Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την σύνδεση την θέλει ο πατέρας μου που είναι επαγγελματίας και τα χρειάζεται αυτά τα λεπτά.

Αυτή τη στιγμή έχει συμβόλαιο στην Cosmote που λήγει σύντομα και επειδή θα βάλουμε όπως και να χει την HOL θέλουμε να αλλάξουμε και πάροχο από Cosmote σε Vodafone.

Με καρτοκινητο δεν θέλει να ασχολείται. Θέλει να έχει ένα πάγιο το μήνα και να ξεμπερδεύει.

Η Vodafone υπάρχει περίπτωση να μας κάνει καμία καλύτερη προσφορά όσον αφορά τα συμβόλαιά της μιας και φεύγουμε από Cosmote;

Κατάλαβα, πρόκειται δηλαδή για εκείνον και εσύ θέλεις απλά τη συσκευή. Πάντως προσωπικά μου φαίνονται πολλά τα χρήματα (40€) για 700'. Δεδομένου πως με τόσα περίπου άλλοι έχουν το red 1 με πολλαπλάσιες παροχές, και επίσης καρτοπρόγραμμα με 500 λεπτά το αφήνουν 21€ ίσως και χαμηλότερα.

 

Από τη στιγμή που σας έχει κάνει προσφορά η Vodafone δεν νομίζω να την αλλάξει έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα. Λογικά θα σας κάνουν αντιπρόταση από Cosmote και αν δεχτείτε και θέλει η vod να σας πάρει τότε θα ξανακάνει βελτιωμένη προσφορά στη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, πρόκειται δηλαδή για εκείνον και εσύ θέλεις απλά τη συσκευή. Πάντως προσωπικά μου φαίνονται πολλά τα χρήματα (40€) για 700'. Δεδομένου πως με τόσα περίπου άλλοι έχουν το red 1 με πολλαπλάσιες παροχές, και επίσης καρτοπρόγραμμα με 500 λεπτά το αφήνουν 21€ ίσως και χαμηλότερα.

 

Από τη στιγμή που σας έχει κάνει προσφορά η Vodafone δεν νομίζω να την αλλάξει έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα. Λογικά θα σας κάνουν αντιπρόταση από Cosmote και αν δεχτείτε και θέλει η vod να σας πάρει τότε θα ξανακάνει βελτιωμένη προσφορά στη συνέχεια.

 

Δεν μας έχει κάνει καμία προσφορά η Vodafone ακόμα, 11Σεπτεμβρίου (στις 10 λήγει της Cosmote η σύμβαση) θα πάμε εκεί για να μας πουν αν έχουν κάτι καλύτερο από τον τιμοκατάλογό τους. Απλά θα βάλω HOL όπως και να 'χει και για αυτό θέλω να πάρουμε και Vodafone συνδρομή για να επωφεληθούμε του combo Vodafone+HOL.

Link to comment
Share on other sites

στην cosmote σε φορητοτητα σου εδωσαν το plus 65 παραπανω απο 45 ευρω?

που ακριβως ρωτσηες στην cosmote και σου εδωσαν αυτη την τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε καταστημα ή τηλεφωνικα. Αν το βλεπω καλα σου εδωσαν την προσφορα του site με επιπλεον καμια εκπτωση οικογενιακου ή σταθερου ΟΤΕ .
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει και ποιο πανω

Εχω μια συνδεση στη Vodafone στο red1 με παγιο 53 ευρω λογο καποιας προνομιακης εκπτωσης το οποιο ηταν 18 μηνο και τελειωνει τον αλλο μηνα.πηρα σημερα τηλ στη vodafone και ι απο 53 μου το αφηνουν 45 δηλαδη τριχες κατσαρες και χωρις να παρω επιδοτηση καν αν παρω επιδοτηση 100 ευρω απο 53 μου το κανουν 50 και η συνδεση ειναι στη vodafone απο τα πρωτα νουμερα τοτε πριν 23 χρονια και.στη κοσμοτε που πηρα για τα ιδια λεπτα χρονου μου δωσαν παραπανω τιμη για φορητοτητα και χωρις συσκευη.

τι μπορω να κανω για να παρω καλυτερη προσφωρα ?

Link to comment
Share on other sites

τι μπορω να κανω για να παρω καλυτερη προσφωρα ?

 

κανε αιτηση για φορητοτητα στην Q

 

τζαμπα ειναι κι αν δεν σου κανουν αντιπροσφορα θα εισαι με την πιο οικονομικη καρτοκινητη.

