Jump to content

Ξένη τηλεόραση - Πιλότοι και ανανεώσεις


GreekCharmed
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν έχει σχέση το "κουτσούρεμα" με την ανάπτυξη των χαρακτήρων.

Τις βιαιες σκηνές (π.χ. τα διαμελισμένα πτώματα) θα κόψουν όπως και τις σκηνές με γυμνό.

 

Τα υπόλοιπα (τα οποία είναι και βασικότατα για την εξέλιξη της σειράς) τα αφήνουν ως έχουν.

 

Αλλά συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος να κατεβάσει κανείς -και στην προκειμένη περίπτωση να ανεβάσει και κανείς - την consored έκδοση αφού έχουμε ήδη σε HD την προηγούμενη, uncut έκδοση του Showtime.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

16 σεζον το survivor στις ΗΠΑ. κ ο ιδιος παρουσιαστης!!!!!!

κ το big brother για ενατη σεζον!

 

δε τα βαρεθηκαν;;

Link to comment
Share on other sites

16 σεζον το survivor στις ΗΠΑ. κ ο ιδιος παρουσιαστης!!!!!!

κ το big brother για ενατη σεζον!

 

δε τα βαρεθηκαν;;

Προφανώς όχι.

Βig brother we miss you.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρεμιέρα χθες για το New Amsterdam.

Επίσης, προχθες ήταν η πρεμιέρα του Unhitched (κωμωδία).

 

Προσθέτω τέλος ότι το Breaking Bad, εξελίσσεται πάρα πολύ καλά μέχρι τώρα (6 επεισόδια και απομένει ένα για φινάλε). Γερές δόσεις από σκοτεινή ατμόσφαιρα, αξιοπρόσεχτες ερμηνείες, κάποιο (dark συνήθως) χιούμορ, αρκετή ωμότητα σε σκηνές χωρίς ενδοιασμούς και σε γενικές γραμμές καλή προσέγγιση του κυρίως θέματος.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το Jericho τελικά δεν άντεξε παραπάνω από 7 επεισόδια στη δεύτερη σεζόν που "χαριστικά" πήρε από το κανάλι πέρισυ.

 

Το CBS ανακοίνωσε τη διακοπή του. Αν και έχω σταματήσει να το βλέπω από τα μισά της περσινής σεζόν, κρίμα για τους fans.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα. Δεν κατάφερε να με κρατήσει ποτέ, αλλά φαινόταν ότι το κανάλι είχε ολη την καλή διαθεση να τη στηρίξει τη σειρά (αλλιώς γιατί να την επαναφέρει από cancelled? ).
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Kρίμα. Δεν κατάφερε να με κρατήσει ποτέ, αλλά φαινόταν ότι το κανάλι είχε ολη την καλή διαθεση να τη στηρίξει τη σειρά (αλλιώς γιατί να την επαναφέρει από cancelled? ).

Γιατί τους φυστικώσαν-ε οι φανς (τους στέλναν-ε φυστίκια) :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παίζεται και το νέο επεισόδιο "A New Normal" από GREEK (ABC) (τώρα ή το 1x11 θα είναι, ή το 2x01).
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

μου εξηγει καποιος τι ειναι ο "πιλοτος" ... ξερω περι "pilot" απο τα x-files (ειναι λογικά το 1ο επ. που δίνει το νόημα της σειράς;)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι ο πιλότος.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

μου εξηγει καποιος τι ειναι ο "πιλοτος" ... ξερω περι "pilot" απο τα x-files (ειναι λογικά το 1ο επ. που δίνει το νόημα της σειράς;)

 

