Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμείς τη δικη μας. ;)

Αν μου δείξεις (με quote) ποιος/ποτε κατέταξε την dexter σε κάποιο κομματικό χώρο, κερδίζεις μια χαμένη εξεταστική κι ένα δωρεάν σύγγραμμα.

Δε διαφωνώ! Απλά είπα ότι πέσατε όλοι να την φάτε! :)

Τώρα να υποθέσω ότι αυτό είναι μπηχτή για τις κομματικές μου πεποιθήσεις; :wacko:

Τέλος πάντων...

 

Τα ΠΑΙΔΙΑ που στηρίζουν την κατάληψη, κατά 99% φιλαράκια σου, να πάνε να κλείσουν κανα δρόμο και καμια είσοδο στο Υπουργείο. Και αφού είναι ΤΟΟΣΟ μάγκες, να την κλείνουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. Όταν σου περάσει και σένα η κ@*λ@ και αυτών, γύρω στα 27-28 δηλαδή, έλα να με βρεις να πιούμε ένα καφέ. Κοίτα που κατάντησε ο φοιτητικός συνδικαλισμός, κοριτσάκια 19 χρονών να μου κλείνουν τη σχολή, επειδή έρχονται μαζί με 2000 μαλλιάδες από ΑΣΧΕΤΑ τμήματα και πανεπιστήμια. Δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου, με τα ΕΑΑΚ έχω, αλλά σε παρακαλώ μην μου απαντήσεις 'που ξέρεις πως ψηφίζω κατάληψη και μιλας' γιατί θα προσβάλλεις τη νοημοσύνη μου.

Στα bold νομίζω ότι τουλάχιστον κατηγοριοποιείται την κοπέλα...

Ή κάνω εγώ λάθος;

EDIT: Και προς Θεού δεν έχω πρόβλημα με τον emperor ούτε κ με σένα :)

Συζήτηση κάνουμε ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα να υποθέσω ότι αυτό είναι μπηχτή για τις κομματικές μου πεποιθήσεις;

 

Oxi :)

 

Στα bold νομίζω ότι τουλάχιστον κατηγοριοποιείται την κοπέλα...

Ή κάνω εγώ λάθος;

 

Στα bold αποδίδεται στην κοπέλα η ιδιότητα του υποστηρικτή της κατάληψης. Όχι κάποια κομματική ταυτότητα. Και σε κάθε περίπτωση, επειδή δεν είμαι ο δικηγόρος του emperor κι επειδή χρησιμοποίησες πληθυντικό, εφόσον δε βρήκες κάτι το μεμπτό στα λεγόμενα των υπολοιπων, περιμένω να ανακαλέσεις.

 

EDIT: Και προς Θεού δεν έχω πρόβλημα με τον emperor ούτε κ με σένα

Συζήτηση κάνουμε

 

Ennoeitai. Oute ki egw exw provlima me kapoion :D

Link to comment
Share on other sites

Oxi :)

 

Στα bold αποδίδεται στην κοπέλα η ιδιότητα του υποστηρικτή της κατάληψης. Όχι κάποια κομματική ταυτότητα. Και σε κάθε περίπτωση, επειδή δεν είμαι ο δικηγόρος του emperor κι επειδή χρησιμοποίησες πληθυντικό, εφόσον δε βρήκες κάτι το μεμπτό στα λεγόμενα των υπολοιπων, περιμένω να ανακαλέσεις.

 

Ennoeitai. Oute ki egw exw provlima me kapoion :D

 

 

Aπό τη στιγμή που η κοπέλα έχει αναφερθεί στο παρελθόν ότι δε θέλει να κλείσει η σχολή μόνο και μόνο για να χαθούν μαθήματα, θεωρώ ότι η απόδοση της ιδιότητας του υποστηρικτή της κατάληψης, την κατατάσσει τουλάχιστον σε μια μερίδα κομμάτων ;)

Τώρα αν εσύ θεωρείς ότι αυτό δεν την κατηγοριοποιεί, it's ok! :)

Aν προσβλήθηκες με κάτι από τα λεγόμενά μου, ζητώ συγγνώμη!

