Jump to content

PPC hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 595
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ

ΣΕ ΟΠΟΙΟ SITE ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Μου εδωσαν ενα hp rz1710 με νεκρη μπαταρια.... Δλδ σχεδον νεκρη.... Χανει 1% της χωρητικοτητας της καθε 10sec... μηπως μπορω να την σωσω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου εδωσαν ενα hp rz1710 με νεκρη μπαταρια.... Δλδ σχεδον νεκρη.... Χανει 1% της χωρητικοτητας της καθε 10sec... μηπως μπορω να την σωσω?

Αγόρασε μια καινούρια!

Link to comment
Share on other sites

Eλα ομως που δεν υπαρχει!

Ρώτα σε αντιπροσωπείες, ψάξε στα μεταχειρισμένα όλο και κάτι θα βρεις.

Ειδικά αν έχεις την δυνατότητα να ψωνίζεις από το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω τιποτα παντως στα Ελληνικα μαγαζια. Στα ξενα, ειχε, αλλα δεν μπορω να αγορασω, δν εχω πιστωτικη. Θα δω.

 

Παντως δν ξερω αν αξιζει να του βαλω μπαταρια... σκεφτομαι απο την μια να το εχω για internet χρηση (με virtual display δλδ να του κανω vga αναλυση, και μετα να σερφαρω με τον opera) αλλα δεν ξερω αν τα βγαλει ο επεξεργαστης (200αρης samsung)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία άλλη χρήση που μπορείς να το έχεις είναι κατεβαστήρι.

Βάλε ένα πρόγραμμα για torrent, έχε το συνέχεια πάνω στο cradle και άστο να κατεβάζει. Χρειάζεσαι μεγάλη κάρτα μνήμης όμως ή έναν δικτυακό σκληρό δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο εχω και τον υπολογιστη μου ;)

Αυτο μαλλον θα το εχω για να δοκιμαζω και να παιζω κατι εφαρμογες που εχω, οι οποιες δεν δουλευουν σε wm5.

 

Παντως χθες το βραδυ το ειχα φορτισει πληρως, και τελευταια φορα που το τσεκαρα κατα τις μια η μπαταρια ηταν στο 89%.

Ξυπναω σημερα το πρωι, κοιταω την μπαταρια... και ω! θεοι! Η μπαταρια ειναι ακομα στο 89% Και ακομα αυτη την στιγμη ειναι!

 

Λετε να εφτιαξε η μπαταρια?

 

Edit

Μπα το ματιαξα.... ακομα πεφτει...

Αλλα το ωραιο που παρατηρησα ειναι οτι το με τι ταχυτητα πεφτει η μπαταρια ειναι αναλογη της φωτεινοτητας της οθονης... Στο τερμα πεφτει πολυ γρηγορα... στις πιο κατω σκαλες αργοτερα... θα το αφησω να αποφορτιστει και θα το ξαναφορτισω αλλες 2-3ς φορες μπας και στρωσει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΨΑΧΝΩ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ

ΣΕ ΟΠΟΙΟ SITE ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

nik955i:

 

Φυσικά και μπορείς να βρείς προγραμματάκι που προσθέτει Greek-layout σε -σχεδόν- οποιδήποτε hardware keyboard. Τέτοια είναι το AEKmap (free) και το Interkey. Δεν θυμάμαι άλλα αυτή την στιγμή. Το πρόβλημα είναι οτι υπάρχει ενα ενδεχόμενο να μην βρείς πρόγραμμα που να δουλεύει για το keyboard που σκοπεύεις να αγοράσεις, άρα κάνεις πρώτα ενα search στο internet.

