Jump to content

[MOTO] Modenas Kristar 125


Capone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 207
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα πηγαμε απο τον Γκοργκολη!

Ο μηχανικος πολυ καλο παιδι.

Για τα φωτα δυστυχως δεν μπορει να κανει κατι, απλα μας ειπε να χρησιμοποιησουμε σιλικονη, στο ρολο φλατζας και οχι για να κολλησουμε τα δυο μερη.

Οσο για το δισκοφενο εμπρος που ειναι λιγο κουτσουρο, απλα η παστα που χρησιμοποιουν στα τακακια ειναι πολυ σκληρη και θελει αρκετο καιρο να πατησουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τό έκανα και εγώ βόλτα σήμερα το το Μodenas και μπορώ να πώ ότι είναι πολύ πιο νευρικό από το Inova τού φίλου μου και το crypton R του ξαδέρφου μου...Πραγματικά έχει πολύ απότομο μπροστά φρένο και είναι λίγο μαλάκο στο στήσιμο? Μάλλον συνίθισα από το dynamic...:D

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ρε πατε καλα;ΟΛΟΙ οι modenaκιδες εχετε κανει ενα τραγικο λαθος,με το που θα βγει ενα μοντελο της modenas αμεσως ολα τα υπολοιπα τα εχει ισωπεδωσει!καθηστε ρε μαγκες να κυκλοφορησει,να πουλησει να δοκιμαστει υπο σκληρες συνθηκες και μετα μιληστε!μαθανε τωρα τα πιτσιρικια που καβαλησανε καποιο παπι να μιλανε χωρις να εχουν καβαλησει τπτ αλλο και ξαφνικα γινανε ειδικοι :lol: δεν λεω οτι δεν ειναι καλα τα modenas αλλα με τιποτα δεν θα φτασετε την honda.

χμμ,βεβαια ειναι και το αλλο,φοραει μοτερ που εχει φτιαχτει σε συνεργασια με την kawasaki...δεν μπορουσε η modenas να φτιαξει ενα δικο της μοτερ; η μηπως η modenas ειναι παραρτημα της kawasaki ωστε η δευτερη να μην ''λερωσει'' το ονομα της;

αντε γεια προς το παρων και θα τα ξαναπουμε!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε GreddyRx7 (και λεω φιλε γιατι δεν εχω τιποτα να χωρισω με σενα ουτε με καποιον αλλον) το μονο κολλημα που εχω ειναι η αξιοπιστια.το αστρεα που εχω μπορει να μην ειναι ουτε το πιο δυνατο ουτε πιο γρηγορο απο τα δικα σας παπια,αλλα απο το 93 που το εχω δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα.και πιστεψε με δεν εχει περασει ουτε μια μερα που να μην το καιω!βρες μου ενα παπι που θα αντεξει τοσα χρονια και μετα ας μου πει οποιος θελει για αξιοπιστια.οι φθορες δε που εχω περιοριζοντε μονο στα κυλινδροπιστονα τα οποια εχουν ξεπερασει τα μαμισια χιλιοστα.πολλοι απο σας περνετε ενα μηχανακι με σκοπο να το φτιαξετε,αυτο πιστευω οτι ειναι λαθος γιατι δεν το περνετε γι αυτο που ειναι αλλα γι αυτο που θα γινει με αποτελεσμα οι συχνες βολτες στα συνεργεια.καλο θα ηταν λοιπον να κανετε οτι κανετε με τα παπια χωρις να χαλατε πολλα λεφτα και να κανετε καβαντζα για κατι καλυτερο σε γκαζι/κρατημα/φρενα.βεβαια δεν ειμαι εγω αυτος που θα σας πει τι θα κανετε,ο καθενας ενεργει ετσι οπως αυτος μονο ξερει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε liapos πολυ σωστος...και το να συγκρινουμε modenas με honda ειναι τουλαχιστον ιεροσυλια.Eπειδη εβγαλε δηλαδη η modenas to dynamik σημαινει πωσ η modenas ειναι 'η μαρκα'?και στο κατω κατω δεν εκανε κατι νεο προσπαθησε να αντιγραψει το θρυλικο yamaha z 5 χρονια μετα...

