Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε τέτοια θέματα πάντως είναι καλύτερα κάποιος να επικοινωνεί αμέσως με την εξυπηρέτηση πελατών.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πηρα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι δν μπορούν να το ελεγξουν αν δεν τιμολογηθει πρώτα. τα νούμερα ειναι vodafone σίγουρα. θα συνεχίσω να στελνω κανονικα μνματα και αν χρεωθω θα κανω κατευθειαν διακοπη συμβολαιου απλα. εκανα ανανεωση γιατι βαριομουν να αλλαζω εταιρειες και μου έδωσαν 40% έκπτωση αλλά δν με βλέπω να μένω. ε ρε jumbo που σας χρειάζεται!!!
GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να σχολιάσει κανείς ότι ο λογαριασμός μας της Vodafone... μίκρυνε! :D

:p

(Θα προσέξατε ότι πλέον ο φάκελος είναι μικρότερος και έχει μέσα τα Α4 διπλωμένα στα 3 αντί στη μέση! Τουλάχιστον σε εμάς που δεν παίρνουμε ανάλυση κλήσεων έτσι μας ήρθε! Επικροτώ!)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να σχολιάσει κανείς ότι ο λογαριασμός μας της Vodafone... μίκρυνε! :D

:p

(Θα προσέξατε ότι πλέον ο φάκελος είναι μικρότερος και έχει μέσα τα Α4 διπλωμένα στα 3 αντί στη μέση! Τουλάχιστον σε εμάς που δεν παίρνουμε ανάλυση κλήσεων έτσι μας ήρθε! Επικροτώ!)

 

για να θυμιζει φακελο εφοριας/δεη/δικηγ.γραφειο, κτλ, ωστε στο υποσυνείδητο να το παιρνεις πιο πολυ στα σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΗ VODAFONE.ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ(ΣΥΜΠΗΡΩΣΑ ΧΡΟΝΟ)ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΚΠΤΩΣΗ 25%.ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΗΔΗ 3 ΜΕΙΛ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΚΟΠΗ.ΕΧΩ 2 ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ UNLIMITED 50.H ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΣΟΤΙΧΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΟΤΕ ΠΗΡΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ 890 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΗ 20% ΣΤΟ ΠΑΓΙΟ ΓΙΑ 2 ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΠΙΣΗΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΟΤΕ.ΘΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΕΤΕ?ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΥΨΟΣ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΝΑΙΣΩ?Η ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΠΡΟΣΜΕΤΡΑΤAI ΣΤΟ 50% ΤΗΣ ΕΚΠΤΩΣΗΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η VODAFONE ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ?ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ?
Link to comment
Share on other sites

boban3: καλωσόρισες στο forum (και μη γραφεις με κεφαλαια). Η αδελφη σου, που πηρε 890 για 2 γραμμες, τι λογαριασμους εκανε το τελευταιο 6μηνο; Γενικα και οι 3 εταιριες εχουν ριξει κατα πολυ τις επιδοτησεις
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 40 ευρω για καθε γραμμη ειχε λογαριασμους.εκανε αιτηση φορητοτητας στη βονταφον και της εδιναν δωρεαν το iphone 4s και μετα την πηραν απο την κοσμοτε και πετυχε την ανωθεν προσφορα.εγω με τι να συμβιβαστω?θα με παρει σιγουρα η vodafone να μου προτεινει κατι καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 40 ευρω για καθε γραμμη ειχε λογαριασμους.εκανε αιτηση φορητοτητας στη βονταφον και της εδιναν δωρεαν το iphone 4s και μετα την πηραν απο την κοσμοτε και πετυχε την ανωθεν προσφορα.εγω με τι να συμβιβαστω?θα με παρει σιγουρα η vodafone να μου προτεινει κατι καλυτερο?

 

προσωπικη μου γνωμη, ζητα τους 50% εκπτωση στα παγια και των 2 γραμμων σου, πιο κερδισμενος θα βγεις συνολικα, πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να στη δωσουν, παρα μεγαλη επιδοτηση

Link to comment
Share on other sites

Ok οταν και αν με παρουνε θα ζητησω 50% εκπτωση και στις 2 γραμμες,αν και δεν καταλαβαινω πως στα εταιρικα δινουν και εκπτωση και επιδοτηση συσκευης.Στο 50% εκπτωση περιλαμβανεται και αυτη του οικογενειακου πακετου?με 25 ευρω δηλαδη τελικη τιμη να συμφωνησω?
Link to comment
Share on other sites

Ok οταν και αν με παρουνε θα ζητησω 50% εκπτωση και στις 2 γραμμες,αν και δεν καταλαβαινω πως στα εταιρικα δινουν και εκπτωση και επιδοτηση συσκευης.Στο 50% εκπτωση περιλαμβανεται και αυτη του οικογενειακου πακετου?με 25 ευρω δηλαδη τελικη τιμη να συμφωνησω?

