Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας έχει παιδέψει εδώ πολύ αυτό το τραγούδι...

Λέγεται όντως which side are you on? και κυκλοφορεί μια καλή εκτέλεση της Natalie Merchant. Αν αναφέρεσαι στη διαφήμιση του johnnie walker, νομίζω ότι δεν έχει κυκλοφορήσει στη μουσική αγορά αυτή η εκτέλεση.

 

Σ'αυτη κυριως αναφερομαι γιατι δεν εχω ακουσει και καμια αλλη....:p :p

Θα κοιταξω και την εκτελεση της Natalie Merchant!!!!

Σ'ευχαριστω πολυ!!!!!:respect: :respect: :respect:

 

Edit: Η εκτελεση της Natalie Merchant ειναι πολυ καλη!!!! Και παλι σ'ευχαριστω!!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εισαι ΘΕΑ!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!!

Παρακαλώ... :happy:

 

Να ρωτησω και αλλο ενα που θελω μιας και δινεις ρεστα τωρα και το ξερεις χριστινακι???? (και οποιος αλλος εννοειται ξερει ας βοηθησει....:rolleyes: :rolleyes: )

Ενα που λεει "which side are you on....." και μετα λεει boy νομιζω αλλα δεν ειμαι σιγουρος.....

 

Μας έχει παιδέψει εδώ πολύ αυτό το τραγούδι...

Λέγεται όντως which side are you on? και κυκλοφορεί μια καλή εκτέλεση της Natalie Merchant. Αν αναφέρεσαι στη διαφήμιση του johnnie walker, νομίζω ότι δεν έχει κυκλοφορήσει στη μουσική αγορά αυτή η εκτέλεση.

 

Σ'αυτη κυριως αναφερομαι γιατι δεν εχω ακουσει και καμια αλλη....:p :p

Θα κοιταξω και την εκτελεση της Natalie Merchant!!!!

Σ'ευχαριστω πολυ!!!!!

 

Edit: Η εκτελεση της Natalie Merchant ειναι πολυ καλη!!!! Και παλι σ'ευχαριστω!!!!

 

Αχ όχι πάλι αυτό το τραγούδι... :wacko: :p

Λοιπόν... Ας ξεκινήσω κάπως ανάποδα...

Δεν είναι της Natalie Merchant η εκτέλεση της διαφήμισης του Johnnie Walker. :)

Είναι όμως η Rachel Kelly που τραγουδά για λογαριασμό της A-Bomb. :)

 

http://www.leapmasters.com/our-work-detail.asp?ID=47

 

Το κομμάτι είχε κυκλοφορήσει κάποια στιγμή, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν ήταν σε On Line διάθεση ή υπήρχε και CD.

Παρ' όλ' αυτά, ένα δείγμα του, μπορείς να βρεις εδώ. :)


Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε πιο ειναι αυτο το τραγουδι?

εχει λιγο φασαρια στην ηχογραφηση λογω του οτι ειναι απο ενα disco party σε ενα club,φωναζει κι ενας φιλος μου εμενα με το παρατσουκλι μου ταξιδιωτης,ομως ακουγεται κι ελπιζω να βγαλετε ακρη.

http://www.sendspace.com/file/43uqlw

 

Split Mirrors - Right Time (maxi έκδοση). Πολύ ωραίο κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..

Μηπως ξερει κανεις το τραγουδι που ακουγεται στους τιτλους τελους του Silent Hill; Της ταινιας εννοω, ετσι;

Το τελευταιο τελευταιο..

Ευχαριστω πολυ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

To 1 είναι Onirama-Μια μέρα θα ΄ρθεις

 

Και το 2ο Γιαννιάς - Ψάχνω στην νύχτα

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω δύο τραγούδια :

1. "Έλα , έστω και μέσα στο όνειρο μου , χτύπημα στο τηλέφωνο μου , έστω σαν θύμηση πικρή..... Έλα μια τελευταία χάρη κάνε..."

2. "Περπατάω στους δρόμους σκυμμένος απ'τη σκέψη μου κυνηγημένος , στο μυαλό μου η μορφή της βουρκωμένη μου μιλάει για μια αγάπη πεθαμένη... Εγωισμέ μου πόσο μου μίσος σου χρωστάω..."

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω δύο τραγούδια :

1. "Έλα , έστω και μέσα στο όνειρο μου , χτύπημα στο τηλέφωνο μου , έστω σαν θύμηση πικρή..... Έλα μια τελευταία χάρη κάνε..."

2. "Περπατάω στους δρόμους σκυμμένος απ'τη σκέψη μου κυνηγημένος , στο μυαλό μου η μορφή της βουρκωμένη μου μιλάει για μια αγάπη πεθαμένη... Εγωισμέ μου πόσο μου μίσος σου χρωστάω..."

2. "Γιάννης Πάριος - Εγωισμέ μου" (Και γ... τα τραγούδια!!!)

Link to comment
Share on other sites

To 1 είναι Onirama-Μια μέρα θα ΄ρθεις

 

Και το 2ο Γιαννιάς - Ψάχνω στην νύχτα

Σας ευχαραριστω πολυ !!:happy:

Πολυ ωραια μπαλαντα το 1 :O:O

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αχ όχι πάλι αυτό το τραγούδι... :wacko: :p

Λοιπόν... Ας ξεκινήσω κάπως ανάποδα...

