Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βαλεις την λεξη "Παπακωνσταντινου" στην αναζητηση (μεγαλο εργαλειο!) αυτου του thread, κοιτα τι μπορεις να βρεις..!! :whistle:

 

Μερικές σελίδες πιο πριν απάντησα στον φίλο μου τον Πάρη για πια διασκευή πρόκειτε

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μερικές σελίδες πιο πριν απάντησα στον φίλο μου τον Πάρη για πια διασκευή πρόκειτε

 

Ε,αυτη ακριβως την απαντηση σου εβαλα στο link μου,φιλε Finn... :O

Απλα ηθελα να τονισω την χρησιμοτητα της "Αναζητησης" ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ψαχνω ενα ελληνικο τραγουδι - αντρας τραγουδαει,κατι μου λεει η φωνη- που στο ρεφραιν λεει:

Γιναν τα ονειρα πουλια,οι καλημερες μας κουραστηκαν και φευγουν μακρια

εγινε η αγαπη μοναξια,κι αυτα που ζησαμε γκρεμιστηκαν και φευγουν,ξαφνικα..

Thanks..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Είναι sample το οποίο το πήρα από ένα παλικάρι και το βάζω και εδώ γιατί μου'χει σπάσει τα νεύρα (γνωρίζω ότι είναι και LowBap ρυθμός...αλλά το'χα ακούσει παλιά σε κάτι κασσέτες που είχα LowBap τραγούδια) http://www.sendspace.com/file/ssdp5d

 

Αν τυχόν παρόλο το σχόλιο μου είναι λάθος αν γίνεται να μεταφερθεί στο forum με τις εκπομπές...Ευχαριστώ!

*Redmi Pro!*:O
Link to comment
Share on other sites

Είναι sample το οποίο το πήρα από ένα παλικάρι και το βάζω και εδώ γιατί μου'χει σπάσει τα νεύρα (γνωρίζω ότι είναι και LowBap ρυθμός...αλλά το'χα ακούσει παλιά σε κάτι κασσέτες που είχα LowBap τραγούδια) http://www.sendspace.com/file/ssdp5d

 

Αν τυχόν παρόλο το σχόλιο μου είναι λάθος αν γίνεται να μεταφερθεί στο forum με τις εκπομπές...Ευχαριστώ!

Non Grata - Θέλω να σε βρω πάλι εκεί

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά ρε φίλε, keep the power, σκεφτόμουνα για sadahzinia αλλά τελικώς καμία σχέση,με το που είδα το μήνυμά σου πήγα μέσα και πήρα το cd των Non Grata (Σχεδόν όλα τα cds έχω lowbap)tnx a lot και πάλι...
*Redmi Pro!*:O
Link to comment
Share on other sites

Τα σπάει το κομμάτι. Υποψιάζομαι πως τη μουσική την έχουν πάρει από αλλού, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την πικρή μου αλήθεια αυτό με στεναχώρησε γιατί δεν ξέρω αν το'χεις νιώσει (εμένα μου έχει τύχει και σε μια εκπομπή της ερτ νομίζω πρέπει να ήταν που ο άλλος ήταν σε μια γέφυρα-δημοσιογράφος και έλεγε κάποια πράγματα εκεί για το χώρο και τις δυτικές περιοχές και τσουπ από πίσω η μουσική του δυτικά το ποτάμι----μια ζωή παλικάρι,πουλημένη η ψυχή και το τομάρι-κάτι τέτοια αναφέρει)βέβαια δεν μπορώ να πω ότι σε αυτή την περίπτωση είναι κλεμμένο αλλά τώρα είναι μ@λ@κία σε κανένα ξένο έργο ή κάτι άλλο που θα φανεί σε όποιον ακούει lowbap πρωτοφανές να ακούσει μουσική από κάποιο καλό ή αγαπημένο LowBap κομμάτι.......και στην ουσία θα'ναι το οriginal από το ξένο.....Δεν ξέρω αν με εννοείς....!
*Redmi Pro!*:O
Link to comment
Share on other sites

