Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok.......δηλαδη πρεπει να πληρωσω ολη την επιδοτηση που πηρα τπτ παραπανω σωστα??

 

 

Σωστα....:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πηρα στην εξυπηρετηση πελατων να ρωτησω πως ειναι η διαδικασια διακοπης του συμβολαιου και η τηλεφωνητρια μου ειπε πως θα σημειωσει την απορια και θα με καλεσουν αυριο να μου πουν!!!!δλδ ελεος δεν μπορουσε να μου πει??????
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πηρα στην εξυπηρετηση πελατων να ρωτησω πως ειναι η διαδικασια διακοπης του συμβολαιου και η τηλεφωνητρια μου ειπε πως θα σημειωσει την απορια και θα με καλεσουν αυριο να μου πουν!!!!δλδ ελεος δεν μπορουσε να μου πει??????

 

Τηλεφωνικα δεν γινεται.Για πιο σιγουρια σε ενα καταστημα Vodafone ή Plaisio κανεις την αιτηση και ζητας και αντιγραφο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς και αύριο! Πηγαίνεις σε κατάστημα Vodafone και πληρώνεις επιτόπου το αναπόσβεστο ποσό!
Link to comment
Share on other sites

ξερεις περιπου ποσος χρονος χρειαζεται για να γινει η διαδικασια????γινεται να παω και αυριο που ειναι Σαββατο??

 

Ναι, μπορείς και αύριο! Πηγαίνεις σε κατάστημα Vodafone και πληρώνεις επιτόπου το αναπόσβεστο ποσό!

 

Για να σου διακοψουν ομως την συνδεση θελει 20+ μερες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τελεια ευχαριστω για την πληροφορια δλδ παω με το ποσο του λογαριασμου που χρωσταω και το ποσο της επιδοτησης και τελειωσα??

 

την συνδεση την ειχα κανει στο πλαισιο την διαδικασια μπορω να την κανω σε καποιο καταστημα vodafone??

Link to comment
Share on other sites

τελεια ευχαριστω για την πληροφορια δλδ παω με το ποσο του λογαριασμου που χρωσταω και το ποσο της επιδοτησης και τελειωσα??

 

την συνδεση την ειχα κανει στο πλαισιο την διαδικασια μπορω να την κανω σε καποιο καταστημα vodafone??

 

 

Φυσικοτατα !!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πηρα και αφησα μηνυμα να με καλεσουν...και μου λενε οτι δε μπορουν να κανουν την ιδια επιδοτηση...οτι να ναι..τωρα αμα εγω κανω φορητοτηα θα πληρωσω 40€ της επιδοτησης που ειχα παρει...κ τους ειπα οτι και ετσι με συμφερει παλι να φυγω...200 μου δινει η κοσμοτε..τι να πω..μαλλον δε μας θελουν για πελατες τους...εχει κανεις καμια ιδεα??τι μπορω να κανω? γιατι μου λεει οτι θα βγει μικρη επιδοτηση και #^&$%&* !! δε ξερω πραγματικα..οποιος γνωρισει ας μου δωσει τις λαμπαδες του

σκεφτηκα κατι...μηπως να καλεσω cosmote και να ζητησω προσφορα για φορητοτητα?????? <---εαν ειπα χοντραδα παρακαλω συγχωρηστε με... :D

 

Δεν σου έκαναν κάποια αντιπροσφορά? Έστω κάποια αυξημένη επιδότηση από την αρχική?? Κάποια μείωση στο πάγιο?? Τίποτα? Μου φαίνεται πολύ περίεργο πραγματικά. Η vodafone συνήθως κάνει πολύ μεγάλες επιδοτήσεις και μειώσεις στο πάγιο αν "γκρινιάξεις¨

Link to comment
Share on other sites

μα καλα δεν ντρεπονται λιγο εκει στη vodafone???πηγα να κανω την ακυρωση σημερα 5/6 και μου ειπαν οτι η ακυρωση θα πραγματοποηθει σε ενα μηνα απο τωρα δλδ 6/7........και τι δεν κανουν για να ειπραξουν και αλλο λογαριασμο οι απατεωνες.῎!!!!!(ο οποιος θα εκδοθει 2/7!!!)
Link to comment
Share on other sites

μα καλα δεν ντρεπονται λιγο εκει στη vodafone???πηγα να κανω την ακυρωση σημερα 5/6 και μου ειπαν οτι η ακυρωση θα πραγματοποηθει σε ενα μηνα απο τωρα δλδ 6/7........και τι δεν κανουν για να ειπραξουν και αλλο λογαριασμο οι απατεωνες.῎!!!!!(ο οποιος θα εκδοθει 2/7!!!)

