Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά με ενδιαφέρει να ακούσω και την προσφορά τους που καλούν για αντιπροσφορά .. αν είναι σαν της cosmote ίσως το ακυρώσω για να είμαι ήσυχος για Αμαερική μην πάρει πολλές μέρες η φορητότητα.. Υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν αύριο Σάββατο?

 

Ναι, υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό Α.Φ.Μ υπάρχει αλλά είναι μπέρδεμα, γιατί οι δυο θείοι μου, μαζί με άλλο ένα νούμερο (3) αποχώρησαν για την Cosmote πριν από 1.5 μήνα. Η επιδότηση ήταν 135 ευρώ. Δηλαδή άμα δηλώσω αδυναμία πληρωμής τι θα μου πούνε; Ο πάτερας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας, νομίζω μπορεί να βγάλει εταιρικό.

 

Αν δηλώσεις αδυναμία πληρωμής απλά δε θα τους νοιάξει :p Λογικό άλλωστε. Με την επιδότηση συσκευής δεσμεύεσαι για το χρονικό διάστημα που συμφωνείς. Σου δίνουν το δικαίωμα να διακόψεις όποτε θες, υπό την προυπόθεση να επιστρέψεις το ποσό αυτό.

 

Είχα την εντύπωση ότι πέρσι με είχαν πάρει και Σάββατο τηλέφωνο από το τμήμα αυτό.. Μπορεί να κάνω και λάθος...

 

Αν δεν κάνω λάθος, μέχρι και τις 17:00 καλούν.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ.. Εύχομαι να με καλέσουν αύριο να προλάβω μην φύγω και μείνω χωρίς κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

ΕΠΕΙΓΟΝ

Παιδια, αν μπορει ας μου απαντησει καποιος μεσα στην επομενη ωρα. Πληρωνω παγιο 120 ευρω το μηνα για δυο συνδεσεις στη vodafone και ενω καθε χρονο μου δινανε γυρω στα 300 ευρω επιδοτηση, το λιγοτερο, φετος μου δινουν 60 !!! Το θεμα της φορητοτητας τους αγγιζει; Το προβλημα ειναι οτι αν δεν τους αγγιξει η μπλοφα της φορητοτητας και παω στην cosmote, εχω παρατηρησει οτι στις περιοχες που κινουμαι το σημα της ειναι τρισαθλιο και δεν θα με εξυπηρετει. Αν κανω αιτηση προς wind θα τους αγγιξει ή λογω της επικειμενης συγχωνευσης δεν θα ασχοληθουν;

Καμια ιδεα ή συμβουλη; Τι να κανω;

Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα τους αγγίζει . Αν κατά λάθος βρεθείς αλλού , σε 3 ημέρες μπορείς να γυρίσεις πίσω
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις φιλε μου, οταν λες οτι μπορω να επιστρεψω μεσα σε τρεις μερες; :)

 

Δεν πρεπει να παραμεινω γισ οσο χρονο προβλεπει το συμβολαιο που θα κανω (1 χρονο) ;

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

ΕΠΕΙΓΟΝ

Παιδια, αν μπορει ας μου απαντησει καποιος μεσα στην επομενη ωρα. Πληρωνω παγιο 120 ευρω το μηνα για δυο συνδεσεις στη vodafone και ενω καθε χρονο μου δινανε γυρω στα 300 ευρω επιδοτηση, το λιγοτερο, φετος μου δινουν 60 !!! Το θεμα της φορητοτητας τους αγγιζει; Το προβλημα ειναι οτι αν δεν τους αγγιξει η μπλοφα της φορητοτητας και παω στην cosmote, εχω παρατηρησει οτι στις περιοχες που κινουμαι το σημα της ειναι τρισαθλιο και δεν θα με εξυπηρετει. Αν κανω αιτηση προς wind θα τους αγγιξει ή λογω της επικειμενης συγχωνευσης δεν θα ασχοληθουν;

Καμια ιδεα ή συμβουλη; Τι να κανω;

