Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραπλανητικό είναι κάτι όταν το παρουσιάζουν καλύτερο ή με περισσότερα χαρακτηριστικά από ότι έχει. Στην περίπτωση της Wind δεν ξέρω αν μπορείς να το πεις έτσι. Θέλει να τονίσει ένα νέο ξεκίνημα και γνωστοποιεί πως έχει δίκτυο 4G/VDSL και νέο στυλ καταστημάτων.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε μήνυμα που έλεγε για 2gb επιπλέον από αυτά που έχω. Πλέον στο widget μου δείχνει 4 gb αντί για 2 που έδειχνε πριν.

Αλλά το μήνυμα έχει έρθει εδώ και 3 βδομάδες. Μάλλον τώρα λόγω Πάσχα αποφάσισαν να το διαφημίσουν

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Vodafone, στο My account αναφερει για το συμβολαιο μου : 18-μηνο συμβόλαιο (Έληξε στις 1 Απριλίου 2015) . Στη συνεχεια, πατωντας ανανεωση μου βγαζει το μηνυμα Όχι ακόμα...

Δεν έχεις δικαίωμα για ανανέωση συμβολαίου για τον αριθμό 6983*****5

Ξερει καποιος γιατι γινεται αυτο και ποτε θα εχω δικαιωμα ανανεωσης ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο τμημα φορητοτητας της βοντα και ηταν απιστευτα αντι-εξυπηρετικοι....

Μου ειπαν οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα και δεν γινεται να κανω τηλεφωνικα φορητοτητα γιατι ειχα ξαναπαρει στο παρελθον( μονο κληση εχω κανει να δω τι δινουν χωρις να δωσω στοιχεια ) και με παρεπεμψαν να παω σε καταστημα βονταφον λεγοντας μου στο τελος ευχαριστω και μου το κλεισε .

Τι φαση οι θρασυτατοι;

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε δωρεαν το 4sharing εχετε καταφερει να το διατηρησετε μετα απο ανανεωση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε δωρεαν το 4sharing εχετε καταφερει να το διατηρησετε μετα απο ανανεωση?

 

Ναι. Και μάλιστα η αντιπροταση που μου έκαναν μετά από αιτημα φορητοτητας προς κοσμοτε ήταν κατευθείαν με υπολογισμένο το 4σερινγκ. Τελευταία ανανέωση έκανα τον Αύγουστο του 2014. Και ενώ μου είχαν πει για 12μηνο τους είπα για 18μηνο και το δέχτηκαν. Ήταν καλή προσφορά και είπα να μην κάνουμε κάθε χρόνο τις ίδιες ιστορίες. 27 ευρώ το ρεντ 1 μαζί με φορσερινγκ (2,798 μβ δηλαδη σύνολο και 3 κάρτες σιμ. 1 φωνής και 2 για ιντερνετ).

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και μάλιστα η αντιπροταση που μου έκαναν μετά από αιτημα φορητοτητας προς κοσμοτε ήταν κατευθείαν με υπολογισμένο το 4σερινγκ. Τελευταία ανανέωση έκανα τον Αύγουστο του 2014. Και ενώ μου είχαν πει για 12μηνο τους είπα για 18μηνο και το δέχτηκαν. Ήταν καλή προσφορά και είπα να μην κάνουμε κάθε χρόνο τις ίδιες ιστορίες. 27 ευρώ το ρεντ 1 μαζί με φορσερινγκ (2,798 μβ δηλαδη σύνολο και 3 κάρτες σιμ. 1 φωνής και 2 για ιντερνετ).
εμενα το συμβολαιο ληγει 10 Δεκεμβριου του 2015 ποτε μπορω να τους παρω για ανανεωση για να μην τρεχω τελευταια στιγμη? Η Ιστορια με την αυξηση του 5ευρου με ωφελησε τρομερα γιατι απο 30 ευρω που ειχα το red 1 εκανα αιτηση φορητοτητας και το πηρα 17 ευρω και αντι για 12μηνο που ειχα πριν το εκανα 18μηνο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εμενα το συμβολαιο ληγει 10 Δεκεμβριου του 2015 ποτε μπορω να τους παρω για ανανεωση για να μην τρεχω τελευταια στιγμη? Η Ιστορια με την αυξηση του 5ευρου με ωφελησε τρομερα γιατι απο 30 ευρω που ειχα το red 1 εκανα αιτηση φορητοτητας και το πηρα 17 ευρω και αντι για 12μηνο που ειχα πριν το εκανα 18μηνο