 

υ.γ¨.για να μαθαινουνε οι νεοι και να θυμονται οι παλιοι...............................

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

venividivici αυτη ειναι η αποψη μου και δεν θα ειναι σωστη για ολους.δεν φτανω σε καμια περιπτωση στα ακρα,δεν λεω δηλαδη οτι πρωτη η χοντα και μετα το χαος!οτι κι αν κυκλοφορει σημερα εχει καποια στανταρ και προβληματα αξιοπιστιας λιγες φορες βλεπουμε τωρα πια.εγω το μονο που ευχομαι σε ολους ειναι να πιασουν τοπο τα λεφτα που δινουν (δεν νομιζω να περισευουν σε κανεναν μας) ωστε να εχουν υγειες και ασφαλες χιλιομετρα.και σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι τα μοντενας δεν ειναι καλα.δεν με ενδιαφερει ποιος αντεγραψε ποιον και μπορει αν ημουν στην θεση καποιον να διαλεγα κι εγω το dynamik σαν καινουργιο και γρηγορο μηχανακι αλλα δεν βλεπουν ολοι μονο τις επιδοσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα κάνεις τα χιλιόμετρα που έχει κάνει το κολλιτάρι μου με το Kriss 2 ώς πακετάς τότε θα μπορείς να μιλάς για αξιοπιστία..Και πολύ αμφιβάλω για το άμα έχετε κάνει την ίδια χρήση...Καλά τρώτε κολλήματα είναι απίστευτη αυτή η κατάσταση..Επειδή είναι MODENAS (KAWASAKI) δηλαδή θα χαλάσει πιο γρήγορα έτσι??? Ντάξειιιιιιιιιιι!!!!!!!11

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ασχημο το ΄΄κολλημα΄΄.......

Ειτε με αλκοολ, ειτε με τον τζογο, ειτε με τα ναρκωτικα, ειτε με την honda, kawasaki κτλ.

Μου θυμιζει ενα θειο μου, που ηταν κολλημενος με citroen, ειχε citroen και πηγε και πηρε το C4, full extra.Με τα ιδια λεφτα αγοραζε 15 αλλες διαφορετικες αμαξαρες.

Τεσπα. το θεμα μας εδω δεν ειναι να αποδειξει κανεις οτι η Honda ή οποια αλλη εταιρεια ειναι καλυτερη απο τη Modenas. :mad:

Εδω συζηταμε για εμπειρια γυρω απο αυτο το μηχανακι.

Οποιος δεν γουσταρει, ας ανοιξει αλλο thread και ας αρχισει να λεει οτι η X εταιρεια, εχει στις μηχανες της τα καλυτερα πιστονια, δισκοπλακες, πλαστικα , αλυσιδες, ζαντες, κοντερ, ντιζες, μπιελες, ροδες,ηλεκτρικα, προβολεις, εκκεντροφορους, κυλινδρους κτλ... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ασχημο το ΄΄κολλημα΄΄.......

Ειτε με αλκοολ, ειτε με τον τζογο, ειτε με τα ναρκωτικα, ειτε με την honda, kawasaki κτλ.

Μου θυμιζει ενα θειο μου, που ηταν κολλημενος με citroen, ειχε citroen και πηγε και πηρε το C4, full extra.Με τα ιδια λεφτα αγοραζε 15 αλλες διαφορετικες αμαξαρες.

Τεσπα. το θεμα μας εδω δεν ειναι να αποδειξει κανεις οτι η Honda ή οποια αλλη εταιρεια ειναι καλυτερη απο τη Modenas. :mad:

Εδω συζηταμε για εμπειρια γυρω απο αυτο το μηχανακι.