Eίναι τραγούδι το οποίο το είδα από εκπομπή δεν μπορώ να πω ότι ήταν στην εκπομπή γι'αυτό το βάζω εδώ (αν είναι λάθος τότε να γίνει άμεση μεταφορά στο άλλο forum),το είχα ακούσει στο ΑλΤσαντίρι newzzzzzzzz που αν δεν κάνω λάθος ήταν και για αφιέρωμα στον Μάνο Λοίζο και το τραγουδούσαν Ιωαννίδης, ΑΛεξίου, Μάλαμας και λέγανε εκτός των υπολοίπων στίχων γιατί μόνο αυτό συγκράτησα "Μα η ζωή η λεχώνα"κάτι τέτοιο.Ελπίζω να βοήθησα έστω και με αυτές τις λίγες πληροφορίες...
*Redmi Pro!*:O
Link to comment
Share on other sites

Ευρέθη και να'ναι καλά το Youtube, η συναυλία ήταν από τον Λυκαβητό το 2006 και μάλλον αφιέρωμα στον Μάνο Λοίζο...το τραγούδι λέγεται τίποτα δεν πάει χαμένο...Και για την ιστορία μουσική: Μάνος Λοίζος Στίχοι: Μανώλης Ρασούλης
*Redmi Pro!*:O
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την πικρή μου αλήθεια αυτό με στεναχώρησε γιατί δεν ξέρω αν το'χεις νιώσει (εμένα μου έχει τύχει και σε μια εκπομπή της ερτ νομίζω πρέπει να ήταν που ο άλλος ήταν σε μια γέφυρα-δημοσιογράφος και έλεγε κάποια πράγματα εκεί για το χώρο και τις δυτικές περιοχές και τσουπ από πίσω η μουσική του δυτικά το ποτάμι----μια ζωή παλικάρι,πουλημένη η ψυχή και το τομάρι-κάτι τέτοια αναφέρει)βέβαια δεν μπορώ να πω ότι σε αυτή την περίπτωση είναι κλεμμένο αλλά τώρα είναι μ@λ@κία σε κανένα ξένο έργο ή κάτι άλλο που θα φανεί σε όποιον ακούει lowbap πρωτοφανές να ακούσει μουσική από κάποιο καλό ή αγαπημένο LowBap κομμάτι.......και στην ουσία θα'ναι το οriginal από το ξένο.....Δεν ξέρω αν με εννοείς....!

Δεν είπα οτι είναι κλεμμένο, αλλά οτι μάλλον έχουν πάρει τη μελωδία από κάποιο άλλο κομμάτι. Οκ, δεν είναι τόσο κατακριτέο.

 

Βάζε και κανά σημείο στίξης, τρόμαξα να καταλάβω τι εννοείς :p

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα παλλιο τραγουδι που νομιζω οτι λεει:astalavista mi amor

μια γυναικα το τραγουδαει...thnx

Link to comment
Share on other sites

mhpws kserei kaneis poios to tragoudaei kai pws legetai to song pou leei "kai gyrizw sta mparakia,sta mpouzoukia,stis tavernes, sta koutoukia kai sta stekia pou syxnazame mazi...ktl" thnx in advance

 

Απλά :respect: !

Το συγκεκριμένο σημείο του τραγουδιού το έβαλα για ήχο κλήσης με το που το άκουσα..:D

 

Είναι το ''Μπαράκια'' από τον Χρήστο Αντωνιάδη και βρίσκεται στο cd του με τίτλο ''Στην προηγούμενη ζωή σου'' ;)

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα παλλιο τραγουδι που νομιζω οτι λεει:astalavista mi amor

μια γυναικα το τραγουδαει...thnx

 

MC Solaar - Hasta La Vista

 

Οχι μόνο γυναίκα...

