Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

******** σου ειπαν!εγω ειμαι ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟΣ και μια χαρα θα φαω τα 5 ευρω !αρα και εσυ!απλα τωρα θα στειλω εμεηλ σε Ε.Ε.Τ.Τ και προστασια καταναλωτη και δεν θα τους περασει!

 

Ενημέρωσε μας για την εξέλιξη όταν υπάρξει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB, Samsung S24 Ultra 12GB/1TB

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας για την εξέλιξη όταν υπάρξει.

τιποτα δεν εγινε τους ειπα οτι δεν το δεχομαι και μου απαντησαν οτι πρεπει να πληρωσω τα 5 ευρω θελω δεν θελω!εστειλα καταγγελια σε προστασια καταναλωτη και συνηγορο καταναλωτη και εεττ!

Link to comment
Share on other sites

******** σου ειπαν!εγω ειμαι ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟΣ και μια χαρα θα φαω τα 5 ευρω !αρα και εσυ!απλα τωρα θα στειλω εμεηλ σε Ε.Ε.Τ.Τ και προστασια καταναλωτη και δεν θα τους περασει!

 

 

Εισαι και ειμαι/ημουν υφισταμενος. Ακριβως εκει νομιζω βρισκεται η διαφορα. Αν δηλαδη το συμβολαιο μου εληγε σε 3 μηνες θα ημουν αναγκασμενος απο τις 16/6 η να δεχτω τα 5 επιπλεον η να καταγγειλω το συμβολαιο και να διακοψω. Απο την στιγμη ομως που κανω καινουργιο συμβολαιο σημερα (ανανεωση) και αυτη η μεταβολη ειναι ηδη ανακοινωμενη θεωρω πως θα συμπεριλαμβανεται στην τελικη τινη που συμφωνηθηκε.

Κοντος ψαλμος ομως αλληλουια ..... Περισσοτερα το απογευμα.......

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εισαι και ειμαι/ημουν υφισταμενος. Ακριβως εκει νομιζω βρισκεται η διαφορα. Αν δηλαδη το συμβολαιο μου εληγε σε 3 μηνες θα ημουν αναγκασμενος απο τις 16/6 η να δεχτω τα 5 επιπλεον η να καταγγειλω το συμβολαιο και να διακοψω. Απο την στιγμη ομως που κανω καινουργιο συμβολαιο σημερα (ανανεωση) και αυτη η μεταβολη ειναι ηδη ανακοινωμενη θεωρω πως θα συμπεριλαμβανεται στην τελικη τινη που συμφωνηθηκε.

Κοντος ψαλμος ομως αλληλουια ..... Περισσοτερα το απογευμα.......

μα και εγω μπορω να διακοψω αλλα επειδη ΑΥΤΟΙ με αναγκαζουν τους λεω ΔΕΝ θα πληρωσω την επιδοτηση γιατι εαν ΔΕΝ κανανε την ετσιθελικη αυξηση ΔΕΝ θα εφευγα απο μονος μου!!!αλητεια!αλλα δεν θα τους περασει!
Link to comment
Share on other sites

Εισαι και ειμαι/ημουν υφισταμενος. Ακριβως εκει νομιζω βρισκεται η διαφορα. Αν δηλαδη το συμβολαιο μου εληγε σε 3 μηνες θα ημουν αναγκασμενος απο τις 16/6 η να δεχτω τα 5 επιπλεον η να καταγγειλω το συμβολαιο και να διακοψω. Απο την στιγμη ομως που κανω καινουργιο συμβολαιο σημερα (ανανεωση) και αυτη η μεταβολη ειναι ηδη ανακοινωμενη θεωρω πως θα συμπεριλαμβανεται στην τελικη τινη που συμφωνηθηκε.

Κοντος ψαλμος ομως αλληλουια ..... Περισσοτερα το απογευμα.......

