Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα αμφιβαλεις φιλε μου ????

 

Και κατι αλλο ασχετο...Ειδε η γυναικα μου στο Πλαισιο το Nokia 6085 σε pink χρωμα...Στα καταστηματα Vodafone δεν υπαρχει και ουτε μπορω να το παρω απο αλλο καταστημα χρησιμοποιωντας την επιδοτηση....Γιατι τετοιες διακρισεις ????

 

 

Ειλικρινά δεν κάνω διακρίσεις... Απλά όντως έχω κάποιες αμφιβολίες γιατί μίλησα με τρία καταστήματα Πλαίσιο μεταξύ των οποίων και αυτό της Μεταμόρφωσης και μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα του Ν73 λόγω τέλους παραγωγής εδώ και περίπου ένα μήνα. Ενώ παράλληλα δεν είχαν να μου δώσουν τιμή παρά μόνο για το music.

 

ΥΓ. Όσο για το 6085 σε ροζ αναμένεται σύντομα και στις αποθήκες της Vodafone.

 

Keep walking.

 

Φιλικά,

konTor

 

Και παρ ολα αυτα εχουν την επισημη εγγυηση της Alpha Copy ????

 

 

Ένας καλός τρόπος για να διαπιστώσεις αν έχουν εγγύηση από την alpha copy είναι μόλις πάρεις το κινητό στα χέρια σου να κάνεις μια κλήση σε ένα Nokia shop, να τους δώσεις το imei και να σου πουν αν είναι εντός ή εκτός εγγύησης....

Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ειλικρινά δεν κάνω διακρίσεις... Απλά όντως έχω κάποιες αμφιβολίες γιατί μίλησα με τρία καταστήματα Πλαίσιο μεταξύ των οποίων και αυτό της Μεταμόρφωσης και μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα του Ν73 λόγω τέλους παραγωγής εδώ και περίπου ένα μήνα. Ενώ παράλληλα δεν είχαν να μου δώσουν τιμή παρά μόνο για το music.

 

ΥΓ. Όσο για το 6085 σε ροζ αναμένεται σύντομα και στις αποθήκες της Vodafone.

 

Keep walking.

 

Φιλικά,

konTor

 

 

 

 

 

 

Ένας καλός τρόπος για να διαπιστώσεις αν έχουν εγγύηση από την alpha copy είναι μόλις πάρεις το κινητό στα χέρια σου να κάνεις μια κλήση σε ένα Nokia shop, να τους δώσεις το imei και να σου πουν αν είναι εντός ή εκτός εγγύησης....

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι σε εταιρικο πρόγραμμα στην Vodafone με 3 αριθμούς κατι που μου δίνει πολύ ενδιαφέρουσα επιδότηση τωρα που τελειωνει το ετος!!!

 

Το πρόβλημα ειναι οτι η συσκευη που θελω (Sony Ericsson W850i) δίνεται με Vodafone Live, που σημαίνει κόκκινη στάμπα Vodafone και κόκκινα παραποιημένα menu στο τηλέφωνο, που αντικαθιστούν τα πολυ ομορφα menu της Sony Ericsson...

 

Κατα την γνώμη μου αυτη η κοκκινοποίηση είναι επιεικώς, τουλάχιστον ΑΘΛΙΑ, και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να την παρακάμψω χωρις να χάσω την επιδότηση μου, δηλαδη να μου δώσει η Vodafone "παρθένα" συσκευή (με την γνωστή έννοια της λέξης, δηλαδη να μην την έχουν γ :X ....)!

 

Είμαι σίγουρος πως έχει επαναληφθεί η ερώτηση αλλα δεν βρήκα κατι με την αναζήτηση!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Είμαι σε εταιρικο πρόγραμμα στην Vodafone με 3 αριθμούς κατι που μου δίνει πολύ ενδιαφέρουσα επιδότηση τωρα που τελειωνει το ετος!!!

 

Το πρόβλημα ειναι οτι η συσκευη που θελω (Sony Ericsson W850i) δίνεται με Vodafone Live, που σημαίνει κόκκινη στάμπα Vodafone και κόκκινα παραποιημένα menu στο τηλέφωνο, που αντικαθιστούν τα πολυ ομορφα menu της Sony Ericsson...

