Jump to content

Αϋπνίες


green_85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβαζω!!!!!Ειναι ο καλυτερος τροπος για να κοιμηθω οταν στριφωγυριζω στο κρεβατι μου!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΝ δεν με πιανει υπνος χαζευω τηλεοραση χαμηλοφωνα ή χαζευω τις φωτογραφιες που εχω πανω απο το κρεβατι μου.

αλλα συνηθως κοιμαμε σε χρονο dt

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

paizw me to kinito mou....zalizomai...xerenomai...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω την tv και χαζεύω...:p

Είναι γεγονός οτι σε κοιμίζει μιας και όταν το κάνω αυτό την κλείνω όταν ξυπνάω το πρωί:lol:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τι κανεις οταν δεν μπορεις να βυθιστεις στην

'αγκαλια' του Μορφεα....

Πήγαινε έναν περίπατο να ηρεμήσεις, κάνε ένα ζεστό μπάνιο για να χαλαρώσεις, πιες ένα ποτήρι γάλα, φρόντισε να κοιμάσαι σε ήσυχο περιβάλλον και φυσικά όπως προαναφέρθηκε διάβασε στο κρεβάτι σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση,νομιζω,ειναι να ακουσεις μουσικη!

 

και εγω αυτο κανω. δεν ξερω γιατι αλλα με χαλαρωνει

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάτι αλλά μέχρι... τελικής πτώσεως! Επειδή γενικώς τα βιβλία που έχω δεν είναι... χαλαρωτικά/υπνηλιακά, συνήθως με παίρνει ο ύπνος κανένα δίωρο μετά, με αναμμένα φώτα κτλ...

 

Αυτό που βοηθά είναι να μιλήσω κανένα δεκαλεπτάκι με κάποιον στο τηλέφωνο. Ό,τι ώρα και να είναι, πάντα βρίσκω ένα φίλο/μία φίλη που δεν έχει κοιμηθεί ακόμη. Ε, μιλάμε λιγάκι, χαλαρώνω και κοιμάμαι.

 

Μουσική με τίποτα. Ούτε cd με ακουστικές κιθάρες δεν κατάφερε να με ηρεμήσει όποτε προσπάθησα, δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή αγαπάω υπερβολικά τη μουσική:O

 

Ένα επίσης πολύ καλό είναι... να πλάθω παραμύθια με το νου μου και να τα "βλέπω", σαν εικόνες:O Πχ ένα γατάκι ζούσε σε έναν όμορφο καταπράσινο κήπο και έπαιζε με τις πεταλουδίτσες...ζζζζζ :zzz:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

1. Διαβάζω α. Αρκά, β. Μαφάλντα, γ. κάποιο βιβλίο, δ. κάποιο περιοδικό κάτι βρε παιδάκι μου

2. Παίζω monopoly στο κινητό μέχρι να με πάρει ο ύπνος[αυτό είναι και το πιο πετυχημένο αντίδοτο για την αϋπνία]

3. Χαζεύω oοοολες τις φωτογραφίες, οοοοοολα τα βίντεο, οοοοοολα τα ηλίθια κλιπ που έχω κατά καιρούς ηχογραφήσει με τον κολλητό μου στο κινητό αλλά αυτό συνήθως δεν πιάνει γιατί παθαίνω κρίση γέλιου άρα reverse psychology

4. Παίρνω το mp3 player και ακούω μουσικούλα

5. Αν η ώρα είναι 4 ή 5 το πρωί παίρνω ό.τι νούμερο έχω στο κινητό μου και ξυπνάω τον κόσμο [:lol: έλα κατινιές πλάκα κάνω]..Πάντως κάπως περνάει η ώρα έτσι...:p

6. Συνήθως κάθομαι στο Msn μέχρι να νυστάξω [αν η μέρα το επιτρέπει] ακούγοντας κάποιο ράδιο live

7. Λύνω sudoku και πολλά σκανδιναβικά σταυρόλεξα...κάπου θα με πάρει ο ύπνος με το μολυβάκι παραδίπλα..

 

Και εν τέλει αν δεν πιάσει τίποτε...σερβίρω έναν Καπετάνιο Μόργκαν, και γράφω τις φιλοσοφικές μπούρδες μου που κατά καιρό έχω μοιραστεί μαζί σας...

 

Αυτάαααααα...Δεν μου'ρχεται κάτι άλλο προς το παρόν...:happy:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση,νομιζω,ειναι να ακουσεις μουσικη!

Και σε μενα αυτη η λυση δουλευει αψογα!

Και μαλιστα οσο πιο δυνατη ειναι, τοσο πιο γρηγορο το αποτελεσμα :yawn::yawn:

Link to comment
Share on other sites

Για τα αγόρια προτείνω τον αυνανισμό...

Συμφωνα πάντα με επιστημονικές απόψεις..ο αυνανισμός φέρνει χαλάρωση και υπνηλία.

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Για τα αγόρια προτείνω τον αυνανισμό...

Συμφωνα πάντα με επιστημονικές απόψεις..ο αυνανισμός φέρνει χαλάρωση και υπνηλία.

 

Μιλας εκ πειρας? :lol: :lol: :lol:

 

:p

Link to comment
Share on other sites

ego pali skeftomai

otidhpote.kano sxedia gia to mellon

sunh8os eimai polu kourasmenh apo to iatreio opote kserainomai sxedon amesos

 

dokimaste na fate ena mhlo an exete aupnies

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν μπορω να κοιμηθω οταν σκεφτομαι σχεδια για το μελλον,διοτι μετα ερχονται οι προβληματισμοι,μετα το αγχος οτι μεγαλωνω και πρεπει να τα προλαβω ολα κ.α. ..με αποτελεσμα να μεινω ξαγρυπνος μεχρι πρωιας....

 

τωρα για το μηλαρακι που λες freakofnature ,εμενα θα μου ανοιγε την ορεξη να ετρωγα και κατι παραπανω...οποτε βαρυστομαχιαζω και δεν μπορω να κοιμηθω...

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Με τόση αϋπνία που με δέρνει ολόκληρη φρουτάρια θα πρέπει να φάω για να κοιμηθώ... Πάντως όποτε δεν με πιάνει ο ύπνος το ρίχνω στη μελέτη περιοδικών/εφημερίδων/βιβλίων και πάντα πιάνει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε. Μόνο αν έχω πιει μερικά ποτάκια κοιμάμαι αμέσως. Αλλιώς στιφογυρίζω με τις ώρες μέχρι να κοιμηθώ.
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασμα πιάνει αρκετά σε μένα. Με το που θα κλείσω το βιβλίο κοιμάμαι αμέσως. Τώρα αυτό με τη μουσική, το κάνω κι εγώ συχνά, αλλά μπορεί να με "ξυπνήσει" περισσότερο:D . Τουλάχιστον όμως χαλαρώνεις και περνάει ευχάριστα η ώρα μέχρι να σε πάρει ο ύπνος .

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...