 

 

Μου επιβεβαιωθηκε σημερα ( με ονοματα και ηχογραφηση κλησης και δικη μου) οτι η συμφωνημενη τελικη τιμη των 27,21 περιλαμβανει τον διπλασιασμο των mb του ιντερνετ και ολες τις αλλαγες του απο 16/6 πακετου χωρις καμμια επιπλεον επιβαρυνση.

Στα παραπανω εχει ηδη καταγραφει οτι αν δεν τηρηθει και υπαρξει οποιαδηποτε επιβαρυνση θα ακυρωθει το συμβολαιο.

Κατα τα αλλα μαλλον θα ειναι οπως το περιεγραψα πιο πριν. Για λογους εξισωσης με τον ανταγωνισμο οι παροχες θα ισχυσουν (αυτοματα για ολους) και η επιβαρυνση θα αποτελει προιον διαπραγματευσης με την εταιρεια. Επιβαρυνση που απο οτι μου ειπωθηκε δεν θα ισχυει για ολους αλλα δεν μου εξηγηθηκε επαρκως με ποια κριτηρια θα επιβαλλεται η οχι η χρεωση. Δεν επεμεινα γιατι πλεον δεν αφορουσε την δικη μου περιπτωση.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον από 16/6 θα έχεις τον διπλασιασμο τότε θα έχεις και το +5 ευρώ αφού γι αυτό γίνεται ;)

 

σε καποια προγραμματα RED1 που μας προσφερθηκαν τον περασμενο Οκτωβριο το ιντερνετ ηταν ΗΔΗ 1,5 GB και εδιναν και δυο καρτες για να το μοιραζεις.

Αρα δεν εχουν κατι καινουριο να μας προσφερουν...:mad:

Link to comment
Share on other sites

σε καποια προγραμματα RED1 που μας προσφερθηκαν τον περασμενο Οκτωβριο το ιντερνετ ηταν ΗΔΗ 1,5 GB και εδιναν και δυο καρτες για να το μοιραζεις.

Αρα δεν εχουν κατι καινουριο να μας προσφερουν...:mad:

 

Ετσι...Εχω 3 τετοια με τελικη τιμη 17,10 το καθενα.Εξωπραγματικη πια

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουμε το 4sharing 750mb θα εχουμε συνολο 2gb και 250mb

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου επιβεβαιωθηκε σημερα ( με ονοματα και ηχογραφηση κλησης και δικη μου) οτι η συμφωνημενη τελικη τιμη των 27,21 περιλαμβανει τον διπλασιασμο των mb του ιντερνετ και ολες τις αλλαγες του απο 16/6 πακετου χωρις καμμια επιπλεον επιβαρυνση.

Στα παραπανω εχει ηδη καταγραφει οτι αν δεν τηρηθει και υπαρξει οποιαδηποτε επιβαρυνση θα ακυρωθει το συμβολαιο.

Κατα τα αλλα μαλλον θα ειναι οπως το περιεγραψα πιο πριν. Για λογους εξισωσης με τον ανταγωνισμο οι παροχες θα ισχυσουν (αυτοματα για ολους) και η επιβαρυνση θα αποτελει προιον διαπραγματευσης με την εταιρεια. Επιβαρυνση που απο οτι μου ειπωθηκε δεν θα ισχυει για ολους αλλα δεν μου εξηγηθηκε επαρκως με ποια κριτηρια θα επιβαλλεται η οχι η χρεωση. Δεν επεμεινα γιατι πλεον δεν αφορουσε την δικη μου περιπτωση.

ποια ειναι αυτα τα κριτηρια?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ετσι...Εχω 3 τετοια με τελικη τιμη 17,10 το καθενα.Εξωπραγματικη πια

 

Ετσι ''νομιζα'' και εγω Γιαννη (δεν ξερω αν θυμασαι) αλλα ξαφνικα αρχισαν οι λογαριασμοι να ανεβαινουν. Η πλακα δε ειναι οτι ξαφνικα δεν δεχονται την συμφωνια που ειχαμε κανει και θα με γνωρισουν απο την αλλη καθως η αρχη μου ειναι ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΤΕΛΟΣ.

