Jump to content

PPC hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 595
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic, απλά είπα να το αναφέρω διότι ...συμφέρει.

 

Οποιος ψάχνει για MiniSD 2GB, προσωπικά πήρα την TopRAM 120x speed από ebay με paypal τελική τιμή €35.

 

Να σημειώσω ότι η καρτούλα έχει τσιπάκι της Samsung. Η ίδια κάρτα branded Samsung - Magu σε γνωστό online ελληνικό κατάστημα (κατα τ'αλλα ΠΟΛΥ αξιόλογο) έχει τιμή 123 euro.

 

Οποιος ενδιαφέρεται στείλτε PM καλύτερα για να μην θεωρηθεί ότι κάνω public διαφήμιση σε συγκεκριμένο ebay seller για τον οποίο έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ σε καμιά περίπτωση να εγγυηθώ (99.6% feedback βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με 120ε παιρνεις 2gb sd, χωραει 2-3ταινιες, 200-300 mp3 και αρκετα προγραμματα+παιχνιδια, μια χαρα δλδ μεχρι να πας παλι σπιτι σου αφου (κυριως αν παρεις το axim x51v) δεν προκειτε να πας και πολυ μακρια χωρις πριζα, οποτε δεν βλεπω λογο να αδειαζεις-γεμιζεις συνεχεια την καρτα στον δρομο.

 

Το usb host ειναι χρησιμο αν πετυχεις καποιον που εχει flashaki, αντι να του παρεις απλα το αδειαζεις στο ppc, αυτο γινετε, επισεις αν εχεις ψηφιακη και θελεις να βλεπεις τις φωτο στο ppc(που εχει μεγαλυτερη οθονη).

 

Για να καταλαβεις και πως δουλευει:

http://www.pdagold.com/img/articles/en/large/0000000268_XREb5272215329.jpg

 

Ο τυπος αυτην την στιγμη βλεπει στο acer την μνημη απο το s100 και τον σκληρο 2.5" που μαλιστα ειναι και σε partitions.

 

http://www.pdagold.com/img/articles/en/large/0000000268_jeRo578151517.jpg

 

Τα περιεχομενα της καμερας.

 

http://www.pdagold.com/img/articles/en/large/0000000268_wre456160123346.jpg

 

Kανονικο πληκτρολογιο απο pc.

 

Acer n311 λεγεται δες ολο το review:

http://www.pdagold.com/articles/detail.asp?a=268

 

επειδη εχω παθει ζημια με αυτα που βλεπω!!γιατι ειμαι και νεος στο χωρο με τα ppc θελω να ρωτησω κατι!!

το δικο μου ppc εχει καλωδιο μονο για συνδεση στο pc!!! πωσ μπορω να συνδεσω και αλλες συσκευες οπως 1 απλο usb flash?? τι καλωδια χρειαζομαι ή να συνδεσω τι φωτ μηχανη?? υπαρχει μηπως κατι για να συνδεω 2 usb καλωδια(αρσενικα)?

Α!!!! και κατι αλλο μπορω να αλλαξω στο ppc τα windows kai apo window mobile 2003 να τα κανω 2005??

ευχαριστω

JUST DO IT

[sIGPIC][/sIGPIC]

Female Body Inspector

www poroia.tk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρονται να συνδέουν το ppc με κάποια συσκευή πχ ενισχυτή ή κανονικά ακουστικά σαν κανονικό mp3 player η λύση είναι η εξής:

 

Από ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά είδη αγοράστε ένα καρφί αντάπτορα από stereo jack 2.5mm σε 3.5mm και συνδέστε το στο κινητό στη θέση για τα hands free. Παίζει μια χαρά και είναι λύση < 1€ ;)

 

Εικόνα:

[attach]9297[/attach]

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω παθει ζημια με αυτα που βλεπω!!γιατι ειμαι και νεος στο χωρο με τα ppc θελω να ρωτησω κατι!!

το δικο μου ppc εχει καλωδιο μονο για συνδεση στο pc!!! πωσ μπορω να συνδεσω και αλλες συσκευες οπως 1 απλο usb flash?? τι καλωδια χρειαζομαι ή να συνδεσω τι φωτ μηχανη?? υπαρχει μηπως κατι για να συνδεω 2 usb καλωδια(αρσενικα)?

Α!!!! και κατι αλλο μπορω να αλλαξω στο ppc τα windows kai apo window mobile 2003 να τα κανω 2005??

