Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το παν. πειραιά τι παίζει????μέχρι πότε έχει κατάληψη???

πολύ γκαντεμιά.κι όταν τέλειωνα πριν 2 χρόνια,το ίδιο σκηνικό είχε παιχτεί και έτρεχα τελευταία στιγμή να βρώ πανεπιστήμιο που να με δέχεται για μεταπτυχιακό.άντε πάλι τα ίδια τώρα.θα τρέχουμε σεπτέμβριο και δε θα προλαβαίνουμε πάλι.θα μας φάει το άγχος.εν τω μεταξύ εγώ πληρώνω κιόλας 2 χιλιαρικάκια το εξάμηνο και δεν μας ενημερώνει κανείς για το τι γίνεται.κι εγώ υπέρ της καταλήψεως είμαι,έστω κι αν θίγομαι.

αλλά οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν όμως οτι για το μέλλον τους δεν αποφασίζουν οι ίδιοι πλέον.οι εξελίξεις έχουν δρομολογηθεί εδώ και πολύ καιρό,και απλά προσπαθούν να καθυστερήσουν ορισμένοι την εφαρμογή τους.

κυρίως οι προφέσσορες με την ασύστολη προπαγάνδα τους,αυτοί που χάνουν κύρος και φράγκα.απατάσθαι αν πιστεύετε οτι αγωνίζονται για δημόσια παιδεία οι γνωστοί (καλοβολεμένοι)καθηγητές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είσαι σίγουρη? μέχρι και την τετάρτη το απόγευμα είχαν πει ότι θα είνει κλειστο Πεμπτη και Παρασκευή, και την Δευτέρα θα ξανακάνουν συνέλευση για το αν θα κλείσει Τρίτη-Τετάρτη.. άλλα έλεγε ο ένας άλλα ο άλλος..

 

όχι τίποτ'άλλο, τρίτη και τετάρτη δίνω 2 εργαστήρια,και είναι ψιλοδύσκολα,τουλάχιστον να το λέγανε σίγουρα να ξέραμε κι εμείς τι θα κάνουμε.

Eγώ τι να πω που δίνω την Δευτέρα 2 εργαστήρια και τρέχω και δε φτάνω γιατί τα άφησα τελευταία στιγμή? Το ότι θα είναι κλειστά μέχρι και την Τρίτη το έγραψε ένας καθηγητής στο site του. Με κάποιες παρατάξεις που μιίλησα θα κατέβουν να το κλείσουν τη Δευτέρα. Εγώ το πήρα απόφαση! Δεν διαβάζω :!: και ας γίνει οτι θέλει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Iσως στην αντισοιχη ιστοσελιδα της πανελ.ομοσπονδιας καθηγητων ΤΕΙ...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το ειδησεογραφικο δελτιο της ΝΕΤ τα 2/3 των ΑΕΙ τελει υπο καταληψη και αν συνεχισουν κινδυνευουν να χάσουν την εξεταστική περίοδο
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι θα γινει με τα τμηματα του ΠΑΜΑΚ ??? Περιμενουμε την αυριανη Γενικη συνελευση των φοιτητων?

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την γερμανική φιλολογία. Συνέλευση θα γίνει την Τρίτη ενώ στις περισσότερες σχολές θα γίνει αύριο , αύριο όμως δίνουμε κάποια μαθήματα και θα ήθελα αν γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με τα μαθήματα αυτά να με ενημερώσει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Φιλοσοφικη Αθηνων,οι καθηγητες (Συλλογος Διδασκοντων Φιλοσοφικης Αθηνων)εχουν αποφασισει απεργια διαρκειας.Βλεποντας και κανοντας....

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο αριστοτέλειο είμαι , ξέχασα να το διευκρινήσω :p αύριο δίνω 2 μαθήματα και δεν ξέρω τι θα γίνει ....

Κλειστα ειμαστε, μονο για τους επι πτυχιω ισως γινει κατι

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καθυστέρηση στον απόπλου του «Εξπρές Πήγασος» λόγω κατάληψης φοιτητών

 

Με καθυστέρηση μίας ώρας απέπλευσε την Κυριακή από το λιμάνι του Καρλόβασου το «Εξπρές Πήγασος», λόγω της κατάληψης που έκαναν οι φοιτητές του Πανεπιστημίου Αιγαίου, διαμαρτυρόμενοι για τις αλλαγές που προωθεί το υπουργείο Παιδείας στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Οι φοιτητικοί σύλλογοι των τμημάτων Μαθηματικών, Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων, Στατιστικών και Αναλογιστικών Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών της Σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Αιγαίου, μέσω των Γενικών Συνελεύσεων τους, με ψήφισμά τους διαμαρτύρονται για προτεινόμενη την τροποποίηση του αρθρου 16 του Συντάγματος, που ορίζει τη Δημόσια και δωρέαν Παιδεία και τις αλλαγές που προωθούνται στο νόμο-πλαίσιο και αναφέρονται στο Δημόσιο Πανεπιστήμιο.

