Jump to content

300 - 300: Rise of an Empire (2006 - 2013)


TN97
 Κοινοποίηση

Η γνώμη σας για την ταινία  

313 members have voted

  1. 1. Η γνώμη σας για την ταινία

    • Πάρα πολύ καλή
      198
    • Καλή
      72
    • Μέτρια
      25
    • Κακή
      18


Recommended Posts

τι 60 χρονων ρε παιδια;;

γυρω στα 30 ηταν ο Λεωνιδας οταν εγινε η μαχη!

 

οσον αφορα το μουστακι,στην Σπαρτη εχουν βρεθει δυο αγαλματα του Λεωνιδα και τα δυο χωρις μουστακι ενω εχει διατυπωθει απο τον Ηροδοτο και τον Πλουταρχο (οχι τον Γιαννακη :p ) πως οι Σπαρτιατες δεν ειχαν μουστακι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 842
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γι'αυτο ειπα οτι ελπιζω το σχολιο για το μουστακι να ειναι ειρωνικο...Γιατι θα ασχολιομαστε με τριχες...Ελεος...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ίδιαίτερο για μένα.

 

Μια εντυπωσιακή (από πλευρά εφφέ κτλ) αμερικανιά,που το μόνο που επιτυγχάνει είναι να τονώνει φαινόμενα εθνικισμού...

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ξανά αυτό το θέμα σε αυτό το...θέμα. :p

 

Σύμφωνα με αυτό και αυτό, o Λεωνίδας γεννήθηκε το 508 π.Χ. και η μάχη των Θερμοπυλών έγινε το 480 π.Χ.

Mόνο 28 εε? :p

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

guys ότι είχε στην ταινία, έχει και στο κόμικ...

 

μουσάτοι στο κόμικ, μουσάτοι και στην ταινία..

 

γιατί αναφέρεστε στην ΙΣΤΟΡΙΑ ? Δεν πάει ιστορικά το πράγμα, έτσι όλα όσα αναφέρετε είναι κάπως άκυρα..

Link to comment
Share on other sites

η ταινια ηταν παρα πολυ καλη και μπραβο τους που την εβγαλαν,πραγματικα αξιζε,ο λεωνιδας αψογος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλή η ταινία

μου αρεσε σαν σύνολο, ιδιαίτερα η φωτογραφία της

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Οφειλω να ομολογήσω οτι ειναι μια απο τις καλυτερες ταινιες του ειδους της-αν οχι η καλυτερη-που εχω δει ever. Η φωτογραφια της ειναι οντως καταπληκτικη, οι σκηνες των μαχων ΑΨΟΓΕΣ και γενικα ηταν μια πιστη αποδοση του κομικ του Μιλερ. Ο Λεωνιδας αποδοθηκε πολυ καλα και ολη η υποθεση γενικοτερα. Το σιγουρο ειναι οτι εφυγα απο την αιθουσα "φουσκωμενη" σαν παγωνι, με εντονη εθνικιστικη διαθεση:rolleyes: και ενα υψηλοτατο αισθημα πατριωτισμου. Το κακο ειναι οτι ολα αυτα τα νιωθουμε σαν Ελληνες μονο οταν παιρνουμε κανενα κυπελλο ή οταν εξυμνειται ο ελληνισμος μας απο το χολλυγουντ...;)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καλη ταινια, με πολυ καλη μουσικη υποκρουση και φωτογραφια!

Η σκηνοθεσια επισης ηταν καλη, το ιδιο και οι ερμηνειες!

Το στορυ κλασσικο και νομιζω πως περαν του κομικ, θα μπορουσε να ειναι και φανταστικο (αν δεν υπηρχαν αυτοι οι 300 οντως).

Με καθηλωσε και παροτι ειχε αρκετο αιμα, ηταν δοσμενο καρτουνιστικα και δεν με ενοχλησε!

Πολυ καλη προσπαθεια στο συνολο της και ευχομαι να μην θυμομαστε ποιων απογονοι ειμαστε μονο ενεκα μιας κομιξ μεταφορας μερους της ιστοριας μας (με αρκετες ανακριβειες) στο πανι.

 

Υγ. Απαιχτη η σκηνη που "δηθεν" υποτασσεται ο Λεονάιντας και ξαμολιεται ο αλλος και γινεται της Πυθειας το θολο αναγνωσμα!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλή η ταινία

μου αρεσε σαν σύνολο, ιδιαίτερα η φωτογραφία της

 

Συμφωνώ.:)

Και η σκηνοθεσία μου άρεσε πολύ.Μου θύμισε videogame, κάτι που ήταν καλό κατά τη γνώμη μου(ρεαλιστικό).

