Jump to content

Τι περίεργο ή αστείο σας έτυχε σήμερα;


genia_81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ετσι ειναι οι δουλειες, δε μπορεις πχ στην περιπτωση της christina_p να πουλαει συνεχεια εσωρουχα. Αναγκαστικα πρεπει να φροντισει καποιος το καταστημα ωστε να φαινεται καλο και καθαρο. Οι πιο πολλες επιχειρησεις ετσι λειτουργουν και πολυ λιγες και μεγαλες απασχολουν συνεργια καθαρισμου για αυτες τις δουλειες.

 

Δηλαδη δεν ειχες δει ποτε υπαλληλους σε ενα καταστημα νωρις το πρωι να καθαριζουν και να συμμαζευουν λιγο? Και ειναι δεδομενο πως ο καινουριος θα φορτωθει πιο πολυ αυτες τις "αγγαροδουλειες"...

 

Δεν είπα πως δεν είναι λογικό το να καθαρίζεται ένα κατάστημα.Το θέμα είναι πως το αφεντικό ήταν απών (γιατί είναι αλυσίδα καταστημάτων και επιβλέπει όλα τα καταστήματα,προσπαθεί τουλάχιστον) και έτσι έβαλαν εμένα να κάνω τισ αγγαρείες.

Το λογικό δεν θα ήταν να με κατατοπίσουν στο κατάστημα και να μου εξηγήσουν κάποια άλλα βασικά πράγματα σχετικά με το μαγαζί και τις λειτουργίες του ? από το να καθαρίζω και να συμμαζεύω τα ράφια της άλλης πωλήτριας επειδή αυτή βαριόταν προφανώς να το κάνει?

Δεν πήγα ως άσχετη στον τομέα των πωλήσεων από το λύκειο ήμουνα σε αυτόν τον τομέα (διαφήμιση, προώθηση και πωλήσεις προϊόντων).

Και όσο για την καθαριότητα, θα σας φανεί υπερβολικό και παρατραβηγμένο αλλά η αλήθεια είναι πως ήταν χάλια, όση ώρα καθάριζα τις τζαμαρίες σκεφτόμουνα πως είναι δυνατόν ένα τέτοιο κατάστημα με τόση πελατεία μπορεί να έχει τόσο σκονισμένη και βρόμικη βιτρίνα. Να φανταστείτε πως είναι το δωμάτιο ενός φοιτητή που έχει να βάλει ηλεκτρική από πέρσι τα Χριστούγεννα και έχει γεμίσει σκόνη 5 δάχτυλα,ένα τέτοιο πράγμα ειλικρινά και χωρίς υπερβολή.

Υ.Γ. Όταν ρώτησα γιατί η βιτρίνα είναι έτσι μου απάντησαν πως περιμένουν την διακοσμήτρια να έρθει να τους αλλάξει την βιτρίνα (να βάλει την νέα παραλαβή) και τότε θα καθαριστεί,γιατί κατά τα λεγόμενά τους είναι δύσκολο να τραβήξουν τον πάγκο και τις κούκλες που είναι μπροστά στην βιτρίνα.

Αντε μετά να βγάλεις άκρη, εγώ τουλάχιστον δεν μπόρεσα.

Τέλος πάντων, υγεία και καλή καρδιά πάνω από όλα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστείτε πως είναι το δωμάτιο ενός φοιτητή που έχει να βάλει ηλεκτρική από πέρσι τα Χριστούγεννα και έχει γεμίσει σκόνη 5 δάχτυλα,ένα τέτοιο πράγμα ειλικρινά και χωρίς υπερβολή.

 

Αααααα σαν να καταλαβαινω πως ειναι :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια και εγώ αυτό αναρωτήθηκα.

