Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές v6.1/7.0 & 8.0a


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως ισχύει αυτό που λες, το είχα και γω παρατηρήσει.... Απλά έψαχνα για κάτι πιό αυτόματο.....

 

Ευχαριστώ πάντως......

:)

 

Κατά την γνώμη σας παιδιά ποιός είναι ο καλύτερος mp3 player για το 6630...

 

ΤΙΑ

:alien:

 

Εγώ στο κινητό μου έχω τον OggPlay 1.64 και Mp3 Player 3.32.\

 

Mp3 Player 3.32

To Mp3 Player παίζει πιο δυνατά από το ενσωματομένο καθώς και από το OggPlay. Παρόλα αυτά, πολλές φορές αλλιώνεται ο ήχος. Έχει πολλές επιλογές στην κωδικοποίηση ώστε να σου εμφανίζονται σωστά οι τίτλοι στα ελληνικά. Επίσης έχει το καλύτερο από θέμα skins γραφικό περιβάλλον. Είναι κάπως δύσχρηστο στο να βρεις τα τραγούδια. Όταν παίζει ένα κομμάτι (μόνο MP3) και εσύ παράλληλα κάνεις διάφορες εργασίες έχει αρκετά σπασίματα το τραγούδι. Όταν έβαλα να παίξω MVR Pool 2, το άνοιξε χωρίς να διακοπεί το τραγούδι καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Παρόλα αυτά, στο παιχνίδι οι μπάλες πηγαίναν υπερβολικά αργά.

 

OggPlay 1.64

Το καλό με αυτό το πρόγραμμα είναι ότι παίζει και αρχεία Mp3 και αρχεία Ogg (πιο μικρά από Mp3 και Wma τις περισσότερες φορές λόγω του variable bitrate, open source, υποτίθεται καλύτερη πιότητα από τα mp3). Αυτό το πρόγραμμα μπορεί να μην είναι τόσο καλό σε θέμα εμφάνισης με το Mp3 Player αλλά κάνει πολύ καλές ομαδοποιήσεις και βολεύει πολύ στη διαχείρηση των κομματιών. Η υποστήριξη ελληνικών σε αρχεία ogg είναι άψογη, αλλά όταν πέρασα Mp3 με ελληνικά Tags δεν τα εμφάνιζε σωστά. Δυστυχώς, δε σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις εσύ την κοδικοποίηση όπως το Mp3 Player. Όταν πήγαινα σε άλλες εφαρμογές έκανε πολύ λιγότερα σπασίματα από το Mp3 Player αν και μερικές φορές, όταν κάνεις άλλα πράγματα συγρόνως μπορεί να το ξαναπάει από την αρχή το τραγούδι. Όταν μπαίνω στη μηχανή MGS το τραγούδι σταματάει και ακούγονται scratches.

 

RealPlayer

Τέλος, το ταπεινό RealPlayer του κινητού, έχει το χειρότερο γραφικό περιβάλλον. Υποστηρίζει ogg μετά την εγκατάσταση του OggPlay. Στα ogg εμφανίζει το χρόνο του τραγουδιού ως 5 λεπτά. Όταν ανοιγεις άλλες εφαρμογες και παίζεις ogg κάνει τόσα σπασίματα όσα και το OggPlay. Όμως το MGS το ανοίγει χωρίς διακοπή του τραγουδιού. Στο MVR Pool 2 το τραγούδι (πάντα ogg) συνεχίζει να παίζει αλλά το παιχνίδι γίνεται και πάλι υπερβολικά αργό, όπως και με το Mp3 Player. Στα mp3 δεν υπάρχει επιλογή κοδικοποίησης με αποτέλεσμα μερικές φορές να μην εμφανίζει σωστά τα Tags. Το RealPlayer καταναλώνει το διπλάσιο σε σχέση με τ' άλλα δυο από τη Ram του κινητού (260 Kb). Παρόλα αυτά, όταν παίζει Mp3 μπορείς να ανοίξεις οποιαδήποτε εφαρμογή απροβλημάτιστα, δηλαδή χωρίς σπασίματα της μουσικής. Τέλος, ανοίγει και παίζει το MGS απροβλημάτιστα. Παίζει περισσότερες μορφές ήχου από τ' άλλα δύο (wav, amr,κλπ.).

 

Από 'δω και πέρα δική σου είναι η επιλογή!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο κινητό μου έχω τον OggPlay 1.64 και Mp3 Player 3.32.\

 

Mp3 Player 3.32

........