Οποιος δεν γουσταρει, ας ανοιξει αλλο thread και ας αρχισει να λεει οτι η X εταιρεια, εχει στις μηχανες της τα καλυτερα πιστονια, δισκοπλακες, πλαστικα , αλυσιδες, ζαντες, κοντερ, ντιζες, μπιελες, ροδες,ηλεκτρικα, προβολεις, εκκεντροφορους, κυλινδρους κτλ... :lol:

 

Πάρα μα πάρα πολύ σωστά...!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δυστυχως σημερα απογοητευτηκα παρα πολυ απο το Kristar...

Το πηρα απο το φιλαρακι να παω καμια βολτιτσα και πηρα αλλο ενα φιλο με Crypton και εναν αλλο με Innova.

Για να μην λεμε οτι εχουμε θεμα βαρους αναβατη, δοκιμασαμε ολους τους συνδιασμους...

Τα αποτελεσματα:

1ο το Ιnnova, 2o Crypton και 3o Kristar..........

Καμια σχεση στο γκαζι συγκρινομενο με τα αλλα δυο.

Ειναι το λεγομενο τα ζωα μου αργα.......

Κριμα......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε οχι και κριμα,ακομα δεν βγηκε και το κανετε θεο!!!ποιο ηταν το αποτελεσμα;σας το λεει ο Capone,βεβαια ολο και καποιος αλλος θα βγει και θα πει οτι πηγαινε καλυτερα απο τα αλλα δυο...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ε οχι και κριμα,ακομα δεν βγηκε και το κανετε θεο!!!ποιο ηταν το αποτελεσμα;σας το λεει ο Capone,βεβαια ολο και καποιος αλλος θα βγει και θα πει οτι πηγαινε καλυτερα απο τα αλλα δυο...

Συγνωμη, αλλα ανεφερε κανεις ποτε οτι το καναμε θεο?

Απλα κατι διαφορετικο και ομορφο.

Αυτο που ενδιαφερει ειναι και το θεμα αξιοπιστιας που δεν εχει δειξει τιποτα ακομα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

poli stin a3iopistia to ri3ate! min 3exnate oti pezei rolo k to pws to odigas to mixanaki,ti sintirisi tou kaneis ktlp! tpt den g@mi8ike apo mono tou..
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σημερα απογοητευτηκα παρα πολυ απο το Kristar...

Το πηρα απο το φιλαρακι να παω καμια βολτιτσα και πηρα αλλο ενα φιλο με Crypton και εναν αλλο με Innova.

Για να μην λεμε οτι εχουμε θεμα βαρους αναβατη, δοκιμασαμε ολους τους συνδιασμους...

Τα αποτελεσματα:

1ο το Ιnnova, 2o Crypton και 3o Kristar..........

Καμια σχεση στο γκαζι συγκρινομενο με τα αλλα δυο.

Ειναι το λεγομενο τα ζωα μου αργα.......

Κριμα......

 

Μήπως ήταν φτιαγμένα τα άλλα???

Γιατί το kristar έχει πιο πολλά άλογα από το crypton....

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι!

Το kristar εχει 3000 km και το Crypton 1700km!

Ειχαμε διαφορα βαρους.

Οταν ειχα το μοντενας και ο αλλος το γιαμαχα, μου εφευγε και δεν μπορουσα να μαζεψω με τιποτα!!!

Οταν ειχα εγω το γιαμαχα πηγαιναμε σχεδον μαζι, αλλα σιγα σιγα αρχιζα και παλι και του εφευγα......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι!

Το kristar εχει 3000 km και το Crypton 1700km!

Ειχαμε διαφορα βαρους.

Οταν ειχα το μοντενας και ο αλλος το γιαμαχα, μου εφευγε και δεν μπορουσα να μαζεψω με τιποτα!!!