 

Κατα την γνώμη μου αυτη η κοκκινοποίηση είναι επιεικώς, τουλάχιστον ΑΘΛΙΑ, και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να την παρακάμψω χωρις να χάσω την επιδότηση μου, δηλαδη να μου δώσει η Vodafone "παρθένα" συσκευή (με την γνωστή έννοια της λέξης, δηλαδη να μην την έχουν γ :X ....)!

 

Είμαι σίγουρος πως έχει επαναληφθεί η ερώτηση αλλα δεν βρήκα κατι με την αναζήτηση!

 

 

αυτό που πρέπει να ρωτήσεις είναι όχι εδώ αλλά στο forum της SE πως κάνουν debrand

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει σε live η συσκευή που θέλεις, από vodashops θα σου δώσουν μόνον αυτή και όχι την εργοστασιακή έκδοση. Κατά τα άλλα δεν είναι τόσο τραγικό όπως παλιά, όπου σε απλές συσκευές σου δέσμευαν ένα πλήκτρο για πρόσβαση στο live. Ειδικά δε αν μιλάμε για smartphones που είναι πλήρως παραμετροποιήσιμα, δεν υπάρχει καν ζήτημα. Το θέμα vodafone που έχουν από τη μάνα τους μπορείς πάντα να το αλλάξεις με κάποιο άλλο. Δεν είναι τόσο σοβαρό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτή τη μ@λ@κί@ το Vodafone 10 γιατί δεν το κόβουν? Τώρα που βγήκε το "χωρίς πάγιο" δε συμφέρει κανέναν. Με τα 11,31 που έχει πάγιο το 10, μιλάς 48 λεπτά με το "χωρίς πάγιο" αν είναι να πληρώσεις 11,31!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα μια διαφημηση και ελεγε οτι δινουν ενημερωση για το υψος του λογαριασμου και για το προγραμμα χωρις παγιο (με ενα δωρεαν sms).
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα μια διαφημηση και ελεγε οτι δινουν ενημερωση για το υψος του λογαριασμου και για το προγραμμα χωρις παγιο (με ενα δωρεαν sms).

Ισχύει από την αρχή που βγήκε αυτό το πρόγραμμα ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει από την αρχή που βγήκε αυτό το πρόγραμμα ;)

 

Δεν το ηξερα..:O Η ΤΙΜ προσφερη αυτη την υπηρεσια στο zero ; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, προς το παρον δεν υπαρχει. Το zero το μονο που εχει σαν "ενημερωση" ειναι για καινουργια συνδεση, εαν επιλεξεις αντι επιδοτησης να παρεις τα 9 ευρω χρηση καθε μηνα, και να σε ενημερωνει ποσα απο τα 9 ευρω εχεις ξοδεψει. Σπουδαια πραγματα!!! lol.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει από την αρχή που βγήκε αυτό το πρόγραμμα ;)

 

Πάντως σε εμένα έχει πρόβλημα. Τη μία λέει ότι δεν είναι διαθέσιμη υπηρεσία για το πρόγραμμά μου, την άλλη λέει ότι το ποσό είναι πχ ,xxxx (τέσσερα δεκαδικά παραλείποντας το ακέραιο μέρος).

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Στέιλ' τους κανένα εξώδικο...;)

 

 

Edit:

Ρε παιδιά θα μας τρελάνουν οι τύποι...

Είχα ρωτήσει εδώ για νέο συμβόλαιο στο 300 μετά από πόσο καιρό μπορώ να μεταβώ σε χαμηλότερο. Μέσω του forum απάντησε κάποιος μετά από 3 μήνες, ενώ στη Vodafone μου είπαν μέχρι και το 100 μετά πό 1 μήνα και σε χαμηλότερο μετά από 3 μήνες. Σε κατάστημα Vodafone που ρώτησα σήμερα, μου είπαν στο 100 μπορείς να μεταβείς μετά από 3 μήνες...

