Jump to content

Πλαίσιο: Σχόλια και απόψεις


circi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια...

 

Συμφερει η αγορα ενος samsung p730 απο ΠΛΑΙΣΙΟ στην τιμη των 510 ευρω?

 

Ξερω οτι εχει καταργηθει αλλα το ειδα και μου αρεσε παρα πολυ η ποιοτητα κατασκευης του (το οποιο ειναι βασικο για ενα κινητο 500 ευρω)

Δεν με ενδιαφερουν wi-fi,3g ktl,ουτε οι καμερες πολλων megapixel

(εξαλλου ειχα n70 και το χαρισα γιατι δεν μου αρεσε καθολου)

 

Απλα θα ηθελα την γνωμη σας και αν μπορω να παιξω mp3 με μια καρτα rs-mmc 1 GB (δεχεται τετοια χωρητικοτητα?)

 

http://img314.imageshack.us/img314/8669/786150369318dk.jpg

 

ευχαριστω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια βοηθεια...

 

Συμφερει η αγορα ενος samsung p730 απο ΠΛΑΙΣΙΟ στην τιμη των 510 ευρω?

 

Ξερω οτι εχει καταργηθει αλλα το ειδα και μου αρεσε παρα πολυ η ποιοτητα κατασκευης του (το οποιο ειναι βασικο για ενα κινητο 500 ευρω)

Δεν με ενδιαφερουν wi-fi,3g ktl,ουτε οι καμερες πολλων megapixel

(εξαλλου ειχα n70 και το χαρισα γιατι δεν μου αρεσε καθολου)

 

Απλα θα ηθελα την γνωμη σας και αν μπορω να παιξω mp3 με μια καρτα rs-mmc 1 GB (δεχεται τετοια χωρητικοτητα?)

 

http://img314.imageshack.us/img314/8669/786150369318dk.jpg

 

ευχαριστω πολυ παιδια

 

Προσωπικα θα σε συμβουλευα να μην το σκεφτεις καν και να ΜΗΝ το παρεις. Δεν πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του.Αν σε ενδιαφερει καποιο clamshell Samsung με επεκτασιμη μνήμη, θα σου προτεινα το Ζ500. Νομιζω αξιζει καθε ευρω του. Ειναι κομψο, ελαφρυ, μικρο, 3G, πολυ καλη φωτογραφικη (αν και δεν σε ενδιαφερει κατι τετοιο), μπορεις να μεταφερεις ευκολα Java παιχνιδια (αν το παρεις Vodafone Live! απλα θα χρειαστει να κανεις κατι παραπανω), και το βασικοτερο, εχει επεκτασιμη μνήμη και φανταστικη οθονη (οπως ολα τα τελευταια Samsung). Προσωπικα εχω ενα Ε720, το οποιο το πηρα μην περιμενοντας να βγει το Ζ500 και μπορω να πω οτι το ψιλομετανιωσα. Δες αν θες και το thread για το Ζ500 για να παρεις γνωμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Από σήμερα άλλαξε η ιστοσελίδα του πλαισιου. Χρειαζόταν κάποια αλλαγη. Προσωπικά μου άρεσε η αλλαγή αν και τρόπος προβολής θυμίζει το expansys. Πως σας φάνηκε η αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έπρεπε να την αναβαθμίσουν, γιατί κάθε φορά που έμπαινα, μου έβγαζε σφάλματα.Παρόλα αυτά είναι φοβερή!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη εντύπωση είναι ότι το προηγούμενο στήσιμο ήταν περισσότερο λειτουργικό και λιγότερο εντυπωσιακό.
Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη εντύπωση είναι ότι το προηγούμενο στήσιμο ήταν περισσότερο λειτουργικό και λιγότερο εντυπωσιακό.

 

Συμφωνώ.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου άρεσε η αλλαγή στο site του πλαίσιο...

αν και είναι λίγο πολύπλοκο σε σχέση με το παλιό...

αλλα ένταξη που θα πάει θα το συνηθίσουμε... :p:D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ ότι το παλιότερο ήταν πιο λειτουργικό...

Ίσως όμως είναι η συνήθεια και η αίσθηση αυτή θα αλλάξει με τον καιρό (αν και κανονικά ένα πραγματικά καλύτερο site δε θα έπρεπε να δίναι αυτή την εντύπωση αρχικά)...

Link to comment
Share on other sites

Σχεικα με την ναε ιστοσελιδα του Πλασιου παρατηρησα τις εξης ελλειψεις:

 

Σε ολα τα προϊοντα πριν υπηρχε δυνατοτητα ταξινομησης βασει τιμης, κατι που πλεον δεν υπαρχει.