Ευχαριστω πολυ :)

 

Κατά πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό (μιας και κάνεις μεγάλους λογαριασμούς) , θα ασχοληθούν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να παραμεινω γισ οσο χρονο προβλεπει το συμβολαιο που θα κανω (1 χρονο) ;

 

Αν δεν πάρεις επιδότηση φεύγεις όποτε θές

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

ΕΠΕΙΓΟΝ

Παιδια, αν μπορει ας μου απαντησει καποιος μεσα στην επομενη ωρα. Πληρωνω παγιο 120 ευρω το μηνα για δυο συνδεσεις στη vodafone και ενω καθε χρονο μου δινανε γυρω στα 300 ευρω επιδοτηση, το λιγοτερο, φετος μου δινουν 60 !!! Το θεμα της φορητοτητας τους αγγιζει; Το προβλημα ειναι οτι αν δεν τους αγγιξει η μπλοφα της φορητοτητας και παω στην cosmote, εχω παρατηρησει οτι στις περιοχες που κινουμαι το σημα της ειναι τρισαθλιο και δεν θα με εξυπηρετει. Αν κανω αιτηση προς wind θα τους αγγιξει ή λογω της επικειμενης συγχωνευσης δεν θα ασχοληθουν;

Καμια ιδεα ή συμβουλη; Τι να κανω;

Ευχαριστω πολυ :)

 

Πες τους ότι στην cosmote για τα ίδια πράγματα σου δίνουν 100euro για κάθε συσκευή...Χονδρικά στα 200+...Ρώτα μια να σου πουν ακριβές ποσό και πάρε τηλ. στα κεντρικά και ζήτα τους να στην ανεβάσουν...Πες τους ότι παλιά σου έδιναν περισσότερα και αν σου πουν κρίση πες τους ότι εγώ όμως σου δίνω τα ίδια λεφτά, χώρια ότι τα κέρδη σου ανέβηκαν...

 

Αλλιώς αίτηση φορτητότητας και θα τους νοιάξει να σε πάρουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Προχθές παρήγγειλα το iPhone 4S 16GB από το vodafone.gr. Με ενημέρωσαν Παρασκευή μετά από 2 ώρες που έκανα την παραγγελία ότι θα έρθει κανονικά Δευτέρα σπίτι.

Το παρήγγειλα μέσω αναβάθμισης. Μέχρι τότε δεν έτρεχε επιδότηση, είχα την έκπτωση αντί επιδότησης. Οπότε τώρα πήρα το iPhone με 24μηνο στο Unlimited 50.

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρετε σε 24μηνο πότε έχω την δυνατότητα να κατέβω πάγιο? Ρωτάει κι ο φίλος bill_thes το ίδιο για το 18μηνο. Στο 12μηνο που ήμασταν όλα τα χρόνια μπορούσες στους 8 μήνες. Τώρα λογικά στους 16 στο 24μηνο;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Προχθές παρήγγειλα το iPhone 4S 16GB από το vodafone.gr. Με ενημέρωσαν Παρασκευή μετά από 2 ώρες που έκανα την παραγγελία ότι θα έρθει κανονικά Δευτέρα σπίτι.

Το παρήγγειλα μέσω αναβάθμισης. Μέχρι τότε δεν έτρεχε επιδότηση, είχα την έκπτωση αντί επιδότησης. Οπότε τώρα πήρα το iPhone με 24μηνο στο Unlimited 50.

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρετε σε 24μηνο πότε έχω την δυνατότητα να κατέβω πάγιο? Ρωτάει κι ο φίλος bill_thes το ίδιο για το 18μηνο. Στο 12μηνο που ήμασταν όλα τα χρόνια μπορούσες στους 8 μήνες. Τώρα λογικά στους 16 στο 24μηνο;

 

Ευχαριστώ!

