Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρηθεί σε κανέναν μείωση επιδότησης?

 

Πέρυσι είχα επιδότηση 230Ε και φέτος μόνο 160!:confused:

Το περίεργο είναι ότι οι λογαριασμοί μου συνέχιζαν να είναι σχετικά υψηλοί.

 

Και στην σύνδεση του πατέρα μου το ίδιο...

Πέρσι η επιδότηση ήταν 220€ και φέτος 150€.Ενώ οι λογαριασμοί ήταν στο ίδιο επίπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Η οικονομικη κριση ως φαινεται...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την κίνηση που κάνεις!

 

Δηλαδή:ποιες υπηρεσίες χρησιμοποιείς και ποσο συχνά,προς ποια δίκτυα απευθύνονται οι κλήσεις σου,αν δέχεσαι εισερχόμενες και από που κλπ,κλπ!

 

Πάντως,λογικά,θα σου δώσουν αρκετά χαμηλό ποσό,περίπου στα 40 ευρώ.Αν έχεις κλείσει 10μηνο από τότε που έκανες τη σύνδεση,πάρε νε μάθεις!Θα βγήκε η επιδότηση! :)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την κίνηση που κάνεις!

 

Δηλαδή:ποιες υπηρεσίες χρησιμοποιείς και ποσο συχνά,προς ποια δίκτυα απευθύνονται οι κλήσεις σου,αν δέχεσαι εισερχόμενες και από που κλπ,κλπ!

 

Πάντως,λογικά,θα σου δώσουν αρκετά χαμηλό ποσό,περίπου στα 40 ευρώ.Αν έχεις κλείσει 10μηνο από τότε που έκανες τη σύνδεση,πάρε νε μάθεις!Θα βγήκε η επιδότηση! :)

Φίλε kotsianis

Οι κλήσεις μου είναι μόνο πρός Cosmote,OTE και Wind.Ποτέ δεν μου έχει τύχει να καλέσω Vodafone.Επίσης οι κλήσεις που λαμβάνω είναι και αυτές από Cosmote,ΟΤΕ και Wind.Σχετικά με το θέμα της αναβάθμισης θα πρέπει να περιμένω γιατί η τελευταία μου αναβάθμιση έγινε τον Μάιο του 2008.Έχω όμως και κάποιες απορίες:

1)Μπορώ να δω την επιδότηση που έχω και μέσω του Vodafone.gr στους 10 μήνες ή θα πρέπει να καλέσω στο 13830;

2)Η τελευταία μου αναβάθμιση έγινε στα τέλη του περασμένου Μάι.Τώρα θα έχω πάλι επιδότηση στο τέλος του Μάι ή μπορεί να βγεί και στις αρχές του μηνός;

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την κίνηση που κάνεις!

 

Δηλαδή:ποιες υπηρεσίες χρησιμοποιείς και ποσο συχνά,προς ποια δίκτυα απευθύνονται οι κλήσεις σου,αν δέχεσαι εισερχόμενες και από που κλπ,κλπ!

 

Πάντως,λογικά,θα σου δώσουν αρκετά χαμηλό ποσό,περίπου στα 40 ευρώ.Αν έχεις κλείσει 10μηνο από τότε που έκανες τη σύνδεση,πάρε νε μάθεις!Θα βγήκε η επιδότηση! :)

 

Μπα...Εγώ πιστεύω παραπάνω θα είναι η επιδότηση.Γύρω στα 70-100€.

Link to comment
Share on other sites

Μπα...Εγώ πιστεύω παραπάνω θα είναι η επιδότηση.Γύρω στα 70-100€.

Μπά.Δεν νομίζω.Γιατί πέρσυ έκανα 25€ λογαριασμό κάθε μήνα και μου έδωσαν 70€ επιδότηση και τώρα που κάνω γύρω στα 55€ κάθε τρίμηνο θα μου δώσουν 100€ επιδότηση;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μπά.Δεν νομίζω.Γιατί πέρσυ έκανα 25€ λογαριασμό κάθε μήνα και μου έδωσαν 70€ επιδότηση και τώρα που κάνω γύρω στα 55€ κάθε τρίμηνο θα μου δώσουν 100€ επιδότηση;:blink:

 

Είδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα ''κενό'' μήνυμα στο 1284 για να μάθω πόσο λογαριασμό έχω κάνει και μου έστειλαν απαντητικό:''Vodafone:Η υπηρεσία ενημέρωσης δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμα χρήσης σας'' :blink:.Τι γίνεται;:confused:Μέχρι χθές δούλευε κανονικά.Σήμερα γιατί δεν είναι διαθέσιμη;:worry:

 

Υ.Σ:Έχω Vodafone Χωρίς Πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται;:confused:Μέχρι χθές δούλευε κανονικά.Σήμερα γιατί δεν είναι διαθέσιμη;:worry:

Τι να έγινε; Όλα δουλεύουν μέχρι να χαλάσουν...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα ''κενό'' μήνυμα στο 1284 για να μάθω πόσο λογαριασμό έχω κάνει και μου έστειλαν απαντητικό:''Vodafone:Η υπηρεσία ενημέρωσης δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμα χρήσης σας'' :blink:.Τι γίνεται;:confused:Μέχρι χθές δούλευε κανονικά.Σήμερα γιατί δεν είναι διαθέσιμη;:worry:

 

Υ.Σ:Έχω Vodafone Χωρίς Πάγιο.