 

Πηγή in.gr

 

Περισσότερα http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=518211

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

Στο αριστοτέλειο είμαι , ξέχασα να το διευκρινήσω :p αύριο δίνω 2 μαθήματα και δεν ξέρω τι θα γίνει ....

Πηγαινε να δεις καλου κακου,αλλα ριξε και μια ματια τωρα που εισαι ευκαιρος στο site:http://www.ntua.gr/posdep/SYLLOGOI/announcements.htm

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

100000 ευχαριστώ που απαντήσατε! Θα παω να δώ αύριο τι γίνεται απλά δεν ήξερα αν έχει βγεί κάποια ανακοίνωση σχετική.

τιποτα φιλε,να 'σαι καλα!

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το Τει Πειραιά το έχω πει ότι θα είναι κλειστό και το ξαναεπιβεβαιώνω. Την Τεταρτη θα ανοιξει για γενική συνέλευση. Τα μαθήματα εκείνης της μέρας δεν ξέρω αν θα γίνουν. Εξαρτάται..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oλα δειχνουν μεταθεση...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για το Τει Πειραιά το έχω πει ότι θα είναι κλειστό και το ξαναεπιβεβαιώνω. Την Τεταρτη θα ανοιξει για γενική συνέλευση. Τα μαθήματα εκείνης της μέρας δεν ξέρω αν θα γίνουν. Εξαρτάται..

 

 

Σημερα στις 10 ειχε Γ.Σ. οποιος ξερει ας πει τι αποφασισαν....Δλδ Θεωνη και αυριο κλειστα ετσι???

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στα τει Θεσσαλονικης παντως γινεται πανικος.Ελεος πια.Εχουν 20 ατομα τα εχουν κλεισει και δεν αφηνουν ουτε συνελευση να γινει.Αφου υπερ θα ψηφιστει..Τη μια δινουμε την αλλη δεν δινουμε..Αμαν:/

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις τι αποφασιστηκε στη Γ.Σ. του Πανεπιστημιου Μακεδονιας? Δινω το πρωτο μαθημα τη Τεταρτη και δεν ξερω τι θα γινει. Ενημερωστε αν γνωριζει καποιος. Μονο το ΠΑ.ΜΑΚ. εχει μεινει πισω μου φενεται ολα τα αλλα πανεπιστημια εχουν καταληψεις ή ειναι κλειστα και εμεις ακομη αποφασιζουμε ....

Οποιος γνωριζει ας ενημερωσει το forum. Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

τελικα απο στανταρ πηγη το τει πειραια κλειστο δευτερα τριτη και τεταρτη συνελευση...

Μιας και ήμουν σήμερα στα ΤΕΙ, το κλίμα έχει ως εξής. Φυσικά σήμερα ήταν κλειστά, το ίδιο και αύριο, και την Τετάρτη στο ίδιο μοτίβο. Τυπική συνέλευση-κατά 99% δε θα γίνουν μαθήματα-απλά και μόνο για τυπικά να "αποφασισθεί" το κλείσιμο επ'αορίστου.

Καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Bill_viper σε ευχαριστούμε. Χαμένα όλα τα εργαστήρια αυτό το εξάμηνο... Αλλά σιγά μην κάτσω να σκάσω... Καλές διακοπές, καλό καλοκαίρι.... Go Brazil!!!!

Ραντεβού στην Πάρο!!!!!!!!!!!!

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις τι αποφασιστηκε στη Γ.Σ. του Πανεπιστημιου Μακεδονιας? Δινω το πρωτο μαθημα τη Τεταρτη και δεν ξερω τι θα γινει. Ενημερωστε αν γνωριζει καποιος. Μονο το ΠΑ.ΜΑΚ. εχει μεινει πισω μου φενεται ολα τα αλλα πανεπιστημια εχουν καταληψεις ή ειναι κλειστα και εμεις ακομη αποφασιζουμε ....

Οποιος γνωριζει ας ενημερωσει το forum. Ευχαριστω.

 

ginotan xamos polu laos....kata tis 130 arxisame na bainoume sthn ai8ousa teletwn alla epeidh de xwragame polloi efeygan...3para pouy efyga arxisan na milane kommata...kata tis 5-6 8a ginei kai h pshfoforia...molis exw nea 8a enhmerwsw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...