Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Στις 2/2 λήγει το συμβόλαιο μου με την vodafone και καθώς από το τηλεφωνικό κέντρο δεν έλαβα κάποια αξιοπρεπή προσφορά, σκέφτομαι να προχωρήσω σε αίτημα φορητοτητας μέσω internet στην cosmote. Πιστεύω πως θα με καλέσουν σε 1-2 μέρες για προσφορά και μετα θα κάνω υπαναχώρηση όσον αφορά την φορητότητα.. ισχύει η διαδικασία αυτή? Την έχει κάνει κάποιος πρόσφατα, με βάση και τις αλλαγές που διάβασα πως έχουν γίνει για την μεταφορά σε άλλη εταιρία?? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Μετα απο αλλαγη αριθμου απο συμβολαιο σε καρτοκινητο,αφησα ενα μικρο υπολοιπο το οποιο αμελησα και δεν πληρωσα απο αρχες καλοκαιριου...Με πηραν τηλεφωνο και μου υπενθυμησαν να το πληρωσω συν ενα επιτοκιο 12 ευρω...Κατα ποσο ειναι νομιμο αυτο το επιτοκιο γνωριζει καποιος?Οοχι για τα 12 ευρω αλλα για το ****το!!

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Μετα απο αλλαγη αριθμου απο συμβολαιο σε καρτοκινητο,αφησα ενα μικρο υπολοιπο το οποιο αμελησα και δεν πληρωσα απο αρχες καλοκαιριου...Με πηραν τηλεφωνο και μου υπενθυμησαν να το πληρωσω συν ενα επιτοκιο 12 ευρω...Κατα ποσο ειναι νομιμο αυτο το επιτοκιο γνωριζει καποιος?Οοχι για τα 12 ευρω αλλα για το ****το!!

 

 

Καλησπέρα,

 

Εφόσον καθυστέρησες την πληρωμή, νομίζω πως οι όποιοι τόκοι είναι νόμιμοι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Οι τόκοι είναι νόμιμοι. Όχι όλοι οι τόκοι.

12 ευρώ για ένα μικροποσό ίσως είναι εξωφρενικό ποσό αλλά δεν ξέρω τι εννοεί κανείς μικροποσό.

Link to comment
Share on other sites

12 ευρω ή 12% προσαυξηση ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό ήταν 73€ και έγινε 85 σύμφωνα με αυτά που μου είπαν στο τηλέφωνο, οπότε 12€ τόκος.. Δεν είναι κάτι θα τα πληρώσω, απλά επειδή πολλές φορές κάνουν του κεφαλιού τους είπα να ρωτήσω και εδώ
Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ανοίγω συζήτηση για το νέο πρόγραμμα της Vodafone (new vodafone for all 700) με 700 λεπτά ομιλίας, 150 sms και 800 ΜΒ (με προσφορά 2,8 GB) πόσα δίνεται;

Μετά από on line αίτημα φορητότητας στη wind για f2g με πήρε η vodafone και μου έδωσε τα παρακάτω:

voda 700 προς όλους+220sms+2.8gb=21.5 ευρώ (πλήρωνα 25 ευρώ για red 1 με 2,5 gb αλλά ουσιαστικά τα επιπλέον λεπτά και sms μου ήταν άχρηστα αφού ποτέ δεν τα είχα χρησιμοποιήσει, αντιθέτως internet αγόραζα extra, ειδικά το καλοκαίρι) και

voda 400 προς όλους +500 προς voda+110sms+1.4 gb=14.95 ευρώ (πλήρωνα 19 ευρώ για το ίδιο πρόγραμμα αλλά με λιγότερα sms και internet).

Τελικά υπαναχώρησα απο το αίτημα φορητότητας (προσοχη: αυτό γίνεται πλέον μόνο αν γίνει η αίτηση ηλεκτρονικά) και έμεινα στη voda και με μια κάρτα 12 ευρώ f2g (θα τη βάλω σε sim f2g που έχω για κανα extra internet το καλοκαίρι).

Πιστεύω καλό deal!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μετά από on line αίτημα φορητότητας στη wind για f2g με πήρε η vodafone και μου έδωσε τα παρακάτω:

voda 700 προς όλους+220sms+2.8gb=21.5 ευρώ (πλήρωνα 25 ευρώ για red 1 με 2,5 gb αλλά ουσιαστικά τα επιπλέον λεπτά και sms μου ήταν άχρηστα αφού ποτέ δεν τα είχα χρησιμοποιήσει, αντιθέτως internet αγόραζα extra, ειδικά το καλοκαίρι) και

voda 400 προς όλους +500 προς voda+110sms+1.4 gb=14.95 ευρώ (πλήρωνα 19 ευρώ για το ίδιο πρόγραμμα αλλά με λιγότερα sms και internet).

