Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Συμβούλιο του ΤΕΙ-Αθήνας μετά από προτάσεις των Σχολών ΤΕΙ-Α και προκειμένου να εξομαλυνθεί η εκπαιδευτική διαδικασία λόγω των επαναλαμβανόμενων καταλήψεων του Ιδρύματος,

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΟΜΟΦΩΝΑ:

 

Α. ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

 

1. Το εαρινό εξάμηνο 2006-2007 αρχίζει τη ΔΕΥΤΕΡΑ 16-04-2007 και τελειώνει την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22-06-2007, με τη συμπλήρωση δέκα (10) εβδομάδων διδασκαλίας.

2. Το εαρινό εξάμηνο θα συνεχιστεί για δυο (2) εβδομάδες από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 27-08-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 07-09-2007 ώστε να συμπληρωθούν συνολικά δώδεκα (12) εβδομάδες διδασκαλίας.

3. Το χειμερινό εξάμηνο 2007-2008 θα αρχίσει τη ΔΕΥΤΕΡΑ 08-10-2007.

Β. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

 

1. Οι εξετάσεις του χειμερινού εξαμήνου 2006-2007 θα διεξαχθούν από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 25-06-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 06-07-2007.

2. Οι εξετάσεις του εαρινού εξαμήνου 2006-2007 θα διεξαχθούν ως εξής:

Από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 10-09-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21-09-2007 – Πρώτη Περίοδος

Από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 24-09-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 05-10-2007 – Δεύτερη Περίοδος

 

Γ. ΕΓΓΡΑΦΕΣ

 

1. Οι εγγραφές για το εαρινό εξάμηνο 2006-2007 θα γίνουν παράλληλα με τα μαθήματα από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 16-04-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20-04-2007.

2. Οι εγγραφές για το χειμερινό εξάμηνο 2007-2008 θα γίνουν παράλληλα με τα μαθήματα από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 08-10-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12-10-2007.

3. Κατ’ εξαίρεση και μόνο για το εαρινό εξάμηνο 2006-2007 δε θα ισχύσουν οι αλυσίδες στις δηλώσεις μαθημάτων.

4. Δηλώσεις μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο μέχρι 45 ώρες.

 

Δ. ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

 

1. Τα εργαστηριακά μαθήματα που κατά τη διάρκεια του χειμερινού εξαμήνου 2006-2007 συμπλήρωσαν τουλάχιστον οκτώ (8) εργαστηριακές ασκήσεις κατοχυρώνονται. (Αυτό εξάλλου είναι το όριο των 2/3 των δώδεκα (12) συνολικά ασκήσεων που έπρεπε να είχαν πραγματοποιηθεί κατ’ ελάχιστον).

2. Κατά τη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 16-04-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27-04-2007 θα πραγματοποιηθούν συμπληρωματικά μαθήματα μέχρι δυο (2) εργαστηριακών ασκήσεων, ώστε να συμπληρωθεί ο ελάχιστος αριθμός των οκτώ (8) εργαστηριακών ασκήσεων.

Ε. ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

 

Μόνο για το εαρινό εξάμηνο 2006-2007 δίνεται η δυνατότητα στους φοιτητές να πραγματοποιήσουν την πρακτική τους άσκηση εάν οφείλουν 4 μαθήματα ειδικότητας.

 

ΣΤ. ΓΕΝΙΚΑ

 

1. Οι αποφάσεις αυτές ισχύουν με την προϋπόθεση ότι θα λήξουν οι καταλήψεις την 16η –04-2007 και το Ίδρυμα θα λειτουργεί πλήρως κατά τη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου.

2. Οι διδάσκοντες καθηγητές οφείλουν να δηλώσουν άμεσα στις Γραμματείες των Τμημάτων τους ποια μαθήματα έχουν ολοκληρωθεί και ποια όχι, με ευθύνη των ιδίων αλλά και των Υπευθύνων Τομέων και των Προϊσταμένων των Τμημάτων . Άλλωστε η καταγραφή αυτή πρέπει να είναι ήδη γνωστή στα Τμήματα από προηγούμενες αποφάσεις του Συμβουλίου Τ.Ε.Ι.

