Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia opoios kserei titlo - kalitexni apo to parakatw

tragoudi as apntisei.euxaristw!!!

http://rapidshare.com/files/56519342/Unknown.mp3

 

Beth Orton - Stars All Seem To Weep

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, το 'μαγικά χαλιά' του Πανταζή ξέρει κανείς από ποιο αραβικό είναι κλεμμένο? το ψάχνω παντού αλλά δε βρίσκω τίποτα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού όπως λες είναι τραγούδι που ακούγεται σε εκπομπή ραδιοφωνικού σταθμού, για ποιο λόγο δεν κάνεις τον κόπο να τηλεφωνήσεις στον εν λόγω ραδιοφωνικό σταθμό και να τους ρωτήσεις για το τραγούδι αυτό? :what: :worry: :confused:

 

μηπως γιατι εχω κανει το κοπο οπως αναφερεις και με εχουν αγνοησει πολυ ευγενικα!!!

σ'ευχαριστω πολυ για τη προταση παντως!

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

μηπως γιατι εχω κανει το κοπο οπως αναφερεις και με εχουν αγνοησει πολυ ευγενικα!!!

σ'ευχαριστω πολυ για τη προταση παντως!

Ιωαννα

 

:kill:Αν είναι ποτέ δυνατόν! :rocket:

Όταν παίρνεις τηλέφωνο το ίδιο άτομο το σηκώνει?

Δεν μπορεί να πέφτεις στο ίδιο άτομο το οποίο σε αγνοεί παντελώς και συνέχεια. :blink:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

:kill:Αν είναι ποτέ δυνατόν! :rocket:

Όταν παίρνεις τηλέφωνο το ίδιο άτομο το σηκώνει?

Δεν μπορεί να πέφτεις στο ίδιο άτομο το οποίο σε αγνοεί παντελώς και συνέχεια. :blink:

 

δοκιμασα μια φορα οταν ειναι on air η εκπομπη..το ζητησα με email μεσα απο το site του Love radio. On line.. δεν υπηρξε αναφορα καν σ'αυτο που ζητησα.. το εκανα και δευτερη φορα... η ιδια απαντηση..οποτε εκνευριστηκα και δεν δοκιμασα ξανα... αμα παρω τηλ# θα μαλωσω οποτε δεν μπαινω καν σ'αυτη τη διαδικασια... !

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο ύφος με accordion, breaks και progressive είναι ο Cayetano (Album: Focused, εξίσου καταπληκτικό), διασκεύασε και το γνωστό Stretto Cafe.

Εξαιρετικό και το album των Blue Pilots Project (Flight For Everyone). Αν ακούς best, θα έχει πάρει το αυτί σου το Take Off.

Για G.Pal, V-Sag, φαντάζομαι πάνω κάτω γνωρίζεις. Γενικά η Klik Records έχει αρκετά καλές συλλογές, όπως έχει και η The Sound of Everything. Η Hellectronic είναι πχ. συλλογή με καθαρά ελληνικές παραγωγές (όπως και οι καλλιτέχνες που μέχρι στιγμής ανέφερα). Μερικά τραγουδάκια στο στυλ που κινείται ο Βest (και ο δικός μας Republic εδώ πάνω :p ):

 

1. Nikos Diamantopoulos-Forest of Memories (Destination Unknown Mix)

2. Dimi Phaze vs. Mary Jeras-Evolution Day

3. V-Sag feat. D-Scarlet-Only Star

4. Dousk-Chrysalis

5. ΙΝΦΟ-Μάζα

 

Bonus Album: Alaska in Winter-Dance Party in The Balkans (έβαλα κι ένα 'ξένο' :p ) Μελωδίες συγκινητικές που εναλάσσονται μεταξύ electronica και trip-hop. Συνεργασίες με ονόματα όπως ο Beirut, A Hawk and a Hacksaw κ.α., ήχοι βγαλμένοι από τα Βαλκάνια, που είναι ορατοί κυρίως στα instrumental κομμάτια, όπως το Balkan Low Rider Anthem, και όχι μόνο...

:)

 

 

thank you , θα τα τσεκαρω και θα σας πω εντυπωσεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

Θελω τη βοηθεια σας σχετικα με ενα τραγουδι που ακουσα σε ραδιοφωνικο σταθμο...ακουστε το εδω:

 

http://rapidshare.com/files/55753765/__919___967___959___947___961___940___966___951___963___951___1_.mp3.html

 

ειναι ηχογραφηση οποτε δεν ειναι πολυ καθαρος ο ηχος...αναγνωριζεται ομως η μελωδια του..

 

ελπιζω να βρεθει γιατι οτι κι αν εχω ψαξει με το google ...δεν εχω βρει τιποτα

 

ευχαριστω,

Ιωαννα

 

Με μεγάλη επιφύλαξη γιατί όλα τα κομμάτια flamenco μοιάζουν πάνω κάτω,μήπως είναι το Nuevo Mexico από Ottmar Liebert;Kαι αν δεν είναι αυτό ψάξε και τα άλλα από τον ίδιο που πλησιάζει πολύ σε αυτό που ζητάς:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Help plz: http://www.sendspace.com/file/apvfox

Στο 2ο δεν πρόλαβα να πιάσω καθαρά τη μελωδία. Το πιο χαρακτηριστικο σημείο είναι περίπου στη μέση που αρχίζει ο άλλος και κάνει ηλίθια τη φωνή του.

Link to comment
Share on other sites

sto trailer των singles 2 1/2 παίζει ένα τραγούδι με στίχους που πάνε κάπως έτσι "don't you ever get lonely.." το υπόλοιπο δεν το ακούω καθαρά. Ξέρει κανείς ποιό είναι? thanx

 

Mattafix - Big city life

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι λέγεται Αυλαία και το λέει ο Κώστας Χρονόπουλος...

