θα αντιμετωπίσω σε θέμα σήματος με τον επαναπατρισμό μου  μετά από 2 χρόνια εκτός στην Ελλάδα. Γνώμη για τα Γιάννενα που είναι το πατρικό έχω αλλά θα ήθελα να μάθω γνώμη για τα δυτικά της Θεσσαλονίκης και περιοχή ΒΙΠΕ Σίνδου. 

Τιμές καλές.Ειδικά το Red 3 το πήρες εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zerokill said:

Τιμές καλές.Ειδικά το Red 3 το πήρες εξαιρετικά.

Nαι ειναι πολυ καλες οι τιμες. Το μονο που καπως με ανησυχει ειναι η ποιοτητα του δικτυου σαν συνολο!

Η πρασινη μου δινει το unlimited στα 25,83

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, AlexM2 said:

Nαι ειναι πολυ καλες οι τιμες. Το μονο που καπως με ανησυχει ειναι η ποιοτητα του δικτυου σαν συνολο!

Η πρασινη μου δινει το unlimited στα 25,83

Εάν μένεις μέσα στα Γιάννενα τότε αποκλείεις την κακή πράσινη 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εάν μένεις μέσα στα Γιάννενα τότε αποκλείεις την κακή πράσινη 

Εγω θα μενω Θεσσαλονικη μιας και τα κεντρικα της εταιρειας που δουλευω στην Ελλαδα ειναι εκει. Οποτε πιο πολυ με ενδιαφερει γενικα για την πολη της Θεσσαλονικης

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AlexM2 said:

Εγω θα μενω Θεσσαλονικη μιας και τα κεντρικα της εταιρειας που δουλευω στην Ελλαδα ειναι εκει. Οποτε πιο πολυ με ενδιαφερει γενικα για την πολη της Θεσσαλονικης

Είναι δύσκολη πόλη. Κάπου δεν πιάνει η vf και πιάνει η πράσινη και το αντίστροφο. Στην πλειοψηφία όμως εκεί όμως κυριαρχεί η πράσινη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...