 

η διαδικασια ειναι η εξης.πληρωνεις το ποσο που χρωστας απο λογαριασμους, πληρωνεις και το αναποσβεστο.κανονικα η διακοπη θελει ενα μηνα για να γινει ( και δεν το κανει μονο η vodafone το ιδιο ισχυει για ολες τις εταιριες ). αν ζητησεις να κανεις τον αριθμο καρτοκινητο τοτε για ακομα ενα μηνα τιμολογησε και μετα περιμενεις και ακομα ενα λογαριασμο τον εκκαθαριστικο.αν τον διαγραψεις τον αριθμο σου τοτε 3μερες εφ'οσον καταθεσεις το αιτημα σου για διακοπη μπαινει φραγη και σταματας να τιμολογησε. δεν πληρωνεις ποτε κατι παραπανω αλλα οτι εχεις χρησημοποιησει.επισης στο πλαισιο τετοια αιτηματα δε μπορουν να κανουν.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις περιπου ποσος χρονος χρειαζεται για να γινει η διαδικασια????γινεται να παω και αυριο που ειναι Σαββατο??

Από 1 έως 30 ημέρες. Αν θέλεις κάντο καρτοκινητό και για να μη χάσεις τον αριθμό σου, και για να είσαι σίγουρη ότι δεν θα κάνει πάνω από 15 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο που υπογράφεις αναγράφεται πως το αίτημα αποσύνδεσης ολοκληρώνεται σε 30 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έκαναν κάποια αντιπροσφορά? Έστω κάποια αυξημένη επιδότηση από την αρχική?? Κάποια μείωση στο πάγιο?? Τίποτα? Μου φαίνεται πολύ περίεργο πραγματικά. Η vodafone συνήθως κάνει πολύ μεγάλες επιδοτήσεις και μειώσεις στο πάγιο αν "γκρινιάξεις¨

 

Σου λεω τιποτα...το κακο ειναι οτι με πηραν 2 φορες και δεν το προλαβα...δοθλευα γμτ..τωρα περιμενω την δευτερα τηλεφωνο απο αυτους...και φυσικα απο κοσμοτε που περιμενω νεα προσφορα για φορητοτητα....

Link to comment
Share on other sites

Moυ ήρθε ενα μηνυμα που λεει οτι να αποκτησω νεα συσκευη ή εκπτωση στο παγιο και να επισκεπτω ενα καταστημα για ανανεωση του συμβολαιου μου...σημαινει οτι εχει βγει η επιδοτηση?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Moυ ήρθε ενα μηνυμα που λεει οτι να αποκτησω νεα συσκευη ή εκπτωση στο παγιο και να επισκεπτω ενα καταστημα για ανανεωση του συμβολαιου μου...σημαινει οτι εχει βγει η επιδοτηση?

 

ε ναι βρε τι αλλο;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο που υπογράφεις αναγράφεται πως το αίτημα αποσύνδεσης ολοκληρώνεται σε 30 μέρες.

Μου χει τύχει και την ιδια ημέρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότινα να πας στο Πλαίσιο και να πάρεις ενα πιστωτικό αντι επιδότησης, οπότε όταν θα βγει η επιδότηση και για την άλλη συσκευή, πας και παίρνεις το iphone.

 

Μα γίνεται αυτό; Εγώ που πήγα στο Πλαίσιο και ρώτησα μου είπαν ότι δεν γίνεται. Αν έχω επιδότηση θα πρέπει να πάρω συσκευή ΤΩΡΑ. Δεν μου δίνουν πιστωτικό (με ισχύ κάποιους μήνες ζήτησα) ώστε να το χρησιμοποιήσω όποτε θέλω. Στο Πλαίσιο στο Σύνταγμα μου το είπαν πριν 2-3 μήνες και ήταν κάθετοι.