 

 

 

 

ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΕ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ,ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ.

 

Παρεπιμπτωντος,αναφερω οτι πηγα σημερα στη γραμματεα να παρω μια βεβαιωση και οχι μονο,δεν την εκανα,αλλα ο υπευθυνος με βοηθησε και με το παραπανω.Μου ζητησε το Α.Μ. μου και μεσα σε 2 λεπτα <<ΕΤΟΙΜΗ>>η βεβαιωση.Μαλιστα μου εδωσε και αλλη μια σε περιπτωση που τη χρειαστω καπου αλλου.:blink: :blink: :confused: Ακουστε εδω πραγματα!Εγω παραξενευτηκα,αλλα τις πηρα και εφυγα.Βεβαια δεν ειχε καθολου κοσμο και σταναρ γι αυτο.Αλλιως σιγα μην τις επαιρνα αμεσως....:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξεχασα να πω για το τμημα ηλεκτρονικης

 

Η γραμματεία άνοιξε από τη Μ.Δευτέρα και θα είναι ανοιχτή από δω και πέρα. Μόνο τις αργίες θα κλέισει-λογικό.

 

Επίσης πάρθηκαν και οι αποφάσεις για το τι μέλλει γενέσθαι :p

 

http://img296.imageshack.us/img296/1827/screenhunter01apr051347ct4.th.jpg

 

Άρα:

16/04-23/04 θα γίνουν οι εγγραφές για το εαρινό εξάμηνο και δε θα έχουμε περιορισμό ως προς τα μαθήματα που είναι αλυσίδες,

02/04-22/06 θα γίνουν τα μαθήματα για το εαρινό εξάμηνο,

25/06-06/07 θα γίνει η 1η εξετάστική για το εαρινό εξάμηνο,

03/09-14/09 θα γίνει η 2η εξετάστική για το εαρινό εξάμηνο,

Κατά το διάστημα 27/08-14/09 θα γίνουν συμπληρωματικά μαθήματα για το χειμερινό εξάμηνο 2006-2007 και τέλος

17/09-28/09 θά διεξαχθούν οι εξετάσεις του χειμερινού εξαμήνου..

 

Τώρα πως θα γίνουν τα συμπληρωματικά μαθήματα ενώ θα δίνουμε εξετάσεις είναι άλλο αυτό..

Αλήθεια η δέυτερη εξεταστική για το χειμερινό εξάμηνο που πήγε?...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε αν είναι ανοιχτό το τει λογιστικής στον πειραιά?Τουλάχιστον η γραμματεία?

 

Αν διάβαζες την ανακοίνωση πιο πάνω ή έστω το post θα έβλεπες ότι αφορά όλο το ΤΕΙ Πειραιά άρα και τη λογιστική ;)

 

Γιατί άρχισαν τα μαθήματα από 2/4;:lol:

 

Για γέλια είμαστε:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αστα,σε λιγο καιρο μαλιστα δινω και το ΛΟΟΥΕΡ,και καπακι θα πρεπει να διαβασω και για τη γαμ...η την εξεταστικη μου.:mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Η φιλολογία Αθήνας είναι υπό κατάληψη, με νέα Γ.Σ. 17/04?

 

ρωτας ή το λες;;; δεν καταλαβα... ενεκα και η ξανθια ριζα...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: αν ξερει κανεις κατι για τη φιλοσοφικη, ας μας το πει κι εμας, γιατι σκεφτομουν να κατεβω στη σχολη τη δευτερα 16 του μηνα, αλλα απο ο,τι βλεπω, τζαμπα ο δρομος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

ρωτας ή το λες;;; δεν καταλαβα... ενεκα και η ξανθια ριζα...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: αν ξερει κανεις κατι για τη φιλοσοφικη, ας μας το πει κι εμας, γιατι σκεφτομουν να κατεβω στη σχολη τη δευτερα 16 του μηνα, αλλα απο ο,τι βλεπω, τζαμπα ο δρομος...

 

Ρωτούσα αλλά τώρα μπορώ να σας το πω :p

 

Η φιλοσοφική του ΕΚΠΑ είναι κλειστή και έχει νέα Γ.Σ. στις 17/04, Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτούσα αλλά τώρα μπορώ να σας το πω :p

 

Η φιλοσοφική του ΕΚΠΑ είναι κλειστή και έχει νέα Γ.Σ. στις 17/04, Τρίτη.