Ασε τα γελια που εκανα οταν μου ειπαν οτι σε περιπτωση διακοπης του συμβολαιου θα πρεπει να τους πληρωσω καπου 500€ για τις δυο γραμμες :lol::lol::lol:

Δεν πιστευω να θες να μαθεις τι θα παρουν; :p

Link to comment
Share on other sites

Μια φιλη μου που δουλευει στην vodafone στα Χανια μου ειπε οτι τρεχει τωρα το RED 1 στα 30 ευρω για φορητοτητα και για μια γραμμη.

 

Εγώ την άλλη βδομάδα κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ. Τώρα έχω το RED1 και πληρώνω 57 ευρώ το μήνα!

Τι ακριβώς παίζει τώρα; Παίρνω τηλ κοσμοτέ, τους λέω ότι θέλω να κάνω φορητότητα από βόντα, τους ζητάω το plus 65, μου το δίνουν 65 ευρώ και περιμένω αντιπρόταση από βόντα; Η οποία πού πιστεύετε ότι θα κυμανθεί; Γιατί το 57άρι είναι πια ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ για μένα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την άλλη βδομάδα κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ. Τώρα έχω το RED1 και πληρώνω 57 ευρώ το μήνα!

Τι ακριβώς παίζει τώρα; Παίρνω τηλ κοσμοτέ, τους λέω ότι θέλω να κάνω φορητότητα από βόντα, τους ζητάω το plus 65, μου το δίνουν 65 ευρώ και περιμένω αντιπρόταση από βόντα; Η οποία πού πιστεύετε ότι θα κυμανθεί; Γιατί το 57άρι είναι πια ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ για μένα...

 

Έτσι την πάτησε γνωστός μου, έκανε φορητότητα σε κοσμοτε, και 2-3 ώρες πριν τη φορητοτητα πήρε η vodafone και έκανε αντιπροσφορά, τους είπε θα το σκεφτώ και μπαμ, έγινε φορητότητα, ευτυχώς είχε σταθερό οτε και έκανε συνδυασμό.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρότι έχω στείλει email σε γραμματεία καταναλωτή, συνήγορο καταναλωτή και Ε.Ε.Τ.Τ ξανά ρωτάω κι εδώ.πρέπει να χάνουμε ώρες για καταγγελίες;;;; είναι δυνατόν να σε ΑΝΑΓΚΆΖΟΥΝ να πάρεις υπηρεσίες με παραπάνω χρήματα από ότι λέει στο αρχικό συμβόλαιο και κανένας υπεύθυνος να μην λέει τίποτα ;;;

μιλαω για το 5ευρω για τις υπηρεσεις napster διπλασιασμο mb και 4sharing

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που : γραμματεία καταναλωτή, συνήγορος καταναλωτή, και Ε.Ε.Τ.Τ, κοιμούνται , Ναι είναι δυνατόν να χάνουμε ώρες για καταγγελίες.....
Link to comment
Share on other sites

Έτσι την πάτησε γνωστός μου, έκανε φορητότητα σε κοσμοτε, και 2-3 ώρες πριν τη φορητοτητα πήρε η vodafone και έκανε αντιπροσφορά, τους είπε θα το σκεφτώ και μπαμ, έγινε φορητότητα, ευτυχώς είχε σταθερό οτε και έκανε συνδυασμό.

 

Δεν κατάλαβα, τι εννοείς; Να μην κάνω φορητοτητα; Ή να χρησιμοποιήσω άλλον τρόπο για να την κάνω; Νομίζω πως η απάντησή σου δεν έχει σχέση με την ερώτησή μου. Διόρθωσέ με αν κανω λάθος.