 

εκτός από το :google: υπάρχει και το stixoi.info για τα ελληνικά τραγούδια..

 

το βρήκαααααααααααααα!!!!!!!!!!! :yahoo:

αν ενδιαφέρεται κάποιος...pm me!!!:music:

(φοβερό κομμάτι πάντως... :) )

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σε όλους.

Σας έχω ξανααπασχολήσει για ένα τραγούδι στα πορτογαλικά (που ακόμη δεν είχα την τύχη να το βρω). Το ψάχνω αρκετούς μήνες τώρα. ΤΟ τραγουδά γυναίκα, η οποία μπορεί να είναι και βραζιλιάνα (δεν ξέρω). Αρχίζει ήρεμα και μετά γίνεται μία καταπληκτική, μελωδικότατη και ρυθμικότατη bossa nova. Το βάζουν συνήθως ο KOSMOS RADIO και ο BEST. Ποτέ όμως δεν κατάφερα να μάθω τίτλο και ερμηνεύτρια. Το μόνο που κατάφερα ήταν να συγκρατήσω στίχους από το ρεφρέν στα πορτογαλικά

"Mas eu nao quero nada de voce nunca jamais

nao existe nada para sonhar tudo acabou..."

Σας παρακαλώ αν έχετε κάποια ιδέα θα είμαι ευγνώμων

Υπερευχαριστώ για την προσοχή σας:)

 

Υ.Γ. Μοιάζει αρκετά στο στιλ με τη διασκευή του τραγουδιού "Το Χειροκρότημα" που κυκλοφόρησε με τον τίτλο Esse Olhar από την Αθηνά Ρούτση.

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σε όλους.

Σας έχω ξανααπασχολήσει για ένα τραγούδι στα πορτογαλικά (που ακόμη δεν είχα την τύχη να το βρω). Το ψάχνω αρκετούς μήνες τώρα. ΤΟ τραγουδά γυναίκα, η οποία μπορεί να είναι και βραζιλιάνα (δεν ξέρω). Αρχίζει ήρεμα και μετά γίνεται μία καταπληκτική, μελωδικότατη και ρυθμικότατη bossa nova. Το βάζουν συνήθως ο KOSMOS RADIO και ο BEST. Ποτέ όμως δεν κατάφερα να μάθω τίτλο και ερμηνεύτρια. Το μόνο που κατάφερα ήταν να συγκρατήσω στίχους από το ρεφρέν στα πορτογαλικά

"Mas eu nao quero nada de voce nunca jamais

nao existe nada para sonhar tudo acabou..."

Σας παρακαλώ αν έχετε κάποια ιδέα θα είμαι ευγνώμων

Υπερευχαριστώ για την προσοχή σας:)

 

Υ.Γ. Μοιάζει αρκετά στο στιλ με τη διασκευή του τραγουδιού "Το Χειροκρότημα" που κυκλοφόρησε με τον τίτλο Esse Olhar από την Αθηνά Ρούτση.

 

 

Δεν ξέρω ποιο είναι δυστυχώς, αν και μάλλον το έχω πετύχει στον Kosmos.

 

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, δοκίμασε να τηλεφωνήσεις στον Kosmos, φαντάζομαι ότι θα σε βοηθήσουν αν τους περιγράψεις ποιο τραγούδι ψάχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά γνωστό: http://www.sendspace.com/file/08kcpv

 

Το ξένο κομμάτι λέγεται Aquarela do Brazil και το ερμηνεύει η Gal Costa. Ο τίτλος του ελληνοβραζιλιάνικου είναι "Brazil", από τους Exis.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιο είναι δυστυχώς, αν και μάλλον το έχω πετύχει στον Kosmos.

 

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, δοκίμασε να τηλεφωνήσεις στον Kosmos, φαντάζομαι ότι θα σε βοηθήσουν αν τους περιγράψεις ποιο τραγούδι ψάχνεις...

 

Σε ευχαριστώ captum. Η αλήθεια είναι ότι κι αυτοί το έψαχναν, και τελικά

με τη βοήθεια μιας φίλης που πήρε τηλέφωνο μόλις το άκουσε το βρήκα: είναι το Sozinha της κυπρίας Βάκιας Σταύρου. Είμαι τόσο χαρούμενη!!! Φιλιά :)

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη επιφύλαξη γιατί όλα τα κομμάτια flamenco μοιάζουν πάνω κάτω,μήπως είναι το Nuevo Mexico από Ottmar Liebert;Kαι αν δεν είναι αυτό ψάξε και τα άλλα από τον ίδιο που πλησιάζει πολύ σε αυτό που ζητάς:)

 

το κοιταξα αυτο που προτεινες..εχεις δικιο πρεπει να ειναι το Nuevo mexico αλλα σε μια πιο συγχρονη version..σ'ευχαριστω πολυ πολυ:p

τουλαχιστον ξερω πως να ψαξω τωρα :Ο)

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας το τραγουδακι αυτο???

 

 

 

http://www.sendspace.com/file/ufsmzf

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

kserete pios einai o titlos aytou tou tragoudiou???

 

na to link...... http://www.sendspace.com/file/jwwm2n

 

 

thankssssss

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Title: Summer Lovin'

Artist: Musikk

 

Ευχαριστω πολυ!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

paides psaxnw na brw to tragoudi pou leei o terzis nomhzw sto aibali legetai alla den mporw na to brw sto limewire....kserei kaneis pou mporw na to katebasw?:worry:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...