 

Kakiasmeno: Αυτή η σκηνή (στο τέλος εννοείς φαντάζομαι) έγινε όντως και στην ιστορική πραγματικότητα.Γενικά η ταινία, με εξαίρεση μερικές υπερβολές ήταν πολύ κοντά στα πραγματικά ιστορικά γεγονότα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτή η σκηνή (στο τέλος εννοείς φαντάζομαι) έγινε όντως και στην ιστορική πραγματικότητα.Γενικά η ταινία, με εξαίρεση μερικές υπερβολές ήταν πολύ κοντά στα πραγματικά ιστορικά γεγονότα.

 

εισαι σιγουρος;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος;;

 

Ε, δεν ήμουν και παρών:p, αλλά το θυμόμουν αχνα σαν περιστατικό.(οπότε κάπου θα το είχα διαβάσει πολύ παλιότερα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία ήταν εξαιρετική σε ότι αφορά τα εφέ αλλά μ’ έκανε να ντραπώ που ανήκω στο ανθρώπινο είδος…:down:

 

Τι θα προτιμούσες να ήσουν??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν ήμουν και παρών:p, αλλά το θυμόμουν αχνα σαν περιστατικό.(οπότε κάπου θα το είχα διαβάσει πολύ παλιότερα).

 

δεν εχει καταγραφει ιστορικα αυτο..μαλλον το διαβασες στο κομικ...

ιστορικα η μοναδικη προσωπικη επιθεση στον Ξερξη,ηταν ενα ομαδικο ντου στην σκηνη του με σχεδον μηδαμινο αποτελεσμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καταγραφει ιστορικα αυτο..μαλλον το διαβασες στο κομικ...

ιστορικα η μοναδικη προσωπικη επιθεση στον Ξερξη,ηταν ενα ομαδικο ντου στην σκηνη του με σχεδον μηδαμινο αποτελεσμα...

 

Χ, το κόμικ αποκλείεται να το έχω διαβάσει, δεν ήξερα καν την ύπαρξή του, μέχρι να μάθω για τους 300.

Θα το ψάξω περισσότερο, αν έχω χρόνο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παααρα πολύ καλή ταινία.. ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το διάβασα στο κόμικ έτσι και στην μεγάλη οθόνη! Πήγα σπίτι και άνοιξα το κόμικ για να ξανασυγκρίνω ενώ τα είχα φρέσκα ακόμα στο μυαλό μου.

 

Τώρα θέλω ακόμα πιο πολύ να δώ το extra πάνω στο DVD που θα μας βάζει τις σελίδες απο το βιβλίο δίπλα από κάθε σκηνή στην ταινία!

 

Η μεταφορά έγινε με 100% ακρίβεια.. ΜΠΡΑΒΟ τους!

 

edit: μόνο μια απορία έχω για τον τρόπο με τον οποίο ο Λεονίδας "απέριψε" τον Εφιάλτη.. στο βιβλίο τον σπρώχνει στον γκρεμό νομίζω ενώ στην ταινία τον αφήνει να φύγει.. αν θυμάται κάποιος άλλος ας δώσει τα φώτα του!

 

Η ταινία αρχίζει επίσημα τις προβολές της αύριο στα σινεμά της Κύπρου.

Μην γελαστεί κανείς και το πάρει σε πειρατικό dvd....

Link to comment
Share on other sites

edit: μόνο μια απορία έχω για τον τρόπο με τον οποίο ο Λεονίδας "απέριψε" τον Εφιάλτη.. στο βιβλίο τον σπρώχνει στον γκρεμό νομίζω ενώ στην ταινία τον αφήνει να φύγει.. αν θυμάται κάποιος άλλος ας δώσει τα φώτα του!

 

Στο κομικ ο Λεωνίδας τον απορρίπτει, αλλά δεν τον πετάει στο γκρεμό. Πέφτει μόνος του.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Γκολουμ!

Γιατι ντραπηκες Freewayn;;;:confused:

 

 

 

Γιατί εσένα όλη αυτή η βία και αγριότητα σε άφησε παγερά αδιάφορη; Δεν σε προβλημάτισε καθόλου;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Στο κομικ ο Λεωνίδας τον απορρίπτει, αλλά δεν τον πετάει στο γκρεμό. Πέφτει μόνος του.

 

σωστα!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εσένα όλη αυτή η βία και αγριότητα σε άφησε παγερά αδιάφορη; Δεν σε προβλημάτισε καθόλου;:worry:

o tempora o mores..

 

Για να μαστε στο στυλ της υπογραφής σου. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...