 

οκ! ευχαριστω πολυ για τη διευκρινιση!!! :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Το Συμβούλιο του ΤΕΙ-Αθήνας μετά από προτάσεις των Σχολών ΤΕΙ-Α και προκειμένου να εξομαλυνθεί η εκπαιδευτική διαδικασία λόγω των επαναλαμβανόμενων καταλήψεων του Ιδρύματος,

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΟΜΟΦΩΝΑ:

 

Α. ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

 

1. Το εαρινό εξάμηνο 2006-2007 αρχίζει τη ΔΕΥΤΕΡΑ 16-04-2007 και τελειώνει την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22-06-2007, με τη συμπλήρωση δέκα (10) εβδομάδων διδασκαλίας.

2. Το εαρινό εξάμηνο θα συνεχιστεί για δυο (2) εβδομάδες από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 27-08-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 07-09-2007 ώστε να συμπληρωθούν συνολικά δώδεκα (12) εβδομάδες διδασκαλίας.

3. Το χειμερινό εξάμηνο 2007-2008 θα αρχίσει τη ΔΕΥΤΕΡΑ 08-10-2007.

Β. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

 

.........................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

 

τώρα το βρήκα αυτό στο site..κρυμένο το έχουν? μου έσπασε τα νεύρα για να το βρώ@!!

 

τέσπα αν λήξουν οι καταλήψέις όλα αυτά .

 

άρα είναι υποθετικά.

 

χριστος ανεστη.

 

http://athena.teiath.gr/site/dioikisi/symboulio/symboulio.htm εκει θα βρείτε επίσημα το κατεβατό.

Link to comment
Share on other sites

Το Συμβούλιο του ΤΕΙ-Αθήνας μετά από προτάσεις των Σχολών ΤΕΙ-Α και προκειμένου να εξομαλυνθεί η εκπαιδευτική διαδικασία λόγω των επαναλαμβανόμενων καταλήψεων του Ιδρύματος,

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΟΜΟΦΩΝΑ:

 

Α. ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

 

1. Το εαρινό εξάμηνο 2006-2007 αρχίζει τη ΔΕΥΤΕΡΑ 16-04-2007 και τελειώνει την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22-06-2007, με τη συμπλήρωση δέκα (10) εβδομάδων διδασκαλίας.

2. Το εαρινό εξάμηνο θα συνεχιστεί για δυο (2) εβδομάδες από τη ΔΕΥΤΕΡΑ 27-08-2007 έως την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 07-09-2007 ώστε να συμπληρωθούν συνολικά δώδεκα (12) εβδομάδες διδασκαλίας.

3. Το χειμερινό εξάμηνο 2007-2008 θα αρχίσει τη ΔΕΥΤΕΡΑ 08-10-2007.

Β. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

 

.........................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

 

τώρα το βρήκα αυτό στο site..κρυμένο το έχουν? μου έσπασε τα νεύρα για να το βρώ@!!

 

τέσπα αν λήξουν οι καταλήψέις όλα αυτά .

 

άρα είναι υποθετικά.

 

χριστος ανεστη.

 

http://athena.teiath.gr/site/dioikisi/symboulio/symboulio.htm εκει θα βρείτε επίσημα το κατεβατό.

 

Εχει αναφερθει και πιο πανω στην ιδια σελιδα.Εκει εχω περασει εγω,ολη την ανακοινωση..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα ανοιξουμε ή υπαρχει περιπτωση να συνεχιστει η καταληψη;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα ανοιξουμε ή υπαρχει περιπτωση να συνεχιστει η καταληψη;

θα γινει συνέλευση και θα δούμε...τίποτα δεν είναι σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μπαχαλο τα Τει Πειραια με τις ανακοινωσεις...σουρωμενοι ηταν οταν συνεδριαζαν???

Αυτο με τις αλυσιδες που λενε οτι δεν θα ισχυσουν θα γινει τρελο μπερδεμα. Στο τελος δεν θα περασουμε κανενα μαθημα και θα ειμαστε κομπλε!!!