Στην Αμερική για να πάρει μια σειρά το πράσινο φως δεν αρκεί η έγκριση του σεναριού. Οι δημιουργοί της κάθε σειράς κάνουν κανονικά καστiνγκ και γυρίζουν το πρώτο έπεισοδιο της σειράς που λέγεται και πιλότος (pilot) το δείχνουν στο κανάλι και τότε αυτό παίρνει την απόφαση αν η σειρά θα πραγματοποιηθεί η όχι. Δήλαδη το πρώτο επεισόδιο των X-files που τιτλοφορείται pilot είναι αυτό που έδειξε ο δημιουργός Chris Carter στους διευθυντές του FOX για να αποφασίσουν αν θα πραγματοποιηθεί η σειρά. Μπορεί και να την είχαν απορίψει. Η αμερικανίκη τηλεοπτική βιομηχανία δουλεύει έτσι εδώ και δεκαετίες. Μαλιστά διάβασα ότι πρόσφατη απόφαση ένος καναλιού να εγκρίνει 10 επεισόδιο μιας καινούριας σείρας μόνο από το σεναριό της χωρίς να έχει δει πιλότο πρώτα θεωρήθηκε απίστευτη και επαναστατική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επαναφορά μετά την απεργία με διπλό επεισόδιο χθες για το My Name Is Earl. (3x14, 3x15 "I won't die with a little help from my friends" part 1 and 2).

 

Σήμερα ξεκινάει επίσημα η 4η season του Battlestar Gallactica με το 4x01 "He that believeth in me". :w00t::w00t:(την τηλεταινία Razor -υποθέτω ότι την έχετε ήδη δει οι fans).

 

Το Friday Night Lights ανανεώθηκε για την 3η season του, αλλά θα παίξει αρχικά σε νέο κανάλι ( DirecTV ) από 1 Οκτωβρίου και αργότερα στο NBC ως επαναλήψεις.

 

Το θρυλικό E.R. ανανεώθηκε για μια 15η και τελευταία season που θα παίξει non-stop για 19 επεισόδια την ερχόμενη season. Επίσης ανανεώθηκε το 30 Rock, και έγινε επίσημα το Pick-up για τη νέα σειρά Knight Rider.

(άλλες σειρές που έχουν ηδη ανανεωθεί στο NBC είναι τα νέα Chuck και Life, και το Heroes)

 

Ετοιμάζεται spin-off για το The Office (US), αν και οι λεπτομέρειες είναι ελάχιστες για την ώρα.

 

Εκτός από το Knight Rider, άλλες νέες σειρές στο NBC (για τις περισσότερες από τις οποίες σημειωτέον η παραγγελία έγινε χωρίς να δουν οι υπευθυνοι κάποιον πιλότο) θα είναι οι:

Kath & Kim (κωμωδία)

Merlin(νέα σειρά του BBC με τον Anthony Stewart Head από Buffy the Vampire Slayer).

Crusoe (δραματική σειρά με το γνωστό ναυαγό Ροβινσώνα Κρούσο από το μυθιστόρημα του Daniel Defoe).

My Own Worst Enemy (κωμωδία με τον Christian Slater, ως διχασμένη προσωπικότητα, που ανακαλύπτει ότι ο ένας του εαυτός είναι κατάσκοπος...)

The Philanthropist (δραματική σειρά με έναν πολυεκατομμυριούχο να κάνει...φιλανθρωπίες παρά τις όποιες αντιξοότητες (!))

The Listener (???)

Kings (???)

Πηγή:

IGN: To Νέο πρόγραμμα του NBC

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ (technically αύριο πρωί για ελλάδα) επανέρχεται το Scrubs με το 7x07 "My Bad Too".

Επίσης επιστρέφει το The Office US με το 4x09 "Dinner Party".

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ (technically αύριο πρωί για ελλάδα) επανέρχεται το Scrubs με το 7x07 "My Bad Too".

Επίσης επιστρέφει το The Office US με το 4x09 "Dinner Party".

 

Επίσης σήμερα βγαίνει νέο επεισόδιο του 30 Rock. :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ (technically αύριο πρωί για ελλάδα) επανέρχεται το Scrubs με το 7x07 "My Bad Too".

 

Yeaaaah Scrubs!!! :dance:

Moυ ειχε λειψει ο J.D. κι η παρέα του(αφηστε που εχω κι ενα αγχος για το τι θα γινει με τον Kelso)!! :D

 

Eπισης μιας και αναφερθηκε το Merlin, το σιγουρο ειναι οτι στο BBC θα παιζεται καθε Σαββατο βραδυ απο Σεπτεμβριο στη θεση του Robin Hood(του οποιου η 3η σαιζον θα ξεκινησει ή Ιανουάριο του 2009 ή Σεπτέμβριο του 2009).

