Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον swiffer

 

Male ειμαι αλλα ρε συ διπλα απο τσαπου? Πολυ γυναικειο μου φερνει εκει. Ασε που για να το κανω θα πρεπει να ειμαι γυμνος οταν θα μου το κανουν! Σωστα? Μπρρρρρρ! Ντραπηκα ηδη! Εχω και φωτογραφια αυτου που θελω να κανω! Αλλα δε ξερω πως να την ανεβασω εδω!

 

 

Πρέπει να ξυρίσεις και τη γύω περιοχή!

Tatoo απάνω σε τρίχα?? :p :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον MiKe-Dee

 

Ελπίζω να μην μου μείνει στον τόπο γιατί όσο καλή δουλειά και να κάνει έμαθα οτι είναι σούπερ πρεζόνι και εχει πέσει.. κανένα άλλο πρ'ολ'αυτα δεν ξέρετε;

 

(να φανταστείτε οτι είμαι απο τρίπολη και ξέρ ωγια τον τζίμυ)

 

 

kai poios den einai (pou leei o logos).

 

To pio pithanon einai na min sto xtypisei o idios.

 

H tha sto xtypisei i kori tou pou einai super ,i enas allos synergatis tou pou einai ekei.

 

An den kanw lathos exei kai enan gio pou einai polu kalos.

 

 

Ton ksereis giati apla einai gnwstos,kai gia na eisai gnwstos....

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Πρέπει να ξυρίσεις και τη γύω περιοχή!

Tatoo απάνω σε τρίχα?? :p :whistle:

 

 

Το τατοο περιμενα να νομιζεις!

Το θεμα ειναι αλλο ρε συ. Θα ειμαι ΤΕΛΕΙΩΣ γυμνος?

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

eksartatai pou to thes.

 

An to thes konta sto morio sou kai den thes na eisai teleios gymnos ksexna to. Den prokeitai na kathete na se parakalaei na katebaseis to panteloni sou,ase pou an ton enoxlei- s yparxei periptwsi na bgei m@l@ki@.

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

paidakia an kai den exo tatou,apo iatrikhs aposphs ksero oti den kanei na doseis aima gia peripou ena xrono..kai afou perasei ayto to diasthma kalo einai h aimodosia na apofeygete...

 

h gnomh mou pros osous goustaroyn ena tatou alla den einai sigouroi einai na kanoun ena prosorino kai an tous aresei trabane kai ena monimo...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εμενα θα μου αρεζε να εκανα πισω στον ωμο μου ενα τατοο με κινεζικη λεξη..εχουν και περιεργα σχηματα..και φυσικα αυτο που θα εγραφα δεν θα ελεγα σε κανεναν τι σημαινει ;) :cool:
Link to comment
Share on other sites

Οι ενδιαφερόμενοι για τατουάζ που επιθυμούν να γίνουν εθελοντές αιμοδότες ή θελήσουν κάποια στιγμή να δώσουν αίμα, γιατί δεν πηγαίνουν σε κάποιο νοσοκομείο να ρωτήσουν?

Η αιμοδοσία είναι πολύ σοβαρή υπόθεση για να ακούει ο καθένας τον διπλανό του, που έχει ακούσει κάποιον άλλο, που είχε ένα φίλο που ρώτησε τον τύπο που έχει μαγαζί με τατουάζ.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει η φράση "άκουσε με που σου λέω, ξέρω!"

Για το καθαρά φιλολογικό θέμα της συζήτησης, ποια λογική υπάρχει στην περίπτωση που πας στο νοσοκομείο με το χαρτί του studio? Γιατρός είναι ο τύπος που χτυπάει τα τατουάζ ή θεωρείται τόσο αξιόπιστη η επιστημονική ομάδα του σωματείου "στιγματιστών"? Σε λίγο θα ακούσουμε, ότι αν ο οίκος ανοχής που επισκέπτεται συχνά κάποιος είναι αναγνωρισμένος θα και δίνει πιστοποιητικό στον επίδοξο αιμοδότη.

 

Κανείς δεν λέει ότι το τατουάζ είναι ασθένεια που δε σου επιτρέπει να δώσεις αίμα.

Κανένας γιατρός δεν πρόκειται να σου κατεβάσει το παντελόνι για να δει αν έχεις τατουάζ στο κωλαράκι.