 

Από 'δω και πέρα δική σου είναι η επιλογή!:)

 

 

Σχετικά με το UltraMP3.S60.v1.42 έχει να πει κανείς κάτι......

Γνώμες....

 

Και κάτι άλλο.... ενδιαφέρομαι να αγοράσω μία DV RS-MMC 256 ή 512 MB.

Παίζουν, είναι συμβατές όλες οι μάρκες ή μόνο της Nokia? Προβλήματα???

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.... ενδιαφέρομαι να αγοράσω μία DV RS-MMC 256 ή 512 MB.

Παίζουν, είναι συμβατές όλες οι μάρκες ή μόνο της Nokia? Προβλήματα???

:)

 

Ειναι συμβατες ολες οι μαρκες ,αντιθετα της νοκια δημιουργουν προβληματα .

512MB αναμενονται ακομα.

Περισσοτερα στο αναλογο θεμα

Dual Voltage RS-MMC ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Power Dictaphone 1.04 στο 6630 και έκανα εγκατάσταση χωρίς κανένα πρόβλημα. Μου έβγαλε και κανονικά την εικόνα στο μενού. Όταν όμως πατάω το hotkey που καθόρισα δεν δουλεύει. Προσπάθησα διάφορους συνδυασμούς αλλά αδύνατον να το κάνω να δουλέψει. Έχει κανείς καμιά ιδέα???

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

RealPlayer

Τέλος, το ταπεινό RealPlayer του κινητού... Υποστηρίζει ogg μετά την εγκατάσταση του OggPlay. Στα ogg εμφανίζει το χρόνο του τραγουδιού ως 5 λεπτά.

γι'αυτο υπαρχει λυση. λοιπον, θα εγκαταστησεις τον oggplayer 1.62 και θα πας στο φακελο C ή E:\system\libs\plugins και θα αποθηκευσεις καπου το αρχειο oggtremorcontroller.dll που υπαρχει μεσα και μετα αφου εγκαταστησεις τον oggplayer 1.64 θα αντικαταστησεις το ιδιο αρχειο με το προηγουμενο που κρατησες και το προβλημα λυθηκε.

επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις το unmakesis στο PC και να παρεις το αρχειο και να το βαλεις κατευθειαν στο κινητο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτοματο κλειδωμα οθονης πληκτρολογιου βγηκε εφαρμογη ScreenLock.v1.00 s60 γιατι πιο πισω νομιζω καποιος φιλος ρωτουσε.Φιλικα IASONAS..Υπ.Τελικα δεν ετρεξε στο δικο μου 6630 :( :( :(
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το UltraMP3.S60.v1.42 έχει να πει κανείς κάτι......

Γνώμες....

 

Με συγχωρείς που το ξέχασα.

Λοιπόν, το UltraMp3 1.42 είναι μακράν το χειρότερο σε αναπαραγωγή. Κάνει σπασίματα ακόμη κι όταν πλοηγήσε μέσα στο ίδιο. Παρόλα αυτά έχει 2 visualizations αλλά όταν ακούς μουσική σπάνια κοιτάς την οθόνη για να δεις πώς παίζει ο ήχος! Το γραφικό περιβάλλον σε γενικές γραμμές είναι καλό χωρίς να με εντυπωσιάζει. Επίσης, όταν παίζει ένα mp3 και ανοίξεις κάποια εφαρμογή που ίσως έχει ήχους, τότε η μουσική σταματάει εντελώς και πρέπει να πας να την ξανανοίξεις. Υποστήριξη ελληνικών tags ίδια με το RealPlayer και το OggPlay 1.64, δηλαδή δεν είχε επιλογή για την κοδικοποίηση. Με άλλα λόγια, στα ελληνικά τραγούδια δεν πρόκειται να δεις tags εκτός κι αν χρησιμοποιείς Mp3Player. Η ποιότητα ήχου είναι ίδια με του RealPlayer και επίσης χρησιμοποιεί την περισσότερη Ram από όλα τα προηγούμενα (320 Kb). Όταν βάλεις ένα τραγούδι, και μπεις στο MGS το σταματάει. Πρέπει να μπεις μέσα στο παιχνίδι (MVR Pool 2 στη συγκεκριμένη περίπτωση) και αφού ξεκινήσεις να παίζεις πρέπει να πας στο UltraMp3 και να βάλεις το τραγούδι να συνεχίσει. Συγνώμη, αλλά έχω κόλλημα με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Με άλλα λόγια είναι το χειρότερο Mp3 player που κυκλοφορεί.