 

εγω αυτο θα κανω σε λιγες μερες που ληγει το συμβολαιο μου :happy:

Link to comment
Share on other sites

με συνδεση θελω

 

εχοντας μια οποιαδηποτε συνδεση σε καρτοκινητο ειναι πολυ πιο ευκολο να μεταπηδήσεις μετα στην εταιρια που θελεις με συμβολαιο (αν δε σου γινει η αντιπροσφορα που θα ηθελες)

 

αν κανεις συνδεση συμβολαιο θα πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον 11 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Η να προλαβεις να υπαναχωρισεις χωρις δεσμευσεις εντος 14 ημερολογιακων ημερων απο την υπογραφη και παραλαβη sim του παροχου που εχεις επιλεξει σε περιπτωση που η αντιπροσφορα ερθει αργα και εχεις ηδη περασει στο αλλο δικτυο. Επισης να ξερεις οτι εστω και αν απεμπλακεις απο τηβν εταιρια που μεταφερθηκες με συμβολαιο θα χρεωθειε με αναδρομικα παγια για τις μερες που θα εισαι στο δικτυο μεχρι να επιστρεψεις στον παροχο που σου εκανε την αντιπροσφορα. Οποτε με αυτο που σου λεει ειναι ο πιο ασφαλεις δρομος σε περιπτωση στραβής
Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που πας στη vf και κανεις αιτηση για φορητοτητα απο cosmote, μπορεις να διαπραγματευτεις καποια εκπτωση στο red 1? ή πρωτα "βρισκεις" την προσφορα και μετα πας για φορητοτητα?
Link to comment
Share on other sites

αν κανω φορητοτητα σε αλλη εταιρια και υπογραψω και μετα με παρει η vodafone και μου δωσει καλυτερη προσφορα μπορω να ακυρωσω τη φορητοτητα και να παραμεινω στη vodafone ?
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπαν οτι η διαδικασια γινετε σε 3 μερες περιπου
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με φορητότητα σε cosmote μου δίνουν το Red1 στα 24,75€ τελική σε οικογενειακό μαζί με ένα 2all 200 το οποίο βγαίνει στα 13,86€. Χωρίς έκπτωση από Hol.

Το άφησα σε εκκρεμότητα και θα δω αύριο αν μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με φορητότητα σε cosmote μου δίνουν το Red1 στα 24,75€ τελική σε οικογενειακό μαζί με ένα 2all 200 το οποίο βγαίνει στα 13,86€. Χωρίς έκπτωση από Hol.

Το άφησα σε εκκρεμότητα και θα δω αύριο αν μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο..

 

Οκ και η παρουσα τιμη λογικη ειναι.Αν πετυχεις και καλυτερη τιμη απο αυτη για τα red 1 μην το πεις ουτε του παπα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδακια θα την κοπανησω απο vodafone. Δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τις υπηρεσιες που μου παρεχουν. Μας βαλανε και το κερατιατικο το 5 ευρω και στο δικο μου και στης μητερας μου και φτασαμε τα 10-12 ευρω(απο 48 ευρω φτασαμε στα 60κατι) μαζι με τις χρεωσεις προς την vodafone. Δεν ειναι μεγαλο το ποσο 12 ευρω αλλα ειναι το γ@μω το που σε πιανει εδω στην Ελλαδα που γραφει στο κουτελο μας Μ@λακες! Μονομερως αυξησαν το παγιο εγω ρε παιδια στα 700 mb ημουν ικανοποιημενος και μονομερως μας αυξησαν την τιμη στο παγιο. Αρα και εγω δεν εχω την δυνατοτητα αφου αυτοι οποτε γουσταρουν να ανεβαζουν την τιμη του παγιου μας(ασχετως της τιμης που υπαγραψαμε) να πληρωνω και εγω οποτε μου κανει κεφι και οσα θελω? Αποφασισαμε να το διακοψουμε και να παμε στην cosmote παλι που ηταν ακριβη και να βαλω φοιτητικο με 15 ευρω και ας εχω 500 λεπτα. Δεν ξερω αν θα εχουμε ποινη λογω διακοπης συμβολαιου ξερω παντως οτι θα παρουν τα 3 μου και θα παρουν μονο τα λεφτα του λογαριασμου και τιποτα αλλο. Σε λιγο θα κατεβω να το διαπραγματευτω με κατι καλοπαιδα στη vodafone Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Μου εκανε μια προσφορα η cosmote και μιας και ληγει η εκπτωση που ειχα παρει τελευταια φορα απο την voda,σκεφτομαι να την κανω!!