Την πίεση θα σου μετρήσουν μόνο και τον αιματοκρίτη και θα σε βάλουν να συμπληρώσεις ένα ερωτηματολόγιο. Αν αντιλαμβάνονται όλοι το μέγεθος του προβλήματος, αυτά αρκούν.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που δεν σε αφηνουν να δωσεις αιμα μετα απο το χτυπημα tattoo ειναι οτι φοβουνται μηπως με το χτυπημε κολλησες καποια μεταδοτικη ασθενεια.Επειδη δεν ξερουν τι και αν υπηρχαν ολα τα απαραιτητα μετρα υγειινης και ολες οι προφυλαξεις(καθαριοτητα,αποστειρωμενα εργαλεια,καινουργια βελονα) γιαυτο και μονο γιαυτο λεγετε οτι δεν μπορεις να δωσεις αιμα.Η μελανη που χρησιμοποιειτε δεν ειναι τοξικη,δεν ειναι επικινδυνη για τον πολυ απλο λογο οτι αν ηταν δεν θα επιτρεποταν η χρηση της.Εγω λιγο καιρο μετα απο το πρωτο μου tattoo χρειαστηκε να δωσω αιμα για ενα συγγενικο προσωπο.Η υπευθηνη αιμοδοσιας μολις ειδε οτι εχω tattoo ΑΠΛΑ μου ειπε οτι πρεπει να κανω καποιες πολυ απλες και ανωδυνες εξετασεις για να σιγουρευτουν οτι δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα με το αιμα μου.Μου πηραν λιγο αιμα και την επομενη μερα εδωσα κανονικα.Απλα οποιος θελει να κανει να κανει σε καποιο καλο studio που τηρουνται ολα τα μετρα που πρεπει και να ζητησει η βελονα που θα χρησιμοποιηθει να ανοιχτει μπροστα του

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MiKe-Dee

 

Ακόμα περιμένω να μου πείτε κανένα καλό studio στην Αθήνα.. :(

 

http://www.liveincolor.gr/

http://intheskin.dot.gr/index.html

http://www.lizardtattoo.gr/

http://www.savastattoo.gr/index.htm

Για ριξε μια ματια ρε Mike

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gdeme

 

den isoun lakwnikos,isoun katogorimatikos kai anakribis.

H leksoula pou ksexaseis einai ayti pou dinei kyros kai egkyrotita se oli tin ypoloipi protasi sou. Esy tin ksexases eite eksemena eite apo amelia ,opote eisai anakribis.

 

Ναι ήμουν ανακριβής! Συγνώμη. Δεν έγινε πάντως εσκεμμένα. Όπως ανακριβές είναι και το ότι "δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να δώσεις αίμα" μιας και πρέπει να περάσει ένα διάστημα, άρα υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Aima dineis meta to prwto 6 mino.

Exw tatto edw kai 4 xronia kai exw dwsei kai aima apo to prwto eksamino.

 

Ανέφερα στο προηγούμενό μου ποστ ότι μιλάω για το τι ισχύει διεθνώς. Συγκεκριμένα για USA & UK συμπληρώνω τώρα. Και πρέπει να περάσει 1 χρόνος. Αν λες ότι στην Ελλάδα είναι 6 μήνες δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω, αλλά όσα έγραψα στο προηγούμενο ποστ συνεχίζουν να ισχύουν...

Link to comment
Share on other sites

Του Jimmy τα μελάνια δεν έχουν καλή διάρκεια. Είναι καλοί τεχνίτες με καλό χέρι τα παιδιά του και ένα πήγασο πού χτύπησε η κόρη του στην αδελφή μου είχε πανέμορφο σχέδιο...αλλά στα 2-3 χρόνια θές συντήρηση στα χρώματα.

 

Εγώ χτύπησα ένα στον Κορυδαλλό. Ένα σκορπιό. ’ψογο και δεν έχει ξεθωριάσει καθόλου. Θα σας πω site μόλις βρω την κάρτα γιατί δεν το θυμάμαι. 1ος νικητής στον διαγωνισμό tribal στο φεστιβάλ Τατου που έγινε πριν μερικά χρόνια. Πίσω ακριβώς από τις φυλακές.

Καθαρό και προσεγμένο. Με πιστοποιητικά από το Υγειονομικό.

