Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, επειδη κοντευω να αυτοκτονησω με αυτην την εξυπηρετηση πελατων της vodafone τι πρεπει να πω για να με συνδεσει με εκπροσωπο; Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Πες το προβλημα πχ service,iphone κλπ...Υποτιθεται σε συνδεει κατευθειαν..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδη κοντευω να αυτοκτονησω με αυτην την εξυπηρετηση πελατων της vodafone τι πρεπει να πω για να με συνδεσει με εκπροσωπο; Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

απλα περιμενεις χωρις να πεις τιποτα και μιλας με εκπροσωπο η παιρνεις στο 13840

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα περιμενεις χωρις να πεις τιποτα και μιλας με εκπροσωπο η παιρνεις στο 13840

 

Tι στην μούγκα, δεν λέει "συγγνώμη δεν σας κατάλαβα"???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ναι έτσι λέει 2-3 φορές και μετά σε συνδέει με εκπρόσωπο
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Tι στην μούγκα, δεν λέει "συγγνώμη δεν σας κατάλαβα"???:wacko:

 

σημερα περιμενα σχεδον 4 λεπτα μεχρι που βγηκε εκπροσωπος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα περιμενα σχεδον 4 λεπτα μεχρι που βγηκε εκπροσωπος

 

:lol: ααα εντάξει τότε! Αφησες το κινητό στο τραπέζι και πήγες να φτιάξεις κανένα καφέ στο εν τω μεταξύ;:D

Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις διάφορους ήχους ώστε να νομίζει ότι μιλάς (να σου λέει δλδ "δεν σας κατάλαβα" και όχι "δεν σας άκουσα") τότε γυρνάει πιο σύντομα σε εκπρόσωπο
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις διάφορους ήχους ώστε να νομίζει ότι μιλάς (να σου λέει δλδ "δεν σας κατάλαβα" και όχι "δεν σας άκουσα") τότε γυρνάει πιο σύντομα σε εκπρόσωπο

 

τι συζηταμε ρε παιδια;ειναι δυσκολο να εχει μια επιλογη να μιλας κατευθειαν με εκπροσωπο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι συζηταμε ρε παιδια;ειναι δυσκολο να εχει μια επιλογη να μιλας κατευθειαν με εκπροσωπο;

 

Από ό,τι φαίνεται ναι! Εμένα ποτέ δεν μου φάνηκε ότι έχουν καμία εξειδίκευση στα γενικά θέματα. Όλα μου τα απαντούν στο λεπτό, χωρίς πολλή προσπάθεια! Ακόμα και στο 13840 που είχα πάρει παλιά και υποτιθεται ότι ασχολείται με τεχνικά θέματα μόνο!

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό προσπαθούν να αποφύγουν

το να απασχολείς εκπρόσωπο κοστίζει λεφτά σε μισθούς ενώ αν τα βγάλεις πέρα με το AVR τότε δεν τους κοστίζει τίποτα

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

μα αυτό προσπαθούν να αποφύγουν

το να απασχολείς εκπρόσωπο κοστίζει λεφτά σε μισθούς ενώ αν τα βγάλεις πέρα με το AVR τότε δεν τους κοστίζει τίποτα

 

Καμία σχέση. Σκοπός είναι να συνδεθείς με πιο αρμόδιο τμήμα, αντί να περνάς από εκπρόσωπο σε εκπρόσωπο(του στυλ: περιμένετε να σας συνδέσω με το τάδε τμήμα)

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό προσπαθούν να αποφύγουν

το να απασχολείς εκπρόσωπο κοστίζει λεφτά σε μισθούς ενώ αν τα βγάλεις πέρα με το AVR τότε δεν τους κοστίζει τίποτα

 

Εμάς μας κοστίζει όμως 0.25 λεπτά η κλήση αν θέλουμε να μιλήσουμε με εκπρόσωπο! Μια χαρά τους χρυσώνουμε!:)

Το μαγνητόφωνο τι να το κάνουμε; Ποτέ δεν μου χρησίμευσε!

Εγώ καμία φορά για γενικές ερωτήσεις που μπορούν να μου απαντήσουν(και που εμμέσως συνδέονται και με τη χρήση καταστήματος φυσικά) παίρνω και κανένα κατάστημα τηλέφωνο πλέον!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

μα αυτό προσπαθούν να αποφύγουν

το να απασχολείς εκπρόσωπο κοστίζει λεφτά σε μισθούς ενώ αν τα βγάλεις πέρα με το AVR τότε δεν τους κοστίζει τίποτα

 

διαφωνω γιατι τσ 25 ευρωσεντ τα παιρνουν καλα καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας, κάθεστε ακόμη κι ασχολείστε με το 13830; Πάρτε το 13840 ή το 210-6702000 εφόσον έχετε προπληρωμένες κλήσεις σε σταθερά.