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ελληνίδες σε πετυχημένο σίριαλ της βρετανικής τηλεόρασης

Η παραγωγή είναι αυστραλιανή, οι πρωταγωνίστριες ελληνικής καταγωγής αλλά το σίριαλ προβάλλεται στη Βρετανία και σημειώνει εντυπωσιακή επιτυχία

 

Όταν το βρετανικό κανάλι του BBC έχασε τα δικαιώματα της αυστραλιανής σαπουνόπερας «Neighbours» (από όπου αναδείχθηκε και η Κάϊλι Μινόγκ) θέλησε να το αντικαταστήσει με μια άλλη σειρά με αυστραλιανό χρώμα. Και επέλεξε τη σειρά «Out of The Blue» που γυρίστηκε εξ ολοκλήρου στην Αυστραλία.

 

Πρόκειται για 130 επεισόδια στα οποία πρωταγωνιστούν δυο Ελληνίδες. Η Ζωή Καρύδη (στο ελληνικό κοινό είναι γνωστή και από την συμμετοχή της στην ταινία «Φοβού τους Έλληνες» με τον Λάκη Λαζόπουλο) και η Σοφία Κατίνη.

 

Η προβολή της σειράς ξεκίνησε ήδη στη Βρετανία και έχει αποσπάσει ιδιαίτερα θετικές κριτικές από τον, συνήθως αυστηρό, βρετανικό Τύπο.

 

Εφημερίδες όπως οι Times, The Guardian, The Daily Mirror και Daily Telegraph έγραψαν ιδιαίτερα κολακευτικά σχόλια ενώ και η τηλεθέαση κυμάνθηκε σε ασυνήθιστα ύψη, όπως επισημαίνει ο αυστραλιανός Τύπος που καμαρώνει για την επιτυχία.

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_04/05/2008_231287

 

http://www.bbc.co.uk/drama/outoftheblue/

http://en.wikipedia.org/wiki/Out_of_the_Blue_(2008_TV_series)

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση για 2η season με 13 επεισόδια για το Breaking Bad από AMC :up:
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μία σεζόν ευτύχησε να δει το Back To You. Η σειρά κόπηκε από το Fox, και το μεθαυριανό επεισόδιο θα λειτουργήσει ως series finale.

 

Δε μου κάνει εντύπωση, μετά από ένα-δύο καλά επεισόδια στην αρχή δεν έλεγε απολύτως τίποτα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κατά 99,9% το Aliens In America κόβεται και το Reaper (με μικρότερο ποσοστό πιθανότητας) συνεχίζεται και του χρόνου.

 

Το CW επίσης θα προβάλει μια νέα εκδοχή (?) του Beverly Hills, 90210, στην οποία θα συμμετέχει και πάλι η Jennie Garth. Τώρα αν αυτό είναι καλό ή όχι, δεν έχω ιδέα γιατί δεν έχω δει ποτέ το original Beverly Hills και οπότε δεν ξέρω τι ήταν η Garth στο έργο και πόσο σημαντικό είναι το ότι επανερχεται στην μοντέρνα εκδοχή της γνωστής teen σειράς.

 

Τέλος, κατά πάσα πιθανότητα θα συνεχιστεί και του χρόνου τo Terminator: The Sarah Connor Chronicles ενω προβλήματα αντιμετωπίζει το Smallville, από το οποίο αποχώρησε ο Michael Rosenbaum (Lex), η Kristin Kreuk (Lana) από πρωταγωνίστρια επέλεξε να κάνει λίγες μόνο εμφανίσεις σε κάποια επεισόδια της επόμενης σεζόν και η Allison Mack (Chloe) είναι ένα βήμα πριν αποχωρήσει. Αν όλα αυτά γίνουν πραγματικότητα, τότε, όπως πολύ εύστοχα παρατηρεί ο Michael Aussielo, το Smallville θα γίνει Lois & Clark: The Early Years, αφού ουσιαστικά μόνο ο Clark και η Lois παραμένουν σίγουρα (και full-time) στο show. Ποιός θα καθίσει να παρακολουθήσει λοιπόν κάτι που έχει ήδη γίνει στο παρελθόν (και - if you ask me - πολύ πιο ωραία και με καλύτερη Lois :p απο ότι τώρα) ;;;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το CW επίσης θα προβάλει μια νέα εκδοχή (?) του Beverly Hills, 90210, στην οποία θα συμμετέχει και πάλι η Jennie Garth. Τώρα αν αυτό είναι καλό ή όχι, δεν έχω ιδέα γιατί δεν έχω δει ποτέ το original Beverly Hills και οπότε δεν ξέρω τι ήταν η Garth στο έργο και πόσο σημαντικό είναι το ότι επανερχεται στην μοντέρνα εκδοχή της γνωστής teen σειράς.