 

Δεν νομίζω ότι θα τα καταφέρεις από τώρα. Θα ναι και δύσκολο.. Περίμενε τουλάχιστον μετά το καλοκαίρι και δοκίμασε. Τώρα θα έχουν την πρόφαση ότι θα τους πληρώσεις πολλά αν φύγεις.. Και δεν θα ναι και λίγα.. Αν το πήγες στα 17 ευρώ σημαίνει πολύ μεγάλη έκπτωση κάθε μήνα από τα 65 ευρώ του προγράμματος οπότε θα σου βγει μεγάλο αναπόσβεστο αν γίνει και καμιά στραβή.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!!να σας πω και τη δική μου ιστορία.Συνδρομητής πολλά χρόνια στη vodafone με 2 γραμμες ληγει το συμβολαιό μου αρχές φλεβάρη.Μου κανουν μια προσφορά για τη μια γραμμη "ελευθερα 25" στα 9,78 ευρω οποτε είπα οκ.για την αλλη γραμμη που χρησιμοποιώ πιο πολύ μου δώσανε το προς ολους 400 (+500 προς voda με 5 ευρω παραπανω¨με τελικη τιμή 28 ευρώ.Διαπιστώνω όμως οτι ξεπερνάω τις ωρες και πληρωνα πολυ παραπάνω.παιρνω τηλ. και τους λεω να αλλάξω το πρόγραμμα σε κάτι αλλο.Μου δώσανε το red 1 στα 37 ευρω που νομιζω οτι δεν είναι καθόλου καλή προσφορά.

Σήμερα το πρωι πήγα σε καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και τους ζήτησα φορητοτητα σε whats up μηπως και με παρει η voda για κατι καλυτερο.Μου δώσανε όμως και καρτα sim και μου ειπαν οτι μεσα στην ημερα θα ενεργοποιηθεί αφου τους εδωσα και 10 ευρω για να μου βαλουν στην καρτα οταν ενεργοποιηθει.

Με βαση την εμπειρια σας εκανα καλά η δεν θα με πάρει καν τηλεφωνο η voda?δεν εχω υπογραψει κατι στην cosmote βεβαια αλλα θελω να ξερω αν μπορω να το ακυρωσω εφοσον πηρα sim.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως μπορεις.Λεγεται υπαναχωρηση.Ασχετως αν σου βγαλανε sim η οχι

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

τελικα και ο άγιος φοβέρα θέλει.Πρίν λίγο με πήρε η vodafone και αφού με ρώτησαν γιατί θέλω να φύγω και τους είπα την ιστορία και φυσικα τους δουλεψα οτι η cosmote μου εδωσε το plus 65 στα 27 ευρω.Αφου μου είπε την κλασσικη μπαρουφα περιμένετε μισό λεπτό και μου λεεί οτι μου δίνει το red 1 για 12 μηνες με 25 ευρω.Το δέχτηκα, πηγα στο Γερμανό ακύρωσα τη φορητότητα και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

τελικα και ο άγιος φοβέρα θέλει.Πρίν λίγο με πήρε η vodafone και αφού με ρώτησαν γιατί θέλω να φύγω και τους είπα την ιστορία και φυσικα τους δουλεψα οτι η cosmote μου εδωσε το plus 65 στα 27 ευρω.Αφου μου είπε την κλασσικη μπαρουφα περιμένετε μισό λεπτό και μου λεεί οτι μου δίνει το red 1 για 12 μηνες με 25 ευρω.Το δέχτηκα, πηγα στο Γερμανό ακύρωσα τη φορητότητα και όλα καλά.

 

Κι ομως φιλος με δυο τετοια προγραμματα τα ειχε εναμισυ χρονο στα 22,50 και τα ανανεωσε προσφατα με 27 ευρω .Αρα τα δινει και η cosmote.