 

Ρε παιδιά εδώ κολλητή μου με πτυχίου Master Πολιτικού Μηχανικού στην Αγγία, έψαχνε για μια οποιαδήποτε δουλειά για να βγάζει χαρτζηλίκι και την "κόψανε" σε αίτηση που έκανε σε super market γιατί λέει δεν είχε προϋπηρεσία στο πως να τακτοποιεί τα προϊόντα στα ράφια! Ξέρετε τι προϋπηρεσία συνεπάγεται για να το κάνεις αυτό? Διδακτορικό σε Super Market science. Μην τρελλαθούμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ κολλητή μου με πτυχίου Master Πολιτικού Μηχανικού στην Αγγία, έψαχνε για μια οποιαδήποτε δουλειά για να βγάζει χαρτζηλίκι και την "κόψανε" σε αίτηση που έκανε σε super market γιατί λέει δεν είχε προϋπηρεσία στο πως να τακτοποιεί τα προϊόντα στα ράφια! Ξέρετε τι προϋπηρεσία συνεπάγεται για να το κάνεις αυτό? Διδακτορικό σε Super Market science. Μην τρελλαθούμε!

Εσύ ξέρεις τι χρειάζεται για τη δουλειά ή υποθέτεις μιλώντας στον αέρα;

Όλες οι δουλειές έχουν τις δικές τους δυσκολίες. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα επειδή δεν την πήραν λόγω προυπηρεσίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ κολλητή μου με πτυχίου Master Πολιτικού Μηχανικού στην Αγγία, έψαχνε για μια οποιαδήποτε δουλειά για να βγάζει χαρτζηλίκι και την "κόψανε" σε αίτηση που έκανε σε super market γιατί λέει δεν είχε προϋπηρεσία στο πως να τακτοποιεί τα προϊόντα στα ράφια! Ξέρετε τι προϋπηρεσία συνεπάγεται για να το κάνεις αυτό? Διδακτορικό σε Super Market science. Μην τρελλαθούμε!

 

Ε ναι βρε συ, τι να το κάνεις τέτοιο πτυχίο σε ένα super market;

Γι αυτό δημιουργούνται παρεξηγήσεις μετά.

Εγώ αν είχα super market θα επέλαγα μια κοπέλα που να είναι διατεθειμένη να κάνει αυτή τη συγκεκριμένη δουλειά, και όχι μια με πτυχίο που θα το κάνει σαν αγγαρεία και θα φύγει και με την πρώτη ευκαιρία.....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα...κάπου στην Αθήνα , στο χάος μιας δημόσιας υπηρεσίας...έχω πάει να πάρω κάτι πιστοποιητικά, τα οποία δεν είναι έτοιμα και περιμένω να τα ετοιμάσουν.

Εκεί που στέκομαι και ακούω και την μουσικούλα μου (από το κινητό πάντα :p ) αντιλαμβάνομαι μια κυρία να προεκτείνει το χέρι της κρατώντας πιστοποιητικά!

Την ρωτάω αν θέλει κάτι από τον υπάλληλο που με εξυπηρετεί , μου κάνει νόημα πως δεν...βγάζω τα ακουστικά , γιατί κάτι μου έλεγε ο υπάλληλος και την ακούω να λέει ψιθυριστά "ξου ξου...σατανά" :confused: :blink: δεν δίνω σημασία...

με στέλνει ο υπάλληλος στον προϊστάμενο για υπογραφή , τσουπ και η γιαγιά και τι λέει? "ααα την γρουσούζα ..":worry: :lol: τελικά δεν ήταν ούτε στον προϊσταμενο να πάει και κούναγε κεφάλι και χέρια του στυλ "δεν ξέρουν τι τους γίνεται"

Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακυρηχθηκαμε οικογενειακως η πιο τυχερη οικογενεια της 8εσσαλονικης!!

μας πηρανε τηλεφωνο στο σπιτι,τον αδερφο μου στο γραφειο,εμενα στο ιατρειο,την μαμα μου στο καταστημα της να μας πουνε (τον καθενα ξεχωριστα) πως ειμαστε ενας απο τους 20 τυχερους της πολης που κερδιζουν μια βυζαντινη εικονα μεγαλης αξιας....

αμεεεεεεεεεε

:lol: :rolleyes: :lol:

μηπως οι υπολοιποι 16 ειναι μελη του φορουμ?:rolleyes:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακυρηχθηκαμε οικογενειακως η πιο τυχερη οικογενεια της 8εσσαλονικης!!

