Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Να μην το κανεις γιατι θα το μετανοιωσεις.Εισαι μικρούλης ακομα.

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω στην αρχή με Χέννα για να δω αν θα μου αρέσει.

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να δοκιμάσω στην αρχή με Χέννα για να δω αν θα μου αρέσει.

πολυ καλυτερα ετσι.... μπορει να σου φυγει και η καψα και να μην χρειαστει να κανεις κανονικο tattoo.:)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλυτερα ετσι.... μπορει να σου φυγει και η καψα και να μην χρειαστει να κανεις κανονικο tattoo.:)

 

kai apo times?

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

kai apo times?

εξαρτάται απο το μεγεθος και την λεπτομέρεια που εχει το σχέδιο... σε χένα δεν ξέρω ακριβώς τι τιμές παίζουν... το καλυτερο είναι να ρωτήσεις ένα κατάστημα να σου δώσουν ενδεικτικες τιμές απο την στιγμή που έχεις καταλήξει στο σχέδιο.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται απο το μεγεθος και την λεπτομέρεια που εχει το σχέδιο... σε χένα δεν ξέρω ακριβώς τι τιμές παίζουν... το καλυτερο είναι να ρωτήσεις ένα κατάστημα να σου δώσουν ενδεικτικες τιμές απο την στιγμή που έχεις καταλήξει στο σχέδιο.

 

Και ποιά καταστήματα προτείνεις μιας και με τέτοια πράγματα δεν παίζουμε ;

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

Και ποιά καταστήματα προτείνεις μιας και με τέτοια πράγματα δεν παίζουμε ;

φοβασαι την χεννα :blink: μια απλη ζωγραφια ειναι,που σε αυτο το σημειο που θελεις να το κανεις..ζητημα να σου κρατησει φανερο καμια 10ρια μερες..:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ποιά καταστήματα προτείνεις μιας και με τέτοια πράγματα δεν παίζουμε ;

To henna einai teleiws akinduno...Mia mpogia einai, akoma k stis paralies kanoun to kalokairi diaforoi! Relax...

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τρυπα απο το tragus επουλωνεται τελειως καπια στιγμη?

 

Gt stretching 8es na kaneis?? :lol:

Nai ginetai healed opws ola ta piercings,dax merika ginontai rejected(spania).Gia to healing exei anaferei o elias kapoies me8odous gia pio grhgoro,alla einai kai analogws ton organismo.

 

 

auta,

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

To henna einai teleiws akinduno...Mia mpogia einai, akoma k stis paralies kanoun to kalokairi diaforoi! Relax...

 

Ναι, μόνο που πολλά ακούγονται ότι είναι καρκινογόνες οι ουσίες. Άρθρο δυστυχώς δεν έχω να παραθέσω, οπότε αυτά που λέω είναι ολίγον τι αερολογίες(κάτι που το απεχθάνομαι). Αν βρω θα postάρω. Πάντως μία φίλη μου και ένας γνωστός μου που έκαναν φέτος το καλοκαίρι henna και οι 2 παρουσίασαν ερεθισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που πολλά ακούγονται ότι είναι καρκινογόνες οι ουσίες. Άρθρο δυστυχώς δεν έχω να παραθέσω, οπότε αυτά που λέω είναι ολίγον τι αερολογίες(κάτι που το απεχθάνομαι). Αν βρω θα postάρω. Πάντως μία φίλη μου και ένας γνωστός μου που έκαναν φέτος το καλοκαίρι henna και οι 2 παρουσίασαν ερεθισμούς.

Ακριβως! η χεννα θελει προσοχη,ειπαμε να κανουμε σε ενα studio και οχι οπου να'ναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://oss.mcgill.ca/everyday/henna.pdf

Άρθρο δημοσιευμένο από το πιο γνωστό πανεπιστήμιο του Καναδά.

Εγώ πάντως δεν θα έπαιρνα το ρίσκο να βάλω αυτές τις ουσίες στο δέρμα μου.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω θα τις εβαζα.γι'αυτο κι εκανα ταττοο.

 

την χεννα την θεωρω ψευτικο,ασε που δεν εχει και λεπτομερεια..:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο μόνιμο αν και δεν έχω. Αν θελήσω πάντως στο μέλλον μόνιμο θα κάνω. Απλά η γνώμη μου είναι πως καλύτερα να είσαι τουλάχιστον 22-23 για να μην το μετανιώσεις μετά. Φεύγει βέβαια μετά με laser αλλά όσο να'ναι ένα σημαδάκι θα το αφήσει.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο μόνιμο αν και δεν έχω. Αν θελήσω πάντως στο μέλλον μόνιμο θα κάνω. Απλά η γνώμη μου είναι πως καλύτερα να είσαι τουλάχιστον 22-23 για να μην το μετανιώσεις μετά. Φεύγει βέβαια μετά με laser αλλά όσο να'ναι ένα σημαδάκι θα το αφήσει.