Επισης μεγαλο λαθος (κατα την γνωμη μου) ειναι οτι πλεον ειναι αδυνατο να εμφανιστει ολοκληρη η λιστα με τα κινητα, παρα μονο υποκατηγοριες, οι οποιες αρκετες φορες ειναι εντελως αστοχες (πχ πολυχρηστικα, στιλατα κλπ)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αν και αρκετα ωραια συμφωνω με τον azzazel. Η χρηστικοτητα στο section των κινητων ειναι μηδεν. ΕΙναι δυνατον να μην μπορεις να δεις ολα τα προιοντα; Επισης και στην αναζητηση καμια φορα μου εμφανιζει προβλημα. Ελπιζω να τα φτιαξουν ολα και να γινει καλυετρη απ'οτι ηταν πριν και λειτουργικα!
Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακα ειναι φοβερη.Τωρα λιγο που την εψαξα καλη φανηκε αλλα δεν ειδα αυτα που αναφερατε.Ας ελπισουμε να τη διορθωσουν και ας μη ξεχναμε οτι ειναι ακομα καινουρια και καποια προβληματα θα υπαρχουν:)
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια εντύπωση έχω κι εγώ φίλε μου. Και να φανταστείς ότι μπαίνω με cable σύνδεση... :wacko:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

πηγα πριν λιγο στο πλαισιο της Θεσ/νικης και ρωτησα πληροφοριες για PDA-κινητο.Ο υπαληλος ηταν πραγματικα οτι πιο ασχετο εχω δει.αρχικα τον ρωτησα για τους διαφορους επεξεργαστες.μου απαντησε οτι ο καλιτερος ειναι φυσικα ο OMAP 850 και οτι οι Samsung δεν λενε και πολλα εκτος βεβαια απο αυτον που φοραει το eten x700 στα 800 MHz(να εχει σχεδιασει αραγε η samsung τετοιο επεξεργαστη).οταν τον ρωτησα για το hp ipaq rw6815 μου ειπε οτι ο επεξεργαστης του μπροστα στον omap ειναι για πεταμα και οτι το 6815 ειναι παλιο μοντελο, αν ηθελα κατι πιο συγρονο θα πρεπει να παρω το mio 701 που μολις κυκλοφορησε.

ΑΠΟΡΙΑ:υπαρχει εργοδοτης που πληρωνει αυτον τον ανθρωπο,και ποσα του δινει;εμενα που δεν του κανω ζημια γιατι δεν μου δινει τα διπλα(πραγματικα τετοιοι υπαληλοι κανουν μονο ζημια)

Μην μου πει κανενας οτι ισως αυτος ο υπαληλος δεν ηξερε σχετικα με αυτο το τμημα γιατι τον περιμενα 10΄ μεχρι να καταφερει να βρει αν μια εκδοση του destinator ηταν για wm5 ή για s60,και οταν ρωταγα τους αλλους υπαληλους μου δειχναν τον ''ειδικο''

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΡΙΑ:υπαρχει εργοδοτης που πληρωνει αυτον τον ανθρωπο,και ποσα του δινει;εμενα που δεν του κανω ζημια γιατι δεν μου δινει τα διπλα(πραγματικα τετοιοι υπαληλοι κανουν μονο ζημια)

 

Εργοδοτες μπορει να μην υπαρχουν αλλα υπαρχουν εταιριες που δινουν bonus και δωρακια αν εχεις καλες πωλησεις...

Link to comment
Share on other sites

πηγα πριν λιγο στο πλαισιο της Θεσ/νικης και ρωτησα πληροφοριες για PDA-κινητο.Ο υπαληλος ηταν πραγματικα οτι πιο ασχετο εχω δει.αρχικα τον ρωτησα για τους διαφορους επεξεργαστες.μου απαντησε οτι ο καλιτερος ειναι φυσικα ο OMAP 850 και οτι οι Samsung δεν λενε και πολλα εκτος βεβαια απο αυτον που φοραει το eten x700 στα 800 MHz(να εχει σχεδιασει αραγε η samsung τετοιο επεξεργαστη).οταν τον ρωτησα για το hp ipaq rw6815 μου ειπε οτι ο επεξεργαστης του μπροστα στον omap ειναι για πεταμα και οτι το 6815 ειναι παλιο μοντελο, αν ηθελα κατι πιο συγρονο θα πρεπει να παρω το mio 701 που μολις κυκλοφορησε.

ΑΠΟΡΙΑ:υπαρχει εργοδοτης που πληρωνει αυτον τον ανθρωπο,και ποσα του δινει;εμενα που δεν του κανω ζημια γιατι δεν μου δινει τα διπλα(πραγματικα τετοιοι υπαληλοι κανουν μονο ζημια)

Μην μου πει κανενας οτι ισως αυτος ο υπαληλος δεν ηξερε σχετικα με αυτο το τμημα γιατι τον περιμενα 10΄ μεχρι να καταφερει να βρει αν μια εκδοση του destinator ηταν για wm5 ή για s60,και οταν ρωταγα τους αλλους υπαληλους μου δειχναν τον ''ειδικο''

 

 

Τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα...