Εγώ εχω μονό αριθμό, όχι οικογενειακό, και δεν μπορώ να το συνδυάσω με σταθερό και ίντερνετ. Αυτό

που ρωτάω παραπάνω είναι αν είναι σωστή η διαδικασία που αναφέρω, αν τα πράγματα γίνονται κάπως έτσι όπως τα λέω, και ποια περίπου θα είναι η αντιπροσφορά που θα παιξει σύμφωνα με την εμπειρία κάποιων που το έχουν ξανακάνει.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τους ρωτησα σημερα για την διαδικασια καταγγελιας, μη μου πουν πως δεν την εκανες κ κανω την φορητοτητα. Μου απαντησαν πως στη παραγραφο 7 του συμβολαιου γραφει οτι εχουν δικαιωμα να κανουν τιμολογιακες αλλαγες κ οτι μετα την καταγγελια πρεπει να επιστραφει το ποσο της επιδοτησης η εκπτωσης παγιου. Ειμαι η δευτερη περιπτωση. Επειδη εχω 3 Red 1 με δωρο το internet 4 sharing μιλαμε για 15 το μηνα παραπανω κ στο τελος αν για χψ λογο θελω να φυγω η να το κανω καρτα θα πληρωσω 6x15 ε δε νομιζω. Η θα την κανω για Cosmote Plus, τα καινουρια φαινονται ωραια η για Wind F2Go μεχρι να παιξει καμια καλη προσφορα.

 

Υ.Γ: Θελουν να κοροιδεψουν τον κοσμο, αφου το λεει ο ορος στο 13.3 τους λεω κ επεμεναν κ τους λεω κ εγω ωραια απο δευτερα το προχοραω σε εταιρια που θα σεβεται τον πελατη της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τους ρωτησα σημερα για την διαδικασια καταγγελιας, μη μου πουν πως δεν την εκανες κ κανω την φορητοτητα. Μου απαντησαν πως στη παραγραφο 7 του συμβολαιου γραφει οτι εχουν δικαιωμα να κανουν τιμολογιακες αλλαγες κ οτι μετα την καταγγελια πρεπει να επιστραφει το ποσο της επιδοτησης η εκπτωσης παγιου. Ειμαι η δευτερη περιπτωση. Επειδη εχω 3 Red 1 με δωρο το internet 4 sharing μιλαμε για 15 το μηνα παραπανω κ στο τελος αν για χψ λογο θελω να φυγω η να το κανω καρτα θα πληρωσω 6x15 ε δε νομιζω. Η θα την κανω για Cosmote Plus, τα καινουρια φαινονται ωραια η για Wind F2Go μεχρι να παιξει καμια καλη προσφορα.

 

Υ.Γ: Θελουν να κοροιδεψουν τον κοσμο, αφου το λεει ο ορος στο 13.3 τους λεω κ επεμεναν κ τους λεω κ εγω ωραια απο δευτερα το προχοραω σε εταιρια που θα σεβεται τον πελατη της.

 

Στην παραγραφο 7 μιλαει για αυξησεις και χρεωσεις τιμολογιων.Δεν διαβασα πουθενα να λεει οτι ο συνδρομητης ειναι υποχρεωμενος να παραμεινει μετα απο αυτες.Αναφερει πληθωρισμό , κόστος επενδύσεων, κόστος των παρεχομένων Υπηρεσιών, κόστος λειτουργίας και συντήρησης κλπ.Εγω σαν συνδρομητης λοιπον με βαση τον πληθωρισμο κλπ και αφου μου εκοψαν τον μισθο και τα δωρα απο την δουλεια μου δεν δυναμαι να πληρωσω της αυξησεις τελων της εταιριας.Οποτε μπορω να φυγω.

Την παραγραφο 13.3 δεν την αναφερουν πουθενα.

Στην δικη μου περιπτωση μετα απο φορητοτητα κ καταγγελια συμβολαιου στην ΕΕΤΤ μου κοινοποιησαν μια επιστολη που εστειλαν στην ΕΕΤΤ λεγοντας οτι στην παραγραφο 3.3 και 3.10 λεει οτι για να φυγει καποιος πρεπει να πληρωσει αναποσβεστα παγια και επιδοτηση.

Μου χαρισαν τα αναποσβεστα παγια λογω της καλης διαθεσης την εταιριας(εδω γελαμε)αλλα απιτουν την επιδοτηση.

