Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών ΙΙ


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fmayakos (23 Μάρ. 2004 , 23:54)

 

Αν δεν τους προλάβω εγώ... :mad:

:D

Ανακεφαλαιώνω:

Το τραγούδι της TΙΜ λέγεται All day and all of the night το οποίο πρωτοτραγουδήθηκε από το συγκρότημα Kinks την δεκαετία του 60 (αν δεν απατώμαι).

Στη διαφήμιση της ΤΙΜ ακούγεται εκτέλεση από γυναικεία φωνή. Έτσι αποκλείονται οι εκδοχές των:

  • Kinks
  • Stranglers
  • Status Quo

(τις οποίες κατέβασα για να βεβαιωθώ)

Έτσι λοιπόν, μας μένει η εκτέλεση της Jessica Harp η οποία σίγουρα δεν είναι. Η παραγωγή της συγκεκριμένης εκτέλεσης είναι λίγο χαζοχαρούμενη (με σκρατσάκια μέσα κτλ.) μιας και έγινε για χαζοχαρούμενη ταινία ("Οι ιππότες της Σανγκάι" νομίζω).

Έτσι τώρα υπάρχουν δύο τινά: Είτε το τραγούδι που ψάχνουμε είναι edit αυτού της Jessica Harp είτε είναι τελείως άλλο τραγούδι....

:wacko: Έχω χαζέψει! Όλη μέρα αυτό ψάχνω!

 

 

Το τραγούδι αυτό λέει σε κάποια φάση "girl, I want to be with you, all of the time"... Έχω την εντύπωση ότι στην εκτέλεση της ΤΙΜ, λέει "GUY, I want to be with you, all of the time"... Σε αυτό το συμπέρασμα κατέληξα αφού άκουσα τη διαφήμιση καμιά 200αριά φορές :) Πάντως, μετά από googling με αυτά τα Lyrics, πάλι δε βρήκα τίποτα! Οπότε, περαστικά μας!! :Ρ

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος How_U_Doin (24 Μάρ. 2004 , 00:19)

 

Το τραγούδι αυτό λέει σε κάποια φάση "girl, I want to be with you, all of the time"... Έχω την εντύπωση ότι στην εκτέλεση της ΤΙΜ, λέει "GUY, I want to be with you, all of the time"... Σε αυτό το συμπέρασμα κατέληξα αφού άκουσα τη διαφήμιση καμιά 200αριά φορές :) Πάντως, μετά από googling με αυτά τα Lyrics, πάλι δε βρήκα τίποτα! Οπότε, περαστικά μας!! :Ρ

 

 

Το πρόσεξα και εγώ σήμερα! Και μάλιστα είχα γράψει κατα λάθος κάποιες διαφημίσεις στο βίντεο και το άκουσα και το ξανάκουσα για να σιγουρευτώ.

Όντως στο τραγούδι έχει γίνει προσαρμογή για θηλυκή τραγουδίστρια (σαν το "Ειμαι ερωτευμένος με τα μάτια σου" το οποίο έχει γίνει πολλάκις "ερωτευμένη") αλλά υστερα απο αναζητήσεις ούτε εγώ βρήκα τίποτα....

Από την άλλην, ας σκεφτούμε σαν webmasters ενός lyrics site. Ακούω εγώ ότι το All day and all of the night το τραγούδησε και η Γαρμπή (!). Σιγά μην το τσεκάρω, copy paste τους στίχους των Kinks και να πως μαζεύονται 25.000 lyrics!

Άρα μάλλον απίθανο είναι το το βρούμε έτσι! Πάντως άξιζε να δοκιμάσουμε! :p

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από z0diac7650

Paidia to tragoydi apo ti kenoyrgia diafhmhsh toy Cutty Shark poy leei Yes or No? Paizei teleytaia kai se clubakia... A, kai kati allo leei mesa Na Na Na...Fobero tragoydaki!

 

thymise mas ligo thn diafhmish..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος z0diac7650 (25 Μάρ. 2004 , 00:24)

 

lathos ekana den eine toy cutty shark! ena allo poto eine me parakseno mpoykali!

 

Klipaki apo th diafhmhsh!

http://www.geocities.com/z0diac7650/klip.mp3

 

 

Einai ontws to kainourio poto tou cutty shark (yes kai no) kai den exw idea poio einai to song. Pantws poly eksypnh diafhmish:)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις το τραγουδι στη διαφημιση του περιοδικου cinema dvd collection πολυ γνωστο,παλιο αλλα δεν το θυμαμαι!!!επισης στο disaronno be original apo gary tarn exo fai ton topo iparxi pouthena sto net na to katevaso olokliro? :o
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis kanena mousiko kommati apo tis diafhmiseis twn olympiakwn agwnwn; Eite h kentriki mousiki, eite o ethelontismos, eite h lampadhdromia :) thanks!!!

http://www.geocities.com/palssip/mainfiles/image001.gif

To others the pain was obvious The colours of a shame a bruise - unjust

Abuse of trust can't be wiped

I can't remember why

I chose to say goodbye

I'm terrified of what I might have severed

Link to comment
Share on other sites

Όχι του disaronno δεν υπάρχει ως ολόκληρο τραγούδι. Ήταν ειδικά για τη διαφήμιση.
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silentpower (25 Μάρ. 2004 , 14:48)

 

ξερει κανεις το τραγουδι στη διαφημιση dvd collection πολυ γνωστο,παλιο αλλα δεν το θυμαμαι!!!επισης στο disaronno be original apo gary tarn exo fai ton topo iparxi pouthena sto net na to katevaso olokliro? :o

 

 

Δεν υπάρχει αυτό το τραγούδι. Είναι γραμμένο ειδικά για την διαφήμιση.