 

Στο 24μηνο μετά από 12 μήνες . στο 18μηνο δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Προχθές παρήγγειλα το iPhone 4S 16GB από το vodafone.gr. Με ενημέρωσαν Παρασκευή μετά από 2 ώρες που έκανα την παραγγελία ότι θα έρθει κανονικά Δευτέρα σπίτι.

Το παρήγγειλα μέσω αναβάθμισης. Μέχρι τότε δεν έτρεχε επιδότηση, είχα την έκπτωση αντί επιδότησης. Οπότε τώρα πήρα το iPhone με 24μηνο στο Unlimited 50.

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρετε σε 24μηνο πότε έχω την δυνατότητα να κατέβω πάγιο? Ρωτάει κι ο φίλος bill_thes το ίδιο για το 18μηνο. Στο 12μηνο που ήμασταν όλα τα χρόνια μπορούσες στους 8 μήνες. Τώρα λογικά στους 16 στο 24μηνο;

 

Ευχαριστώ!

 

12μηνο // σε 8 μήνες

18μηνο // σε 14μήνες

24μηνο // σε 16μήνες

 

αν δεν κανω λάθος,

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Η κλήση στο 1284 για να μάθω το ύψος του λογαριασμού μου στο Vodafone Χωρίς Πάγιο δεν ισχύει;

Έχω ένα Vodafone Χωρίς Πάγιο που δεν το χρησιμοποιώ και μόνο κάνω μια χρεώσιμη κίνηση κάθε 5 μήνες για να μην πληρώσω το πρόστιμο. Πριν 4 μέρες έστειλα ένα sms και τώρα καλώ εδώ και 3 μέρες να μάθω το ύψος του λογαριασμού μου και μου λέει 0,00€ και τελευταία ενημέρωση στις 16 Αύγουστου 2011!

Κάνω κάτι λάθος εγώ ή δεν λειτουργεί το σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβόλαιο 18 μηνο που λήγει Μαρτιο και 2 αριθμούς (άρα και 2 πάγια ) .(και πάγιο 80 Ε και 10 Ε )

 

Ψήνομαι όμως να πάρω τώρα (η τα Χριστούγεννα ) το Iphone 4 S (για δώρο ) ,άραγε θα δεχτούν να βγάλουν επιδότηση 3 μήνες πριν ???

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στα γεράματα ήρθε η στιγμή που για πρώτη φορά θα κάνω ένα σοβαρό συμβόλαιο με εταιρία κινητής. Έχω μία προσφορά μέσω της εταιρίας μου και, για να μην τα πολυλογώ, θα κάνω 2 διετή συμβόλαια (για εμένα και την γυναίκα μου) με συνολική επιδότηση για συσκευες στα €420. Έχω λοιπόν τις εξής απορίες.

-Η επιδότηση είναι €300 για το ένα και €120 για το άλλο συμβόλαιο. Μπορώ να τις ενώσω και να αγοράσω μία συσκευή;

-Επειδή αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποια συσκευή που να μου γυαλίζει, για πόσο καιρό έχω δικαίωμα να κρατήσω την επιδότηση από την στιγμή ενεργοποίησης του συμβολαίου; Μπορώ δηλαδή να μην αγοράσω τίποτα τώρα και να την χρησιμοποιήσω σε 6 μήνες ας πούμε;

-Στην προέκταση του παραπάνω. Από την στιγμή που δεν ενδιαφέρομαι για συσκευή, μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το ποσό για να ρίξω το πάγιό μου;

-Την επιδότηση αυτή μπορώ να την χρησιμοποιήσω για αγορά κινητού από κάπου αλλού εκτός των vodafone shops; Να ψάξω δηλαδή στο skroutz, να βρω μία καλή τιμή και εκεί να κολλήσω την επιδότηση;

-Κάτι άλλο που θα έπρεπε να προσέξω;

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ. Τώρα είδα το επισημασμένο για τα συμβόλαια vodafone, αν οι moderators νομίζουν ότι το topic χρειάζεται μεταφορά, ας το κάνουν.

