Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cosmote είμαι τώρα

μιλησα ξανα σημερα με Vodafone για φορητοτητα και με ενημερωσαν οτι τον Σεπτεμβρη μαλλον θα βγει το RED1 κοντα στα 25 ευρω.Οποτε θα το κανω cosmoκαρτα και θα περιμενω την προσφορα

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Το ίδιο θα βγει και στην cosmote. Ελπίζω και στη wind φέτος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Cosmote είμαι τώρα

μιλησα ξανα σημερα με Vodafone για φορητοτητα και με ενημερωσαν οτι τον Σεπτεμβρη μαλλον θα βγει το RED1 κοντα στα 25 ευρω.Οποτε θα το κανω cosmoκαρτα και θα περιμενω την προσφορα

 

Και γω εχω το ιδιο προγραμμα με σενα στην κοσμοτε αλλα ληγει τελοε σεπτεμβρη.Πιο τηλ πηρες στην vodafone και σου ειπαν για το red1 στα 25 ευρο;

Link to comment
Share on other sites

ηρθε ο λογαριασμος 1/8/14 και ειναι παλι τα 11,49 παραπανω.(για 2 γραμμες)

τι τηλεφωνα πηρα τι email τους εστειλα τι παζαρια εκανα για μειωσουμε καπως το ποσο...τιποτα.

τελικα μονο σε μενα μπηκε η αυξηση του 5ευρου στο ρεντ 1;

για πεστε ρε παιδια γιατι θα τρελαθω...

Link to comment
Share on other sites

ηρθε ο λογαριασμος 1/8/14 και ειναι παλι τα 11,49 παραπανω.(για 2 γραμμες)

τι τηλεφωνα πηρα τι email τους εστειλα τι παζαρια εκανα για μειωσουμε καπως το ποσο...τιποτα.

τελικα μονο σε μενα μπηκε η αυξηση του 5ευρου στο ρεντ 1;

για πεστε ρε παιδια γιατι θα τρελαθω...

το εχω ξαναγραψει με το που εμαθα για την αυξηση αιτηση φορητοτητας με παιρνουν τηλεφωνο συμφωνουμε για νεο συμβολαιο οπου δεν θα υπαρξει καμια αυξηση και με επιπλεον εκπτωση ενδεικτικα απο 30.84 πηγα στα 17.12 τελικη τιμη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

να κανω φορητοτητα δεν εχω προβλημα...αλλα αν φυγω απο βονταφον μου ζητανε τις εκπτωσεις παγιου που εχω παρει εδω και 10 μηνες.που ειναι αρκετα μεγαλο ποσο...πανω απο 350 ευρω .

μου ειπαν επισης οτι το συμβολαιο που υπεγραψα το γραφει αυτο για την επιστροφη των παγιων.(να πω την αληθεια δεν το κοιταξα)

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

να κανω φορητοτητα δεν εχω προβλημα...αλλα αν φυγω απο βονταφον μου ζητανε τις εκπτωσεις παγιου που εχω παρει εδω και 10 μηνες.που ειναι αρκετα μεγαλο ποσο...πανω απο 350 ευρω .

μου ειπαν επισης οτι το συμβολαιο που υπεγραψα το γραφει αυτο για την επιστροφη των παγιων.(να πω την αληθεια δεν το κοιταξα)

εγω επρεπε να επιστρεψω μονο 20 ευρω. δοκημασε τον αν δεις οτι δεν τσιμπανε ακυρωσε την φορητοτητα . εγω πρωτα υπεγραψα cosmote και μετα με πηρε η vodafone
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ηρθε ο λογαριασμος 1/8/14 και ειναι παλι τα 11,49 παραπανω.(για 2 γραμμες)

τι τηλεφωνα πηρα τι email τους εστειλα τι παζαρια εκανα για μειωσουμε καπως το ποσο...τιποτα.

τελικα μονο σε μενα μπηκε η αυξηση του 5ευρου στο ρεντ 1;

για πεστε ρε παιδια γιατι θα τρελαθω...

 

Σε ολους μπηκε και χωρις εκπτωση σε αυτή που είχαμε .Εμενα από 15 πηγε στα 22 ευρω

 

Σε ένα μηνα θα κανω αιτηση φορητοτητας και θα δουμε

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω το ιδιο προγραμμα με σενα στην κοσμοτε αλλα ληγει τελοε σεπτεμβρη.Πιο τηλ πηρες στην vodafone και σου ειπαν για το red1 στα 25 ευρο;

 

 

απο το site της Vodafone δηλωσα τα στοιχεια μου να με καλεσουν.Μου ειπαν οτι μαλλον τον Σεπτεμβρη θα τρεξει παλι η προσφορα RED1 με 25 ευρω

Link to comment
Share on other sites

απο το site της Vodafone δηλωσα τα στοιχεια μου να με καλεσουν.Μου ειπαν οτι μαλλον τον Σεπτεμβρη θα τρεξει παλι η προσφορα RED1 με 25 ευρω

Ηξερα οτι τετοιες προσφορες με τοσο μεγαλη εκπτωση μονο αν σε παρουν για να φυγεις απο αλλη εταιρια εκαναν.Μακαρι ναναι ετσι .