 

Η εταιρία του MP3Player έβγαλε το AACPlayer 1.0 το οποίο αναπαράγει αρχεία aac/mp4. Σήμερα μάλλον θα του βγάλω το λάδι για να σας πω την άποψή μου. Γραφικό περιβάλλον εμφανισιακά άψογο (σαν του Mp3Player) και αναζήτηση αρχείων όχι και πολύ εύκολη (σαν του Mp3Player και πάλι)

 

Αν θέλετε σας λέω και για τα avi players της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

...Υποστήριξη ελληνικών tags ίδια με το RealPlayer και το OggPlay 1.64, δηλαδή δεν είχε επιλογή για την κοδικοποίηση. Με άλλα λόγια, στα ελληνικά τραγούδια δεν πρόκειται να δεις tags εκτός κι αν χρησιμοποιείς Mp3Player...

 

Στο OggPlay 1.04 για Symbian 6.1 φαίνονται άψογα τα ελληνικά tags, δεν ισχύει το ίδιο στην 1.6.4;!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μπας κ υπάρχει πουθενά το Active Desktop του 6680. Κοίταξα στο iphone αλλα τίποτα... Ξέρει κανείς αν υπάρχει πουθενά;
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που μπορουμε να βρουμε το fsecure ολοκληρο για το 6680...???
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που μπορουμε να βρουμε το fsecure ολοκληρο για το 6680...???
Φιλε θα το βρεις σιγουρα στο www.iphone-forum.org πρεπει να γινεις μελος(δωρεαν) και μετα μπορεις να κατεβασεις αυτο και οτι αλλα θελεις :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα το βρεις σιγουρα στο http://www.iphone-forum.org πρεπει να γινεις μελος(δωρεαν) και μετα μπορεις να κατεβασεις αυτο και οτι αλλα θελεις :)

φιλε το ψαχνω αλλα full το συγκεκριμενο προγραμματακι δεν μπορω να το βρω......

μονο σε demo......(για 30 μερες δηλαδη...)....

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό που λες, το είχα και γω παρατηρήσει.... Απλά έψαχνα για κάτι πιό αυτόματο.....

 

Ευχαριστώ πάντως......

:)

 

Κατά την γνώμη σας παιδιά ποιός είναι ο καλύτερος mp3 player για το 6630...

 

ΤΙΑ

:alien:

 

Egw padws xrhsimopoiw to BounceMP3 (v1.20) !!!

 

Apo ola osa exw dikimasei (ektos apo ogg) einai to kalytero!

Kai poly spania tha to deis na sou kanei diakopes!!! (Pou me endiaferei para poly!!)

 

Twra ta alla (Mp3 player , ultra ktl) mouxan spasei ta neyra me tis diakopes...

 

Tip: Tha to vreis sto briefcase mou ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις που μπορω να βρω το -mobile secretary- "ολοκληρο"; Και αν ειναι συμβατο με το 6630;
Link to comment
Share on other sites

re paidia den to exei katevasei kanenas to fsecure oloklhro apo to iphone na to anevasei kapou na to katevasoume kai emeis..kolai poli to iphone kaden mporo na mpo..pls :(

 

episis exei kanenas kana leksiko gia to 6680 magenta i opiodipote allo agloelliniko --ellinoagliko

Link to comment
Share on other sites

episis exei kanenas kana leksiko gia to 6680 magenta i opiodipote allo agloelliniko --ellinoagliko

Το fsecure εμένα μου δημιούργησε πολλά προβλήματα και αναγκάστηκα να το απεγκαταστήσω. Όσο για λεξικό το SlovoEd είναι τέλειο! (Full)

Link to comment
Share on other sites

Το fsecure εμένα μου δημιούργησε πολλά προβλήματα και αναγκάστηκα να το απεγκαταστήσω. Όσο για λεξικό το SlovoEd είναι τέλειο! (Full)

 

 

Όσο για λεξικό το SlovoEd είναι τέλειο! (Full) pou 8a to vro auto file mou..?

Link to comment
Share on other sites

Mα επιτέλους υπάρχει ένα πρόγραμμα-ξυπνητήρι της προκοπης;;; :p

 

Το Alarm Manager το εχεις δει ? Εμενα πολυ με εχει βολεψει :)

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1167&faq=2

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα καλό χρονόμετρο που να παίρνει laps. Με μοντέρνο design, όχι σαν τις μούφες που προτείνει το my-symbian που έχουν σταματήσει να υποστηρίζονται κι απ'τις ίδιες τις εταιρείες...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...