 

Εγώ έχω ενα rx1950 iPAQ με ενα serial keyboard απο ΗΠΑ και δεν μου δούλεψε το AEKmap -που θεωρητικά δουλεύει σε όλα- αλλά μου δουλεύει το Interkey...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια σχειτκα με το wi-fi στο Ipaq1950 , μπορειτε να μου πειτε αν μεσω του ΙΕ του ppc πως μπορω να σερφαρω στο Ιντερνετ γιατι μυο ζηταει να ρυθμισω πρωτα τα cnnections. Εκει ομως δεν μυο δινει επιλογη για το wi-fi του ppc το οποιο δουλευει αψογα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Λοιπον εχω κανει το ποστ εδω και καιρο, βρηκα την λυση και το φιξαρα αλλα δεν μπορω να αποθηκευσω σελιδες μεσω του Ι.Ε. Με ποιο τροπο θα το καταφερω παιδες?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στις αρχές του μήνα αγόρασα ένα HP Ipaq hx2790 (ολοκαίνουργιο) το οποίο μου παρουσιάζει το εξής περίεργο.

 

Ενώ η μπαταρία είναι γεμάτη (90-95%), εαν το PDA μείνει πολλές ώρες κλειστό (8+ ώρες), μετά δεν ανοίγει ούτε με το power button ούτε με soft reset...

Εαν το βάλω να φορτίσει, και στην συνέχεια το ανοίξω η μπαταρία είναι στο 0%....

 

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στις αρχές του μήνα αγόρασα ένα HP Ipaq hx2790 (ολοκαίνουργιο) το οποίο μου παρουσιάζει το εξής περίεργο.

 

Ενώ η μπαταρία είναι γεμάτη (90-95%), εαν το PDA μείνει πολλές ώρες κλειστό (8+ ώρες), μετά δεν ανοίγει ούτε με το power button ούτε με soft reset...

Εαν το βάλω να φορτίσει, και στην συνέχεια το ανοίξω η μπαταρία είναι στο 0%....

 

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

 

Πριν πατήσεις το power button για να το κλείσιες και να το βάλεις στην άκρη, φρόντισε να κλείσεις όλα τα προγράμματα που είναι ανοιχτά και τρέχουν στο παρασκήνιο.

Γενικά τα ppc δεν κλείνουν ποτέ και πάντα καταναλώνουν ενέργεια.Όχι τόσο όσο το περιγράφεις εσύ , αλλά αν μείνουν 5-6 μέρες κλειστά, σίγουρα θα τα βρείς με άδεια μπαταρία.

Αν επιπλέον τρέχουν και εφαρμογές τόσο το χεορότερο.

 

Κάτι που θέλω να ρωτήσω:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει φορητό πληκτρολόγιο qwerty που να συνδέεται ασύρματα με το pda (πχ μέσω bt )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά και εγώ με το mio P550 έχω μόνο mini usb διαθέσιμη για να συνδέσω πληκτρολόγιο... στην ελληνική αγορά τπτ... αλλα απο εξωτερικό και ακόμα στο e-bay βρήκα διάφορα.... μα κανένα να μου κάνει....

Αυτό με το bluetooth μου κάνει πιο εφηκτό... ίσως να υπάρχει λογισμικό που να μπορεί να συνδέσει στο pda απλό ασύρματο bt πληκτρολόγιο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια γειασας ,εχω το εξεις προβλημα με το MIO P550 μου ,εντελως ξαφνικα ενω μου τελειωσε η μπαταρια ,δεν μου κανει boot ,δηλαδη αναβει η πρωτη οθονη που γραφει μιο κλπ,αλλα δεν φορτονει τα wm5 ,ξερει κανενας τι γινετε και τι να κανω?????

thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παιδιά γεια σας μια ερώτηση.Έχω το iPAQ 614c της HP.Ύπαρχει τίποτα σε εξωτερική κάρτα TV έχετε δει κάπου κάτι?H θύρα που έχω είναι mini usb.Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μπαίνει σε υποδοχές κάρτας SD ή CF.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου αλλά η εξωτερική μνήμη που δέχεται το μηχανάκι είναι μόνο micro sd και οπώς καταλαβαίνεις είναι κάτω απο τη μπαταρία.Ύπαρχει κάτι που να συνδέεται απ'ευθείας στη mini usb υποδοχή της συσκευής???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχει να προτεινει καποιος κανα καλο πωλητη στο ebay για να αγορασω μπαταρια(να ειναι καλη ομως!!) για το ipaq 2790 ???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...