Αν παρω την voda να μου κανουν καλυτερη προσφορα,η' αν κανω φορητοτητα,η voda μπορει να δει την προσφορα της cosmote η' οχι?

Σκεφτομαι να μπλοφαρω(σε λογικα πλαισια) μπας και καταφερω κατι καλυτερο:shifty:

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με φορητότητα σε cosmote μου δίνουν το Red1 στα 24,75€ τελική σε οικογενειακό μαζί με ένα 2all 200 το οποίο βγαίνει στα 13,86€. Χωρίς έκπτωση από Hol.

Το άφησα σε εκκρεμότητα και θα δω αύριο αν μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο..

την προσφορα την πηρες απο καταστημα ή τηλεφωνικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε πού θα βρω την αίτηση υπαναχώρησης για την vodafone ? Ψάχνω κάποιο λινκ αλλα δεν την βρίσκω πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, για το vodafone university το πρόγραμμα θέλω να ρωτήσω:

1) αυτά τα προς όλους που δίνει ισχύουν και για vodafone πιστεύω, σωστά;

2) ξέρει κάποιος την διαδικασία για να μπώ στο πρόγραμμα με τον αριθμό που ήδη έχω ή χρειάζεται καινούργιος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, για το vodafone university το πρόγραμμα θέλω να ρωτήσω:

1) αυτά τα προς όλους που δίνει ισχύουν και για vodafone πιστεύω, σωστά;

2) ξέρει κάποιος την διαδικασία για να μπώ στο πρόγραμμα με τον αριθμό που ήδη έχω ή χρειάζεται καινούργιος

 

να ρωτησω κι εγω για το vodafone university

κανουν και προσφορες με επιδοτηση συσκευης ή αφορα μονο το παγιο;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Τι επιδότηση να δώσουν με 15€ πάγιο;

 

Γνώμη μου είναι πως δε συμφέρει αυτό το πρόγραμμα. Καλύτερα φοιτητικό cu. Επίσης αν κάποιος θέλει αρκετά gb, αν έχει φοιτητικό cu με 10€ του δίνει ένα στικάκι 3G με μία κάρτα SIM που έχει αρχικά 5gb για ένα μήνα. Στη συνέχεια, οπότε θέλει, με 7€ που τα αφαιρεί από το υπόλοιπο του CU δίνει πάλι 5gb για ένα μήνα. Και χωρίς τη δέσμευση του συμβολαίου, π.χ. αγοράζεις το πακέτο μόνο όταν πραγματικά το χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Τι επιδότηση να δώσουν με 15€ πάγιο;

 

Γνώμη μου είναι πως δε συμφέρει αυτό το πρόγραμμα. Καλύτερα φοιτητικό cu. Επίσης αν κάποιος θέλει αρκετά gb, αν έχει φοιτητικό cu με 10€ του δίνει ένα στικάκι 3G με μία κάρτα SIM που έχει αρχικά 5gb για ένα μήνα. Στη συνέχεια, οπότε θέλει, με 7€ που τα αφαιρεί από το υπόλοιπο του CU δίνει πάλι 5gb για ένα μήνα. Και χωρίς τη δέσμευση του συμβολαίου, π.χ. αγοράζεις το πακέτο μόνο όταν πραγματικά το χρειάζεσαι.

 

δεν ξέρω προσωπικά έχωντας κάρτα αρκετά χρόνια κουράστηκα να βλέπω προσφορές που λήγουν και άλλες που ενεργοποιούνται. Εκτός αυτού τα 5gb που αναφέρεις είναι για χρήση απο υπολογιστή όχι από το κινητό, κάτι που προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο. Τα 15€ από την άλλη σου δίνουν και μηνύματα και χρλονο ομιλίας και μεγάλο όγκο δεδομένων αν θα τον χρησιμοποιείς αποκλειστικά από το κινητό. Τα πακέτα αυτά των καρτοκινητών δεν ισχύουν κι αυτά για εναν μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Αν πραγματικά χρειάζεσαι 5 gb για χρήση από το κινητό, οκ. Αν και για αυτό υπάρχει λύση ακόμα και με το άλλο που σου είπα. Παίρνεις ένα mi-fi και βάζεις την κάρτα μέσα. Όσο για τα λεπτά ομιλίας και sms νομίζω πως το φοιτητικό πακέτο που σου δίνει 1200' προς όλους, 100 sms προς όλους και 600 mb με 7€ είναι πολύ καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...