Για να κανεις ταττοο..και να εχεις στο μυαλο σου "αμα το μετανοιωσεις" καλυτερα για εμενα να μην το κανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Gt stretching 8es na kaneis?? :lol:

Nai ginetai healed opws ola ta piercings,dax merika ginontai rejected(spania).Gia to healing exei anaferei o elias kapoies me8odous gia pio grhgoro,alla einai kai analogws ton organismo.

 

 

auta,

ε γιατι βλεπω σε φιλες μου κυριως που ειχαν κατω απο τα χειλη και φαινεται η τρυπα ακομα..που μπορω να δω τις μεθοδους που ανεφερε ο ηλιας?γτ το τοπικ δεν ειναι κ μικρο
Link to comment
Share on other sites

ε γιατι βλεπω σε φιλες μου κυριως που ειχαν κατω απο τα χειλη και φαινεται η τρυπα ακομα..που μπορω να δω τις μεθοδους που ανεφερε ο ηλιας?γτ το τοπικ δεν ειναι κ μικρο

 

Akuro man, Ec profanws 8es na kleisei h trypa. Auto e3artatai apo to poso kairo thn exeis (an einai healed h oxi). Alla sunh8ws menei kapoio mikro shmadaki.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εξαμηνο την εχω...healed τι εννοεις?μη μολυνσμενη?

 

Healed=επουλωμένη...Όταν κάνεις μια τρύπα πχ στον λοβό του αυτιού όταν δεν βάζεις σκουλαρίκι για αρκετό καιρό σιγά σιγά κλείνει και γεμίζει ιστό...Προσωπικά δεν νομίζω να επουλώνονται ακόμα και τις αφήσεις χωρίς σκουλαρίκι..

 

 

Το δικό μου piercing στον αφαλό πάντως παρόλο που δεν φόραγα σκουλαρίκι 2 μήνες γιατί είχα χάσει όλα τα κουμπώματα και δεν έβρισκα ένα ωραίο καινούριο σκουλαρικι να αγοράσω δεν έκλεισε...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

γεια σας... θα ηθελα μια σχετικη ενημερωση για <scarification> να προτιμησω ελλαδα η εξωτερικο?? μπορω να του παω καποια δικια μου εικονα και να μου την φτιαξει? καποιο μαγαζι αθηνα με εμπειρια στο θεμα??? ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας... θα ηθελα μια σχετικη ενημερωση για <scarification> να προτιμησω ελλαδα η εξωτερικο?? μπορω να του παω καποια δικια μου εικονα και να μου την φτιαξει? καποιο μαγαζι αθηνα με εμπειρια στο θεμα??? ευχαριστω!!

 

Δεν εχω ακούσει για scarification στην Ελλάδα..Δεν πιστευω οτι οι έλληνες είναι εξοικειωμενοι με αυτο γι'αυτο και δεν πιστευω οτι θα υπάρχει καποιος τόσο εμπειρος.Προτεινω να στραφεις προς το εξωτερικο..

Αλλά μπορει να κανω και λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Healed=επουλωμένη...Όταν κάνεις μια τρύπα πχ στον λοβό του αυτιού όταν δεν βάζεις σκουλαρίκι για αρκετό καιρό σιγά σιγά κλείνει και γεμίζει ιστό...Προσωπικά δεν νομίζω να επουλώνονται ακόμα και τις αφήσεις χωρίς σκουλαρίκι..

 

 

Το δικό μου piercing στον αφαλό πάντως παρόλο που δεν φόραγα σκουλαρίκι 2 μήνες γιατί είχα χάσει όλα τα κουμπώματα και δεν έβρισκα ένα ωραίο καινούριο σκουλαρικι να αγοράσω δεν έκλεισε...

 

μαλιστα..απλα επειδη εχει αρχισει να με κουραζει λιγο..κ επδ δε το χω κ πολυ καιρο,γι αυτο σκεφτομουν να το βγαλω..

Link to comment
Share on other sites

ok θα ακουστει χαζο αυτο αλλά αυριο μπαινω φανταρος και δεν μπορω με τπτ να βγαλω το σκουλαρικι στο φρυδι. κανονικα η μια ακρη θα επρεπε να ξεβιδωνει αλλα τπτ, ψιλοφρικαρα. ειναι η κλασσικη μπαρα με τις 2 στρογγυλες ακρες που βαζεις οταν πρωτοκανεις τη τρυπα
Link to comment
Share on other sites

ok θα ακουστει χαζο αυτο αλλά αυριο μπαινω φανταρος και δεν μπορω με τπτ να βγαλω το σκουλαρικι στο φρυδι. κανονικα η μια ακρη θα επρεπε να ξεβιδωνει αλλα τπτ, ψιλοφρικαρα. ειναι η κλασσικη μπαρα με τις 2 στρογγυλες ακρες που βαζεις οταν πρωτοκανεις τη τρυπα

θα στο βγαλουν αυτοι με το ετσι θελω..!! μην ανησυχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...