Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειχε δεδομενα το παλιο unlimited 50. Το θεμα ειναι οτι ουτε μεγαλυτερο παγιο (60αρι) δε με αφηνουν (πραγμα που τους συμφερει). Ειχα κανει συνδεση περσι το Μαρτιο (προσφορα επιδοτηση 400 ευρω με unlimited 50 κ ανω), οποτε δε με συμφερει να πληρωσω αναποσβεστο. Δηλαδη αναγκαστικα μενω στο προγραμμα μου για 3 ακομη μηνες?

 

μαζι με το unlimited 50 πρεπει να εχεις και καποιο προγραμμα Internet παραλληλα ενεργοποιημενο. Σε αυτο σου δοθηκε η υπερεπιδοτηση εξαλλου. ΣΕ αυτη την περιπτωση ναι μενεις για 3 ακομη μηνες. Τα 400 ευρώ εχουν και καποιο κοστος για να τα παρεις εξαλλου...

Link to comment
Share on other sites

μαζι με το unlimited 50 πρεπει να εχεις και καποιο προγραμμα Internet παραλληλα ενεργοποιημενο. Σε αυτο σου δοθηκε η υπερεπιδοτηση εξαλλου. ΣΕ αυτη την περιπτωση ναι μενεις για 3 ακομη μηνες. Τα 400 ευρώ εχουν και καποιο κοστος για να τα παρεις εξαλλου...

 

η προσφορα που πηρα ελεγε 'απο παγιο 35-49, επιδοτηση 300 ευρω, απο παγιο 50 και ανω, επιδοτηση 400 ευρω'. Δεν ειχε καμμια σχεση με ΜΒ η προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα που πηρα ελεγε 'απο παγιο 35-49, επιδοτηση 300 ευρω, απο παγιο 50 και ανω, επιδοτηση 400 ευρω'. Δεν ειχε καμμια σχεση με ΜΒ η προσφορα.

 

σε αυτή την περίπτωση πάρε το 13830 να στο ξεκαθαρίσουν

Link to comment
Share on other sites

σε προλαβα, ο υπαλληλος του καταστηματος δεν τα ηξερε καλα τελικα. Στο 13830, μετα που το εψαξαν, μου ειπαν οτι μπορω να παω σε οποιοδηποτε προγραμμα.

 

Αχ ρε vodafone, σε αγαπαμε, αλλά για να ρωτησουμε κατι πρεπει να παρουμε και δευτερη γνωμη..

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να έρθω με φορητότητα στη Vodafone και έχω 2 απορίες

 

1) Αλλαγή προγράμματος γίνεται μετά τους 8 μήνες; ( από τα posts αυτό έχω καταλάβει)

 

2) Μπορώ να κάνω την αίτηση φορητότητας μέσα απο http://www.vodafone.gr - για να έχω και την επιπλέον έκπτωση των 50 € για τη συκευή?

Από όσο δοκίμασα , μέσα από το site επιλέγεις μόνο νέο νούμερο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να έρθω με φορητότητα στη Vodafone και έχω 2 απορίες

 

1) Αλλαγή προγράμματος γίνεται μετά τους 8 μήνες; ( από τα posts αυτό έχω καταλάβει)

 

2) Μπορώ να κάνω την αίτηση φορητότητας μέσα απο http://www.vodafone.gr - για να έχω και την επιπλέον έκπτωση των 50 € για τη συκευή?

Από όσο δοκίμασα , μέσα από το site επιλέγεις μόνο νέο νούμερο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1) Οταν κανεις συμβολαιο με παγιο πχ 50, μπορεις να ανεβεις παγιο οποτε θελεις, για να κατεβεις παγιο πρεπει να εισαι τουλαχιστον 8 μηνες στο προηγουμενο. Εαν κλεισεις χρονο στην εταιρια, μπορεις να ανεβοκατεβαινεις καθε μηνα.