Τώρα για τον πληθυντικό, αν εννοείς για αυτό που είπα "ελπίζω να μην με κατατάξετε κ εμένα..." δεν αναφερόταν ούτε σε σένα, ούτε σε κανέναν! Απλά εννοούσα ότι δε θα ήθελα να παρερμηνευθούν τα όσα λέω! :)

Πάντα φιλικά...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες sofi μου, και στις 5/2 κλειστό θα είναι ή θα ανοίξει εκείνη τη μέρα?

Αν ξέρεις κάποιες λεπτομέρειες ενημέρωσε αν μπορείς. Θα μάθω κι εγώ τίποτα..!

 

Εμενα μου ειπαν οτι θα ειναι ΚΑΙ την Δευτερα υπο καταληψη τα Τει Πειραια!! Αλλα μην σας παρω στο λαιμο μου:O :!: Οτι μαθω παραπανω θα ενημερωσω!!!

 

@Theoni: Ξερεις αν εχουμε βγαλει εμεις προγραμμα εξεταστικης??? :ninja: :ninja: :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισατε... Συνελευσεις, πλαισια, ινστρουχτορες και ξυλο. Ωραια πραγματα, το λεω χωρις ιχνος ειρωνιας.

 

Παντως, ανεξαρτητα τι πιστευω για τις καταληψεις, εχω βαρεθει να ακουω φοιτητες οτι στις συνελευσεις αποφασιζουν οι μειοψηφιες, οτι γινονται τραμπουκισμοι, κλπ. Εγω ξερω οτι αν κατεβουν μαζικα οι φοιτητες στις συνελευσεις, θα εχουν το αποτελεσμα που θελουν (οποιο κι αν ειναι αυτο). Το πολυ πολυ, να ριξουν και καμια ψιλη (αρκει να μην κατεβαινουν σαν τα προβατα με τα αρμανι οπως ειδα προσφατως στην τιβι). Και δεν το λεω απ εξω απο το χορο, ουτε θεωρητικως, το εχω δει και το εχω κανει (παλιοτερα, που ηταν και πιο αγρια τα πραγματα).

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν οτι θα ειναι ΚΑΙ την Δευτερα υπο καταληψη τα Τει Πειραια!! Αλλα μην σας παρω στο λαιμο μου:O :!: Οτι μαθω παραπανω θα ενημερωσω!!!

 

@Theoni: Ξερεις αν εχουμε βγαλει εμεις προγραμμα εξεταστικης??? :ninja: :ninja: :)

Ισχύει αυτό που αναφέρεις. Την Δευτέρα θα γίνει συνέλευση υπό κατάληψη.

 

Προφανώς, για την δεύτερη ερώτησή σου αστιεύεσαι..δεν έχεις καταλάβει που είσαι όλο αυτόν τον καιρό; :wacko::p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Aπό τη στιγμή που η κοπέλα έχει αναφερθεί στο παρελθόν ότι δε θέλει να κλείσει η σχολή μόνο και μόνο για να χαθούν μαθήματα, θεωρώ ότι η απόδοση της ιδιότητας του υποστηρικτή της κατάληψης, την κατατάσσει τουλάχιστον σε μια μερίδα κομμάτων ;)

Τώρα αν εσύ θεωρείς ότι αυτό δεν την κατηγοριοποιεί, it's ok! :)

Aν προσβλήθηκες με κάτι από τα λεγόμενά μου, ζητώ συγγνώμη!

Τώρα για τον πληθυντικό, αν εννοείς για αυτό που είπα "ελπίζω να μην με κατατάξετε κ εμένα..." δεν αναφερόταν ούτε σε σένα, ούτε σε κανέναν! Απλά εννοούσα ότι δε θα ήθελα να παρερμηνευθούν τα όσα λέω! :)

Πάντα φιλικά...