 

Ήταν η Kelly, η πρωταγωνίστρια, ειδικά από τη στιγμή που έφυγε η Brenda (Shannen Doherty). Κάτι γνώσεις που έχω... :rolleyes:

 

Αν όλα αυτά γίνουν πραγματικότητα, τότε, όπως πολύ εύστοχα παρατηρεί ο Michael Aussielo, το Smallville θα γίνει Lois & Clark: The Early Years, αφού ουσιαστικά μόνο ο Clark και η Lois παραμένουν σίγουρα (και full-time) στο show. Ποιός θα καθίσει να παρακολουθήσει λοιπόν κάτι που έχει ήδη γίνει στο παρελθόν (και - if you ask me - πολύ πιο ωραία και με καλύτερη Lois :p απο ότι τώρα) ;;;;

 

Χωρίς να είμαι τακτικός θεατής καμίας εκ των δύο, έχοντας δει αρκετά επεισόδια έχω να πω ότι η σύγκριση με το Lois & Clark αδικεί πάρα πολύ το Smallville που είναι πολύ πιο καλοφτιαγμένο από κάθε άποψη και βλέπεται πάντα ευχάριστα σε αντίθεση με τον "προκάτοχό" του που από ένα σημείο και μετά είχε πάρει την κατηφόρα και δε σταμάταγε...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι τακτικός θεατής καμίας εκ των δύο, έχοντας δει αρκετά επεισόδια έχω να πω ότι η σύγκριση με το Lois & Clark αδικεί πάρα πολύ το Smallville που είναι πολύ πιο καλοφτιαγμένο από κάθε άποψη και βλέπεται πάντα ευχάριστα σε αντίθεση με τον "προκάτοχό" του που από ένα σημείο και μετά είχε πάρει την κατηφόρα και δε σταμάταγε...

 

Χμμμ...

Τη συζήτηση αυτή την έχω κάνει πολλές φορές :p

 

Η άποψή μου είναι η εξής: Το Lois & Clark, ναι, στην τελευταία του σεζόν πήρε την κάτω βόλτα χωρίς ελπίδα επιστροφής. Μέχρι εκεί όμως ήταν το πρώτο και ίσως μοναδικό μέχρι σήμερα show με υπερήρωα που έδειχνε την εξέλιξη της σχέσης του πρωταγωνιστικού ζευγαριού (γιατί σε κάθε σωστό comic υπάρχει το έτερον ήμισυ του/της βασικού/ης ήρωα/ίδας). Ξεκίναγε από το 0 και άφηνε τη σχέση των δύο πρωταγωνιστών να προχωρήσει όπως θα προχώραγε μια οποιαδήποτε ερωτική σχέση και στην κανονική ζωή.

 

Εκτός αυτού, ένα άλλο πολύ βασικό κομμάτι είναι πως πάταγε σε μεγάλο ποσοστό πάνω στη μυθολογία του Superman που ήξερα εγώ και μου άρεσε. To Smallville, με ξενίζει απίστευτα με τη φιλία Lex-Clark, την "on again, off again" σχέση Clark-Lana, την Chloe που ήταν ουσιαστικά η Lois πριν τη Lois, τη γνωριμία Lois-Clark, τις υπερβολικές storylines και τους ανθρώπους που ο Clark στην ιστορία που εγώ γνωρίζω, γνώρισε στα 30 του και όχι στα 15 του.