 

Εγω να δω τι θα κανω τον Σεπτεμβριο που εχω 3 red1 στα 45 ευρω συνολικα και τα τρια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αυτο καλό είναι γιατι έστω και κατα τύχη απο οτι φαίνεται έπεσα μέσα!!Αν και η κοπέλα που με κάλεσε μου είπε ότι της φαίνεται δύσκολο τέτοια εποχή να έχω πάρει αυτή την προσφορά!!Ε, ρε δούλεμα που τους χρειάζεται...Εσυ φίλε μου που έχεις τόσο καλή τιμή ετοιμάσου για πολεμο!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

αυτο καλό είναι γιατι έστω και κατα τύχη απο οτι φαίνεται έπεσα μέσα!!Αν και η κοπέλα που με κάλεσε μου είπε ότι της φαίνεται δύσκολο τέτοια εποχή να έχω πάρει αυτή την προσφορά!!Ε, ρε δούλεμα που τους χρειάζεται...Εσυ φίλε μου που έχεις τόσο καλή τιμή ετοιμάσου για πολεμο!!!!:)

 

Να δουμε πως θα ειναι και η κατασταση σε 4 μηνες...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μου μένουν 2 μήνες για να λήξει το συμβόλαιο που είχα κάνει τηλεφωνικά, δεν έχω υπογράψει τίποτα, όταν ρώτησα τι θα χρεωθώ έαν διακόψω τώρα μου είπαν το ποσό των 2 τελευταίων παγίων των επόμενων μηνών συν το τέλος διακοπής συμβολαίου 10 ευρώ.

μπορούν να το απαιτήσουν αυτό;;;;;;

δεν έχω πάρει επιδότηση συσκευής , μόνο έκπτωση στο πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

μου μένουν 2 μήνες για να λήξει το συμβόλαιο που είχα κάνει τηλεφωνικά, δεν έχω υπογράψει τίποτα, όταν ρώτησα τι θα χρεωθώ έαν διακόψω τώρα μου είπαν το ποσό των 2 τελευταίων παγίων των επόμενων μηνών συν το τέλος διακοπής συμβολαίου 10 ευρώ.

μπορούν να το απαιτήσουν αυτό;;;;;;

δεν έχω πάρει επιδότηση συσκευής , μόνο έκπτωση στο πάγιο.

 

Καταρχην να ξεκαθαρισουμε οτι ειτε επιδοτηση συσκευης παρεις ειτε εκτπωση στο παγιο το ιδιο και το αυτο.Και τα δυο ειναι μια επιδοτηση ουσιαστικα με τον ορο να σε δεσμευσουν για ενα χρονικο διαστημα.Απλα αντι να σου δωσουν το ποσο για συσκευη στο δινουν σε εκπτωση στο παγιο αλλα δεν αλλαζει κατι ως προς τους ορους της δεσμευσης.Οσο για τους 2 μηνες και το 10ευρω τελος διακοπης ναι θα στο χρεωσουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν έχεις πάρει συμβόλαιο στα χέρια σου, λέει πως σε περίπτωση διακοπής μέχρι τον 6ο μήνα για 12μηνο συμβόλαιο (ή μέχρι τον 12ο για 18μηνο κλπ) επιστρέφεις ολόκληρη την επιδότηση που πήρες. Έχει ακουστεί πως αν έχεις πάρει έκπτωση αντί για επιδότηση, αν το κόψεις στους αρχικούς μήνες, πληρώνεις πίσω την έκπτωση που πήρες συνολικά μέχρι τότε. Λογικά αν διακόψεις 2 μήνες πριν τη λήξη, θα έπρεπε να πληρώνεις κάποιο ποσοστό από την επιδότηση που πήρες ως έκπτωση που αναλογεί στους 2 τελευταίους μήνες, και όχι ολόκληρο πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα σε ολους.Θα ηθελα τη βοηθεια σας αν ειναι δυνατον ! Τελειωνει το Red 1 με εταιρικο αφμ του πατερα μου στην Vodafone σε 10 ημερες και πηρα τηλεφωνο στο 1399 για να μου δωσουν καποια προσφορα.Το υπαρχον συμβολαιο ειναι στα 32-33 ευρω(ηταν 18μηνο) και το καλυτερο που μπορουν να μου δωσουν τωρα ειναι στα 38-39 ευρω,και κατι αλλο μου ειπε η πωλητρια,για ιδωτικη γραμμη με εταιρικο αφμ στα 36 ευρω.Δεν το πολυκαταλαβα,anyway :p Επισης μου ειπε για ενα αλλο προγραμμα,business 50 ή 500 δεν θυμαμαι,που εχει 1500 προς σταθερα,1000 προς κινητα,λιγα μηνυματα και 300+750 απο το 4sharing μαλλον ιντερνετ με 28 ευρω.Το ιντερνετ δεν χρειαζεται τοσο,και με τον χρονο ομιλιας πιστευω καλυπτεται.Απλα προσπαθω να παρω το red1 σε καλυτερη τιμη,αν δω οτι δεν γινεται ισως καταληξω σε αυτο,αντι να δωσω 38 για το ρεδ.