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Vodafone Χωρίς Πάγιο το οποίο δεν το χρησιμοποιώ, (το έχω μόνο περίπτωση SOS έκτακτης ανάγκης όταν βρίσκομαι στις ΗΠΑ όπου δεν μπορείς να κάνεις εξερχόμενες από καρτοκινητό σε περιαγωγή). Εδώ και μήνες, πλέον χρεώνεται πάγιο 2,79€ τον μήνα στο Χωρίς Πάγιο :rolleyes: και άρα κοστίζει περίπου 34€ το χρόνο η διατήρηση του. Οπότε αποφάσισα να το σταματήσω. Αλλά νομίζω ότι η διακοπή κοστίζει 15€. Οπότε θα το κάνω φορητότητα σε Q (πριν την 1/9/14 που θα αρχίσει να ισχύει η χρέωση της ενεργοποίησης καρτοκινητού) που είναι δωρεάν.

Όταν θα ξαναπάω στις ΗΠΑ θα ερευνήσω τι θα κάνω με SIM έκτακτης ανάγκης εκείνη τη στιγμή, καθώς δεν προβλέπω να πηγαίνω άμεσα.

Έχω κάποιο λάθος στον συλλογισμό μου; Ξεχνάω κάποια παράμετρο ή μου έχει διαφύγει κάποια χρέωση;

ΥΓ. Καθώς το Vodafone Χωρίς Πάγιο είναι πακέτο μη διαθέσιμο πλέον, αν τυχόν κάποιος το χρειάζεται μπορώ να του το μεταβιβάσω. Ας μου στείλει πμ.

Link to comment
Share on other sites

απο το site της Vodafone δηλωσα τα στοιχεια μου να με καλεσουν.Μου ειπαν οτι μαλλον τον Σεπτεμβρη θα τρεξει παλι η προσφορα RED1 με 25 ευρω

 

Κανε μια έρευνα αγοράς σε φυσικά καταστήματα γιατί παίζουν διάφορες προσφορές.

29€/μήνα με όλους τους φόρους και το έκανα στις 2 η 3 του τρέχοντος μήνα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Vodafone Χωρίς Πάγιο το οποίο δεν το χρησιμοποιώ, (το έχω μόνο περίπτωση SOS έκτακτης ανάγκης όταν βρίσκομαι στις ΗΠΑ όπου δεν μπορείς να κάνεις εξερχόμενες από καρτοκινητό σε περιαγωγή). Εδώ και μήνες, πλέον χρεώνεται πάγιο 2,79€ τον μήνα στο Χωρίς Πάγιο :rolleyes: και άρα κοστίζει περίπου 34€ το χρόνο η διατήρηση του. Οπότε αποφάσισα να το σταματήσω. Αλλά νομίζω ότι η διακοπή κοστίζει 15€. Οπότε θα το κάνω φορητότητα σε Q (πριν την 1/9/14 που θα αρχίσει να ισχύει η χρέωση της ενεργοποίησης καρτοκινητού) που είναι δωρεάν.

Όταν θα ξαναπάω στις ΗΠΑ θα ερευνήσω τι θα κάνω με SIM έκτακτης ανάγκης εκείνη τη στιγμή, καθώς δεν προβλέπω να πηγαίνω άμεσα.

Έχω κάποιο λάθος στον συλλογισμό μου; Ξεχνάω κάποια παράμετρο ή μου έχει διαφύγει κάποια χρέωση;

ΥΓ. Καθώς το Vodafone Χωρίς Πάγιο είναι πακέτο μη διαθέσιμο πλέον, αν τυχόν κάποιος το χρειάζεται μπορώ να του το μεταβιβάσω. Ας μου στείλει πμ.

 

Καντο καρτοκινητο και εισαι ωραιος.Εγω απο της ΗΠΑ που ειχα παει ενα μηνα τις γιορτες δεν ειχα κανενα προβλημα και στις κλησεις και στα μηνυματα οταν τα χρειαζομουν και οταν ξεμενα απο μοναδες online ανανεωση και εισαι αρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια έρευνα αγοράς σε φυσικά καταστήματα γιατί παίζουν διάφορες προσφορές.

29€/μήνα με όλους τους φόρους και το έκανα στις 2 η 3 του τρέχοντος μήνα

 

Σε μενα παντως μετα απο αιτηση φορητοτητας σε καρτοκινητη αλλης εταιριας η προσφορα που μου κανανε σε συνδυασμο με τη hol ηταν 35 ευρω χωρις επιδοτηση κ 39 με επιδοτηση 250 ευρω κ δεσμευση για 2 χρονια. Δε δεχτηκα. Προτιμω να παω πια σε καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει πετύχει τελευταία (και με ποιο τρόπο;), καλή τιμή σε πάγιο με επιδότηση νέας συσκευής, σε ανανέωση συμβολαίου στη Vodafone; Έχω μέχρι 6/09 το ελεύθερα 60 με μία προνομιακή έκπτωση 30% (έρχεται περίπου 43Ε με τους φόρους).