Τελικά υπαναχώρησα απο το αίτημα φορητότητας (προσοχη: αυτό γίνεται πλέον μόνο αν γίνει η αίτηση ηλεκτρονικά) και έμεινα στη voda και με μια κάρτα 12 ευρώ f2g (θα τη βάλω σε sim f2g που έχω για κανα extra internet το καλοκαίρι).

Πιστεύω καλό deal!

 

Εγω εχω το 2ο πακετο με 40 sms & 900mb με 35€ για δυο γραμμες. Πολυ καλο deal φιλε....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το Vodafone family με 2000 talk - SMS και 9gb internet με ένα 50ρικο για δύο γραμμές.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια τώρα με 200 λεπτά, 20 SMS και 10gb,εχω βολευτεί απιστευτα, στα 23€

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την πατησα το συμβολαιο μου ληγει 26/3/2019 και εχω Χ2 Red 1 στα 29 ευρω χονδρικα το καθενα το δεκεμβιρο ειχα παρει μια προσφορα να συνεχισω στην ιδια τιμη τοτε ειπα θα ανανεωσω με το νεο ετος για να κερδισω χρονο απο το παλιο συμβολαιο παιρνω τωρα για ανανεωση και μου λενε 37 ευεω αντε λεει να το παμε στα 34. Ειναι λεει δυναμικες οι προσφορες και αλλαζουν καθε μερα. Η αληθεια ειναι οτ ε κουρασε η vodafone με τις αυξησεις καθε χρονο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια λογική αυτό. Δεκέμβρης -τέλος του χρόνου μπορεί να καίγονται να πιάσουν κάποιο στόχο, και να κάνουν καλύτερες προσφορές. Για 2 μόλις μήνες καλύτερα θα ήταν να το έκανες τότε.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια λογική αυτό. Δεκέμβρης -τέλος του χρόνου μπορεί να καίγονται να πιάσουν κάποιο στόχο, και να κάνουν καλύτερες προσφορές. Για 2 μόλις μήνες καλύτερα θα ήταν να το έκανες τότε.
τελικα μιλησα με την κοπελα που μου εκανε την πρωτη προσφορα και το παγιο μου ανεβηκε και στα 2 μονο 1.90 ευρω και αυτο λογω των αυξησεων που θα γινου απο 21/2 ηταν οτι καλυτερο δεν μπορουσα να πιεσω αλλο τα πραγμτα θα μου γινει μαθημα να ανανεωνω κατεθειαν αν η προσφορα ειναι καλη δεν θα περιμενω ξανα

 

ας γραψουν οι φιλοι που ληγουν τα συμβολαια τους τι προταση τους εγινε γιατι βλεπω μια ταση αυξησης των τιμων εμενα απο 29 θελανε να με πανε 37 και πηγαν να μου το περασουν οτι εχουν ανεβει οι τιμες σε ολα τα δικτυα

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα συμβόλαιο στα 28 ευρώ με 700 λεπτά προς όλους, 150 sms και 1 gb internet.. λίγο πριν τη λήξη του μίλησα μαζι τους και (μετα από αίτημα μου για αυξηση των gb σε 2) μου πρότειναν ότι είχα ήδη στα 27 ευρώ ή μετάβαση μου σε red με 2.8 gb στα 35 νομίζω ευρώ.... μετά από αίτημα αποσύνδεσης σε καρτοκινητη μου έγινε προσφορά στα 27 ευρώ με ιδιες παροχές αλλά 1.3 gb. Τελικά έκανα φορητότητα γιατί δεν με καλυπτε, το θεωρούσα ακριβό και κάθε μήνα έπαιρνα και πακέτα έξτρα για το internet.. Μου εκαναν προσφορά για 700 λεπτά προς ολους και αλλα 500 προς vodafone, 150 sms και 5,8 (!) gb στα 20 ευρω. Ενημερωτικα η αίτηση μου είχε γίνει από κατάστημα και δεν ήθελα να μπω σε διαδικασία ακύρωσης, όποτε και συνέχισα τη φορητότητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το vodafone προς όλους 400. Πλέον όμως δεν με καλύπτει, καθώς χρειάζομαι και παραπάνω χρόνο και παραπάνω gb. Θα μπορούσα να πάω σε κατάστημα ή να πάρω ένα τηλέφωνο σε αυτούς να ζητήσω κάποιο μεγαλύτερο πρόγραμμα; Και κάτι άλλο. Καμιά προσφορά θα μπορούσα να πάρω μέχρι 20-25€;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακόμα και να προσθέσουν στο υπάρχων πρόγραμμα κάποια έξτρα που θέλω δεν υπάρχει θέμα. Αρκεί να γίνεται και αρκεί να γίνεται σε λογική τιμή. Μέχρι το ποσό που ανέφερα.