Οταν ειχα εγω το γιαμαχα πηγαιναμε σχεδον μαζι, αλλα σιγα σιγα αρχιζα και παλι και του εφευγα......

 

Κάτι δεν πάει καλά γιατί στο ξαναλέω το cristar έχει πιο πολλά άλογα και ροπή από το crypton...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Loipwn, kat' arxhn mhn sugrinetai to innova oute me to crystar oute me to crypton..

Einai pio dunato, exei to onoma ths honda(ara kai axia metapwlhshs), thn axiopistia ths xonda(den lew oti ta alla den einai axiopista)...ktl

 

Oso gia to triximo twn plastikwn pou anaferthike pio panw lunetai me ena aplo sfougari pou sou to vazoun dwrean kai fisika den xreiazetai oloklhro lusimo pou eipe o filos.

 

Twra to tampouro pou exoun ta prwta modela innova trizei mono mexri na zestathei(2-3 frenarismata) kai afto elaxista h katholou efoson triftoun ligo oi plakes!

 

Sto diko mou merikes fores xexnaw na allaxw ladia gia arketa km kai akomh kai etsi den mou exei vgalei TIPOTA!!

 

Milame gia ergaleio!

 

Sorry gia to offtopic :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

kata'rxin katheste kai sigkrinetai tis diafores eteries epilegontas ta lathos mixanakia......

 

defteron nomizetai (oi perissoteri) oti i modenas einai anaksiopisti kai antigrafei palaiotera kai kala mixanakia... exw mia papia kawasaki 100cc exei afti ti stigmi 30.000 xiliometra gramena sto konter kai i moni fthora pou exei vgalei einai mia allagi karmpilater pou tou ekana perisi...to mixanaki xtipaei kofti sta 115 km/h kai sinexizei akathekto:!: :!: gi'afto mi lete oti i modenas einai anaksiopisti giati apo ti stigmi pou sinergazetai kai fora mixanes tis kawasaki mporei na theorithei apo tis poio aksiopistes eteries kai na sinagonistei sta isa tin honda kai tin yamaha:!: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

kata'rxin katheste kai sigkrinetai tis diafores eteries epilegontas ta lathos mixanakia......

 

defteron nomizetai (oi perissoteri) oti i modenas einai anaksiopisti kai antigrafei palaiotera kai kala mixanakia... exw mia papia kawasaki 100cc exei afti ti stigmi 30.000 xiliometra gramena sto konter kai i moni fthora pou exei vgalei einai mia allagi karmpilater pou tou ekana perisi...to mixanaki xtipaei kofti sta 115 km/h kai sinexizei akathekto:!: :!: gi'afto mi lete oti i modenas einai anaksiopisti giati apo ti stigmi pou sinergazetai kai fora mixanes tis kawasaki mporei na theorithei apo tis poio aksiopistes eteries kai na sinagonistei sta isa tin honda kai tin yamaha:!: :!:

 

To mono pou tha sxoliasw apo to post sou einai: Pws ginetai ena mixanaki 100cc na pianei 115km/h??

 

Edw to innova thelei polu zori gia na ta piasei!Ase pou den exei kofti

Link to comment
Share on other sites

prin arxiso na postaro edo mesa goustara honda me 1000!alla me toses mlks pou akouo toso kairo apo kolimenous exo sixa8ei..enta3i honda ine honda alla afiste k tis alles etairies na anapneusoun.. mexri perysi oloi vazane ti Modenas stin idia moira me tous kinezous.... tora oloi parakalane na exoun dnmk! pos allazoun oi kairoi e? as afsoume tis off topic sizitiseis...ti sizitiseis dld pou o enas prospa8i na to pai3ei pio 3erolas ap'ton allon:X
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

To mono pou tha sxoliasw apo to post sou einai: Pws ginetai ena mixanaki 100cc na pianei 115km/h??

 

Edw to innova thelei polu zori gia na ta piasei!Ase pou den exei kofti

??????????????????????????????????

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...