Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ποιά εφαρμογή μιλάς τώρα;:confused:

 

Αν λες για το Best XP theme σου είπα δεν το έχω εγκαταστήσει, αλλά απότι βλέπω θέλει το Adobe Flash Lite 2.1

 

 

Mιλαω για το hiisi 1.6.3.

Δεν μπορεσα να το λειτουργησω.Παρατηρησα οτι το 6290 δεν υποστηριζει συνδεση με serial port μεσω bluetooth.

 

Ξερεις κανεις κατι σχετικο?

 

Υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιηθει?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Mιλαω για το hiisi 1.6.3.

Δεν μπορεσα να το λειτουργησω.Παρατηρησα οτι το 6290 δεν υποστηριζει συνδεση με serial port μεσω bluetooth.

 

Ξερεις κανεις κατι σχετικο?

 

Υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιηθει?

 

Οχι φιλε μου δεν ξερω....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Lightsaber App For Nokia N95!

http://www.symbian-guru.com/welcome/2007/11/lightsaber-app-.html

That's right, with this app, you can use your Nokia N95 as a lightsaber. Well, it makes the right sounds,

anyways. Install the app, and then press the center button on the d-pad to power

your new lightsaber on. Swing it around and you get the cool sound effects, including

one for when two sabers clash.

http://www.symbian-guru.com/welcome/files/LightSabre_S60_3_X_v_1_0_0.sisx

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μαλλον το bt adpter δεν υποστηριζει serial port με το Nokia.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Lightsaber App For Nokia N95!

http://www.symbian-guru.com/welcome/2007/11/lightsaber-app-.html

That's right, with this app, you can use your Nokia N95 as a lightsaber. Well, it makes the right sounds,

anyways. Install the app, and then press the center button on the d-pad to power

your new lightsaber on. Swing it around and you get the cool sound effects, including

one for when two sabers clash.

http://www.symbian-guru.com/welcome/files/LightSabre_S60_3_X_v_1_0_0.sisx

 

 

Τι ειναι αυτο παιδια? Τι σημαινει lightsaber? Τι κανει ακριβως?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές το τονίζω είναι full.

Λειτουργούν μόνο σε μια συσκευή διότι δίνεις IMEI.

Εχεις τσάμπα updates.

Ψαξτετο λιγο και θα δείτε...

Πάντος εγώ πήρα full to LCG Jukebox:P

http://www.handago.com/FreeAppFriday

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το gmail? Όταν πάω στο googlemail.com/app να εγκαταστήσω το gmail.jad μου λέει στο τέλος "unable to install"... Παρατήρησα οτι η εφαρμογή λέει αρχικά οτι είναι θα εγκαταστήσει 320kb, αλλά στο download βγάζει 158kb. Γενικά έχει παιδευτεί απίστευτα και ενώ η παλαιότερη έκδοση έτρεχε άψογα, η νέα (1.5) δεν τρέχει με τίποτε. Έχω το E65.
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο παιδια? Τι σημαινει lightsaber? Τι κανει ακριβως?

XAXAXAXA lol

useless app of the century!!!

lightsaber είναι το φωτόσπαθο. Εκείνα τα σπαθιά που είχαν στο star wars αν έχεις δει, skywalker, darth vader κλπ κλπ

δες και το σχετικό videaki να καταλάβεις.

αυτή η εφάρμογη ανάλογα με την κίνηση του κινητού, την επιτάχυνση κλπ κάνει τους ήχους που έκαναν τα φωτόσπαθα στις ταινίες star wars!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι ειναι αυτο .........

 

 

SymRAD S60 9.1 3rd Alpha1

 

SymRAD S60 Alpha1 This release is for the Nokia S60 3rd Edition. It allows you to create a SymRAD application by editing just one file (SymRAD.xml) in c:\data\others.

 

 

 

 

 

 

During installation, you will get a message asking whether you allow the application to 'use the network or make calls'. This is because the program pre-declares itself as using the network (for possible http requests you might want to program - see below). The program will never make calls (and I don't know why Nokia even display this message as it's misleading).

Please contact me at support@simonjudge.com with any bugs or suggestions (particularly for new native calls). I am also interested in seeing any applications you produce.