 

Εγώ προσωπικά δεν κατέταξα και δεν με ενδιαφέρει να κατατάξω κανέναν. Πιστεύω όμως πως κάποιος μπορεί να είναι ή υπερ ή κατά της κατάληψης, και όχι κάτι ενδιάμεσο. Ναι, ΔΕΝ αναθεωρώ, πιστεύω πως η κοπέλα αυτή ΔΕΝ μπορεί να είναι κατά της κατάληψης (δυστυχώς οι περισσότεροι που κλεινουν τις σχολές είναι τραμπούκοι, εμάς ο αρχιεαακίτης είναι 10 χρόνια στο πανεπιστήμιο για να το κλείνει),ΑΣΧΕΤΑ με το αν ΕΙΝΑΙ πρώτα πρώτα πολιτικοποιημένη (έχω δει δαπίτες να ψηφίζουν κατάληψη), αλλά είτε είναι είτε όχι, και είτε έχω δίκιο είτε άδικο, καλά κάνει και δεν είναι αυτό το θέμα μας. Το θέμα μας είναι πως σχολές κλείνουν από φοιτητές άλλων τμημάτων, εξεταστικές και πτυχία χάνονται, η ΕΠΑΦΗ χάνεται, εργαστήρια το ίδιο. Όταν ο οποιοσδήποτε θα πάει μεθαύριο στην κάλπη να ψηφίσει στις εκλογές, ας κάνει ότι θέλει γιατί δε με επηρεάζει άμεσα. Το πολύ πολύ να δουν ορισμένοι ένα 6% και να πουν 'α πήγαμε καλά', τώρα όμως είμαι υποχρεωμένος να τρώω το 6% στη μάπα, για λόγους που πολύ αμφιβάλλω αν είναι νόμιμοι, σύμφωνα με ένα καταστατικό που έχει οδηγήσει την Ελλάδα στο απόλυτο μπάχαλο. Η μητέρα μου αλλά και γω ο ίδιος με βρίζω που αποφάσισα να μην φύγω εξωτερικό ενώ το είχα κανονίσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν κατέταξα και δεν με ενδιαφέρει να κατατάξω κανέναν.

Εγώ, με αυτό που είχες πει, κατάλαβα ότι κατατάσσεις την κοπέλα όχι σε συγκεκριμένη παράταξη αλλά σε μερίδα παρατάξεων... Εγώ έτσι το κατάλαβα! Αν είμαι εγώ λάθος, ή δεν ήταν αυτός ο σκοπός σου, ζητώ συγγνώμη! :happy:

Πιστεύω όμως πως κάποιος μπορεί να είναι ή υπερ ή κατά της κατάληψης, και όχι κάτι ενδιάμεσο.

Εδώ συμφωνούμε! Με μια μόνο διαφορά: θεωρώ ότι υπάρχουν και κάποια άτομα (ίσως όχι πολλά, αλλά υπάρχουν) που θέλουν να γίνει κατάληψη, αλλά επειδή είναι επί πτυχίο, ψηφίζουν κατά μόνο και μόνο για να τελειώνουν! Αυτοί ίσως μπορούν να χαρακτηριστούν ενδιάμεσοι! :)

Ναι, ΔΕΝ αναθεωρώ, πιστεύω πως η κοπέλα αυτή ΔΕΝ μπορεί να είναι κατά της κατάληψης (δυστυχώς οι περισσότεροι που κλεινουν τις σχολές είναι τραμπούκοι, εμάς ο αρχιεαακίτης είναι 10 χρόνια στο πανεπιστήμιο για να το κλείνει),ΑΣΧΕΤΑ με το αν ΕΙΝΑΙ πρώτα πρώτα πολιτικοποιημένη (έχω δει δαπίτες να ψηφίζουν κατάληψη), αλλά είτε είναι είτε όχι, και είτε έχω δίκιο είτε άδικο, καλά κάνει και δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Φίλε μου κανείς δε σου ζήτησε κανείς να αναθεωρήσεις. Τις απόψεις μας παρουσιάζουμε εδώ! ;)

Επίσης θα ήθελα να τονίσω το "οι περισσότεροι" που λες. Έτσι ναι! Γιατί συνήθως τους βάζουμε όλους στο ίδιο καζάνι...