Έχει συμβεί και σε μένα. Θα επανέλθει μόνο του.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε μένα. Θα επανέλθει μόνο του.

Ναι.Πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone να ρωτήσω και μου είπαν ότι θα πρέπει να έχει ''κολλήσει'' το σύστημα.Μετά πήρα και στο 13830 για επιβεβαίωση (:O) και μου είπαν ότι όντως έχουν πρόβλημα και ότι θα προσπαθήσουν να το διορθώσουν μέσα στο Σ/Κ.:)

Κάτι άλλο:Άλλαξε το μενού οδηγιών στο 13830;:confused:Γιατί θυμάμαι ότι παλιά καλούσα και πάταγα το * για να μιλήσω με κάποιον,ενώ τώρα πρέπει να πατήσω το 5 και μετά το *.:worry:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρα δουλευει το 1284 ολη τη μερα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

@johnthegreek

Μέσω της ιστοσελίδας θα μπορείς να δεις αν σου έχει βγει επιδότηση.Υπάρχει εκεί που λεει δυνατοτητα αναβάθμισης. Οταν αυτό γίνει "ναι", εισαι ετοιμος. Βγαίνει στο 10 μηνο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα sumsang omnia απο ενα καταστημα vodafone και μου εβγαλε ενα καμμενο pixel, πως να το χειριστω?? αμα το παω πισω θα μου το αλλαξουν?
Link to comment
Share on other sites

@johnthegreek

Μέσω της ιστοσελίδας θα μπορείς να δεις αν σου έχει βγει επιδότηση.Υπάρχει εκεί που λεει δυνατοτητα αναβάθμισης. Οταν αυτό γίνει "ναι", εισαι ετοιμος. Βγαίνει στο 10 μηνο περίπου.

 

Παλιά το έγραφε σε εμένα. Τώρα έχει εξαφανιστεί :wacko: Στην πρώτη σελίδα δεν το εμφάνιζε?

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τους κωδικούς και στην πρώτη σελίδα του my account εκεί που δείχνει τις συνδέσεις (κάτω από τους λογαριασμούς) το γράφει. Ακόμη και σήμερα το ελεγξα και είναι εκει κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα sumsang omnia απο ενα καταστημα vodafone και μου εβγαλε ενα καμμενο pixel, πως να το χειριστω?? αμα το παω πισω θα μου το αλλαξουν?

Πόσες μέρες το έχεις? Μέχρι 7 ημέρες να το απαιτήσεις να στο αλλάξουν. Αλλιώς χλωμό. Μόνο επισκευή μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες το έχεις? Μέχρι 7 ημέρες να το απαιτήσεις να στο αλλάξουν. Αλλιώς χλωμό. Μόνο επισκευή μάλλον...

λιγοτερο απο 7 μερες. αμα ομως δεν εχουν στο stock αλλο omnia θα πρεπει να περιμενω περισσοτερο απο 5 μερες που μου απομενουν? γτ αμα ειναι ετσι θα περασουν οι 7

 

κ κατι αλλο αμα το αλλαξω και τυχει να ναι παλι προβληματικο, θα εχω ξανα αλλες 7 μερες περιθοριο??

Link to comment
Share on other sites

λιγοτερο απο 7 μερες. αμα ομως δεν εχουν στο stock αλλο omnia θα πρεπει να περιμενω περισσοτερο απο 5 μερες που μου απομενουν? γτ αμα ειναι ετσι θα περασουν οι 7

 

κ κατι αλλο αμα το αλλαξω και τυχει να ναι παλι προβληματικο, θα εχω ξανα αλλες 7 μερες περιθοριο??

ρωτησε το καταρχιν γιατι δεν νομιζω να δινουν εγγυηση zero pixel...
Link to comment
Share on other sites

ρωτησε το καταρχιν γιατι δεν νομιζω να δινουν εγγυηση zero pixel...

 

δηλαδη αμα εχεις ενα καμενο pixel και ας μην εχουν περασει οι 7 μερες απο την ημερα αγορας, δεν στο αλλαζουν?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αμα εχεις ενα καμενο pixel και ας μην εχουν περασει οι 7 μερες απο την ημερα αγορας, δεν στο αλλαζουν?
τι να σου πω δεν ξέρω τους ορους εγγυησης της samsung...

Μπορει να σου λέει πχ οτι αντικατάσταση γίνεται αν έχεις τουλάχιστον 2 καμένα πίξελ, και αυτα σε απόσταση 1cm μεταξυ τους...

Ριξε μια ματια στο βιβλιαρακι μηπως γραφει κατι για την εγγυηση αλλιώς πάρε τηλ απο αυριο στην αντιπροσωπεια... shit happens

Link to comment
Share on other sites

Απλώς σε ότι συσκευή έχω αγοράσει, επειδή ρωτάω πάντα, μου λένε αντικατάσταση αν βγάλει πρόβλημα εντος 7 ημερών. Το ΠΛΑΙΣΙΟ μάλιστα βάζει και σχετική σφραγίδα πάνω στην απόδειξη. Κρατάω όμως επιφύλαξη για την μάρκα σου. Αυτό που λέω το έχω δει με Νοκια και Ερικσον. Κυνήγα το πάντως...
Link to comment
Share on other sites

ναι παιδιά αυτο λεμε ομως... μπορει ο κατασκευαστης να μην θεωρει ελάττωμα ένα καμμένο πίξελ, άρα να μην συντρέχει για αυτους κανένας λόγος επιδιόρθωσης/αντικατάστασης...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...