Ξέρεις εσύ κάτι διαφορετικό επιβεβαιωμένο;

Πες μου να πάω να το διεκδικήσω αν γίνεται!

Έχει βγει από τον Οκτώβριο η επιδότηση του πατέρα μου αλλά επειδή ήταν μόνο 100 ευρώ περίπου δεν την έχουμε πάρει, γιατί δεν θέλουμε να δώσουμε επιπλέον χρήματα για να πάρουμε καλή συσκευή, ούτε θέλουμε να πάρουμε [πάλι] low end συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο το κάνει αυτό με το πιστωτικό αλλά μόνο για Vodafone, για Cosmote πρέπει να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω wind και σε 3 μήνες που θα κάνω αίτηση φορητότητας σκέφτομαι να βάλω το unlimited 55 της vodafone, γιατί πραγματικά είναι η καλύτερη προσφορά για αυτούς που έχουν μανία με το διαδίκτυο από το κινητό (3 GB).

1) Είστε ευχαριστημένοι από τις ταχύτητες και το σήμα; Να γίνω πιο συγκεκριμένος. Στην Αθήνα θα έχω πρόβλημα; Για περίπου τι ταχύτητες μιλάμε;

2) Στην επαρχία τι παίζει; Για την ακρίβεια με ενδιαφέρουν οι περιοχές της νότιας Εύβοιας καθώς και της Μεσσηνίας, οπότε όποιος γράφει από εκεί ή τέλος πάντων γνωρίζει ας μας πει.

3) Σε γενικές γραμμές πως είναι η εξυπηρέτηση πελατών;

4) Αυτή την εποχή το unlimited 55 της vodafone:

α) Κυμαίνεται περίπου στα 30 - 35 Ευρώ πάγιο.

β) Σου δίνει 1500 λεπτά προς vodafone και σταθερά.

γ) Σου δίνει 1500 sms προς vodafone.

δ) Σου δίνει 100 λεπτά προς cosmote και wind.

ε) Σου δίνει 0 sms προς cosmote και wind.

στ) Σου δίνει 3 GB internet.

Θέλω να ρωτήσω τα άτομα που είναι πολλά χρόνια στην πιάτσα και ξέρουν το θέμα (εγώ ασχολούμαι τους τελευταίους μήνες) αν πρόκειται να αλλάξει τίποτα από τα παραπάνω (α-στ) μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου - αρχές Οκτωβρίου. Εμένα με ενδιαφέρει να μην αλλάξει κάτι προς το χειρότερο. Ουσιαστικά δεν θέλω να αλλάξουν κυρίως το α και το στ (π.χ να γίνει 1.5 GB). Υπάρχει τέτοια περίπτωση, ή ευτυχώς έχουμε ανταγωνισμό;

Ευχαριστώ.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση πελατων είναι η καλύτερη από τις άλλες 2.

 

Αυτό ποτέ δεν το ξέρεις. Μπορεί τη μία μέρα να σου απαντήσουν στα 5 δεύτερα και να σ' εξυπηρετήσει ένας υπάλληλος που ξέρει και την άλλη να σου απαντήσουν μετά από δέκα λεπτά και να πετύχεις κάποιο άσχετο. ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντήσουν μετά από 10 λεπτά αποκλείεται πλέον. Απαντάνε αμέσως με το που τελειώσει το εισαγωγικό μπλα-μπλα
Link to comment
Share on other sites

4) Αυτή την εποχή το unlimited 55 της vodafone:

α) Κυμαίνεται περίπου στα 30 - 35 Ευρώ πάγιο.

55,92 ευρώ είναι το πάγιο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

55,92 ευρώ είναι το πάγιο.

 

Ναι σωστά. Το επίσημο. Το ανεπίσημο, χωρίς επιδότηση συσκευής περίπου στα 30 - 35 είναι.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...