Το θέμα μας είναι πως σχολές κλείνουν από φοιτητές άλλων τμημάτων, εξεταστικές και πτυχία χάνονται, η ΕΠΑΦΗ χάνεται, εργαστήρια το ίδιο. Όταν ο οποιοσδήποτε θα πάει μεθαύριο στην κάλπη να ψηφίσει στις εκλογές, ας κάνει ότι θέλει γιατί δε με επηρεάζει άμεσα. Το πολύ πολύ να δουν ορισμένοι ένα 6% και να πουν 'α πήγαμε καλά', τώρα όμως είμαι υποχρεωμένος να τρώω το 6% στη μάπα, για λόγους που πολύ αμφιβάλλω αν είναι νόμιμοι, σύμφωνα με ένα καταστατικό που έχει οδηγήσει την Ελλάδα στο απόλυτο μπάχαλο. Η μητέρα μου αλλά και γω ο ίδιος με βρίζω που αποφάσισα να μην φύγω εξωτερικό ενώ το είχα κανονίσει.

 

Εδώ συμφωνούμε...

Η κατάσταση στην παιδεία είναι ΤΡΑΓΙΚΗ και φταίνε ΟΛΟΙ γι'αυτο! ;) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που αναφέρεις. Την Δευτέρα θα γίνει συνέλευση υπό κατάληψη.

 

Προφανώς, για την δεύτερη ερώτησή σου αστιεύεσαι..δεν έχεις καταλάβει που είσαι όλο αυτόν τον καιρό; :wacko::p

 

Κοιτα οτι ειμαστε ενα μεγαλο μπου....:X το εχω καταλαβει και το ηξερα πριν μπω!! Απλως ακομα και στα μπ...:X μια μικρη οργανωση την εχουν!!! Γι' αυτο ρωτησα αν η σχολη μας εχει βγαλει προγραμμα!!!!;) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οτι ειμαστε ενα μεγαλο μπου....:X το εχω καταλαβει και το ηξερα πριν μπω!! Απλως ακομα και στα μπ...:X μια μικρη οργανωση την εχουν!!! Γι' αυτο ρωτησα αν η σχολη μας εχει βγαλει προγραμμα!!!!;) :)

Γιατι καλε; Σε μας στην Σ.Δ.Ο. μια χαρα εχει βγει το προγραμμα...:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οτι ειμαστε ενα μεγαλο μπου....:X το εχω καταλαβει και το ηξερα πριν μπω!! Απλως ακομα και στα μπ...:X μια μικρη οργανωση την εχουν!!! Γι' αυτο ρωτησα αν η σχολη μας εχει βγαλει προγραμμα!!!!;) :)

 

Έτσι είναι όπως τα λέτε! ΑΝ βγει πάντως θα είναι παρόμοιο με το παλιό, λίγες αλλαγές κάνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καλε; Σε μας στην Σ.Δ.Ο. μια χαρα εχει βγει το προγραμμα...:happy:

 

Εκει επικρατει πολιτισμος γι' αυτο που με χανεις που με βρισκεις ολο στη ΣΔΟ ειμαι!!! Καμια φορα παρακολουθω και μαθηματα αν εχω κανα κενο!!:p :O :)

 

Στην ΣΤΕΦ ομως ασε μην το ψαχνεις!!:X :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για το Πάντειο Πανεπιστήμιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών:

 

Κατάληψη μέχρι την Τρίτη, αποτέλεσματα της σημερινής Γενικής Συνέλευσης:

  • Πλαίσιο Συντονιστικού Καταλήψεων: 384 ψήφοι
  • Πλαίσιο ΔΑΠ ΝΔΦΚ: 374 ψήφοι
  • Πλαίσιο ΠΑΣΠ: 99 ψήφοι

 

Παρ' όλο που τις τελευταίες μέρες η ΔΑΠ ΝΔΦΚ κινητοποίησε φίλους, γνωστούς και γενικά οποιονδήποτε θα μπορούσε για να καταψηφίσουν τις καταλήψεις, απέτυχε.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καλε; Σε μας στην Σ.Δ.Ο. μια χαρα εχει βγει το προγραμμα...:happy:

 

Τι εκανε λεει?Οι τουριστες τπτ ακομα....