Οι ανάγκες μου είναι περίπου 1000' προς όλους (μιλάω σε voda και σταθερά) 100sms και τουλάχιστον 1,5GB internet.

Για την ώρα μου πρόσφεραν 25% έκπτωση στο ίδιο πρόγραμμα ελευθ. 60, με 24μηνη όμως δέσμευση και την xperia L (που δε θέλω), και

έχω ψιλοξενερώσει..Με αίτηση φορητότητας θα πετύχω κάτι καλύτερο λέτε; Πώς να το χειριστώ;

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% θα σε βοηθήσει η αίτηση φορητότητας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει πετύχει τελευταία (και με ποιο τρόπο;), καλή τιμή σε πάγιο με επιδότηση νέας συσκευής, σε ανανέωση συμβολαίου στη Vodafone; Έχω μέχρι 6/09 το ελεύθερα 60 με μία προνομιακή έκπτωση 30% (έρχεται περίπου 43Ε με τους φόρους).

Οι ανάγκες μου είναι περίπου 1000' προς όλους (μιλάω σε voda και σταθερά) 100sms και τουλάχιστον 1,5GB internet.

Για την ώρα μου πρόσφεραν 25% έκπτωση στο ίδιο πρόγραμμα ελευθ. 60, με 24μηνη όμως δέσμευση και την xperia L (που δε θέλω), και

έχω ψιλοξενερώσει..Με αίτηση φορητότητας θα πετύχω κάτι καλύτερο λέτε; Πώς να το χειριστώ;

 

 

Μεχρι πριν κανα μηνα το 60αρι που λες το πληρωνα 27ε και το γυρισα σε καρτα πλεον....μου το ανεβαζαν στα 32 και τους κουνησα το μαντηλι...αν μου το αφηναν 27 θα συνεχιζα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Το ίδιο θα βγει και στην cosmote. Ελπίζω και στη wind φέτος.

στην cosmote θα βγει περιπου το ιδιο χρονικο διαστημα με τη vdf ή πιο μετα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω. Έχω ένα συμβόλαιο που λήγει στις 22 Σεπτεμβρίου. Είναι ένα καρτοπρόγραμμα 500, το οποίο με έκπτωση έρχεται 21 και κάτι από 28,5 αν θυμάμαι καλά. Δεν το χρειάζομαι καθόλου και θέλω να απαλλαγώ από αυτό. Πότε είναι η καλύτερη στιγμή να ζητήσω διακοπή; 1 μήνα πριν τη λήξη του (γιατί νομίζω κάνουν 1 μήνα να στο κόψουν); Ή μήπως να πάω να κάνω φορητότητα σε καρτοκινητό άλλης εταιρείας; Γλυτώνω με το τελευταίο το 15άρι που βάλανε ως τέλος αποσύνδεσης;
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν κανα μηνα το 60αρι που λες το πληρωνα 27ε και το γυρισα σε καρτα πλεον....μου το ανεβαζαν στα 32 και τους κουνησα το μαντηλι...αν μου το αφηναν 27 θα συνεχιζα

Υποθέτω με έκπτωση παγίου αντί επιδότησης έτσι; Και τι συμβόλαιο;18μηνο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι παντα παγιου...δεν ξαναπαιρνω ποτε επιδοτηση συσκευης...12μηνο ηταν το συμβολαιο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Red 2 Premium με έκπτωση 30% με συμβόλαιο που λήγει στις 5 του Σεπτέμβρη. Πήγα σήμερα σε κατάστημα και μου δώσανε να μιλήσω με το τμήμα των ανανεώσεων και ενώ τους ζήτησα το τωρινό Red 2 μου λέει πως η έκτπωση θα κατέβει στο 15% Το ίδιο ισχύει και αν πάω στο Red 1 που δίνει πια τα ίδια με το πρόγραμμα που έχω. εννοείται πως αν μου έδινε τα 30 θα έμενα. Η μόνη λύση μου φαίνεται πως είναι η φορητότητα
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα το red3 και πηρα τηλ και ζητησα να μου το κανουν καρτα. Με ρωτησαν γιατι το κανω, ειπα για τα χρηματα και η προσφορα τους ηταν 58περιπου ευρω, οποτε την απερριψα. Τελικα μετα απο 2 βδομαδες (θελει 1 μηνα να στο γυρισουν σε καρτα) με πηραν και μου εδωσαν το 1 στα 36€ το οποιο και αποδεχτηκα.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

ασχετη ερωτηση η vodafone δεν δινει πλεον κοκκινες sim? εκανα συμβολαιο τον Απριλιο και πηρα ασπρη sim το 2003 ειχα κοκκινη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ασχετη ερωτηση η vodafone δεν δινει πλεον κοκκινες sim? εκανα συμβολαιο τον Απριλιο και πηρα ασπρη sim το 2003 ειχα κοκκινη

 

απο το 2009 ασπρες δινει..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...