Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Οντως τρέχει και προλαβαίνει τις εξελίξεις των άλλων, απλά αντιγράφοντάς τους! Μόνο την προσφορά των γιορτών δεν πρόλαβε ;) Και μην με περάσετε για πολέμιο της VODA. Είμαι συνδρομητής σχεδόν από την αρχή της δημιουργίας μέχρι και σήμερα. Τελευταία όμως μου αφήνει μια περίεργη αίσθηση, ότι κάθεται και παρ-ακολουθεί τους άλλους. Πολύ λυπηρό για μια εταιρία του μεγέθους της, δε συμφωνείτε?

 

 

Δεν τρέχει πίσω από κανέναν..Άλλοι..μπλε χρωματος ανακοινώνουν τέτοιες προσφορές-φούσκες γιατί θέλουν σαν απελπισμένοι να ξεπουλήσουν και να πάρουν 100 συμβόλαια πιο πολλά.....Πήγαινε στο αντίστοιχο θεμα της Wind και θα δεις τι εννοω.....

 

H Vodafone καταρχήν έχει ενημερώσει πλήρως το customer care για την προσφορά.Το 1260 δεν ξέρει καν τι ισχυει και κάτι βασικό:μέχρι πότε ισχύει..Αν δεν ξέρει το customer care τι γίνεται στα καταστήματα της εταιρίας του από που θα ενημερωθεί ο πελάτης;Θα πάρει σβάρνα τα καταστήματα να ρωτάει;

 

Δεύτερον,δεν υπάρχει καν στην Wind μια καθαρή ενημέρωση,κοινή για όλα τα καταστήματα!Άλλοι λένε ότι η..."προσφορά" ηδη έληξε,άλλοι ότι θα διαρκέσει μέχρι την Δευτέρα.Ο καθενας λέει το μακρύ του και το κοντό του στα μαγαζιά,με αποκορύφωμα το ιδιόκτητο κατάστημα της εταιρίας στην Θεσ/νίκη,στο City Gate που πήγα πριν λίγο και μου είπε ότι η προσφορά ίσχυε μέχρι τις 6 και 6.05 που πήγα εγώ(6.04 για την ακρίβεια),είχε λήξει :X

 

Τρίτον,η Vodafone δεν προσφεύγει σε παραπλανητική διαφήμιση,του τυπου:Η προσφορά ισχύει για λίγες μέρες....Ποιες λίγες μέρες ρε Wind?Ούτε μισή δεν κρατησε και καλά!!!Άρα,παραπλανητική διαφήμιση στο φουλ!!!

 

Εγώ ήθελα μια δευτερεύουσα σύνδεση για τη μητέρα μου.Η συσκευή που θέλω να πάρω καλύπτεται και απ'την Vodafone.Ποιος έχασε επομένως;Η τριτη σε συνδέσεις και κερδοφορία εταιρία(Wind) ή το πρώτο σε εξυπηρέτηση και αξιοπιστία δίκτυο(Vodafone);

 

Τα συμπεράσματα δικά σας κύριοι!Χωρίς διάθεση προστριβής με κάποιον :) Απλά,θεωρώ ότι η Vodafone δεν εξαπατά τους συνδρομητές με τέτοιες προσφορές-φαντασματα και δεν κάνει τόσο ευκαιριακες προσφορές!Κινήσεις σαν αυτήν της Wind συνεισφέρουν στην αναξιοπιστία της και είναι πραγματικά απελπισμένες!

 

Όσον αφορά την προσφορα της Vodafone:η επιδοτηση είναι στάνταρ σε όλα τα προγράμματα απ'το 30 και πάνω;Δηλαδή και στο 30 και στο 75 για παράδειγμα είναι η ίδια;Επιπλέον,αν δοθεί πάγια εντολή εξόφλησης λογαριασμων με πιστωτική κάρτα,αυξάνεται λίγο ακόμη;

 

Ή είναι σταθερό το ποσό και δεν αυξάνεται με κανέναν τρόπο;Ρωτάω επειδή ο υπάλληλος στο 13830 δεν ήταν 100% σίγουρος!

 

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι αν κάποιος κάνει 2 συνδέσεις δεν είναι δυνατη η συγχωνευση των επιδοτήσεων για αγορά μιας μονο συσκευής. Αυτά από μένα:)

 

Αν ξέρει καποιος να απαντήσει στα ερωτήματά μου πιο πάνω,θα του είμαι ευγνώμων! :)

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση ειναι ίδια (=300€) σε όποιο πρόγραμμα απο το 30 και άνω... ( Ισχύει και για το Καρτοπρόγραμμα 35 και Τοp5 SMS και στα Οικογενειακά προγράμματα αλλα μόνο για τη μια γραμμή)

Τώρα για την πάγια εξόφληση λογ/σμων με πιστωτική... δε ξέρω

Extra επιδότηση έπαιρνες αν εβγαζες καινουρια πιστωτικη απο τη Vofanone!