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Στην τριτη κατα σειρα συνελευση του Πανεπιστημίου Πειραιώς αποφασιστηκε για ακομη μια φορα η σχολη να παραμεινει ανοιχτη και να δωσουμε κανονικα τα μαθηματα μας με :

Το πλαίσιο της Δ.Α.Π.-Ν.Δ.Φ.Κ. που υπερψηφίστηκε από 818 φοιτητές

ενω

Το ενωτικό πλαίσιο των Αριστερών Παρατάξεων που έλαβε 552 ψήφους καταψηφίστηκε.

 

Αυτο που εχω να πω για να φανει και καπως η βλακεια που δερνει συγκεκριμενους ανθρωπους[τονιζω πως δεν εννοω παραταξεις καθως ειχαν προσωπικα καλεσει ατομα απο αλλες σχολες] ειναι πως ειχαν συνεννοηθει ατομα και ειχαμε πολλα ξενα ''παλικαρια'' απο παντειο και νομικη σε μια συνελευση που δεν θα επρεπε να παρεβρισκονται καθολου,το αποτελεσμα ηταν να μην μπορεσουν να μπουν πολλοι συμφοιτητες μας στην συνελευση που ηταν κατα της καταληψης και να μην μπορεσουν να ψηφισουν.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η τσιχλα : "ολες οι σχολες εχουν κλεισει,πρεπει και εμεις" τρομερο και τρανταχτο επιχειρημα!

και νο2 :"Με το να μην γινεται καταληψη μας γ#μ#τε το μελλον!"

ποιο μελλον ρε παιδια?Εχετε δει εσεις μελλον χωρις παρον?

 

Εχουμε καταντησει τα πανεπιστημια της ελλαδος ανυπαρκτα,γιατι ολα τα θελουμε ετοιμα,κανεις μας δεν ξερει να παλεψει για να γινει καλυτερος,μονο αγωνας διαρκειας για να γινονται ολοι οι αλλοι χειροτεροι υπαρχει στο προγραμμα...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Τι εκανε λεει?Οι τουριστες τπτ ακομα....
Εμεις ειμαστε λογιστες, ταξη κι ηθικη...:p

Αφου ξεκινουσαμε εξετασεις αυτο το Σαββατο που μας ερχεται, λογικο ειναι να εχει βγει το προγραμμα.;)

 

Edit:Πεστα ρε ALekz182...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαμαρτυρία φοιτητών σε εκκλησία στου Ζωγράφου

 

Αναστάτωση προκλήθηκε το πρωί στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, όταν ομάδα 20 νεαρών μπήκαν στο ναό των Τριών Ιεραρχών στον πανεπιστημιακό χώρο και ζήτησαν να διακοπεί η θεία λειτουργία. Μετά από παρέμβαση του πρύτανη και εκπροσώπου της Εκκλησίας, οι νεαροί αποχώρησαν.

 

http://greece.flash.gr//soon/2007/1/29/31816id/

 

Twra pws h leitourgia enoxlise ton agwna twn paidiwn den mporw na to katalavw alla tespa (kai to lew afto xwris na eimai thriskos, apla eimai tou dogmatos pws oti de se enoxlei den to enoxleis ki esy).

Link to comment
Share on other sites

http://greece.flash.gr//soon/2007/1/29/31816id/

 

Twra pws h leitourgia enoxlise ton agwna twn paidiwn den mporw na to katalavw alla tespa (kai to lew afto xwris na eimai thriskos, apla eimai tou dogmatos pws oti de se enoxlei den to enoxleis ki esy).