ευχαριστω

 

παιρνεις αλλο PPC με 2005 και USB HOST :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Διάβασα στο FAQ του Muck Smith:

"Μodem - Σύνδεση στο Internet

 

....Τα ppc μπορούν να δεχτούν modem σε μορφή compact flash κάρτας"

 

Μήπως ξέρετε πού πωλείται τέτοιο είδος modem, αν είναι δυνατόν χωρίς να παραγγείλω από σάιτ;

Link to comment
Share on other sites

iparxun ego iha parei ena palia ke to eho akoma alla to ha parei apo to fleamarket. logika se kana site dimoprasion olo ke vriskeis apo kapoio!

na ksereis tin duleia tu tin kanei mia hara!!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Διάβασα στο FAQ του Muck Smith:

"Μodem - Σύνδεση στο Internet

 

....Τα ppc μπορούν να δεχτούν modem σε μορφή compact flash κάρτας"

 

Μήπως ξέρετε πού πωλείται τέτοιο είδος modem, αν είναι δυνατόν χωρίς να παραγγείλω από σάιτ;

Έχω τέτοιο modem που ζητάς. Το είχα παραγγείλει απο ΗΠΑ νομίζωντας πως είναι για sd card. Άν ενδιαφέρεσαι μπορείς να επικονωνήσεις μαζί μου.

foks@in.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Help!!! Παιδια παρακαλω βοηθεια, εχω αυτο το δεκτη Fortuna Clip-On GPS και δεν μπορω να κανω pair μεσω bluetooth με τιποτα, καμια ιδεα;(Βεβαια χρησιμοποιω το 0000 ως password αλλα δοκιμασα και χωρις αυτο):(

Ευχαριστω.

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπόψη σας κάποιο screen protector για G100?

 

ειχα παρει πριν κανα μηνα απο το play 247 . απο οτι ειδα τωρα δεν το εχουν στον καταλογο τους αλλα μπορεις να τους ρωτησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν το βρίσκω τελικά πουθενά για G100 και μετά απο επικιοινωνία με Plya247.gr μου είπαν πως δεν το έίχαν πριν 2 εβδομάδες που ρώτησα..

 

Πλέον έχουμε κι άλλο πρόβλημα. Έχασα το penάκι του G100 και δεν βρίσκω πουθενά ανταλλακτικό..! Ξέρετε αν stylous άλλων PPC 'κουμπώνουν' στο G100???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιαθελω να βαλω μια μεγαλυτερη εξωτερικη καρτα στο g100 μου. πρεπει τα περιεχομενα της παλιας να τα περασω με ενα card reader στην καινουρια???μετα θα εχει κανενα προβλημα με τις εφαρμογες που ειχα στην παλια???
Link to comment
Share on other sites

παιδιαθελω να βαλω μια μεγαλυτερη εξωτερικη καρτα στο g100 μου. πρεπει τα περιεχομενα της παλιας να τα περασω με ενα card reader στην καινουρια???μετα θα εχει κανενα προβλημα με τις εφαρμογες που ειχα στην παλια???

Όχι, θα τρέχουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ekana search kai de mporesa na brw kana FAQ p na leei pws na kanw Reset sto Hp IPAQ6910... Giati exw ena problima me tin kamera kai den anoigei.. kai otan bgazw tin mpataria kai to ksananigw, h kamera anoigei alla mono tin prwti fora...an prospathisw na tin ksananoiksw...MPAAAA. praama..

 

Thx. nikoS.///

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει καμια προταση για εξωτερικη κεραια συμβατη με το ΜΙΟ Ρ350?

Για εξωτερικη κεραια συμβατη με το ΜΙΟ Ρ350-550 δες στο megamarket (id:42993)

http://www.megamarket.gr/gpsmio-p-42993.html?page=2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια χαρα στην παρεα. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια θα μου δινει την δυνατοτητα στο νεο μου Ρ3300, καθε φορα που καλω ή δεχομαι κλιση, να μου εμφανιζει την foto της "επαφης" μου, σε ολη την οθονη, καθως & να μπορω να επιλεγω το MP3 που θελω για καθε "επαφη" ξεχωριστα....?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια χαρα στην παρεα. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια θα μου δινει την δυνατοτητα στο νεο μου Ρ3300, καθε φορα που καλω ή δεχομαι κλιση, να μου εμφανιζει την foto της "επαφης" μου, σε ολη την οθονη, καθως & να μπορω να επιλεγω το MP3 που θελω για καθε "επαφη" ξεχωριστα....?

 

Καλοριζικο μιας και εγω το αγορασα εδω και μια βδομαδα!

Λοιπον αυτο που ζητας ειναι το Photo contacts pro 5. Κανει οσα λεσ και ειναι απλα τελειο :lol:

 

Θα το βρεισ στο γνωστο μαγαζακι ολοκληρο: http://www.ipmart-forum.com στην κατηγορια pda,pocket pc. Κανε εγγραφη αν δεν εισαι μελος :)

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις κανενα Bluetooth που να βλεπεις τις επαφες και να ειναι συμβατο με το HTC P3300?
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο μιας και εγω το αγορασα εδω και μια βδομαδα!

Λοιπον αυτο που ζητας ειναι το Photo contacts pro 5. Κανει οσα λεσ και ειναι απλα τελειο :lol:

 

Θα το βρεισ στο γνωστο μαγαζακι ολοκληρο: http://www.ipmart-forum.com στην κατηγορια pda,pocket pc. Κανε εγγραφη αν δεν εισαι μελος :)

 

winer, καλοριζικο το "απαικτο" νεο σου P3300 &...... ευχαριστω για την απαντηση...!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέρετε μήπως αν μπορώ να βρω κάπου την κεραία που μπαίνει την πίσω και πάνω πλευρά του s100 όπως και όλων των άλλων κινητών?

Υπάρχει ένα πρόβλημα σήματος στο σπίτι βλεπετε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...