Link to comment
Share on other sites

όπως έγινε και στην Wind, έτσι και στην vodafone άκουσα ότι παίρνεις όποιο τηλέφωνο θέλεις τζάμπα, όχι μόνο μέχρι 300 ευρώ.

Θα πάρω το Omnia εγώ.

θα πάωω τη δευτέρα.

ισχύει, ή με τον πρώτο λογαριασμό θα μου έρθει να πληρώσω και το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

5/1 ενεργοποιώ το Surf&Email 30. Ανοίγω σήμερα το MyAccount, και μου έχει χρεώσει στις 10/1 4,20€ + ΦΠΑ για το VF Live Unlimited.

 

1. VF Live δεν έχω.

2. Το Φίλοι, δεν έχει δωρεάν VF Live Unlimited;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις επεσε διαφημιση στο ΣΚΑΙ απο voda και ελεγε για ολα τα κινητα δωρεαν με νεο συμβολαιο >30 ευρω!!!

 

ισχυει μεχρι 31/1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

5/1 ενεργοποιώ το Surf&Email 30. Ανοίγω σήμερα το MyAccount, και μου έχει χρεώσει στις 10/1 4,20€ + ΦΠΑ για το VF Live Unlimited.

 

1. VF Live δεν έχω.

2. Το Φίλοι, δεν έχει δωρεάν VF Live Unlimited;

 

Το Vf live unlimited είναι διαφορετικό πρόγραμμα απ'το surf and e-mail και κοστίζει 5 ευρώ μηνιαίως(4,2 συν ΦΠΑ).Προφανώς εσύ ή ο υπάλληλος της εξυπηρέτησης ενεργοποίησε από λάθος το unlimited :confused: Πάρε και απενεργοποίησέ το και ζήτα να γίνει πίστωση του ποσού,αν οφείλεται σε λάθος υπαλλήλου(που δεν ξέρω πόσο εφικτό ειναι να το αποδειξεις)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η προσφορα επιδοτηση τισ voda ισχυει μονο για καινουργια συνδεση η και για ανανεωση?

Νόμιζω ότι η προσφορά ισχύει για νέες συνδέσεις και για φορητότητες.:)

Link to comment
Share on other sites

Ωρεα και καποις που ξερει σιγουρα η επιδοτηση ειναι 300 ευρο η οποια συσκευη θελω δωρεαν?

Νομίζω είναι 300€ η προσφορά.Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν.:)

Link to comment
Share on other sites

Ωρεα και καποις που ξερει σιγουρα η επιδοτηση ειναι 300 ευρο η οποια συσκευη θελω δωρεαν?

 

Νομίζω είναι 300€ η προσφορά.Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν.:)

 

Σύμφωνα με τη διαφήμιση (βλ. ψιλά γράμματα) και το 13830 είναι 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια αυτό με την επιδότηση? Ξέρουμε λεπτομέρειες γιατί αν ισχύει έφυγα για το iphone :)

 

Λες να λέμε ψέματα? Παίζει διαφήμιση. 300 ευρώ επιδότηση για σύνδεση σε πρόγραμμα με πάγιο από 30 ευρώ και πάνω. Έως 31/1. Μπορείς να καλέσεις το 13830 για πληροφορίες ή από Δευτέρα σε κάποιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι μια νορμάλ προσφορά!Όχι κίνηση απελπισίας για μερικά συμβόλαια παραπάνω...Να διευκρινίσω ότι,σύμφωνα με το 13830,η επιδότηση είναι στάνταρ στα 300 ευρώ,ανεξαρτήτως προγράμματος χρήσης και ότι ισχύει για τα Οικονομικά και Ευέλικτα προγράμματα.Είτε εγγραφεί συνδρομητής κάποιος στο 30 είτε στο 75 για παράδειγμα θα πάρει 300 ευρώ επιδότηση.Η επιδότηση αυτή μπαίνει στην λιανική τιμή της συσκευής και όχι στην επιδότηση που θα είχε η συσκευή στο αντίστοιχο πρόγραμμα εκτός προσφοράς.Επίσης,δεν μπορεί να γίνει συμψηφισμός επιδοτήσεων 2 ή περισσότερων συνδέσεων.1 σύνδεση,1 συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το iphone βγαίνει ακριβότερο έτσι από οτι σκέτη συσκευή.Θα μου πείτε είναι και το πρόγραμμα στη μέση
Link to comment
Share on other sites

Eγώ μια απορία έχω....Στο κινητό όταν τελειώσει το συμβόλαιό σου θα πρέπει ας πούμε βάση λογαριασμών να έχεις "πληρώσει" το κόστος της επιδότησης...Δλδ αν πάρω εγώ ένα κινητό 1000euro τσάμπα μήπως θα πρέπει να κάνω αντίστοιχα υψηλούς λογαριασμούς ώστε να μην έρθει στο τέλος ένας λογαριασμός έναντι και χάσουμε τα αυγά και τα πασχάλια;; Εντάξει στην περίπτωση της voda τα 300euro είναι νορμάλ ποσό στους άλλους θέλω να δω τι θα γίνει μετά από κανά χρόνο....
Link to comment
Share on other sites

