Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.τον Μαιο του 06 ειχα παρει με επιδοτηση απο vodafone το motorola v3,χθες το κινητο επαψε να λειτουργει..το πηγα στην vodafone για να το στειλουν στο service και μου ζητησαν αποδειξη αγορας για την εγγυηση.ομως εγω το ειχα παρει δωρεαν και δεν μου ειχαν δωσει καμια αποδειξη..φυσικα και δεν το δεχτηκαν και μου ειπαν οτι θα τα χρεωθω ολα.τους ειπα να κοιταξουν τοτε που εγινε η συνδεση και να κρατησουν το αποκομμα αυτο,και μου απαντησαν οτι δεν κρατανε αρχειο.τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση,ετσι ειναι τα πραγματα η με κοροιδευουν :blink: :mad:

 

 

 

pigaine to file se enan germano kai tha sto ftiaksoun entos eggyisis giati ta motorola exoun imerominia kataskevis kai o germanos ta kaluptei xwris apodeiksi agoras....apla!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τον Μαιο του 06 ειχα παρει με επιδοτηση απο vodafone το motorola v3,χθες το κινητο επαψε να λειτουργει..το πηγα στην vodafone για να το στειλουν στο service και μου ζητησαν αποδειξη αγορας για την εγγυηση.ομως εγω το ειχα παρει δωρεαν και δεν μου ειχαν δωσει καμια αποδειξη..φυσικα και δεν το δεχτηκαν και μου ειπαν οτι θα τα χρεωθω ολα.τους ειπα να κοιταξουν τοτε που εγινε η συνδεση και να κρατησουν το αποκομμα αυτο,και μου απαντησαν οτι δεν κρατανε αρχειο.τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση,ετσι ειναι τα πραγματα η με κοροιδευουν :blink: :mad:

 

Aποκλείεται να μη σου είχαν δώσει απόδειξη/τιμομολόγιο έστω με μηδενική χρέωση. Όποτε μου έχουν κάνει αναβάθμιση και στη Vodafone (4 φορές) και παλαιότερα στη ΤΙΜ έτσι έχει γίνει, μου είχαν δώσει απόδειξη 0 ευρώ. Πάντως λογικά μπορούν να το βρουν από το IMEI της συσκευής ή από το σύστημα με τα στοιχεία σου (αυτά που σου είπαν ότι δεν κρατούν αρχείο είναι βλακείες, ίσως απλώς δεν έχουν πλήρη πρόσβαση από το κατάστημα. Πήγαινε σε ένα άλλο κατάστημα και αν πάλι δεν σε εξυπηρετήσουν πάρε στο 13830 να καταγραφεί το πρόβλημα σου. άκρη πάντως θα βγάλεις, μην ανησυχείς. Εγώ είχα πάει το παλιό Sharp 703 μου, είχα χάσει την απόδειξη και μου το έφτιαξαν κανονικά χωρίς χρέωση. Επίσης στη Vodafone σου δίνουν και δωρεάν συσκευή αντικατάστασης (κάτι που δεν κάνει ο Γερμανός με το γενικά απαράδεκτο και αργό του service, σε απάντηση προς το φίλο που πρότεινε το Γερμανό).

Link to comment
Share on other sites

Ο πατερας μου ειχε παρει το κινητο και το καβαντζωσα εγω :p .μαλλον θα την εχει χασει..παντως πηγα σε 2 vodafone καταστηματα και ακρη δεν εβγαλα,θα παρω τηλεφωνο και θα διαμαρτυρηθω εντονοτατα!!

Ευχαριστω για τις απαντησεις! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στη Vodafone σου δίνουν και δωρεάν συσκευή αντικατάστασης (κάτι που δεν κάνει ο Γερμανός με το γενικά απαράδεκτο και αργό του service, σε απάντηση προς το φίλο που πρότεινε το Γερμανό).

 

Συμφωνώ και εγώ. Το service της vodafone είναι κλάσεις ανώτερο του Γερμανού. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣ ΣΕ ΓΕΡΜΑΝΟ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη κινηση!!!