 

Τι θα μου προτεινατε να κανω ; Απο οτι βλεπω εδω υπαρχουν συμβολαια που εχουν παρει μελη στα ~25 ευρω,ισως και πιο κατω.Πως να κινηθω ; Επισης υπαρχει δυνατοτητα να κανεις κινηση για φορητοτητα,μονο και μονο για να την δει η VF και να κανει αντιπροσφορα ; Χωρις να δεσμευθεις καθολου στον νεο παροχο με υπογραφες και τα συναφη ;

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας !

Edited by KoKi_RuNNeR_125

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγε η γυναίκα μου να αλλάξει την κάρτα sim σε micro καθώς πήρε νέο κινητό. Μέχρι εκείνη την στιγμή είχε κάρτα και όχι πρόγραμμα και της ζήτησαν 5 € για την αλλαγή. Ταυτόχρονα όμως της πρότειναν ένα καρτοπρογραμμα retail με 15€ όπου έχει 600 λεπτά προς vodafone 300 προς όλους και 100MB, καθώς και 10 € κουπόνια κάθε μήνα για supermarket και τελικά το κλείσαμε για 18 μήνες. Με βάση τη χρήση που κάνουμε μας υπερκαλύπτει και νομίζω είναι καλή προσφορά καθώς στην ουσία πλήρωνεις 5 € αφού τα δέκα στα επιστρέφουν σε είδος...
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό να μην κάνω χρήση ξανά νομίζω ότι είναι καλή η προσφορά καθώς υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου και σε άψογη τιμή...
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω γράψει και στο αντίστοιχο θέμα. Έχει αρκετά μειονεκτήματα το καρτοπρόγραμμα. Πρώτα από όλα η δέσμευση. Έπειτα η τιμή αυτή που σου δίνουν είναι μετά από έκπτωση που μόλις τελειώνει το συμβόλαιό σου πρέπει να τρέχεις να διαπραγματεύεσαι μπας και πετύχεις την ίδια τιμή. Εγώ όσο ήμουν με τέτοιο είδα κάποιες αυξήσεις για τις οποίες δεν μπορούσα να κάνω τίποτα κλπ.

 

Αν σε καλύπτουν αυτά που δίνει και σου φαίνεται καλή η τιμή, τότε πάσο. Στους δικούς μου που είχανε καρτοπρόγραμμα τα έκανα CU και περνάνε με 5€ το μήνα με 500' σε CU και 300' προς όλους τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

τα κουπόνια είναι για συγκεκριμένα είδη ή για ότι θες σε κάποια συγκεκριμένη αλυσίδα super market?

 

αν έχεις την καλοσύνη πες και κατάστημα μήπως περάσω για βόλτα!

 

:D:D

 

Σήμερα πήγε η γυναίκα μου να αλλάξει την κάρτα sim σε micro καθώς πήρε νέο κινητό. Μέχρι εκείνη την στιγμή είχε κάρτα και όχι πρόγραμμα και της ζήτησαν 5 € για την αλλαγή. Ταυτόχρονα όμως της πρότειναν ένα καρτοπρογραμμα retail με 15€ όπου έχει 600 λεπτά προς vodafone 300 προς όλους και 100MB, καθώς και 10 € κουπόνια κάθε μήνα για supermarket και τελικά το κλείσαμε για 18 μήνες. Με βάση τη χρήση που κάνουμε μας υπερκαλύπτει και νομίζω είναι καλή προσφορά καθώς στην ουσία πλήρωνεις 5 € αφού τα δέκα στα επιστρέφουν σε είδος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...