Edited by Voodooman
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι στο ονομα σου και οι 2 γραμμες συνδυαζεις και τις 2 επιδοτησεις.

μεχρι 6 μηνες μπορεις να κρατησεις το ποσο για να παρεις οτι θες.

μπορεις και απο το πλαισιο να την παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα στα γεράματα ήρθε η στιγμή που για πρώτη φορά θα κάνω ένα σοβαρό συμβόλαιο με εταιρία κινητής. Έχω μία προσφορά μέσω της εταιρίας μου και, για να μην τα πολυλογώ, θα κάνω 2 διετή συμβόλαια (για εμένα και την γυναίκα μου) με συνολική επιδότηση για συσκευες στα €420. Έχω λοιπόν τις εξής απορίες.

-Η επιδότηση είναι €300 για το ένα και €120 για το άλλο συμβόλαιο. Μπορώ να τις ενώσω και να αγοράσω μία συσκευή;

-Επειδή αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποια συσκευή που να μου γυαλίζει, για πόσο καιρό έχω δικαίωμα να κρατήσω την επιδότηση από την στιγμή ενεργοποίησης του συμβολαίου; Μπορώ δηλαδή να μην αγοράσω τίποτα τώρα και να την χρησιμοποιήσω σε 6 μήνες ας πούμε;

-Στην προέκταση του παραπάνω. Από την στιγμή που δεν ενδιαφέρομαι για συσκευή, μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το ποσό για να ρίξω το πάγιό μου;

-Την επιδότηση αυτή μπορώ να την χρησιμοποιήσω για αγορά κινητού από κάπου αλλού εκτός των vodafone shops; Να ψάξω δηλαδή στο skroutz, να βρω μία καλή τιμή και εκεί να κολλήσω την επιδότηση;

-Κάτι άλλο που θα έπρεπε να προσέξω;

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ. Τώρα είδα το επισημασμένο για τα συμβόλαια vodafone, αν οι moderators νομίζουν ότι το topic χρειάζεται μεταφορά, ας το κάνουν.

 

1ον: Μπορεις να τις ενωσεις τις επιδοτησεις κ να παρεις μια συσκευη.

2ον: Να κρατησεις την επιδοτηση για κανενα 6μηνο που λες δε νομιζω να γινεται, κ αν γινετε θα γινεται με λιγοτερα χρηματα.

3ον: Μπορεις να παρεις κινητο απο οποια μαγαζια συνεργαζεται η Vodafone.

4ον: Οσον αφορα να ριξεις την επιδοτηση σου στα παγια λογικα γινεται απλα μιλα με την εταιρεια σου να σου πουν ποσο θα βγαινει καθε μηνα το παγιο σου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Mια απορία....Γιατί να κάνεις διετές συμβόλαιο;;;;Πόσο μάλλον από την στιγμή που δεν υπάρχει συσκευή που να σε ενδιαφέρει...

 

Αν οι γραμμές είναι στο ίδιο όνομα μπορείς να συνδυάσεις τις επιδοτήσεις...Μπορείς να βάλεις μείωση παγίου και αν δεις κάποια συσκευή που σε ενδιαφέρει χρησιμοποιείς την επιδότηση που σου απέμεινε...

Link to comment
Share on other sites

-Στην προέκταση του παραπάνω. Από την στιγμή που δεν ενδιαφέρομαι για συσκευή, μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το ποσό για να ρίξω το πάγιό μου;

-Την επιδότηση αυτή μπορώ να την χρησιμοποιήσω για αγορά κινητού από κάπου αλλού εκτός των vodafone shops; Να ψάξω δηλαδή στο skroutz, να βρω μία καλή τιμή και εκεί να κολλήσω την επιδότηση;

-Κάτι άλλο που θα έπρεπε να προσέξω;

Ευχαριστώ!

 

Το πόσο για επιδότηση για αγορά συσκευής δεν ειναι ίδιο με αυτό που θα σου δώσουν για έκπτωση. Εμένα η voda μου έδινε για αγορά συσκευής 270 € αλλα αν ήθελα έκπτωση στο πάγιο το ποσο έπεφτε στα 100€. Οπότε δε γίνεται αυτό που λες και θα στο πουν και εκείνοι αν ρωτήσεις.