 

Μειονεκτήματα: στο μεν 13840 δεν είναι βέβαιο ότι θα εξυπηρετηθείτε κάθε φορά. Μπορεί να σας παραπέμψουν στο 13830(επειδή και καλά είναι μόνο για βλάβες το 13840 - δήθεν τάχα). Συνήθως όμως εξυπηρετούν.

Στο δε 210-6702000 θα πρέπει να τηλεφωνήσετε μεταξύ 9-17(αν δεν κάνω λάθος).

 

Ωστόσο, είναι προτιμότερο απ'το να κάθεστε να σας τρώει τα 0.25 η VF και η κάθε VF. Μπας και συνειδητοποιήσουν κάποια στιγμή(λέμε τώρα) πως δεν νοείται να χρεώνεται η εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου θελει να παει απο το vodafone 120 στο 'οικονομικο 30' ( http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=4904 ), μπορει να μου πει καποιος τί θα πληρωνει το μηνα (χωρις να ξεπερναει το δωρεαν χρονο του);
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου θελει να παει απο το vodafone 120 στο 'οικονομικο 30' ( http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=4904 ), μπορει να μου πει καποιος τί θα πληρωνει το μηνα (χωρις να ξεπερναει το δωρεαν χρονο του);

 

31*1,12=34,72

Link to comment
Share on other sites

τελική τιμή, σωστα; δεν υπαρχουν αλλοι φοροι/τέλη; Ευχαριστω salad ;)

 

Όχι. Ο επιπλέον φόρος είναι το 12%. Οι τιμές που δίνουν στα συμβόλαια πάντα έχουν το ΦΠΑ. Αλλά όχι το 12%(γιατί για μεγαλύτερα πάγια είναι κλιμακούμενο και αυξάνει).Δεν είναι φλατ σαν τα καρτοκινητά που τον εμπεριέχει στην κάρτα και άρα κάνουμε διαίρεση με 1.12 για να βρούμε το "καθαρο" υπόλοιπο!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας, κάθεστε ακόμη κι ασχολείστε με το 13830; Πάρτε το 13840 ή το 210-6702000 εφόσον έχετε προπληρωμένες κλήσεις σε σταθερά.

 

Μειονεκτήματα: στο μεν 13840 δεν είναι βέβαιο ότι θα εξυπηρετηθείτε κάθε φορά. Μπορεί να σας παραπέμψουν στο 13830(επειδή και καλά είναι μόνο για βλάβες το 13840 - δήθεν τάχα). Συνήθως όμως εξυπηρετούν.

Στο δε 210-6702000 θα πρέπει να τηλεφωνήσετε μεταξύ 9-17(αν δεν κάνω λάθος).

 

Ωστόσο, είναι προτιμότερο απ'το να κάθεστε να σας τρώει τα 0.25 η VF και η κάθε VF. Μπας και συνειδητοποιήσουν κάποια στιγμή(λέμε τώρα) πως δεν νοείται να χρεώνεται η εξυπηρέτηση πελατών.

 

το σταθερο νουμερο που εδωσες,ειναι εξυπηρετηση πελατων;και για ποιο λογο κειτουργει μονο μεχρι τις 5; οχι οτι ειναι οροβλημα για μενα απλα ρωταω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σταθερο νουμερο που εδωσες,ειναι εξυπηρετηση πελατων;και για ποιο λογο κειτουργει μονο μεχρι τις 5; οχι οτι ειναι οροβλημα για μενα απλα ρωταω

 

Έχει διάφορες επιλογές το νούμερο αυτό! Μια από αυτές είναι να συνδεθείς με την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορες επιλογές το νούμερο αυτό! Μια από αυτές είναι να συνδεθείς με την εξυπηρέτηση πελατών.

 

δεν το γνωριζα και προσωπικα με βολευει παρα πολυ. Να εισαι καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου θελω να κανω το κολπο με την φορητοτητα τι ειναι προτιμοτερο να συμπληρωσω online την αιτηση στο site της wind η να βαλω το τηλ μου και να με καλεσουν; ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου θελω να κανω το κολπο με την φορητοτητα τι ειναι προτιμοτερο να συμπληρωσω online την αιτηση στο site της wind η να βαλω το τηλ μου και να με καλεσουν; ευχαριστω!

 

οπως και να το κανεις, η αιτηση φορητοτητας ειναι που μετραει και οχι ο τροπος. σαφως πιο βολικος ειναι μεσω ιντερνετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οπως και να το κανεις, η αιτηση φορητοτητας ειναι που μετραει και οχι ο τροπος. σαφως πιο βολικος ειναι μεσω ιντερνετ

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου οταν λες ιντερνετ να συμπληρωσω online την αιτηση μονος μου; Δεν ειναι δεσμευτικο αυτο; θα μου στειλουν courier μετα να υπογραψω και γω θα το αποφυγω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...