Αλλα καλο θα ητανε να ειχε ενημερωση σε live χρονο και οχι το υπολειπο που ειχες μεχρι χτες!!

Link to comment
Share on other sites

epishs kalo 8a htan h vodafone na dinei nees uphresies xwris na tis pairnei pisw meta (blepe metafora xronou ston epomeno mhna sta vf100 kai vf200) (to 3erw, exei anafer8ei polles fores, alla den mporw na to xwneyw)

 

η δικαιολογια που κοψανε την μεταφορα χρονου σε αυτα τα προγραμματα ειναι οτι οι πελατες μονιμα τρωγανε το χρονο τους, με αποτελεσμα να μην μεταφερεται καμμια φορα!:lol:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

η δικαιολογια που κοψανε την μεταφορα χρονου σε αυτα τα προγραμματα ειναι οτι οι πελατες μονιμα τρωγανε το χρονο τους, με αποτελεσμα να μην μεταφερεται καμμια φορα!:lol:

 

mallon pisteuoun oti oi pelates trwne -anti gia to xronou tous- xortari....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η vodafone σκοπεύει να βγάλει πρόγραμμα χωρίς πάγιο αντίστοιχο της Q και της TIM;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την ιδια απορια εχω φιλε μου...

Παντως το tim 1 εχει πολυ χαμηλες χρεωσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε καποιον τροπο ωστε να χρησιμοποιησω την επιδοτηση που εχω μεσω καταστηματος vodafone αλλα να μην αναγκαστω να παρω vodafone live συσκευη(συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για το SE w810) ;;;Ελεος πια μ'αυτη τη μ@@@ια!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε καποιον τροπο ωστε να χρησιμοποιησω την επιδοτηση που εχω μεσω καταστηματος vodafone αλλα να μην αναγκαστω να παρω vodafone live συσκευη(συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για το SE w810) ;;;Ελεος πια μ'αυτη τη μ@@@ια!!!

 

Φορητότητα... και μεγαλύτερη επιδότηση και κανονική συσκευή μαζί... :wink:

Το Live είναι ένας από τους βασικούς λόγους που εγκατέλειψα τη vodafone...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Vodafone μακραν το καλυτερο δικτυο στην Ελλαδα!!!

Θετικα εξυπηρετηση πελατων, υπηρεσιες, και πανω απο ολα σημα!!

Και ενα vodafone shop παντα διπλα σου!!

Αρνητικα ακριβες υπηρεσιες, vodafone live συσκευες, μικρες επιδοτησεις, καταργηση προνομιακου παγιου τον δευτερο χρονο...

Μικρη ποικιλια προγραμματων! (Σε σχεση με tim)

Αυτα απο προσωπικη πειρα..

Παρακαλαω διορθωστε με και πειτε την γνωμη σας!!

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο χρόνο έχει καταργηθεί και στην Cosmote η μείωση του παγίου. Οπότε, αν είσαι στη Vodafone μετά το δεύτερο χρόνο και πας στην Cosmote θα έχεις συνέχεια το υψηλότερο πάγιο το πρώτου χρόνου. Πιστεύω ότι μιλώντας πάρα πολλοί για φορητότητα, δεν τη σκέπτονται αυτή την όχι και τόσο λεπτομέρεια. Φυσικά μιλάω για φορητότητα προς Cosmote. Για την Tim δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά μου φαίνεται ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στην tim ισχυει κανονικα η μειωση 20% στο παγιο τον δευτερο χρονο..

Η Τim εχει τα καλυτερα προγραμμα απο ολους αλλα το σημα της εμενα δεν μου αρεσει..

Εδω δεν πιανει στην δουλεια μου μεσα που ειναι σε κτηριο!!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδεια μπορει να μου πει καποιος ποσο θα μου κοστισει να ενεργοποιήσω το e mail στη Βοντα?Θελω να πω οταν θα μου ρχεται μειλ ποσο θα πληρωνω?

Μπαινω φανταρος σε λιγες μερες και θελω να κρατησω επαφη με φιλους;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Φανταρος..?