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλημερα.. Νομιζα πως ειχα καταλαβει, αλλα παλι με μπερδευετε καποιοι.. Στο Ν95 το Remote 1.2 δεν παιζει σωστα? Το 2.0 παιζει ή οχι? Εχω καταλαβει πως παιζει μονο σε Ν80,70.. Το κανα signed, to εβαλα στο Ν95 και δεν παιζει..αναμενουμε τελη Νοεμβρη την εκδοση για Ν95..Σωστα ή εχω χασει επεισοδια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!

Θα ηθελα να ρωτηση αν σας δουλευει κανονικα το Full Screen Caller 2.04.Το κανω εγκατασταση και μετα οταν κανω restart το κινητο δεν κανει autostart.Τι φταιει??

Αν το εχει δοκιμασει καποιος αςσ με βοηθησει!!!!

Ευχαριστω.

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Best Profiles allows automatic profiles switching according to your schedule or calendar.

For each profile Best Profiles allows selection of additional settings such as:

backlight, sound on activate, run custom application etc.

 

Η εφαρμογή Best Profiles σου επιτρέπει να δημιουργήσεις λίστα με τις ημερήσιες αυτόματες αλλαγές που θέλεις στα προφίλ σου, π.χ. κάθε Τρίτη 12:00-14:00 μάθημα. τη συγεκριμένη μέρα και ώρα (ή αν θέλεις καθημερινά, εβδομαδιαία κλπ) να μπαίνει αυτόματα το αθόρυβο προφίλ.

 

Ή ακόμα σκέψου, σε περίπτωση που το ξεχάσεις, το κινητό να αλλάζει αυτόματα σε προφίλ εκτός σύνδεσης κάθε βράδυ στις 12 το βράδυ, και το πρωί να βάζει αυτόματα το προφίλ της επιλογής σου ή το προηγούμενο προφίλ που υπήρχε πριν βάλει το προφίλ εκτός σύνδεσης, ώστε ούτε να ανοιγοκλείνεις κάθε μέρα το τηλέφωνο (παρεμπιπτόντως, για όσους δεν το ξέρουν, στα S60 το καθημερινό bootάρισμα είναι ιδιαίτερα ενεργοβόρο και απαιτεί πιο συχνές φορτίσεις από ό,τι να βάζεις απλά το offline προφίλ), αλλά ούτε και να σε ενοχλεί κάποιος φαρσέρ στη μέση της νύχτας επειδή ξέχασες το γενικό ή κάποιο δυνατό προφίλ ανοιχτό ;)

Ναι άλλα το offline προφίλ δεν μπορείς να το βάλεις για συγκεκριμένες μέρες.

 

EDIT: Το βρήκα στη κατηγορία shedule.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλημερα.. Νομιζα πως ειχα καταλαβει, αλλα παλι με μπερδευετε καποιοι.. Στο Ν95 το Remote 1.2 δεν παιζει σωστα? Το 2.0 παιζει ή οχι? Εχω καταλαβει πως παιζει μονο σε Ν80,70.. Το κανα signed, to εβαλα στο Ν95 και δεν παιζει..αναμενουμε τελη Νοεμβρη την εκδοση για Ν95..Σωστα ή εχω χασει επεισοδια?

Απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα η v2.0 παιζει στο Ν95! την δοκιμασες?

Παιδια καλησπερα!!!

Θα ηθελα να ρωτηση αν σας δουλευει κανονικα το Full Screen Caller 2.04.Το κανω εγκατασταση και μετα οταν κανω restart το κινητο δεν κανει autostart.Τι φταιει??

Αν το εχει δοκιμασει καποιος αςσ με βοηθησει!!!!

Ευχαριστω.

Θυμαμε οτι σε νεωτερη version ειχε λυθει το προβλημα, αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! :)

Ψάχνω προγραμματάκι για να λειτουργεί το φλας του N71 σα φακός. Γνωρίζω οτι έχουν αναφερθεί 2-3 εδω μέσα γιατί παρακολουθώ το τοπικ αλλά με όλα όσα δοκίμασα, το φλας ανάβει κόκκινο και πολύ αμυδρά! Καμία σχέση με εκείνο το άσπρο δυνατό φως που ανάβει όταν βγάζουμε φωτογραφίες! :(

Γνωρίζει κανείς κάποιο προγραμματάκι που να λειτουργεί κανονικά;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.. :D

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι καταλαβα και το Ν71 κανει ο,τι και το Ν95.

Το μονο που υπαρχει ειναι ενα προγραμμα για python που παριστανει οτι βγαζει φωτογραφιες και αναβοσβηνει το φλας οπως οταν βγαζεις φωτογραφια.