Ηδη ετοιμασα την απαντηση κ θα την στειλω την δευτερα.

Η ΕΕΤΤ του εστειλε επιστολη γιατι τους ειχα στειλει και εγω e mail την καταγγελια

Επεται συνεχεια.

Εχουν αθετησει τους ορους του συμβολαιου.Τελος.

Ξερετε πως οριζουν τις αυξησεις τιμων και υπηρεσιων οι κλεφτες?Βελτιωση ποιοτητας υπηρεσιων.

Βρε αιντε απο κει.....

ΣΟυ προτεινω δευτερα πρωι να κανεις φορητοτητα.Καπακι στελνεις την καταγγελια του συμβολαιου στην ΕΕΤΤ και στην vodafone.

Και αστους να λεν οτι τους χρωστας.Σε αυτη τη χωρα μερικοι πρεπει να μαθουν οτι οταν υπογραφεις συμβολαιο πρεπει να το τηρεις!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην περίπτωση που : γραμματεία καταναλωτή, συνήγορος καταναλωτή, και Ε.Ε.Τ.Τ, κοιμούνται , Ναι είναι δυνατόν να χάνουμε ώρες για καταγγελίες.....

 

Φιλε δεν ειναι ετσι.Μου κοινοποιησε επιστολη προς την ΕΕΤΤ η vodafone.Οταν κανεις καταγγελια δουλευει το συστημα.Κατι τους εστειλε η ΕΕΤΤ για να μπουν στην διαδικασια να στειλουν απαντηση

Απλα δν σε ενημερωνουν

Edited by godhades
Link to comment
Share on other sites

σε καποια προγραμματα RED1 που μας προσφερθηκαν τον περασμενο Οκτωβριο το ιντερνετ ηταν ΗΔΗ 1,5 GB και εδιναν και δυο καρτες για να το μοιραζεις.

 

Αρα δεν εχουν κατι καινουριο να μας προσφερουν...:mad:

 

 

Οι 2 καρτες ισχυουν και σημερα;

Δινονται δωρεαν ; Την δευτερη την ζητας απο καταστημα ;

Πως λειτουργουν ; Μπορω να εχω μια στο τηλεφωνο και μια στο ipad και να λειτουργουν ταυτογχρονα ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 καρτες ισχυουν και σημερα;

Δινονται δωρεαν ; Την δευτερη την ζητας απο καταστημα ;

Πως λειτουργουν ; Μπορω να εχω μια στο τηλεφωνο και μια στο ipad και να λειτουργουν ταυτογχρονα ;

 

Το αν ισχυουν και σημερα δεν το γνωριζω αλλα ναι τοτε τουλαχιστον ηταν δωρεαν και ναι λειτουργουν ταυτοχρονα :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει μερικές σελίδες πριν.θα το ξαναπώ για ενημέρωση. Με βάση το 15€ που κόλλησαν αρχές Απριλίου για την μετατροπή σε καρτοκινητό έκανα καταγγελία σύμβασης. Πριν ζητούσαν 300 ευρώ να σπάσω δύο ρεντ1 να τα κάνω κάρτα.

Τελικά μετά την καταγγελία δεν πλήρωσα τίποτα. Μάλιστα σε κάποια φάση λένε στην γυναίκα μου ότι τελικά οκ εγκρίθηκε η διακοπή συμβολαίου σας αλλά για λόγους συστημικους πρέπει να πληρώσετε τα 300 και σας πιστωθουν στον εκκαθαριστικό. Τους λέει πάρτε τον άντρα μου που το χειρίζεται. Τους λέω στο άρθρο 13 δεν λέει κάτι τέτοιο και εγώ δεν είχε τέτοια ενημέρωση και η ανακοίνωση και ο νόμος λέει καταγγελία αδαπανως. Μου λέει μισό λεπτό να μιλήσουμε με τον προϊστάμενο. Ως δια μαγείας το συστημικο και καλά θέμα λύθηκε.