Πικρα ευχομαι καλη δυναμη φιλε μου και μην μασας!!!

Κανε ενα τηλ καλυτερα να σου πουνε στην εξυπηρετηση γιατι απαντηση δεν εχεις παρει ακομα!!

Link to comment
Share on other sites

Θενκς φιλαρακο!

Ελα παιδεια ζοριστητε λιγακι!Καποιος θα ξερει!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

w950 γιατι?Παιζει ρολο?

 

Ωραία. Παίζει σημαντικό ρόλο γιατί και γώ Ericsson έχω και νομίζω οτι είναι πιο εύκολο με αυτό. Κοίτα τι θα κάνεις. Πρώτα απο όλα να σε ρωτήσω και κάτι αλλο. Αν στα μηνύματα έχεις την επιλογή email. Αν την έχεις κάνεις το εξης:

1. Επιλέγεις για προφίλ WAP το Vodafone Web

2. Στη συνέχεια πάς στο Μενού>Μηνύματα>Εmail>Ρυθμίσεις

3. Πατάς προσθήκη νέου λογαριασμού και γράφεις

 

Σύνδεση με: Vodafone Web

Πρωτόκολλο: POP3 ή ΙΜΑΡ4 (άλλο δεν γίνεται)

Διακομιστής εισερχόμένων: ανάλογα με το τι mail χρησιμοποιείς πχ για το yahoo είναι pop.mail.yahoo.gr

Θύρα εισερχομένων: 110

Κρυπτογράφηση: χωρίς

Γραμματοκιβώτιο: το username του email σου

Κωδικό πρόσβασης: τον κωδικό σου

Διακομιστής εξερχομένων: ανάλογα με το τι mail χρησιμοποιείς πχ για το yahoo είναι smtp.mail.yahoo.gr

Θύρα εξερχομένων: 25

Διέυθυνση email: u know!!!

και τα υπόλοιπα όπως γουστάρεις εσύ

 

Η χρέωση είναι 0,006 €/kb.Δοκίμασε το και πές μου αν δουλεύει. Καλό φανταρικό αδερφέ. Και γώ φεύγω στρατό στις 13 όποτε τα είχα ψάξει όλα αυτά για τον ίδιο λόγο.

Αν θές επίσης και καμιά messenger εφαρμογή κατέβασε το mig33

Link to comment
Share on other sites

guys έχω πάρει το w810i σε VL συσκευή(είχα επιδότηση)...άμα ήθελα γινόταν να το πάρω σε unbranded(νομίζω πως δεν γινόταν)??

επιπλέον μου εχουν στείλει σε μήνυμα ένα smart code(μάλλον απο την voda είναι)...ξέρετε τι είνια αυτό?

και γενικά ποιες είναι οι διαφορές των VL live συσκευών από τις unbranded...νομίζω το ''κόκκινο'' μενού και τα λιγότερα updates??

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΝΚΣ maximusv!!

Θα το κανω....το συμπερασμα ειναι οτι χρεωνομαι για τα εισερχομενα:(

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

guys έχω πάρει το w810i σε VL συσκευή(είχα επιδότηση)...άμα ήθελα γινόταν να το πάρω σε unbranded(νομίζω πως δεν γινόταν)??

επιπλέον μου εχουν στείλει σε μήνυμα ένα smart code(μάλλον απο την voda είναι)...ξέρετε τι είνια αυτό?

και γενικά ποιες είναι οι διαφορές των VL live συσκευών από τις unbranded...νομίζω το ''κόκκινο'' μενού και τα λιγότερα updates??

 

To smart code ειναι ενας μυστικος κωδικος με τον οποιο μπορεις να κανεις τα αιτηματα σου(π.χ αλλαγη προγραμματος χρησης κλπ), χωρις να προσκομιζεις ταυτοτητα και με λιγοτερη γραφειοκρατια στα vshops.:)

Oσο για το vodafone live, απλα σου παρεχει συγκεκριμενες υπηρεσιες ιντερνετ με χαμηλοτερη χρεωση.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...