 

Αν το δεις από "οπτικού" θέματος, ναι το Smallville είναι καλύτερο αλλά είναι και πολύ πιο σύγχρονο, μην το ξεχνάμε αυτό.

 

Και τέλος η Lois...

Για εμένα μια ήταν, είναι και ΘΑ είναι η Lois: η Teri Hatcher. Νομίζω ότι έπιανε τόσο καλά τον νευρωτικό/εργρασιομανή/ξεροκέφαλο/αδύναμο αλλά ταυτόχρονα δυνατό/ρομαντικό χαρακτήρα της Lois, που καμία άλλη δε θα μπορέσει να το κάνει. Η καινούργια κοπέλα, αν και συμπαθητική σαν παρουσία, μου είναι πολύ πιο "αντιπαθής" από τη Lana και ενώ ξέρω πως Lana-Clark κάποια στιγμή τελειώνουν, θα τους προτιμούσα μαζί παρά με την συγκεκριμένη Lois.

 

Τελειώνω, λέγοντας πως για μένα το Lois & Clark ήταν μια από τις πιο αγαπημένες σειρές των προ-εφηβικών μου χρόνων και το Smallville μπροστά του ήταν απλά μια ευχάριστηση σειρά (μέχρι περίπου την 3η-4η σεζόν). Παραδέχομαι πως κάπου το χάσανε στο L&C με τους ψεύτικους γάμους, τους ... βατραχοφάγους κλώνους και τον αθάνατο Lex (who btw, και πάλι προτιμούσα από τον Lex του Smallville), αλλά ως σύνολο - γιατί το Smallville δεν έχει ολοκληρωθεί και δεν μπορώ να το κρίνω ως τέτοιο, άλλωστε μέχρι 3η-4η σεζόν έχω δει - ήταν κατά πολύ ανώτερο του Smallville, IMHO.

 

YΓ: Το ξέρω πως κάποια από τα storylines του Smallville είναι alternative ιστορίες που έχουν όντως εμφανιστεί, αλλά - για να στο πω και έτσι - δεν μου αρέσανε καθόλου ούτε και μου αρέσουν αυτές οι ιστορίες με τον Superman. Κάθε φορά που βλέπω επεισόδιο του Smallville νιώθω πως από κάπου θα εμφανιστεί ο Batman και ο Spiderman!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το Reaper είναι καλό και δεν θα έπρεπε να βρίσκεται σ' αυτό το σημείο.. Είναι μία από τις σειρές που ξεχώρισα αυτή τη σεζόν και έκατσα να παρακολουθήσω μ' ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

To Reaper όντως πιθανότατα συνεχίζεται, ευτυχώς. Όχι ότι είμαι τόσο μεγάλος φαν, αλλά η σειρά είναι μια χαρά και βλέπεται άνετα.

 

Το 90210, αν και δεν ήμουν καθόλου τακτικός θεατής, θα έπρεπε να γίνει sequel με τους ίδιους ηθοποιούς. Εκεί θα είχε πολύ γέλιο! Bring Donna back! :p

 

Το Aliens In America μετά από ένα πρώτο πολύ καλό επεισόδιο, και ένα απογοητευτικό δεύτερο, δεν το ξαναπαρακολούθησα, αλλά από τότε διάβαζα γενικά θετικά σχόλια, ενώ η Kristine από το Ε! φαίνεται να λυπάται πολύ που τελειώνει...

Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου είναι η εξής: Το Lois & Clark, ναι, στην τελευταία του σεζόν πήρε την κάτω βόλτα χωρίς ελπίδα επιστροφής. Μέχρι εκεί όμως ήταν το πρώτο και ίσως μοναδικό μέχρι σήμερα show με υπερήρωα που έδειχνε την εξέλιξη της σχέσης του πρωταγωνιστικού ζευγαριού (γιατί σε κάθε σωστό comic υπάρχει το έτερον ήμισυ του/της βασικού/ης ήρωα/ίδας). Ξεκίναγε από το 0 και άφηνε τη σχέση των δύο πρωταγωνιστών να προχωρήσει όπως θα προχώραγε μια οποιαδήποτε ερωτική σχέση και στην κανονική ζωή.