 

Οπου καi να πάτε να κοιτάτε οι βελόνες να είναι μίας χρήσης. Οι αποστειρωτήρες με κάνουν να αισθάνομαι άβολα. Μου θυμίζουν την οδοντίατρό μου.

Αλλά πρώτα απ'όλα. ΜΗΝ βιαστείτε να το κάνετε.

ΤΟ ΤΑΤΟΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ !

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το συζητησα με κάποιους γνωστούς που ασχολούνται με τατού και αποφάσισα να κάνω ένα στην πλάτη το επόμενο σαββατοκύριακο. Θα σας το δείξω μόλις το κάνω.. :)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια που το αποφάσισες ρίξε μια ματιά και σε αυτό το studio να δεις τη δουλειά τους.

 

Ηλείας 40 - Κορυδαλλός

210 54 47 470

 

Αντε με το καλό και καλοφόρετο !!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΑΤΟΟ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΚΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΤΟΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ SUPER!!!

ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΨΟΥΡΑ ΕΓΙΝΕ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΟ KAI ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΕ VIDEO(TO EKANA KATΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ) ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!!!!

THANKS ΣΑΚΗ!!

KAMIΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΕΖΟΝΙΑ!!!ΟΥΤΕ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝΕ!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΔΗΘΕΝ ΚΑΙ UNDERGROUND STYLE ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αύριο το μεσημέρι, εκτός απροόπτου, θα κάνω το ΤΑΤΟΟ. Wish me luck! :) Θα βγάλω κάμια φότο να το δείτε θα τις αναιβάσω μέχρι αύριο το βράδυ!!..
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα ήθελα να κάνω ένα tribal αλλά σίγουρα ήθελα να κάνω κάτι που με αντιπροσώπευε και επειδή έχω μια μικρή ιστορία με το σπαθί, θα κάνω ένα tribal με ένα σπαθί στη μέση, μάλλον θα του πω να το κάνει έτσι ώστε να συνδέεται με το tribal. Αύριο θα το δείτε.. :D
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΑΤΟΟ....EIΧΑΝ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΕ ΣΧΕΔΙΑ...

ΑΡΙΑΝΟΥ 5 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η Δ/ΣΗ ΤΟΥΣ....ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ .......ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΙΛΙΑ ΜΑΚΡΙΑ...!!!!

(ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ WEB SITE)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Unbreakable

 

Paidia mia erotisi pou pmoro na bro indianika sxedia gia tatoo ??

 

ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 1,

546 22

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Tηλ./Fax: 0310272926

Κινητό.: 0932634539

Ta paidia exoyn para polla biblia me indianika kathws kai me oti theleis

Mporoyn epishs na sto tropopoihsoyn 'h na soy bgaloyn kai diko soy sxedio!

 

Kane ena aplo klik edw kai tha metafertheis se ena site... :D

kai to stufio einai egkekrimenh apo thn pagkosmia enwsh dermatostiktwn kai teleio systhma ygeihnhs...

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα tribal κ μονο μαυρο....ειναι ξεπερασμενα.

ενα τελευταιο τατοο που ειδα ηταν ενα εξωφυλλο που ειδα στην τν,δεν θυμαμαι ποιο νομιζω ηταν του ρουβα-δεν παει να πει οτι επειδη το κανε-του το βαλαν με photoshop logika- αυτος ειναι trendy,μοδα κτλ.....-.

Αλλα ηταν πολυ καλο...επιανε μισο μπρατσο+μιση πλατη.(2 τετοιου ειδους μ αρεσουν).κ καλο ειναι να γινονται σε γυμνασμενους...

 

Κατι αλλο επειδη καπου ειδα για προσωρινο ταττοο λογικα εννοειται με χενα.Ξερετε κανεναν που να κανει εγχρωμη έστω μαυρη χενα,κ ποσο εχει διαρκεια-αναλογα με την ποιοτητα παει-?ή γενικα να πουλαει στην Αθηνα χενα-ψαχνω εδω κ χρονια να βρω μαγαζι μονο μεσω ινετ βρηκα?

Link to comment
Share on other sites

8a proteina dikefalo alla de kserw an eisai AEK!!! 8a proteina kati sta elvish alla de kserw an eisai fan tou Tolkien!!! 8a proteina triball H kati typou Hlios+selHnH afou vlepw mike-dee san nickname!!!! epiplokes de nomizw ante na kaneis paidi me 32 kefalia!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...