 

Τα εργαστηρια που δεν ολοκληρωσαμε ποτε θα τα κανουμε τον Σεπτεμβριο???

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω περάσει στο Η/Υ Συστηματων στο ΤΕΙ Πειραιά β'εξάμηνο, και έχω ψιλο-μπερδευτεί. Τα μαθήματα αρχίζουν στις 16?
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολυ μπαχαλο τα Τει Πειραια με τις ανακοινωσεις...σουρωμενοι ηταν οταν συνεδριαζαν???

Αυτο με τις αλυσιδες που λενε οτι δεν θα ισχυσουν θα γινει τρελο μπερδεμα. Στο τελος δεν θα περασουμε κανενα μαθημα και θα ειμαστε κομπλε!!!

 

Τα εργαστηρια που δεν ολοκληρωσαμε ποτε θα τα κανουμε τον Σεπτεμβριο???

 

Αν δεν ισχύσουν οι αλυσίδες είναι:

Καλό, γιατί θα έχετε λίγες ελπίδες να τελειώσετε πριν γεράσετε.

 

Κακό, γιατί αν μπείτε (που οι περισσότεροι έχουν ήδη μπει) στην λογική : "Σε αυτό το έξάμηνο, πρέπει να περάσω 10 μαθήματα για να κερδίσω τον χαμένο χρόνο και στο επόμενο πρέπει να περάσω 12...", πάει...

...θα χαθούν και οι λίγες πιθανότητες που υπάρχουν για να σας μείνει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω περάσει στο Η/Υ Συστηματων στο ΤΕΙ Πειραιά β'εξάμηνο, και έχω ψιλο-μπερδευτεί. Τα μαθήματα αρχίζουν στις 16?

 

Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις 16 θα γίνουν μαθήματα και παράλληλα και οι εγγραφές. Τώρα με τη συνέλευση των σπουδαστών που είχε αποφασιστεί να γίνει στις 16 δεν ξέρω τι γίνεται.

 

Πολυ μπαχαλο τα Τει Πειραια με τις ανακοινωσεις...σουρωμενοι ηταν οταν συνεδριαζαν???

Αυτο με τις αλυσιδες που λενε οτι δεν θα ισχυσουν θα γινει τρελο μπερδεμα. Στο τελος δεν θα περασουμε κανενα μαθημα και θα ειμαστε κομπλε!!!

 

Τα εργαστηρια που δεν ολοκληρωσαμε ποτε θα τα κανουμε τον Σεπτεμβριο???

 

Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ.. Αν μάθεις κάτι ενημέρωσε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λεω πως οι ανακοινωσεις βγαινουν για τα ματια του κοσμου με μονο σκοπο να δειξουν οτι κατι κανουν...υπαρχουν πολλα ερωτηματα και ειμαι σιγουρος οτι ουτε οι γραμματειες ξερουν τι "παιζει".

 

Την Δευτερα τι ωρα ειναι η Γ.Σ.???

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λεω πως οι ανακοινωσεις βγαινουν για τα ματια του κοσμου με μονο σκοπο να δειξουν οτι κατι κανουν...υπαρχουν πολλα ερωτηματα και ειμαι σιγουρος οτι ουτε οι γραμματειες ξερουν τι "παιζει".

 

Την Δευτερα τι ωρα ειναι η Γ.Σ.???

 

Δεν ξέρω τι ώρα είναι η συνέλευση. Λόγικα όποτε γίνεται συνήθως.

Πάντως οι εγγραφές ξεκίνησαν από την Τρίτη (11/04/2007) και θα είναι μέχρι τις 23/04/2007. Για το τμήμα της ηλεκτρονικής μιλάω..

(manolog3 έχουν ξεκινήσει και εγγραφές για τα εργαστήρια η/ν ισχύος και ΣΑΕ αν σε ενδιαφέρει)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

lol και εμένα με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι η γραμματεία κάνει εγγραφές! Θα μας τρελάνουν...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα τμημα αυτοματισμου εχουν ξεκινησει οι εγγραφες ακομα και τον εργαστηριων (σημερα γραφομουν σε ενα εργαστηριο και δεν το ηξερα):wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...