 

Η δική μου εντύπωση ήταν ότι από τη στιγμή που τα έφτιαξαν η σειρά πέθανε. Το μόνο που είχε ενδιαφέρον ήταν η μεταξύ τους ερωτική ένταση, μετά zzzzzzzz...

Επίσης δεν άντεχα τον πρωταγωνιστή του Lois & Clark. Ο τύπος ήταν ανεκδιήγητος... Ο Superman πάντα ήταν εάφρώς ξενέρωτος σαν χαρακτήρας αλλά αυτός τον έφερε σε άλλα επίπεδα :lol: Ο Κλάρκ του Smallville μου φαίνεται μια χαρά, τουλάχιστον δεν με ενοχλεί.

 

Εκτός αυτού, ένα άλλο πολύ βασικό κομμάτι είναι πως πάταγε σε μεγάλο ποσοστό πάνω στη μυθολογία του Superman που ήξερα εγώ και μου άρεσε. To Smallville, με ξενίζει απίστευτα με τη φιλία Lex-Clark, την "on again, off again" σχέση Clark-Lana, την Chloe που ήταν ουσιαστικά η Lois πριν τη Lois, τη γνωριμία Lois-Clark, τις υπερβολικές storylines και τους ανθρώπους που ο Clark στην ιστορία που εγώ γνωρίζω, γνώρισε στα 30 του και όχι στα 15 του.

 

Δεν είμαι γνώστης της μυθολογίας του Superman για να είμαι ειλικρινής. Κάποια πράγματα σαν αυτά που αναφέρεις με παραξένεψαν όταν πρωτοείδα Smallville (Chloe & Lana πάντα μου φαίνονταν σαν μια Lois κομμένη στα δύο, δημοσιογράφος η πρώτη, "αίσθημα η δεύτερη" κλπ.) αλλά συνήθισα. Ούτως ή άλλως οι απαιτήσεις μου από το Smallville ήταν πάρα πολύ χαμηλές όταν άκουσα το concept και με εξέπληξε ευχάριστα το αποτέλεσμα.

Αν σκεφτείς ότι έχουν κρατήσει τη σειρά για 7 σεζόν ήδη είναι λογικό να έχουν χρησιμοποιήσει κάθε λογικό και απίθανο storyline.

Επίσης αποκλείεται ο Κλαρκ να είναι ακόμα 15, ούτε η Καγιά δεν έμεινε στα 15 για τόσο καιρό. :rolleyes:

 

Και τέλος η Lois...

Για εμένα μια ήταν, είναι και ΘΑ είναι η Lois: η Teri Hatcher. Νομίζω ότι έπιανε τόσο καλά τον νευρωτικό/εργρασιομανή/ξεροκέφαλο/αδύναμο αλλά ταυτόχρονα δυνατό/ρομαντικό χαρακτήρα της Lois, που καμία άλλη δε θα μπορέσει να το κάνει. Η καινούργια κοπέλα, αν και συμπαθητική σαν παρουσία, μου είναι πολύ πιο "αντιπαθής" από τη Lana και ενώ ξέρω πως Lana-Clark κάποια στιγμή τελειώνουν, θα τους προτιμούσα μαζί παρά με την συγκεκριμένη Lois.

 

Meh. Τότε μου άρεσε αρκετά αλλά το Smallville κερδίζει σε ποσότητα και σε ποιότητα ΙΜΗΟ. :lol:

 

YΓ: Το ξέρω πως κάποια από τα storylines του Smallville είναι alternative ιστορίες που έχουν όντως εμφανιστεί, αλλά - για να στο πω και έτσι - δεν μου αρέσανε καθόλου ούτε και μου αρέσουν αυτές οι ιστορίες με τον Superman. Κάθε φορά που βλέπω επεισόδιο του Smallville νιώθω πως από κάπου θα εμφανιστεί ο Batman και ο Spiderman!!

 

Τι να πώ εδώ; Είναι ζήτημα αν έχω δει το 1/3 των επεισοδίων του Smallville και μπροστά από τα μάτια μου έχει παρελάσει η Σάρα, η Μαρα και το κακό συναπάντημα :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...