 

Μετά από email μου είπανε για 1 μήνα. Φορητότητα ΤΩΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνω τηλ. στο CC της Vodafone και ρωτάω εάν κάνω σύμβαση σαν ιδιώτης αν μπορώ μετά να μεταβώ σε εταιρική σύνδεση. Και η απάντηση ποια ήταν;

Μπορείς, αλλά πρέπει να επιστρέψεις το ποσό της επιδότησης. Μετά η εταιρεία θα ξαναπάρει επιδότηση. Η καλύτερη λύση είναι να μην πάρετε επιδότηση, και όταν μεταφερθείτε στο εταιρικό να πάρετε την επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνω τηλ. στο CC της Vodafone και ρωτάω εάν κάνω σύμβαση σαν ιδιώτης αν μπορώ μετά να μεταβώ σε εταιρική σύνδεση. Και η απάντηση ποια ήταν;

Μπορείς, αλλά πρέπει να επιστρέψεις το ποσό της επιδότησης. Μετά η εταιρεία θα ξαναπάρει επιδότηση. Η καλύτερη λύση είναι να μην πάρετε επιδότηση, και όταν μεταφερθείτε στο εταιρικό να πάρετε την επιδότηση.

 

Σωστά σου είπαν.......έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα με την επιδότηση μεταξύ των δύο πλευρών που θα γίνει η μεταβίβαση

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

kalispera.tha ithela na rwtisw kati.exw syndesi vodafone etairiko kai thelw na mathw an yparxei tropos na dw online ton analytiko logariasmo mou xwris na kanw eggrafi sto ebilling

 

Xωρίς να κάνεις εγγραφή στο e-billing? Προφανώς και όχι, για αυτό υπάρχει το e-billing.:O Aν και θα έπρεπε να ρωτήσεις στο forum της Vodafone και όχι εδώ...

Link to comment
Share on other sites

eixa graftei sto ebilling gia mia alli syndesi pou eixa kai stamatise na erxetai o logariasmos spiti kai mono online ton eblepa..twra thelw mono gia mia fora giati exasa kati tilefwna pou den eixa apothikeymena kai exasa kai ton logariasmo pou irthe spiti
Link to comment
Share on other sites

Στην Κοσμοτέ και στην ΤΙΜ απλά μεταβιβάζεις την γραμμή και ο εταιρικός κληρονομεί τις υποχρεώσεις του ατομικού.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Στην Κοσμοτέ και στην ΤΙΜ απλά μεταβιβάζεις την γραμμή και ο εταιρικός κληρονομεί τις υποχρεώσεις του ατομικού.

Σε κατάστημα Vodafone που μίλησα, μου είπαν ακριβώς αυτό το πράγμα, με τη μόνη διαφορά ότι δεν πληρώνεις τίποτα, εν αντιθέσει στην ΤΙΜ που πληρώνεις 20-30 ευρώπουλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ξευτίλες ή μου φαίνεται; Στις 10/5 έκανα αίτηση για αλλαγή του cu σε συμβόλαιο. Η αλλαγή έγινε τελικά 11/5 το μεσημέρι και προχθές ήρθε λογαριασμός για την περίοδο 10-12 Μαϊου... Για 2 μέρες χρεώθηκα κανονικά το τέλος κινητής τηλεφωνίας. Δεν είναι το ποσό βέβαια, αλλά μου φαίνεται κάπως...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ξευτίλες ή μου φαίνεται; Στις 10/5 έκανα αίτηση για αλλαγή του cu σε συμβόλαιο. Η αλλαγή έγινε τελικά 11/5 το μεσημέρι και προχθές ήρθε λογαριασμός για την περίοδο 10-12 Μαϊου... Για 2 μέρες χρεώθηκα κανονικά το τέλος κινητής τηλεφωνίας. Δεν είναι το ποσό βέβαια, αλλά μου φαίνεται κάπως...

Φίλε, είσαι off-side εδώ. Το τέλος συνδρομητής κινητής τηλεφωνίας είναι υποχρεωμένοι να στο χρεώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, είσαι off-side εδώ. Το τέλος συνδρομητής κινητής τηλεφωνίας είναι υποχρεωμένοι να στο χρεώσουν.

Ναι, το γνωρίζω αλλά και αυτοί να εκδώσουν λογαριασμό για 2 μέρες;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το γνωρίζω αλλά και αυτοί να εκδώσουν λογαριασμό για 2 μέρες;

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί παραπονιέσαι.............χρεώθηκες κάτι που δεν έπρεπε ή κάτι παραπάνω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

η υπηρεσία Ενημέρωσης Υπολοίπου Δωρεάν Χρόνου Ομιλίας (1284) πλέον είναι και μέσω φωνητικής πύλης. Δηλαδή καλώντας απο το κινητό στο 1284 ενημερώνεσαι για το πόσο χρόνο μένει ή και πόσα μηνύματα.......:D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...