 

μωρέ θα έλεγα τώρα τίποτα αλλά έχουν χάρη

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω! :wacko: Ένα ποστ έκανα και εκτός από το ότι όντως πέσατε όλοι να με φάτε όπως είπε και ο Villis, είδα και πράματα και θάματα, ότι πχ εγώ 8α φτάσω 28 και θα είμαι ακόμα στο Πανεπιστήμιο (3 μαθήματα χρωστάω, έλεος, και είμαι δεύτερο έτος. Τι λέτε, καλά δεν είναι τα στατιστικά μου; ) όπου όμως θα έχω.. βαρεθεί να... είμαι στην ΕΑΑΚ :wacko: Λες και είπα πουθενά ότι είμαι στο χώρο αυτό. Ένιγουέι. Αλλού είδα ότι εκεί που λέω "να σε διακόψει κάποιος με φωνές ή κάτι" το κάτι θα μπορούσε να σημαίνει καρέκλα. Ε ρε παιδιά τι να κάνουμε, στη δική μου τη σχολή (Χημικό ΑΠΘ) δεν έχει τέτοια, τώρα αν εσείς πετάτε καρέκλες μεταξύ σας... εεε τι να πω. Εμείς εισπνέουμε τα χημικά, εσάς επηρεάζουν...:rolleyes:

 

Τεσπα, εγώ εδώ ποστ λέω να μην ξανακάνω και δεν το λέω για να βάλετε τη γάτα σας να κλαίει, απλά για να προλάβω όποιον καλοθελητή αρχίσει να με στολίζει πάλι. Τα ποστ σας δε θα τα δω οπότε μη χάστε την ώρα σας με υπονοούμενα προς εμένα κτλ. Αν πάλι απλά θέλετε να εκτονωθείτε κράζοντας εμένα, οκ! Ααα και εννοείται ότι δημοκρατία έχουμε, δεν μπορώ να σας απαγορέψω να ποστάρετε κτλ (πρόλαβα και αυτό το επιχείρημα).

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα θα ψηφιζαμε εντελως διαφορετικα "πλαισια" με την dexter και μπορει να λεγαμε και κανενα μπινελικι σε μια συνελευση, παρ'ολα αυτα θα συμφωνησω σε πολλα μαζι της.

Στο θεμα ακουγονται αρκετα εξωφρενικα πραγματα, απο ανθρωπους που ειναι φανερο οτι δεν εχουν περασει ουτε απ'εξω απο μια συνελευση και απο αλλους που εργολαβικα εχουν αναλαβει να κατακεραυνωνουν το ελεεινο και τρισαθλιο ελληνικο πανεπιστημιο και τα ρεμαλια ελληνες φοιτητες.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν επεσε να φαει κανεναν απλα συζητηση κανουμε...

Αυτο για την καρεκλα εγω το ειπα και ηταν χιουμορ. ;)

Απλα για να ξεκαθαρισω την θεση μου...

 

Pro δεν νομιζω οτι καποιος ειναι των ακρων εδω μεσα, απλα σε τετοια ζητηματα ειναι λογικο να "αναβουν τα αιματα".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πωπω! :wacko: Ένα ποστ έκανα και εκτός από το ότι όντως πέσατε όλοι να με φάτε ...

 

Εμείς εισπνέουμε τα χημικά, εσάς επηρεάζουν...:rolleyes:

 

...

 

Αν πάλι απλά θέλετε να εκτονωθείτε κράζοντας εμένα, οκ!

 

Στο θεμα ακουγονται αρκετα εξωφρενικα πραγματα, απο ανθρωπους που ειναι φανερο οτι δεν εχουν περασει ουτε απ'εξω απο μια συνελευση και απο αλλους που εργολαβικα εχουν αναλαβει να κατακεραυνωνουν το ελεεινο και τρισαθλιο ελληνικο πανεπιστημιο και τα ρεμαλια ελληνες φοιτητες.

 

Επειδή βλέπω ότι όλοι αρχίσαμε τους πληθυντικούς (“έχετε”, “είστε”, “κάνετε”) και τις γενικές αναφορές (“ανθρώπους που…”) καλο θα ήταν να διευκρινίζεται σε ποiους αναφέρεστε.

 

Dexter δεν πέσαμε να σε φάμε και μονο ο emperor ήταν ελαφρώς πιο επιθετικός αλλα και πάλι διευκρίνισε ότι δε σε κατέταξε κάπου. Δε χρειάζεται να βγείς ριγμένη, διάλογο κάνουμε.