Το οποιο ειναι παντελως αχρηστο!

 

Το αλλο κολπο ειναι να ανοιξεις την καμερα και να πατησεις το κουμπι λιγο ωστε να εστιασει. Αν εισαι τυχερος μπορει να μεινει αναμενο μεχρι και 2 δευτερολεπτα. Απ' την αλλη πρεπει το κινητο σου να εχει auto-focus πραγμα το οποιο δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι καταλαβα και το Ν71 κανει ο,τι και το Ν95.

Το μονο που υπαρχει ειναι ενα προγραμμα για python που παριστανει οτι βγαζει φωτογραφιες και αναβοσβηνει το φλας οπως οταν βγαζεις φωτογραφια.

Το οποιο ειναι παντελως αχρηστο!

 

Το αλλο κολπο ειναι να ανοιξεις την καμερα και να πατησεις το κουμπι λιγο ωστε να εστιασει. Αν εισαι τυχερος μπορει να μεινει αναμενο μεχρι και 2 δευτερολεπτα. Απ' την αλλη πρεπει το κινητο σου να εχει auto-focus πραγμα το οποιο δεν γνωριζω.

 

Δεν έχει autofocus το N71 φίλε μου αλλά και να είχε... τα 2 δευτερόλεπτα δε μου φτάνουν... :(

Και το N95 τα ίδια δηλαδή; Αδύναμο κόκκινο; Δε μπορεί, κάποια εξήγηση θα υπάρχει! Το ίδιο πρόγραμμα σε N73 δουλεύει ρολόι!! :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα η v2.0 παιζει στο Ν95! την δοκιμασες?

 

Δεν τα ειπα καλα μαλλον εγω πριν. Την v1.2 εκανα signed, την περασα, μπαινω στο προγραμμα, αλλα δε βλεπω να υπαρχει κατι για ενεργοποιηση, αρα μαλλον δεν κανει.. Εψαξα και ειδα πως το v2.0 θα χει autorotate για N95, αλλα μεχρι στιγμης πρεπει να κανεις donation στο site του "τυπου" και να στο στειλει στο mail σου. Τελη Νοεμβρη λεει θα βγει free και unasigned..

Υπαρχει καποιος να το χει βαλει σε Ν95 και να παιζει, να μας πει. Μπορουμε να το βρουμε νωριτερα? Ξερεις κατι περισσοτερο?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Υπαρχει καποιο λεξικο ελληνοαγγλικο ή ερμηνειολογικο αντιστοιχο του solvo που χρησιμοποιησα στο Ν70. Τωρα εχω το Ν95. Νομιζω το βρηκα καπου εδω μεσα αλλα το link ειχε ληξει. Το mobilex ειναι καλυτερο? Που μπορω να βρω κατι..?
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα η v2.0 παιζει στο Ν95! την δοκιμασες?

 

Δεν τα ειπα καλα μαλλον εγω πριν. Την v1.2 εκανα signed, την περασα, μπαινω στο προγραμμα, αλλα δε βλεπω να υπαρχει κατι για ενεργοποιηση, αρα μαλλον δεν κανει.. Εψαξα και ειδα πως το v2.0 θα χει autorotate για N95, αλλα μεχρι στιγμης πρεπει να κανεις donation στο site του "τυπου" και να στο στειλει στο mail σου. Τελη Νοεμβρη λεει θα βγει free και unasigned..

Υπαρχει καποιος να το χει βαλει σε Ν95 και να παιζει, να μας πει. Μπορουμε να το βρουμε νωριτερα? Ξερεις κατι περισσοτερο?

Ευχαριστω!

Το εχω εγω και δουλευει κανονικα. Γυριζει δλδ την οθονη μολις γυρισεις το κινητο. Εχει 2 αρνητικα:

1)Δεν εχει επιλογη για auto-start.

2)Τρωει πολληηηηη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει autofocus το N71 φίλε μου αλλά και να είχε... τα 2 δευτερόλεπτα δε μου φτάνουν... :(

Και το N95 τα ίδια δηλαδή; Αδύναμο κόκκινο; Δε μπορεί, κάποια εξήγηση θα υπάρχει! Το ίδιο πρόγραμμα σε N73 δουλεύει ρολόι!! :wacko::wacko:

 

Πως λέγεται το πρόγραμμα που δουλεύει καλά στο Ν73;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...