Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Άσχημα μαντάτα. Το μετάνιωσα τελευταία στιγμή και δεν πήγα να το κάνω. Ρε παιδιά, για όσους έχουν κάνει.. εγω τουλάχιστον ντρέπομαι να κάνω οικογένεια και να με βλέπει ο γιός μου ή η κόρη μου με τατουάζ, ή να πηγαίνω στην παραλία με την οικογένεια μου και να έχω ενα τατού στην πλάτη. Γενικά δηλαδή αν το τατού ήταν μέχρι τα 30 θα το έκανα αλλά απο εκεί και πέρα; Κάποιες στιγμές ντρέπεσαι.. :o :o
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον MiKe-Dee

 

Άσχημα μαντάτα. Το μετάνιωσα τελευταία στιγμή και δεν πήγα να το κάνω. Ρε παιδιά, για όσους έχουν κάνει.. εγω τουλάχιστον ντρέπομαι να κάνω οικογένεια και να με βλέπει ο γιός μου ή η κόρη μου με τατουάζ, ή να πηγαίνω στην παραλία με την οικογένεια μου και να έχω ενα τατού στην πλάτη. Γενικά δηλαδή αν το τατού ήταν μέχρι τα 30 θα το έκανα αλλά απο εκεί και πέρα; Κάποιες στιγμές ντρέπεσαι.. :o :o

 

ΣΚΕΨΟΥ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!!!!

Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑΤΟΟ Η ΟΧΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MiKe-Dee

 

Άσχημα μαντάτα. Το μετάνιωσα τελευταία στιγμή και δεν πήγα να το κάνω. Ρε παιδιά, για όσους έχουν κάνει.. εγω τουλάχιστον ντρέπομαι να κάνω οικογένεια και να με βλέπει ο γιός μου ή η κόρη μου με τατουάζ, ή να πηγαίνω στην παραλία με την οικογένεια μου και να έχω ενα τατού στην πλάτη. Γενικά δηλαδή αν το τατού ήταν μέχρι τα 30 θα το έκανα αλλά απο εκεί και πέρα; Κάποιες στιγμές ντρέπεσαι.. :o :o

 

Ντρεπεσαι?Γιατι?Τι κακο εχει ενα tattoo?Αυτα τα ελεγαν πριν απο 30 χρονια οταν οποιος ειχε tattoo ηταν δακτυλοδειχτουμενος.Δεν ειναι τιποτα κακο το tattoo.Ουτε και το εχει καποια συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων.Τι να πω..

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Snatch

 

Mην κανεις μονο αυτα τα "συρματοπλεγματα" η tribal" γυρω απ το μπρατσο οσο γυμνασμενος και να εισαι,οσο τελειο μπρατσο και να εχεις.Εχει καταντησει ξενερωμα.Ολοι εκει κανουν.Και οπως ειπε και ο φιλος Darko,να κανεις κατι μοναδικο,κατι που θα σε αντιπροσωπευει.Γιατι θα το εχεις κατα πασα πιθανοτητα μια ζωη οποτε...

μην κανεις π.χ. το σημα των αναρχικων και αυριο στην καρφωσει και γινεις μπατσος ας πουμε :p

Και να μην βαλεις παρα πολλα χρωματα.ειδικα αν ειναι μικρο.Τα Tribal ειναι φοβερα και μπορεις να βρεις χιλιαδες σχεδια και πρωτοτυπα και ομορφα και που περνουν και βελτιωσεις αναλογα με τα γουστα σου πραγμα που σημαινει οτι μπορεις σε ενα σχεδιο να προσθεσεις οτι θες και σου αρεσει και ο μαγκας που θα στο κανει θα το σχεδιασει ετσι ωστε να ταιριαξει.Καλη επιτυχια :!:

 

 

και γενικώς αποφεύγετε να κάνετε κάτι "κακό", διαβόλους τριβόλους, νεκροκέφαλα κλπ, πολλοί το χουν μετανιώσει αργότερα...

 

ψάξε να βρείς κάτι όμορφο και σπάνιο που να σε αντιπροσωπεύει, χωρίς να σκέφτεσαι ότι κάποτε θα το βγάλεις. Μακριά από σχέδια που τα κάνουν "όλοι" λόγω μόδας...Κι όταν λέω ψάξε, εννοώ ψάξε ΠΟΛΥ ! Εγώ 5 χρόνια έψαχνα πριν το χτυπήσω....

 

αίμα δίνεις μετά το πρώτο εξάμηνο.