 

Μπορείς όμως να βρεις το: 'Nova - All This Love' που ακούγεται το sample του. :)

 

 

*EDIT

Μα τέτοιος συγχρονισμός βρε Spanaks; :p :D


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariskard (14 Μάρ. 2004 , 22:14)

 

Το τραγούδι από τη διαφήμιση του Micra το ξέρει κανείς ;

Είναι από τις ταινίες του ροζ πάνθηρα...αλλά ποιό είναι ;

 

 

To original είναι :

 

The "Inspector Clouseau Theme" -Henry Mancini

από την 2η ταινία Pink Panther : "Shot in the Dark"

 

Αυτό της διαφήμισης είναι μέτρια διασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μηπως μπορει να με βοηθησει κανενας ψαχνω ενα τραγουδι που σηνηθως το παιζει το Star και το διαφημιζει μαλιστα και σε μια επιλογη με διαφορα τραγουδια!Οι στοιχοι του τραγουδιου πανε καπως ετσι I'be waiting I'll be watching......

Ελπιζω να το ξερει κανενας!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος doomcomes (25 Μάρ. 2004 , 23:51)

 

Γεια σας παιδια μηπως μπορει να με βοηθησει κανενας ψαχνω ενα τραγουδι που σηνηθως το παιζει το Star και το διαφημιζει μαλιστα και σε μια επιλογη με διαφορα τραγουδια!Οι στοιχοι του τραγουδιου πανε καπως ετσι I'be waiting I'll be watching......

Ελπιζω να το ξερει κανενας!

 

Δεν έχω δει star αλλά μήπως λές το The Rasmus - In The Shadows ;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος z0diac7650 (25 Μάρ. 2004 , 00:24)

 

lathos ekana den eine toy cutty shark! ena allo poto eine me parakseno mpoykali!

 

Klipaki apo th diafhmhsh!

http://www.geocities.com/z0diac7650/klip.mp3

 

 

to kommati legete Summerlove - Remember

Link to comment
Share on other sites

Ένα γαλλικό τραγουδάκι που παίζει στη διαφήμιση του Renault Megane Scenic, το γνωρίζει κάποιος? :confused:

http://img376.imageshack.us/img376/4599/swingers0hb.jpg

"Vegas, baby...Vegas!"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος doomcomes (25 Μάρ. 2004 , 23:51)

 

Γεια σας παιδια μηπως μπορει να με βοηθησει κανενας ψαχνω ενα τραγουδι που σηνηθως το παιζει το Star και το διαφημιζει μαλιστα και σε μια επιλογη με διαφορα τραγουδια!Οι στοιχοι του τραγουδιου πανε καπως ετσι I'be waiting I'll be watching......

Ελπιζω να το ξερει κανενας!

 

 

Εαν εννοείς το τραγούδι με τα κλιπ των ταινίων που θα παίξει μελλοντικά

το κανάλι

 

"One step too far" - DIDO & FAITHLESS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mousi (22 Μάρ. 2004 , 22:00)

 

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το τραγούδι της tellas με icq ή e-mail; Έχω φάει τον κόσμο...

 

 

an ennoeis to klassiko tragoudi ths TELLAS_On_Your_Telephone , phgaine sto server mou kai katebase to. einai se 2 ekdoseis , sto fakelo tragoudia ;)

http://reddevils.no-ip.com

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mpatsinilas (26 Μάρ. 2004 , 00:24)

 

Ένα γαλλικό τραγουδάκι που παίζει στη διαφήμιση του Renault Megane Scenic, το γνωρίζει κάποιος? :confused:

 

Ναι, αυτό το θέλω κι εγώ... Αν το ξέρει κάποιος ας το πει please.
Link to comment
Share on other sites

i jessica harp ine sti diafimisi tis tim! kala pos k d to brikate toso kero???? ntropi! :D

 

jessica harp - all day and all of the night

 

(isos exi gini kapio edit sti diafimisi ala auto ine)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mpatsinilas (26 Μάρ. 2004 , 00:24)

 

Ένα γαλλικό τραγουδάκι που παίζει στη διαφήμιση του Renault Megane Scenic, το γνωρίζει κάποιος? :confused:

 

Κάτι μου έλεγε η φωνή της και όντως είχα δίκιο. Είναι της In grid από τον τελευταίο της δίσκο (Rendez-vous) και λέγεται Ah l'amour l'amour.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dj kourampies (27 Μάρ. 2004 , 19:19)

 

i jessica harp ine sti diafimisi tis tim! kala pos k d to brikate toso kero???? ntropi! :D

 

jessica harp - all day and all of the night

 

(isos exi gini kapio edit sti diafimisi ala auto ine)

 

 

Γιωργάκη, σε ευχαριστούμε βρε! :p :D :whistle:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cristina (28 Μάρ. 2004 , 00:58)

 

Γιωργάκη, σε ευχαριστούμε βρε! :p :D :whistle:

 

 

mono tis 2 teleutees selides ixa diabasi gi auto :p :d :d

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...