πες τους 'θελω 50% εκπτωση και στα 2 unl50 που εχω, εχω φιλους και γνωστους που τους εχετε δωσει τετοιες εκπτωσεις'. Εαν σου πουν να δωσεις ονοματα, θα τους πεις οτι δε μοιραζεσαι προσωπικα δεδομενα τριτων. Στο καπακι, ζητα τον υπαλληλο να σου δωσει το ονομα και επιθετο του/της και ρωτα εαν πραγματι ειναι απο τη vodafone, ή καποιος εξωτερικος συνεργατης.

 

Το πιο πιθανον να σου πουν 'δυστυχως δε γινεται αυτο' (το 50%) και εσυ τοτε θα τους πεις 'φευγω σε αλλη εταιρια τοτε' και θα κανεις αιτηση φορητοτητας μεσω ιντερνετ σε 1 απο τις 2 άλλες εταιριες (ωστε να μην εχεις βαλει καποια υπογραφη). Λογικα, μολις δει η voda την αιτηση φορητοτητας (η αλλη εταιρια θα ζητησει τα νουμερα σου απο τη voda), θα σε παρει τηλ με νεα προσφορα.

 

Ολα αυτα που σου γραφω ΔΕΝ ειναι 100% σιγουρο οτι θα πετυχεις αυτο που θελεις (μη σε παρω στο λαιμο μου)

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από boban3>

 

Γυρω στα 40 ευρω για καθε γραμμη ειχε λογαριασμους.εκανε αιτηση φορητοτητας στη βονταφον και της εδιναν δωρεαν το iphone 4s και μετα την πηραν απο την κοσμοτε και πετυχε την ανωθεν προσφορα.εγω με τι να συμβιβαστω?θα με παρει σιγουρα η vodafone να μου προτεινει κατι καλυτερο?

 

προσωπικη μου γνωμη, ζητα τους 50% εκπτωση στα παγια και των 2 γραμμων σου, πιο κερδισμενος θα βγεις συνολικα, πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να στη δωσουν, παρα μεγαλη επιδοτηση

 

Με πηραν σημερα και μου προσφεραν 45% σε καθε προγραμμα unlimited 50 +10% απο το οικογενειακο(συνολικα 55%).27.70 η καθε γραμμη σωστα μου ειπαν υποθετω?ευχαριστω παιδια,γιατι για επιδοτηση δε συμφερε τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάτι κανείς για το 1284; Το πρωί πήρα και όλα ΟΚ. Τώρα όμως εδώ και μια ώρα προσπαθώ και μου λέει "λυπούμαστε, αλλά η υπηρεσία ενημέρωσης δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμα χρήσης σας"...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση και αν ξερει καποιος ας απαντηση.... ειμαι συνδρομητής συμβολαιου μου βγηκε η ανανεωση με το καταπληκτικο ποσο τον 40ευρω και αφου πηρα και τους εκραξα μου την ανεβασαν στα 98ευρω, παρολα αυτα εγω θα ηθελα κατι ακομα καλυτερο. σκεφτομαι να κοιταξω την περιπτωση της φορητοτητας σε αλλο δυκτιο ή ακομα καλυτερα να ασκησω πιεση, ζητοντας διακοπη και μεταφορα του νουμερου σε καρτα....τι απο τα δυο πιστευεται πως ειναι καλυτερο????