Edited by theo4850
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σταθερό Vodafone δες το νέο Red Start, έχει αρκετά GB και μπορείς να το πάρεις και σε καλή τιμή αν λήγει το συμβόλαιο σου.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σταθερό Vodafone δες το νέο Red Start, έχει αρκετά GB και μπορείς να το πάρεις και σε καλή τιμή αν λήγει το συμβόλαιο σου.
Σταθερό έκανα σύνδεση στη wind πρόσφατα.. Το κινητό έχει ακόμα μήνες μπροστά...

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η vodafone εδω και 2 χρονια ανακοινωνει 2 αυξησεις τον χρονο τουλαχιστον στα red ευτυχως λογω ανανεωσης πριν τις 21/2 με πιανει μονο η αυξηση τις 28/3/2018
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

η vodafone εδω και 2 χρονια ανακοινωνει 2 αυξησεις τον χρονο τουλαχιστον στα red ευτυχως λογω ανανεωσης πριν τις 21/2 με πιανει μονο η αυξηση τις 28/3/2018
Οι αυξήσεις αυτές δεν είναι μόνο για τα συμβόλαια που είναι αορίστου χρόνου;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν τελικά είναι και για ορισμένου χρόνου με δέσμευση, μπορείς να στείλεις κάποιο λινκ να το δω για να δω μήπως μπορέσω να πάρω ένα υψηλότερο πρόγραμμα στα 20-25€;

Link to comment
Share on other sites

Στην ανανέωση μου ανέβασαν την τιμή όσο είχα συμβόλαιο δεν ανέβηκε τίποτα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Στην ανανέωση μου ανέβασαν την τιμή όσο είχα συμβόλαιο δεν ανέβηκε τίποτα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α Οκ τότε.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αλλά είδα τον λογαριασμό κινητής/σταθερής που άλλαξε πρόσφατα. Γιατί είναι τόσο άσχημος και γιατί έχουν βάλει τόσο κιτς γραμματοσειρά; Ο προηγούμενος της κινητής ήταν πολύ καλύτερος, μπορούσαν απλά να προσθέσουν και την σταθερή όχι να καταστρέψουν τόσο και τα 2 έντυπα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα συμβόλαιο στα 28 ευρώ με 700 λεπτά προς όλους, 150 sms και 1 gb internet.. λίγο πριν τη λήξη του μίλησα μαζι τους και (μετα από αίτημα μου για αυξηση των gb σε 2) μου πρότειναν ότι είχα ήδη στα 27 ευρώ ή μετάβαση μου σε red με 2.8 gb στα 35 νομίζω ευρώ.... μετά από αίτημα αποσύνδεσης σε καρτοκινητη μου έγινε προσφορά στα 27 ευρώ με ιδιες παροχές αλλά 1.3 gb. Τελικά έκανα φορητότητα γιατί δεν με καλυπτε, το θεωρούσα ακριβό και κάθε μήνα έπαιρνα και πακέτα έξτρα για το internet.. Μου εκαναν προσφορά για 700 λεπτά προς ολους και αλλα 500 προς vodafone, 150 sms και 5,8 (!) gb στα 20 ευρω. Ενημερωτικα η αίτηση μου είχε γίνει από κατάστημα και δεν ήθελα να μπω σε διαδικασία ακύρωσης, όποτε και συνέχισα τη φορητότητα.

 

Επειδή κι εμένα λήγει σ ενα μήνα, στην αίτηση φορητότητας που έκανες δήλωσες πως θες να γίνει άμεσα ή σε 14 μέρες; Πότε σε πήραν τηλέφωνο για αντιπροσφορά και τι χρονικό περιθώριο είχες πριν γίνει η φορητότητα στη νεα εταιρία; (σε ποια πήγες τελικά και με τι πρόγραμμα; )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Ερώτηση πήγα σε κατάστημά να ρωτήσω για Red xl και μου είπαν ότι πρέπει να δώσο και προκαταβολή...ισχύει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο πάγιο πληρώνεις τις ημέρες που είχες υπηρεσίες μέχρι την ημερομηνία έκδοσης και ένα πάγιο του μήνα επιπλέον.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...