Δεν είναι της Natalie Merchant η εκτέλεση της διαφήμισης του Johnnie Walker. :)

Είναι όμως η Rachel Kelly που τραγουδά για λογαριασμό της A-Bomb. :)

 

http://www.leapmasters.com/our-work-detail.asp?ID=47

 

Το κομμάτι είχε κυκλοφορήσει κάποια στιγμή, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν ήταν σε On Line διάθεση ή υπήρχε και CD.

Παρ' όλ' αυτά, ένα δείγμα του, μπορείς να βρεις εδώ. :)

 

Σ'ευχαριστω Χριστινακι για τις πληροφοριες!!!!!!

Σας ειχε ταλαιπωρησει πολυ το τραγουδι ε???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

:!: :music: Mika - Relax, take it easy :music: :!:

 

 

Απ' τους πιο catchy ήχους που έχω ακούσει εδώ και πολύ καιρό.Απλά τα σπάει!

 

Einai ASYLLHPTO kommati! Symfwnw k epauksanw!:D

Link to comment
Share on other sites

Split Mirrors - Right Time (maxi έκδοση). Πολύ ωραίο κομμάτι.

 

εισαι φοβερος:) ευχαριστω πολυ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένα τραγούδι, του σαββόπουλου που τραγουδάει μαζί του και ο παπακωνσταντίνου και ο αλκίνοος, ή ιστορία΄μιλά για την κίρκη και κάτι γουρουνόπουλα. Και αρχίζει το τραγούδι λέγοντας "και γω αρχίζω το χορό Τρετανελλό(?)" Ο τίτλος πρέπει ναναι αυτό το παράξενο όνομα αλλά δεν το καταλαβαίνω! ξέρει κανείς τον τίτλο και τί σημαίνει αυτή η λέξη
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! :)

Ξέρει κανείς αν υπάρχει το I Just Wanna Say της Michelle Lawson σε instrumental εκτέλεση/remix/mix/whatever?

 

Ευχαριστώ :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω τον τιτλο RnB κομματιου κατα 99% το τραγουδαει αντρας, που περιεχει φωνητικα Ray Charles απο το τραγουδι I've got a woman... Δεν ειναι και πολυ καινουργιο...

Ευχαριστω εκ των προτερων...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Μπήκα τυχαία στο συγκεκριμένο section του site και πολύ μου άρεσε, γιατί έχει τύχει πάρα πολλές φορές να ακούω ένα τραγούδι και να μην ξέρω πώς θα μάθω τον τίτλο του!

Ακούω όλων των ειδών τα τραγούδια, οπότε θα μπορώ να βοηθήσω και να με βοηθήσετε.

Και για να ξεκινήσω: μήπως ξέρετε το τραγούδι στη σειρά που παίζει ο Μπέζος που κάνει τον χειρούργο; (δε θυμάμαι πώς λέγεται η σειρά, παίζεται τώρα πάντως). Το τραγούδι είναι γαλλικό! Σας φώτισα ε;

Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Μπήκα τυχαία στο συγκεκριμένο section του site και πολύ μου άρεσε, γιατί έχει τύχει πάρα πολλές φορές να ακούω ένα τραγούδι και να μην ξέρω πώς θα μάθω τον τίτλο του!

Ακούω όλων των ειδών τα τραγούδια, οπότε θα μπορώ να βοηθήσω και να με βοηθήσετε.

Και για να ξεκινήσω: μήπως ξέρετε το τραγούδι στη σειρά που παίζει ο Μπέζος που κάνει τον χειρούργο; (δε θυμάμαι πώς λέγεται η σειρά, παίζεται τώρα πάντως). Το τραγούδι είναι γαλλικό! Σας φώτισα ε;

Για να δούμε!

 

καλώς μας ήρθες...

Αυτό που ψάχνεις είναι το:

Brigitte Bardot - Moi je joue

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω τον τιτλο RnB κομματιου κατα 99% το τραγουδαει αντρας, που περιεχει φωνητικα Ray Charles απο το τραγουδι I've got a woman... Δεν ειναι και πολυ καινουργιο...

Ευχαριστω εκ των προτερων...:)

 

Kanye West feat. Jamie Foxx (as Ray Charles) - Gold Digger, απίστευτο κομματάκι! :D Έχει σίγουρα κανά χρόνο που βγήκε και βάλε!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. θέλω το τραγουδι του τσαλίκη με τους goin' through. δε νομίζω να έχει κυκλοφορήσει αν το έχει όμως κανείς αν μπορει να μου το στείλει ή έστω αν ξέρετε τον τίτλο να το ψάξω..

ευχαριστώ

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένα τραγούδι, του σαββόπουλου που τραγουδάει μαζί του και ο παπακωνσταντίνου και ο αλκίνοος, ή ιστορία΄μιλά για την κίρκη και κάτι γουρουνόπουλα. Και αρχίζει το τραγούδι λέγοντας "και γω αρχίζω το χορό Τρετανελλό(?)" Ο τίτλος πρέπει ναναι αυτό το παράξενο όνομα αλλά δεν το καταλαβαίνω! ξέρει κανείς τον τίτλο και τί σημαίνει αυτή η λέξη

 

μήπως το ξέρει κάποιος?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Christian Walz - Wonderchild

 

Σε ευχαριστω πολυ!Αυτο ηταν!

Το ελληνικο γνωστο κοματι που λεει "τι ειναι αυτο που θελεις - σεξ" πως λεγετε?Ποιος το λεει??

:)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!Αυτο ηταν!

Το ελληνικο γνωστο κοματι που λεει "τι ειναι αυτο που θελεις - σεξ" πως λεγετε?Ποιος το λεει??

 

modern fears-σε θέλω

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...