 

για οτι μου προτείνεται αν μπορειται γραφτε μου και περιπου ποση επιδοτηση θεωρηται οτι μπορω να πετυχω.. ενημερωτικα εκανα λογαριασμους μεσο ορο γυρω στα 60-70 ευρω το μηνα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση και αν ξερει καποιος ας απαντηση.... ειμαι συνδρομητής συμβολαιου μου βγηκε η ανανεωση με το καταπληκτικο ποσο τον 40ευρω και αφου πηρα και τους εκραξα μου την ανεβασαν στα 98ευρω, παρολα αυτα εγω θα ηθελα κατι ακομα καλυτερο. σκεφτομαι να κοιταξω την περιπτωση της φορητοτητας σε αλλο δυκτιο ή ακομα καλυτερα να ασκησω πιεση, ζητοντας διακοπη και μεταφορα του νουμερου σε καρτα....τι απο τα δυο πιστευεται πως ειναι καλυτερο????

 

για οτι μου προτείνεται αν μπορειται γραφτε μου και περιπου ποση επιδοτηση θεωρηται οτι μπορω να πετυχω.. ενημερωτικα εκανα λογαριασμους μεσο ορο γυρω στα 60-70 ευρω το μηνα....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164501

 

Aπο το insomnia θυμαμαι πως εχεις wind, οποτε απευθυνσου στο thread της WIND. ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164501

 

Aπο το insomnia θυμαμαι πως εχεις wind, οποτε απευθυνσου στο thread της WIND. ;)

 

 

το ξερω φιλε αλλα επειδή στο thread της wind δεν υπαρχει πολυ κινηση και δεν θα έπαιρνα

απαντηση γι αυτο ποσταρα εδω.... (καλα ρε φιλε εσυ κατασκοπευεις τι ποσταρω???!!!!! (φιλικα παντα) )

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε αλλα επειδή στο thread της wind δεν υπαρχει πολυ κινηση και δεν θα έπαιρνα

απαντηση γι αυτο ποσταρα εδω.... (καλα ρε φιλε εσυ κατασκοπευεις τι ποσταρω???!!!!! (φιλικα παντα) )

 

Απλα εδω ειναι το θεμα της βονταφον και δεν ισχυουν τα ιδια για καθε εταιρεία :)

Μπααα δεν το εχω με την κατασκοπεία, απλώς γραφω και στα δυο φορουμ και το ποστ ηταν copy/paste :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάτι κανείς για το 1284; Το πρωί πήρα και όλα ΟΚ. Τώρα όμως εδώ και μια ώρα προσπαθώ και μου λέει "λυπούμαστε, αλλά η υπηρεσία ενημέρωσης δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμα χρήσης σας"...

 

Πήρα στο 1399 και μου είπαν ότι γίνεται αναβάθμιση και ότι από αύριο (από σήμερα δηλ.) θα λειτουργεί κανονικά.. Ακόμα τίποτα όμως... Κανείς άλλος με επαγγελματικό να δοκιμάσει και να μου πει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα μεταφοράς στην wind η vodafone μου έκανε προσφορά για να παραμείνω 40% έκπτωση στο οικονομικό 25 (βγαίνει κάπου στα 16€ και κάτι) και δώρο 300mb internet/ μήνα. Βασικά εγώ ήθελα να πετύχω επιδότηση για αγορά συσκευής αλλά το ποσό που μου έδιναν ήταν μικρότερο από το κέρδος της μείωσης παγίου. Τι λέτε? είναι καλή η προσφορά που μου έκαναν? Να την αποδεχτώ και να αγοράσω μια συσκευή μόνος μου? Η έχω περιθώρια να το ψάξω και για κάτι καλύτερο?
Link to comment
Share on other sites

m1234 παίρνεις την προσφορά και κοιτάς από skroutz το κινητό που θέλεις.

 

+1!

Και εγώ νομίζω ότι αυτό συμφέρει περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγνώμη αλλά μπορούν να σταματήσουν ξαφνικά τις υπηρεσίες voip χωρίς να σε ειδοποιήσουν;
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς εάν επιτρέπεται, γιατί ότι μπορούν είναι προφανές :).

Με νομοθεσία net neutrality στην Ελλάδα πρακτικά ανύπαρκτη, ΕΕΤΤ κατώτερη των περιστάσεων και το καρτέλ της κινητής να αλωνίζει, απορώ που δεν έχουν κάνει χειρότερα. Αναρωτιέμαι εάν με VPN παρακάμπτεται ο περιορισμός...

 

Θα βάλω και viber να κάνω καμιά δοκιμή, το skype πάντως δεν το έχουν πειράξει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει απολυτο δικιο ο minast , στην χωρα αυτη δεν εχει σημασια τι επιτρεπετε αλλα τι μπορει να κανει καποιος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...