 

2) Σε καταστημα θα πας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι μπορεί να με συμφέρει καλύτερα? Να γυρίσω την σύνδεσή μου σε καρτοσύνδεση ή να παραμείνω με το συμβόλαιο που έχω - unlimited 35 και να χάσω μια επιδότηση? Τι πρόγραμμα με συμφέρει? Γενικά μιλάω 8 ώρες σε vodafone, πολλά μηνύματα vodafone επίσης, και 60 λεπτά περίπου σε cosmote-wind με μερικά επίσης μηνύματα (καμιά 10ρια). Γιατί θέλω να πάρω και συσκευή και όπου να ναι μου βγαίνει και επιδότηση... Τι λέτε να κάνω?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ζητησει μετατροπη σε καρτοκινητο συνδεσης απο απεριοριστο 35 που ειχα με εκπτωση 30% και με πηραν σημερα τηλεφωνο.

 

Εκπτωση 65% με τελικη τιμη 14.10 μαζι με φορους και ΦΠΑ για να παραμεινω.Φυσικα και δεχτηκα !!!:):):):)

 

Επειδή και εγώ έχω μια έκπτωση που λήγει τον Μάρτιο.. Είχες και επιδότηση και προχώρησες και σε ανανέωση? Ή έτσι στο άκυρο στη μέση του συμβολαίου εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι μπορεί να με συμφέρει καλύτερα? Να γυρίσω την σύνδεσή μου σε καρτοσύνδεση ή να παραμείνω με το συμβόλαιο που έχω - unlimited 35 και να χάσω μια επιδότηση? Τι πρόγραμμα με συμφέρει? Γενικά μιλάω 8 ώρες σε vodafone, πολλά μηνύματα vodafone επίσης, και 60 λεπτά περίπου σε cosmote-wind με μερικά επίσης μηνύματα (καμιά 10ρια). Γιατί θέλω να πάρω και συσκευή και όπου να ναι μου βγαίνει και επιδότηση... Τι λέτε να κάνω?:confused:

 

οι επιδοτησεις εχουν χασει την αξια τους, μεινε στο προγραμμα σου και ζητα εκπτωση παγιου

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έχω μια έκπτωση που λήγει τον Μάρτιο.. Είχες και επιδότηση και προχώρησες και σε ανανέωση? Ή έτσι στο άκυρο στη μέση του συμβολαίου εννοείς?

 

Η επιδοτηση που μου εδιναν για λογαριασμους γυρω στα 30-35 ευρω ηταν 62 ευρω και δεν την δεχτηκα και προχωρησα σε αιτηση για καρτοκινητο.Μετα μου εκαναν την προταση για παγιο μειωμενο κατα 65% και δεχτηκα.Η συνδεση συμπληρωνε χρονο καπου τα Χριστουγεννα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

edit//

 

Μου δώσανε επιδότηση 96 ευρώ για πρόγραμμα vodafone 35 οικονομικό.

Έκανα επανεξέταση επιδότησης και πήγε 116.

Θα μπω και στο my account για να τσιμπήσω το έξτρα 20άρι και θα πάει 136. Θα κάνω έκπτωση παγίου.

Μέσο ύψος λογαριασμού περίπου 45 ευρώ το μήνα.

 

Απλά για ενημέρωσή σας για το πού κινούνται οι επιδοτήσεις αυτόν τον καιρό.

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η επιδοτηση που μου εδιναν για λογαριασμους γυρω στα 30-35 ευρω ηταν 62 ευρω και δεν την δεχτηκα και προχωρησα σε αιτηση για καρτοκινητο.Μετα μου εκαναν την προταση για παγιο μειωμενο κατα 65% και δεχτηκα.Η συνδεση συμπληρωνε χρονο καπου τα Χριστουγεννα.

 

Δηλαδή πήρες έκπτωση αντί επιδότησης , σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πήρες έκπτωση αντί επιδότησης , σωστά?

 

 

Ακριβως αλλα οχι αμμεσα τετοια εκπτωση.Μετα απο αιτηση για μετατροπη σε κινητο μου εδωσαν τετοιο ποσοστο.