Αυτή την στιγμή έχω δύο σιμ και περιμένω να γίνουν cu σε λίγες μέρες και δεν έδωσα φράγκο. Το αντίθετο από ******* τους επειδή μπερδευτηκαν με την καταγγελία μου κάνανε και δύο πάγια δώρο!!! Χαχαχα

Συμβουλή: να ξέρεις τι λέει ο νόμος και το σύμβολαιο σου. Άμα δούνε ότι είσαι διαβασμένος το βουλώνουν.

Επίσης οι μάγκες και οι απειλές δεν περνάνε πια. Αν δεν φτάσεις στο ταμείο να υπογράψεις για σιμ σε καρτα δεν τσιμπάνε πια για να κάνουν αντιπροσφορα όπως παλιά.

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σήμερα κι εγώ το καημένο να δω προγράμματα και αντί να ρίχνουν τις τιμές βλέπω μόνο άνοδο.... πού θα παει η κατάσταση? Ελεύθερο πλάνο συμβολαιου δεν υπάρχει? Να μπορείς να το διαμορφώσεις όπως θες? Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την άλλη βδομάδα κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ. Τώρα έχω το RED1 και πληρώνω 57 ευρώ το μήνα!

Τι ακριβώς παίζει τώρα; Παίρνω τηλ κοσμοτέ, τους λέω ότι θέλω να κάνω φορητότητα από βόντα, τους ζητάω το plus 65, μου το δίνουν 65 ευρώ και περιμένω αντιπρόταση από βόντα; Η οποία πού πιστεύετε ότι θα κυμανθεί; Γιατί το 57άρι είναι πια ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ για μένα...

 

Γνωρίζει κανείς;

 

Επίσης, επειδή διαβάζω διάφορα, για να γίνει αντιπρόταση πρέπει πια να υπογράψεις πρώτα συμβόλαιο με την άλλη εταιρεία και ύστερα να το ακυρώσεις; Δεν αρκεί το τηλέφωνο για φορητότητα για να σου κάνουν αυτήν την αντιπρόταση;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει μερικές σελίδες πριν.θα το ξαναπώ για ενημέρωση. Με βάση το 15€ που κόλλησαν αρχές Απριλίου για την μετατροπή σε καρτοκινητό έκανα καταγγελία σύμβασης. Πριν ζητούσαν 300 ευρώ να σπάσω δύο ρεντ1 να τα κάνω κάρτα.

Τελικά μετά την καταγγελία δεν πλήρωσα τίποτα. Μάλιστα σε κάποια φάση λένε στην γυναίκα μου ότι τελικά οκ εγκρίθηκε η διακοπή συμβολαίου σας αλλά για λόγους συστημικους πρέπει να πληρώσετε τα 300 και σας πιστωθουν στον εκκαθαριστικό. Τους λέει πάρτε τον άντρα μου που το χειρίζεται. Τους λέω στο άρθρο 13 δεν λέει κάτι τέτοιο και εγώ δεν είχε τέτοια ενημέρωση και η ανακοίνωση και ο νόμος λέει καταγγελία αδαπανως. Μου λέει μισό λεπτό να μιλήσουμε με τον προϊστάμενο. Ως δια μαγείας το συστημικο και καλά θέμα λύθηκε.

Αυτή την στιγμή έχω δύο σιμ και περιμένω να γίνουν cu σε λίγες μέρες και δεν έδωσα φράγκο. Το αντίθετο από ******* τους επειδή μπερδευτηκαν με την καταγγελία μου κάνανε και δύο πάγια δώρο!!! Χαχαχα

Συμβουλή: να ξέρεις τι λέει ο νόμος και το σύμβολαιο σου. Άμα δούνε ότι είσαι διαβασμένος το βουλώνουν.

Επίσης οι μάγκες και οι απειλές δεν περνάνε πια. Αν δεν φτάσεις στο ταμείο να υπογράψεις για σιμ σε καρτα δεν τσιμπάνε πια για να κάνουν αντιπροσφορα όπως παλιά.