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Πώς λέγεται αυτός από το Dream Show Που τραγουδάει:

 

Kοίτα να μαθαίνεις

πως είναι να πεθαίνεις

.....

Μη με κοιτάς δεν κάνεις λάθος

είμαι εκείνος που ζητάς

δεν με μπερδεύεις με κανέναν

έτσι με έκανες εσύ

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τα παρακάτω τραγούδια τα οποία είναι αρκετά γνωστά(οι στίχοι είναι απο το ρεφρέν):

 

1) "που και που με θυμάσαι..."

2) "Είσαι μακρυά, απο την καρδιά μου πια πόσα χιλιόμετρα απέχεις, δεν φεύγω να..."

3) "καλώς με βρήκες..."

4) "Αν είχες έρθει πιο νωρίς, εγώ θα σ' άφηνα να κλέψεις την ψυχή μου.."

5) Αν δεν μ' αγαπάς θέλω να το πείς και όταν μου μιλάς να 'σαι ειλικρινείς"

6) "Μα μετάνιωσα και γυρίζω πίσω, αποφάσισα να μην σε αφήσω"

7) "Αυτή η αγάπη με πεθαίνει, με αρρωσταίνει, με ανασταίνει..."

8) "άγγελε μου, ένα πράγμα σου ζητώ..."

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τα παρακάτω τραγούδια τα οποία είναι αρκετά γνωστά(οι στίχοι είναι απο το ρεφρέν):

 

1) "που και που με θυμάσαι..." Γιάννα Τερζή - Πού και Πού

2) "Είσαι μακρυά, απο την καρδιά μου πια πόσα χιλιόμετρα απέχεις, δεν φεύγω να..." Ραλλία Χρηστίδου - Είσαι Μακριά

3) "καλώς με βρήκες..." Stavento - Καλώς σε Βρήκα (?)

4) "Αν είχες έρθει πιο νωρίς, εγώ θα σ' άφηνα να κλέψεις την ψυχή μου.." Έλενα Παπαρίζου - Αν Είχες Έρθει Πιο Νωρίς

5) Αν δεν μ' αγαπάς θέλω να το πείς και όταν μου μιλάς να 'σαι ειλικρινείς" Δέσποινα Βανδή - Αν Δε Μ'αγαπάς

6) "Μα μετάνιωσα και γυρίζω πίσω, αποφάσισα να μην σε αφήσω" Μάρω Λύτρα - Μετάνιωσα

7) "Αυτή η αγάπη με πεθαίνει, με αρρωσταίνει, με ανασταίνει..." Μαριάντα Πιερίδη - Αυτή η Αγάπη

8) "άγγελε μου, ένα πράγμα σου ζητώ..."

 

Το 8 δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι. Αν έχεις παραπάνω στοιχεία...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

8) "άγγελε μου, ένα πράγμα σου ζητώ..."

 

Παναγιώτης Ψάλτης--Αγγελέ μου (από κάποιο Fame Story νομίζω είναι αυτό το τραγούδι)...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Το 8 δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι. Αν έχεις παραπάνω στοιχεία...

 

:)

 

8.Αγγελε μου-Παναγιωτης Ψαλτης

Και μια συμβουλη,φιλικα παντα..Ολα θα τα εβρισκες με λιγο search στο http://www.stixoi.info

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Το 8 δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι. Αν έχεις παραπάνω στοιχεία...

 

:)

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!!

 

Παναγιώτης Ψάλτης--Αγγελέ μου (από κάποιο Fame Story νομίζω είναι αυτό το τραγούδι)...

 

Ευχαριστώ!

 

8.Αγγελε μου-Παναγιωτης Ψαλτης

Και μια συμβουλη,φιλικα παντα..Ολα θα τα εβρισκες με λιγο search στο http://www.stixoi.info

 

Δεν το γνώριζα το συγκεκριμένο site. Θα το έχω υπόψιν μου!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...