 

Επίσης επειδή κι εγω ήθελα να πάρω μια συσκευή και το πλαίσιο τις είχε πιο φτηνά από το κατάστημα vodafone προσπάθησα να το πάρω από εκεί. Η διάφορα τεράστια στο πόσο. Στο κατάστημα μου δώσανε τα 270 € ενώ στο πλαίσιο όταν ρώτησα τι πόσο δικαιουμαι (εγω εκανα και φορητότητα μάλιστα) μου είπανε 130€. Στο κατάστημα κάνουνε άλλη τιμή. Σε εμένα τουλάχιστον αυτό έγινε.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο για επιδότηση για αγορά συσκευής δεν ειναι ίδιο με αυτό που θα σου δώσουν για έκπτωση. Εμένα η voda μου έδινε για αγορά συσκευής 270 € αλλα αν ήθελα έκπτωση στο πάγιο το ποσο έπεφτε στα 100€. Οπότε δε γίνεται αυτό που λες και θα στο πουν και εκείνοι αν ρωτήσεις.

 

Επίσης επειδή κι εγω ήθελα να πάρω μια συσκευή και το πλαίσιο τις είχε πιο φτηνά από το κατάστημα vodafone προσπάθησα να το πάρω από εκεί. Η διάφορα τεράστια στο πόσο. Στο κατάστημα μου δώσανε τα 270 € ενώ στο πλαίσιο όταν ρώτησα τι πόσο δικαιουμαι (εγω εκανα και φορητότητα μάλιστα) μου είπανε 130€. Στο κατάστημα κάνουνε άλλη τιμή. Σε εμένα τουλάχιστον αυτό έγινε.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

Μου φαίνεται περίεργο γιατί όταν σου δίνουν μια προσφορά αυτή κλειδώνει και περνάει στο σύστημα...Εκτός και αν στα μαγαζιά αυτά τους έχουν άλλες επιδοτήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο γιατί όταν σου δίνουν μια προσφορά αυτή κλειδώνει και περνάει στο σύστημα...Εκτός και αν στα μαγαζιά αυτά τους έχουν άλλες επιδοτήσεις....

 

Δεν ξέρω γιατι. Εγω είχα δύο επιδοτήσεις. Από 270€ η καθε μια. Και ήθελα τη μια να την πάρω σε έκπτωση και μου είπαν από το κατάστημα αυτό το πράγμα. Οτι για έκπτωση δεν ειναι ίδιο το πόσο. Προφανώς και μου είχαν κάνει κάποια ειδική προσφορά γιατι στο συμβόλαιο (για να πάρω πιο μεγάλη επιδότηση είπαν) είχαν σημειώσει οτι ενδιαφέρομαι για το iPhone παρ'όλο που εγω πήρα το mini pro. Γι'αυτό και στο πλαίσιο μάλλον και πάλι το πόσο ήταν πολύ διαφορετικό. Εγω πάντως πήρα δύο mini pro σχεδόν τζάμπα και τελικά ειμαι ικανοποιημένη.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Mια απορία....Γιατί να κάνεις διετές συμβόλαιο;;;;Πόσο μάλλον από την στιγμή που δεν υπάρχει συσκευή που να σε ενδιαφέρει...

 

Οι όροι του συμβολαίου είναι καλοί και θέλησα να τους καπαρώσω για όσο γίνεται περισσότερο. Και η επιδότηση ήταν καλή, οπότε είπα να επωφεληθώ. Όπως και να έχει, ακόμη και αν δεν αγοράσω συσκευή, ή θα πουλήσω την επιδότηση ή θα αγοράσω μία συσκευή και θα την πουλήσω άθικτη. Μάλλον θα είμαι πιο κερδισμένος έτσι, παρά με μία μείωση παγίου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...