Αυτά

Χαίρομαι που έκαναν (τα νόμιμα) αυτό σε έναν τουλάχιστον από εμάς γιατί πλέον έχουμε παράδειγμα και περιμένουμε ανάλογη αντιμετώπιση όλοι όσοι περιμένουμε απάντηση.

Περιμένω τηλεφώνημα και απάντηση για την καταγγελία σύμβασης. Δυστυχώς ή ευτυχώς έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στην vodafone. Τρέχει παράλληλα φορητότητα σε wind και έτσι ή αλλιώς θα δοθεί τέλος. Δεν είμαι φίλος των social media όμως σε αυτή την περίπτωση, θα έκανα κοινοποίηση τα δελτία τύπου της VODAFONE σε όλους τους social φίλους για να ενημερώσω όσο περισσότερους μπορούσα. Εκεί θα βλέπατε πόνο στην vodafone και την κάθε vodafone.

Καιρός είναι να κινητοποιηθούμε οι καταναλωτές έστω κι από τους καναπέδες μας.

Φιλικά πάντα Γιάννης.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα προταση απο την cosmote το COSMOTE PLUS 65 με 36.40 τελικη τιμη ( οσα και η voda μετα την αυξηση) προτιμω να πληρωνω την cosmote εστειλα αιτημα στην γενικη γραμματεια καταναλωτη και σκαναρισμενο το συμβολαιο και αυριο μιλαω με ΕΕΤΤ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα προταση απο την cosmote το COSMOTE PLUS 65 με 36.40 τελικη τιμη ( οσα και η voda μετα την αυξηση) προτιμω να πληρωνω την cosmote εστειλα αιτημα στην γενικη γραμματεια καταναλωτη και σκαναρισμενο το συμβολαιο και αυριο μιλαω με ΕΕΤΤ

 

Πού την βρήκες αυτήν την πρόταση; Γιατί εγώ σκέφτομαι να πάω κοσμοτε με φορητότητα (έχει λήξει το συμβόλαιό μου στη βοντα).

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς;

 

Επίσης, επειδή διαβάζω διάφορα, για να γίνει αντιπρόταση πρέπει πια να υπογράψεις πρώτα συμβόλαιο με την άλλη εταιρεία και ύστερα να το ακυρώσεις; Δεν αρκεί το τηλέφωνο για φορητότητα για να σου κάνουν αυτήν την αντιπρόταση;

 

 

Υπαρχουν 2 ειδων φορητοτητες.

Στην πρωτη ζητας συσκευη με επιδοτηση και προχωρα (και) τηλεφωνικα. Η βοντα ενημερωνεται αμεςα και επικοινωνει μαζι σου. Γινεται η αντιπροσφορα και ενημερωνεις την νεα εταιρεια αν θελεις να προχωρησεις η οχι.

Στην δευτερη υπογραφεις απο την νεα εταιρεια, παραλαμβανεις καρτα και μετα ενημερωνεται η βοντα και κανει την προσφορα της. Η συνεχεια γνωστη αφου μεσα σε 14 ημερες μπορεις να υπαναχωρησεις απο το οποιο συμβολαιο εκανες. Εδω δεν εχω καταλαβει ομως πως γινεται χωρις να σε εχει απελευθερωσει η παλια εταιρεια η νεα να σου στελνει καρτα με τον (παλιο σου) αριθμο.

 

Υγ. Εχω την εντυπωση πως οι φορητοτητες σε κοσμοτε αντιμετωπιζονται με καλυτερες προσφορες απο αυτες που γινονται αε αυτους της wind. Μπορει να κανω και λαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πού την βρήκες αυτήν την πρόταση; Γιατί εγώ σκέφτομαι να πάω κοσμοτε με φορητότητα (έχει λήξει το συμβόλαιό μου στη βοντα).

 

 

Δεν ειναι καποια ιδιαιτερη προιταση.

Για μια γραμμη και με σταθερο οτε, καπου εκει εβγαινε.

Τουλαχιστον ετσι μου ειπαν.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...