 

Εμενα με συμφερει πιο καλα γιατι η διαφορα στο παγιο που πληρωνα με αυτο που θα πληρωνω για το ιδιο πακετο ειναι 20 ευρω τον μηνα . Απκλειεται να μου εδιναν επιδοτηση 240 ευρω και δεν χρειαζομαι και κινητο αυτη τη στιγμη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Nαι κατάλαβα. Πέρσι πάντως εγώ ενώ δεν είχα επιδότηση και ήμουν κάπου στον 3ο μήνα είχα κάνει αίτηση για φορητότητα και μου έδωσαν έκπτωση 30% για 1 χρόνο. Τον Οκτώβριο πήρα επιδότηση 300 ευρώ (με λογαριασμούν 40-50 ευρώ) . Τον Μάρτιο όμως τελειώνει η αρχική έκπτωση που μου έδωσαν 30% και σκέφτομαι να το ξανακάνω αυτό , ελπίζοντας να μου την ξαναδωσουν..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Απο οτι θυμάμαι αυτό τον καιρό πρέπει να βγει η αναβάθμισή μου, έχω εταιρικό πρόγραμμα με 4 συνδέσεις... Μιας και δεν θυμομουν ακριβώς πότε θα έχω ξανά αναβάθμιση και θέλω να πάρω το iphone 4 είπα να πάρω στο 1399 που είναι η εξυπηρετηση εταιρικών πελατών να ρωτήσω. Εδωσα τα στοιχεία μου κανονικά και ο τυπος που μίλησα αφου έλεγξε υποτιθεται μου είπε οτι θα βγεί μέσα νοεμβρίου περιππου. περίμενα και εγώ την αναβάθμιση αλλά τζίφος! Μπήκε Δεκέμβριος και ακόμα!! Οπότε είπα να ξαναπάρω να ρωτήσω για σιγουριά. Τοτε αυτή που μιλησα μου είπε πως η αναβάθμισή μου θα βγεί τον Φεβρουάριο!! Εγώ απο ότι θυμάμαι η αναβάθμιση έβγαινε 3-4 βδομάδες πριν τα χριστούγεννα!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω απο καπου σιγουρα ποτε βγαινει??? Επίσης διαβάζω εδώ στο φορουμ τώρα τελευταία οτι έχουν κόψει τα ποσά απο τις επιδοτήσεις, δηλαδή εγώ που έπαιρνα χαλαρά 600+ ευρώ αναβάθμιση και για τις 4 συνδέσεις και πλήρωνα συνολικά καμια 150 ευρώ το μήνα και για τις 4 πλέον θα είναι όνειρο?? Βέβαια αυτό το 12μηνο που περιμένω να τελειώσει για να βγει η αναβάθμιση έχω και για τις 4 συνδέσεις περιππου 250-300 ευρώ λογαριασμούς/μήνα και 2-3 μήνες ανέβηκαν τρελά ακουμπόντας ακόμα και το χιλιάρικο τον έναν απο αυτούς!!!! Σε μία μόνο σύνδεση από όλο το εταιρικό σε ένα μήνα είχε λογαριασμό 670 ευρώ!! Δηλαδή τώρα αν βγεί η αναβάθμισή μου πόσα περίππου θα πάρω? Εγώ πιστεύω στην ξεφτίλα πρέπει να μου δώσουν το iPhone 4 16GB τζάμπα αν και πιστεύω το σωστό είναι να φτάσω το 32GB..... Βοηθήστε με να μάθω πότε ακριβώς θα βγεί επιτέλους!!!
Link to comment
Share on other sites

@JiMiS_13: καλυτερα να πας σε ενα καταστημα και να σου δειξουν στην οθονη ολες σου τις συνδεσεις, ετσι θα δεις και τις ημερομηνιες που σε ενδιαφερουν. Οσο αφορα τις επιδοτησεις, συνηθως στα κεντρικα βλεπουν τους λογαριασμους των τελευταιων 6 μηνων και σου βγαζουν το ποσο επιδοτησης για καθε γραμμη. Σε γενικες γραμμες οι επιδοτησεις εχουν πεσει, αλλά σχεδον παντα κανουν κατι καλυτερο στις εταιρικες συνδεσεις. Δικια μου συμβουλη, ζητα τους πολλα, ωστε να παρεις τουλαχιστον τα μισα. Και 50% εκπτωση στα παγια να σου κανουν, παλι κερδος βγαζουν.
Link to comment
Share on other sites