Eγώ μια απορία έχω....Στο κινητό όταν τελειώσει το συμβόλαιό σου θα πρέπει ας πούμε βάση λογαριασμών να έχεις "πληρώσει" το κόστος της επιδότησης...Δλδ αν πάρω εγώ ένα κινητό 1000euro τσάμπα μήπως θα πρέπει να κάνω αντίστοιχα υψηλούς λογαριασμούς ώστε να μην έρθει στο τέλος ένας λογαριασμός έναντι και χάσουμε τα αυγά και τα πασχάλια;; Εντάξει στην περίπτωση της voda τα 300euro είναι νορμάλ ποσό στους άλλους θέλω να δω τι θα γίνει μετά από κανά χρόνο....

 

Όχι,στην Wind δεν τίθεται τετοιο θέμα!Τουλάχιστον κανείς απ'αυτούς που υπέγραψαν συμβόλαιο δεν το ανάφερε!

 

Η προσφορά ισχύει και για αγορές μέσω Ιντερνετ?

 

Όχι.Μέσω Ίντερνετ ισχυει η προσφορά των 50 ευρώ μέχρι τις 15 Φεβρουαριου!Οι τιμές ήδη είναι προσαρμοσμένες στην έκπτωση αυτη,δε χρειάζεται να υπολογισεις εσύ επιπλέον έκπτωση 50 ευρώ σε σχέση με τις τιμές που σου βγάζει το site!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ μια απορία έχω....Στο κινητό όταν τελειώσει το συμβόλαιό σου θα πρέπει ας πούμε βάση λογαριασμών να έχεις "πληρώσει" το κόστος της επιδότησης...Δλδ αν πάρω εγώ ένα κινητό 1000euro τσάμπα μήπως θα πρέπει να κάνω αντίστοιχα υψηλούς λογαριασμούς ώστε να μην έρθει στο τέλος ένας λογαριασμός έναντι και χάσουμε τα αυγά και τα πασχάλια;; Εντάξει στην περίπτωση της voda τα 300euro είναι νορμάλ ποσό στους άλλους θέλω να δω τι θα γίνει μετά από κανά χρόνο....

 

Η μόνη δέσμευση που έχεις είναι ότι αν "σπάσεις" το συμβόλαιο σου πριν το 12μηνο θα πρέπει να πληρώσεις ολόκληρη ή κομμάτι αυτής της επιδότησης. Διαφορετικά δεν σε υποχρεώνει κανένας να κάνεις συγκεκριμένου ύψους λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κάνω φορητότητα στο vodafone,και να πάρω την επιδότηση των 300 ευρώ σε κατάστημα πλαίσιο;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχεις κανεις ιδεα αν ισχυει για το 16αρι iphone η προσφορα με τα 300€?

γιατι στα ψιλα γραμματα της διαφημισης εχω την εντυπωση οτι διαβασα για συσκευες με τιμη εως 300€...

κ αν ναι, κανοντας φορητοτητα, προλαβαινω την προσφορα, η πρεπει να κανω νεα συνδεση με νεο αριθμο?

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κάνω φορητότητα στο vodafone,και να πάρω την επιδότηση των 300 ευρώ σε κατάστημα πλαίσιο;

Δεν νομίζω. Αλλά για σιγουριά πάρε στο 13830 ή ρώτα από Δευτέρα στο Πλαίσιο.

ρε παιδια, εχεις κανεις ιδεα αν ισχυει για το 16αρι iphone η προσφορα με τα 300€?

γιατι στα ψιλα γραμματα της διαφημισης εχω την εντυπωση οτι διαβασα για συσκευες με τιμη εως 300€...

κ αν ναι, κανοντας φορητοτητα, προλαβαινω την προσφορα, η πρεπει να κανω νεα συνδεση με νεο αριθμο?

 

1. Η διαφήμιση λέει δωρεάν οι συσκευές μέχρι 300 ευρώ, ακριβώς γιατι η επιδότηση είναι 300 ευρώ. Στις άλλες συσκευές σου κάνουν έκπτωση 300 ευρώ. Άρα λογικά ισχύει.:)

2. Νομίζω πως όταν κάνεις φορητότητα υπογράφεις εκείνη τη στιγμή το συμβόλαιο (άρα και την επιδότηση) και απλώς καθυστερεί η μεταφορά της σύνδεσης και ίσως να πάρεις λίγο αργότερα τη συσκευή. Σίγουρα όμως ισχύει για φορητότητα.;)

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κάνω φορητότητα στο vodafone,και να πάρω την επιδότηση των 300 ευρώ σε κατάστημα πλαίσιο;

Οχι δεν μπορείς. Μόνο απο κατάστημα Vodafone.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...