 

μαγαζί-εγγύηση είναι ο Τζίμης, αν και πλέον το δουλεύουν τα παιδιά του, κομματάκι ακριβό, αλλά αξίζει για κάτι που θα το έχεις για πάντα. Πολλή προσοχή αν πάτε κάπου και σας ζητήσουν να κάνετε υπεύθυνη δήλωση ότι το χτυπάτε με δική σας ευθύνη :!: Κάντε την αμέσως με ελαφρά...

 

στο τατού πρέπει μια στο τόσο να μπαίνει Bepanthol, καθώς και μια αντιβιωτική αλοιφή την πρώτη εβδομάδα και κάργα αντιηλιακό στην παραλία, γιατί ο ήλιος το ξεβάφει.

 

το αν πονάει ή δεν πονάει είναι σχετικό. Εμένα που είναι μεγάλο (3,5 ώρες με βάραγε) και το έκανα στην ωμοπλάτη με πόνεσε πολύ. Αν το κάνεις κάπου που έχει κρέας δεν πονάει και τόσο. Χειρότερα σημεία από άποψη πόνου: κουντεπιέ και εσωτερικό μέρος στο μπράτσο.

 

αυτά :o :innocent:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gdeme

 

 

H tha sto xtypisei i kori tou pou einai super ,i enas allos synergatis tou pou einai ekei.

 

An den kanw lathos exei kai enan gio pou einai polu kalos.

 

 

τατού στου Τζίμη βαράνε η κόρη του (Άννα) που είναι η επαγγελματίας της υπόθεσης (βαράει 20-30 τη μέρα...) και ο γίος του (Παύλος) που είναι ο "καλλιτέχνης" του μαγαζιού, το κάνει γιατί γουστάρει και γενικώς βαράει τα "δύσκολα".

 

Προσωπική επιλογή: Πάυλος!

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas

Αλλά πρώτα απ'όλα. ΜΗΝ βιαστείτε να το κάνετε.

ΤΟ ΤΑΤΟΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΔΑ !

 

:cry:

 

 

η πιο σοφή κουβέντα που ακούστηκε. Πέστα μεγάλε!

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kage ( 8 Δεκ. 2003 , 02:39)

 

Κατι αλλο επειδη καπου ειδα για προσωρινο ταττοο λογικα εννοειται με χενα.Ξερετε κανεναν που να κανει εγχρωμη έστω μαυρη χενα,κ ποσο εχει διαρκεια-αναλογα με την ποιοτητα παει-?ή γενικα να πουλαει στην Αθηνα χενα-ψαχνω εδω κ χρονια να βρω μαγαζι μονο μεσω ινετ βρηκα?

 

 

OXI FILE MOY DEN EINAI APARAITITA XENA!EGO EXO KANEI TATOO ME BELONA K I MONI DIAFORA EINAI OTI EXEI ALLO MELANI!!EINAI PROSORINO GIA 2.5-5 XRONIA ANALOGOS TON TIPO TOU DERMATOS!!I MITERA MOY EIXE KANEI PRIN 3 K PLEON DEN EXEI OYTE SKIA STO SIMEIO POU TO EIXE KANEI!!!BEBAIA O XRONOS KIMENETAI APO TON TIPO K TO XROMA TOU DERMATOS!

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 3! είναι γαμάτααα!!! Οσο αφορά το αίμα δε σου πέρνουν για ένα χρόνο, δέν έχει να κάνει όμως με το τατού και εγχείριση να έκανες πάλι για ένα χρόνο δε μπορούσες να δώσεις αίμα. Είναι επιφυλακτικοί για βελόνες, νυστέρια και ότι άλλο μπαίνει κάτω από το δέρμα!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παιδά.. μετά απο τόσο καιρό το έκανα!!!Το έκανα στην Καβάλα όπου και σπουδάζω στον Johny για όσους ξέρουν. Έκανα ένα μαύρο δράκο με ένα σπαθί στη μέση.. είναι ωραίο θα ανεβάσω φώτο σύντομα!!! :D :D
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι!

Αν και δεν έχω πάει ποτέ να δω τι παίζει, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το barcode!

Ορίστε και το link !

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Snatch (20 Νοέ. 2003 , 23:01)

 

και εδω ισχυει αυτο αλλα μονο για αλεξιπτωτιστης

 

Ήμουν αλεξιπτωτιστής(και λοχίας)με 2 tattoo και σκουλαρίκια και μάλιστα το 1993 που τα πράγματα ήταν και πιο άγρια εκεί μέσα..
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (29 Ιούν. 2004 , 10:18)

 

Ήμουν αλεξιπτωτιστής(και λοχίας)με 2 tattoo και σκουλαρίκια και μάλιστα το 1993 που τα πράγματα ήταν και πιο άγρια εκεί μέσα..