Στα εταιρικα πακετα οι επιδοτησεις βγαινουν για το συνολο των γραμμων και οχι για καθε αριθμο ξεχωριστα.Για παραδειγμα μπορει να βγει π.χ 150€ για καθε αριθμο,ασχετα αν ο ενας κανει 10€ λογαριασμο κ ο αλλος 100.Δηλαδη βγαινει ενα συνολικο ποσο επιδοτησης κ διαιρειται δια τον αριθμο των γραμμων.Γνωμη μου να απαιτησεις το 32 τσαμπα γιατι με 4 συνδεσεις κ τετοιους λογαριασμους θα στο δωσουν
Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστώ! είστε σίγουροι πως σε ένα κατάστημα vodafone μπορούν να δούνε πότε έχω αναβάθμιση, δηλαδή την ημερομηνία ενώ δεν έχει βγει ακόμα η αναβάθμιση γιατί αν έβγαινε θα το έβλεπα και εγώ μέσω του My account στο site της vodafone. Κανένας άλλος σίγουρος τρόπος? Το οτι το ποσό βγαίνει συνολικά στα εταιρικά το ξέρω και συνολικά το καταναλώνω κιόλας :lol: . Ας ελπίσω να βγεί σύντομα και να είναι αρκετό για να πάρουμε κανένα καινούργιο κινητό πριν τα χριστούγγενα! Επίσης όλο και κάτι παραπάνω πιστεύω θα κάνουν λόγω εορτών..!
Link to comment
Share on other sites

στο καταστημα θα δεις την ημερομηνια που εγινε η συνδεση, ή την ημερομηνια τελευταιας ανανεωσης συμβολαιου (το πιο κοντινο). Εαν οι ημερομηνιες των αριθμων σου δεν ειναι κοντινες μεταξυ τους, μπορεις (μιλωντας με τα κεντρικα) να ζητησεις να βγει προωρη επιδοτηση, ωστε να τις παρεις ολες μαζι.
Link to comment
Share on other sites

Οχι εντάξει δεν έχω τέτοιο θέμα.. και οι 4 αναβαθμίσεις βγαίνουν μαζί απλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με την ακριβή ημερομηνία με τα τηλέφωνα που έκανα. Θα περάσω και από το κατάστημα αύριο αν είναι μπας και βγάλω άκρη. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο λογαριασμός και είδα ότι μου πίστωσαν την έκπτωση των 7 ευρώ που δεν είχαν περάσει στον προηγούμενο λαγαριασμό.Αυτού του μήνα όμως η έκπτωση λόγω diners είναι άφαντη.Τι γίνεται επιτέλους?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή θα έρθω στην vodafone και ήδη το άργησα το θέμα... Θα παίξει καμιά προσφορά τις επόμενες μέρες?

 

Νομίζω πέρυσι έδιναν 2 πάγια δώρο και σκεφτόμουν αν γίνει κάτι τέτοιο και φέτος...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή θα έρθω στην vodafone και ήδη το άργησα το θέμα... Θα παίξει καμιά προσφορά τις επόμενες μέρες?

 

Νομίζω πέρυσι έδιναν 2 πάγια δώρο και σκεφτόμουν αν γίνει κάτι τέτοιο και φέτος...

 

αυτη τη στιγμη εχει αυτα http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10344 αλλά μη βιαστεις ακομη, λογικα θα βγαλει και αλλες προσφορες μεχρι το τελος του χρονου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν κάνω αίτηση φορητότητας από cosmote σε vodafone τηλεφωνικά, πόσες μέρες χρειάζεται για να ενεργοποιηθεί?

 

Οι φορητοτητες κανουν 15-20 μερες συνηθως.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...