μας πηρανε τηλεφωνο στο σπιτι,τον αδερφο μου στο γραφειο,εμενα στο ιατρειο,την μαμα μου στο καταστημα της να μας πουνε (τον καθενα ξεχωριστα) πως ειμαστε ενας απο τους 20 τυχερους της πολης που κερδιζουν μια βυζαντινη εικονα μεγαλης αξιας....

αμεεεεεεεεεε

:lol: :rolleyes: :lol:

μηπως οι υπολοιποι 16 ειναι μελη του φορουμ?:rolleyes:

 

 

 

:(

εμενα δεν με πηρανε...?

τι θα κανω τωρα διχως εικονα?...

εγω παντως επαθα την πλακα μου εχθες...

ειχαμε κοσμο στο λομπυ για τον αγωνα και ηταν ενας(ο Πετρος)ο οποιος εκοβε πανω κατω βολτες με μια μπυρα και ενοχλουσε και τον κοσμ...

καποια στιγμη και ενω ο αγωνας ηταν 0-1 υπέρ της Σαχταρ μου λεει...

''κουκλα,κανε τον λογαριασμο να φυγω μπας και βαλουμε κανα γκολ...''

φευγει και στα καπακια ο ολυμπιακος ισοφαριζει...

ρε παιδια βγηκε ολο το ξενοδοχειο εξω και τον εβριζε!!!!

αν ειχε φυγει πιο νωρις δε θα πειμεναμε τοση ωρα για την ισσοφαριση και ισως και να χαμε νικησει...!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακυρηχθηκαμε οικογενειακως η πιο τυχερη οικογενεια της 8εσσαλονικης!!

μας πηρανε τηλεφωνο στο σπιτι,τον αδερφο μου στο γραφειο,εμενα στο ιατρειο,την μαμα μου στο καταστημα της να μας πουνε (τον καθενα ξεχωριστα) πως ειμαστε ενας απο τους 20 τυχερους της πολης που κερδιζουν μια βυζαντινη εικονα μεγαλης αξιας....

αμεεεεεεεεεε

:lol: :rolleyes: :lol:

μηπως οι υπολοιποι 16 ειναι μελη του φορουμ?:rolleyes:

 

Ποια ηταν η παγιδα? :shifty:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι βρε συ, τι να το κάνεις τέτοιο πτυχίο σε ένα super market;

Γι αυτό δημιουργούνται παρεξηγήσεις μετά.

Εγώ αν είχα super market θα επέλαγα μια κοπέλα που να είναι διατεθειμένη να κάνει αυτή τη συγκεκριμένη δουλειά, και όχι μια με πτυχίο που θα το κάνει σαν αγγαρεία και θα φύγει και με την πρώτη ευκαιρία.....

 

Καλά έχεις δίκιο δεν λέω αλλά αυτές είναι part time δουλειές που γενικά δίνονται σε μαθητές και φοιτητές που τους πληρώνουν χαμηλά. Δεν πιστεύω οτι τα άτομα που εκδίδουν αυτές τις διαθέσιμες θέσεις έχουν την ιδέα οτι είναι η δουλειά όνειρο για κάποιους που θέλουν να την κάνουν για όλη τους τη ζωή.Για αυτό και φυσικά συνέχεια το προσωπικό σε αυτές τις θέσεις ανακυκλώνεται γιατί κανείς δεν θέλει να κάνει καριέρα ως ταμείας μια ζωή....λέω εγώ τώρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έκοψαν τη φίλη σου για να πάρουν κάποιους ευκαιριακούς που θα τους πλήρωναν και λιγότερα χρήματα;
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακυρηχθηκαμε οικογενειακως η πιο τυχερη οικογενεια της 8εσσαλονικης!!

μας πηρανε τηλεφωνο στο σπιτι,τον αδερφο μου στο γραφειο,εμενα στο ιατρειο,την μαμα μου στο καταστημα της να μας πουνε (τον καθενα ξεχωριστα) πως ειμαστε ενας απο τους 20 τυχερους της πολης που κερδιζουν μια βυζαντινη εικονα μεγαλης αξιας....