 

Pro δυστυχώς η αναφορά σου είναι τόσο γενικόλογη που δε μπορώ να απαντήσω, μιας και δε βλέπω να αναφέρεται σε μένα και δεν έχω σκοπό να κάνω το συνήγορο κανενός, αλλα αν διαφωνείς σε κάτι καλο θα ήταν να πεις σε τι ακριβώς παρα να απαξιώνεις τους συνομιλητές σου έτσι γενικά και αόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι όλοι αρχίσαμε τους πληθυντικούς (“έχετε”, “είστε”, “κάνετε”) και τις γενικές αναφορές (“ανθρώπους που…”) καλο θα ήταν να διευκρινίζεται σε ποiους αναφέρεστε.

 

Pro δυστυχώς η αναφορά σου είναι τόσο γενικόλογη που δε μπορώ να απαντήσω, μιας και δε βλέπω να αναφέρεται σε μένα και δεν έχω σκοπό να κάνω το συνήγορο κανενός, αλλα αν διαφωνείς σε κάτι καλο θα ήταν να πεις σε τι ακριβώς παρα να απαξιώνεις τους συνομιλητές σου έτσι γενικά και αόριστα.

 

Αφου δεν αναφερεται σε σενα γιατι κανεις quote; Προσωπικα, δεν εννουσα καποιον απο εδω μεσα, γι αυτο και δεν εκανα quote. Εξαλλου εχω διαβασει ελαχιστα το τι εχει γραφει εδω. Ειχα στο μυαλο μου τον Τραγκα και τον Κακαουνακη και μια επιθεση που εκαναν προσφατα -σε αγαστη μαλιστα συνεργασια- εναντιον καποιων φοιτητων. Το να περιγραφω παντως την συμπεριφορα των εν λογω κυριων και καποιοι να αρπαζονται γιατι νομιζουν οτι εννοω αυτους, μαλλον θα πρεπει να τους ανησυχησει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εννοεί τις συνελεύσεις στις οποιες κατεβαίνουν 3-4 διαφορετικά "πλαίσια" που όλα προτείνουν κατάληψη. Η τις συνελεύσεις στις οποιες κάθε άποψη κατά της κατάληψης αντιμετωπίζεται με βρισιές, πέταμα αντικειμένων και άλλους τραμπουκισμούς.;)

Σίγουρα, πάντως, δεν θα εννοεί τις συνελεύσεις που κατεβαίνουν οι γορίλες της ΟΝΝΕΔ για να μην παρασυρθεί κανένας ΔΑΠίτης και ψηφίσει το πλαίσιο της κατάληψης και να φροντίσουν για την "ομαλή" διεξαγωγή της συνέλευσης.Ετσι δεν είναι;:rolleyes:

 

Κοίτα που κατάντησε ο φοιτητικός συνδικαλισμός, κοριτσάκια 19 χρονών να μου κλείνουν τη σχολή,

Kαλά.Αφού δεν σου κάνουν τα "κοριτσάκια 19 χρονών" την επόμενη φορά θα σου φέρουμε 40χρονους για να σου κλείσουν τη σχολή, να μην έχεις και παράπονα.Ημαρτον, τι άλλο θ' ακούσουμε.Επειδή ψηφίζουν και οι πρωτοετείς και δευτεροετείς φοιτήτριες αποτελεί κατάντημα του φοιτητικού συνδικαλισμού.Την επόμενη φορά θα φροντίσουμε να τους το απαγορεύσουμε.

 

Εμείς εισπνέουμε τα χημικά, εσάς επηρεάζουν...

:lol: :lol: :lol:

.
Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα ακουγονται αρκετα εξωφρενικα πραγματα

Εδω φανηκε να εννοεις το τοπικ αυτο, κι οχι τον Τραγκα και τον Κακαουνακη, καλυτερα να διευκρινιζεις για να μην γινονται παρεξηγησεις.;)

Φιλικα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...