 

 

φίλο μου απλά και μόνο επειδή είχε τρύπα στο αυτί χωρίς να το φοράει τον έδιωξαν από τα ΟΥΚ. Δεν ξέρω στους αλεξιπτωτιστές τι παίζει....

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό το Barcode Tattoo δεν μου φαίνεται και σόι....άσε που έχει και link στον Λεκτικό αχαχαχα..

 

Προσωπικά το tattoo μου το έχω περίπου 7 χρόνια...το έκανα στου Τζίμη στην Πλάκα. Φαντάσου μια κοπέλα 19 χρονών να μπαίνει στου Τζίμυ και δίπλα να είναι 3 μαντραχαλάδες και να χτυπάνε tattoo. Η Άννα με περιποιήθηκε κανονικότατα. Δεν πόνεσε καθόλου και πήρε μόνο 45 λεπτά. Δεν έχει χάσει καθόλου το χρώμα του, είμαι τρομερά ευχαριστημένη όχι μόνο απο το σχέδιο και την φροντίδα, αλλά και για την συστηματική υγιεινή. Πεντακάθαρο studio, καινούριες βελόνες, όλα αποστειρωμένα κλπ.

 

http://www.jimmystattoo.gr/main/

 

Μέχρι και το site είναι τέλειο

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (29 Ιούν. 2004 , 23:56)

 

Βασικά αυτό το Barcode Tattoo δεν μου φαίνεται και σόι....άσε που έχει και link στον Λεκτικό αχαχαχα..

 

 

Μα αφού δικό του είναι το Barcode, λες να μην είχε link του? :p

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (30 Ιούν. 2004 , 01:44)

 

Άρχισα και εγώ να το σκέφτομαι :)

 

 

 

τι σχεδιάκι?σε ποιο μέρος του σώματος?

κεγώ είμαι εδώ και πολύ καιρο στην φάση του "το σκέφτομαι" αλλα δεν έχω αξιωθεί να πάω να δώ κανα σχέδιο σε κανα κατάστημα.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CaeSaR (30 Ιούν. 2004 , 00:43)

 

Μα αφού δικό του είναι το Barcode, λες να μην είχε link του? :p

 

 

Δικό του? Μπρρρρρρρ μακριά τότε :blink: :happy:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (30 Ιούν. 2004 , 12:01)

 

Αχ βρε myphone τι μου κανείς?

Άρχισα να το σκέφτομαι και εγώ αλλά να μεγαλώσω λίγο πρώτα

 

 

δεν χρειάζεται τόσο να μεγαλώσεις, όσο να το σκεφτείς ΚΑΛΑ :!: ;)

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (30 Ιούν. 2004 , 13:11)

 

δεν χρειάζεται τόσο να μεγαλώσεις, όσο να το σκεφτείς ΚΑΛΑ :!: ;)

 

Σπύρος

 

Βασικά θέλω να μεγαλώσω ωστε να είμαι σε φάση να μπορώ να κάνω ότι θέλω εγώ και χωρίς την άδεια

Αλλά πρέπει και πολύ σοβαρά να σκεφτώ και τι σχέδιο να κάνω

Βασικά εγώ μέχρι στιγμής σκέφτομαι κανένα σχέδιο epic ή gothic αλλά κάτι σε gothic θα ήταν ακραίο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (30 Ιούν. 2004 , 14:55)

 

Βασικά θέλω να μεγαλώσω ωστε να είμαι σε φάση να μπορώ να κάνω ότι θέλω εγώ και χωρίς την άδεια

Αλλά πρέπει και πολύ σοβαρά να σκεφτώ και τι σχέδιο να κάνω

Βασικά εγώ μέχρι στιγμής σκέφτομαι κανένα σχέδιο epic ή gothic αλλά κάτι σε gothic θα ήταν ακραίο

 

 

πρόσεξε αυτό που λέω παραπάνω :!:

 

φρόντισε να μην κάνεις τίποτα κακό, νεκροκέφαλα, διαβόλους, τριβόλους κλπ, μπορεί να το μετανιώσεις μετά. Έχω φίλη που ψάνει λέιζερ να βγάλει το δικό της διαβολάκι μετά από 10 χρόνια που το έχει, το θεωρεί σαν....κακό κάρμα , πώς να στο πω.

 

τέσπα, ότι και να γουστάρεις, ψάχτο ΠΟΛΥ. Αν έχεις φίλο/φίλη που ζωγραφίζει ακόμα καλύτερα. Μπορεί ότι ονειρεύεσαι να στο σχεδιάσει και να πας έτοιμος για χτύπημα!

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...