αμεεεεεεεεεε

:lol: :rolleyes: :lol:

μηπως οι υπολοιποι 16 ειναι μελη του φορουμ?:rolleyes:

 

Tύχη είναι αυτό;:p :p

Τι να την κάνεις την εικόνα;:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Ποια ηταν η παγιδα? :shifty:
δε την βρηκα...της ειπα απλα πως δεν ενδιαφερομαι..ο αδερφος μου το ιδιο,η μαμα μου μονο μας ειπε οτι της ειπε "δεν εχετε καμια υποχρεωση αγορας αρχικα"..οποτε ολο και κατι 8α πρεπει να αγορασεις
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

btw σημερα πετυχα εναν στο parking lot (ο θεος να το κανει) του ΑΠΘ που κοιμοταν μεσα στο αμαξι, με κουβερτα κανονικα κι ολα τα κομφορ :cool:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που ξέρεις, μπορεί ο άνθρωπος να μάλωσε με τη γυναίκα του και να τον πέταξε έξω από το σπίτι, οπότε έπρεπε κάπου να κοιμηθεί!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για ενα μπλε αυτοκινητο τοτε ο συγκεκριμενος ειναι τακτικος ...θαμωνας...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ειμαι εξω απο το σπιτι και περιμενω ενα μ????α να τραβηξει το καρο του που με ειχε διπλοπαρκαρει..ερχεται και μου ζηταει συγνωμη πολυ ευγενικα και μου λεει στη συνεχεια ''δεν ηθελα να σας δημιουργησω προβλημα αλλα και εσεις δεν σεβεστε οτι καποιος κοιμαται τοσο πρωι''.......:angry:

τα σχολια δικα σας!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι εξω απο το σπιτι και περιμενω ενα μ????α να τραβηξει το καρο του που με ειχε διπλοπαρκαρει..ερχεται και μου ζηταει συγνωμη πολυ ευγενικα και μου λεει στη συνεχεια ''δεν ηθελα να σας δημιουργησω προβλημα αλλα και εσεις δεν σεβεστε οτι καποιος κοιμαται τοσο πρωι''.......:angry:

τα σχολια δικα σας!!

 

Tι ειπε ρε το ατομο...:wacko: :confused:

Link to comment
Share on other sites

MA K ESY PAIDI MU.....!!!!

 

ka8olou dne ton skeftikes!!?!?!......eprepe na tu peis: next time 8a su exo etoimo k ton kafe su...mazi me proino....ntropi su k pali pu den ton skeftikes....alli fora na perneis to car su meta tis 1300hrs!!!

 

euxaristo!;-ppppppppp

 

kara-LOL!!!!

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

MA K ESY PAIDI MU.....!!!!

 

ka8olou dne ton skeftikes!!?!?!......eprepe na tu peis: next time 8a su exo etoimo k ton kafe su...mazi me proino....ntropi su k pali pu den ton skeftikes....alli fora na perneis to car su meta tis 1300hrs!!!

 

euxaristo!;-ppppppppp

 

kara-LOL!!!!

 

 

 

το καρα Lol μου αρεσε αλλα θα προσθεσω

 

OMG +3LOL!!!

περιπτωση ομως ..Δευτεριατικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααα...

αφεντικο:ελα εχω προβλημα...

μιραντα:και εγω εχω ρεπο...

αφεντικο:αααα!δεν μπορω να εχω και το ρεπο σου προβλημα!!!!:rolleyes: :wacko: :cool: :X

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ένας ποζεράς φίλος μου πήγε για ιππασία. Είχε πάρει και μια γκόμενα για να κάνει μόστρα, αλλά το άλογο τον έριξε κάτω μπροστά στην κοπέλα και τη δασκάλα κι έγινε ρόμπα. Τρελό γέλιο :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ένας ποζεράς φίλος μου πήγε για ιππασία. Είχε πάρει και μια γκόμενα για να κάνει μόστρα, αλλά το άλογο τον έριξε κάτω μπροστά στην κοπέλα και τη δασκάλα κι έγινε ρόμπα. Τρελό γέλιο

Πωπω πραγματικά λυπηρό! :(

Ελπίζω να μη πόνεσε πολύ :tsopa:

Και να φύγει η λάσπη απ'την τρέντυ ιππική ενδυμασία του :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...