Να δωσω το Μ700 Με τον 400αρι..και να παρω το Χ700 με τον 800αρι...??:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο δεν ειναι τιποτα.τον αυγουστο 2006 στο πλαισιο επι της στουρναρη,αθηνα ενας τετοιου ειδους πωλητης πηγε να μου πουλησει ενα hp ipaq 6515 ως wifi pda.οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα.ενταξει ειναι και λογικο να μην εχουν.ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΩΛΗΤΗΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΟΝΤΕΛΟΥ-ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΑΝΗΚΕΙ????????????ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!δυστυχως τετοιες γελοιοτητες απο τοσο μεγαλα μαγαζια αλυσιδες συμβαινουν μονο σ αυτη τη χωρα.ο καθε εργοδοτης δυστυχως νοιαζεται μονο για τις πωλησεις κ ας γινουν με παραπληροφορηση(ακουσια τις περισσοτερες φορες απο τους πωλητες) εις βαρος του καταναλωτη.δηλ εμενα κ εσενα.

να προσθεσω και κατι αναλογο...στο πλαισιο της καλλιθεας πριν 5 μηνες πηγα να κανω μια συνδεση adsl.ρωτησα την υπευθυνη στον τομεα αυτο,ενα κοριτσακι που ηταν παντελως ασχετο τελικα,εαν περα απο τα λεφτα που θα δωσω για την αγορα αν θα επιβαρυνομαι με καποιο μηνιαιο κοστος απο τον οτε.και μου ειπε οχι φυσικα κυριε.ετσι λοιπον ασχετος κ εγω με αυτα την αγορασα και εκανα συνδεση.λοιπον προς την δεσποινιδα ηλιθια κ ασχετη ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ 24 ΕΥΡΩ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ως provider της γραμμης???????

επισης στο ιδιο καταστημα,οταν πηγα να κανω δωρο εναν υπολογιστη στον ανηψιο μου πηρα τα κομματια και το κουτι ωστε να τα συρναμολογησω μονος μου.διοτι θεωρω οτι αφου αγοραζω τα κομματια απο το ιδιο καταστημα οφειλουν(τουλαχιστον ετσι ηξερα απο αμερικη) να μου τα συρναμολογησουν δωρεαν και οχι να πληρωσω νταβατζιλικι 30 ευρω!!!το θεωρω και μεγαλο ξεφτιλικι τους οταν σκας μετροιτα 700ευρω για ενα pc(κουτι-κομματια) να σε χρεωνουν αλλα 30 ευρω για συναρμολογηση.οταν λοιπον πηγα σπιτι και ξεκινησα την συρναλονογηση η καρτα γραφικων δε χωραγε μεσα στο κουτι γιατι εβρισκε σε καποιο μεταλλο της βασης της κεραιας του wifi της μητρικης!!??την λυση τη βρηκα ανταλλασοντας καρτα γραφικων με το δικο μου pc.θα μπορουσα σ ολες τις περιπτωσεις να παω στο καταστημα και να τους τριψω στη μουρη τα χαλια τους.δυστυχως λογω του επαγγελματος μου(γιατρος) δεν εχω ουτε το χρονο ουτε τη διαθεση μετα απο εφημερειες να τρεχω στα καταστηματα τους και να ενισταμαι ολη την ωρα.απλα ειναι οι περισσοτεροι πωλητες τοσο ανιδεοι που ουτε σε παγκο λαικης δεν θα μπορουσαν να πουλησουν σωστα.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο του Ψυχικού υπάρχει μια πωλήτρια, νομίζω Άννα το μικρό της, που με κατατόπισε άψογα στο θέμα pocket pc.

Ήξερε αρκετά πράγματα στο θέμα omap ή samsung καθώς και στις υπόλοιπες δυνατότητες του X500 και του P3300.

Να λέμε και τα στραβά, να λέμε και τα καλά!;)

Link to comment
Share on other sites

To πλαίσιο είναι με διαφορά το καλύτερο κατάστημα του είδους και πέρα από τη φιλοσοφία ίσως τους βοηθάει και το ευέλικτο σχήμα των σχετικά λίγων αλλά καλά οργανωμένων υποκαταστημάτων του.
Link to comment
Share on other sites

sto plaisio kalamarias pantws, 2 fores pou piga sta pda, ekana mathimata.. akouga trela pragamata, opws oti to g100 dn pernei ekswteriki keraia gps... :X (einai mesa sto kouti).. tespa, o typos eipe kai alla trela

 

tin epomeni fora pou piga(tin epomeni mera ousiastika) gia na agorasw, to paidi pou itan ekei itan arketa perissotero enimeromeno..

 

einai analoga se poianou vardia tha peseis.. :p

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με πολλούς πωλητές υφίσταται και σε αυτό και σε άλλα καταστήματα, αλλά ένα κατάστημα κρίνεται συνολικά γιά τις παροχές του στον πελάτη και εκεί θα συμφωνήσω με τον zep. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...