Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφοσον εχεις εγγραφεί στο Paypal και εχεις βαλει και την prepaid καρτα σου στο λογαριασμο(του Paypal) για να κανεις αγορες τοτε μαλλον το υπολοιπο της καρτας σου ειναι λιγοτερο απο το απαιτουμενο γιαυτο και δεν μπορεις να κανεις την αγορα.

Αν οχι πρεπει να κανεις εγγραφή στο PayPal

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα πως γινετε αυτο?εγω επιτηδες εβαλα παραπανω χρηματα στη καρτα για να βαλω κ τα εξτρα!

30 ευρω πρεμιουμ το 6 μηνο!10ευρω επιπλεον για τα εχτρα!5 ευρω για την εκδοση της καρτας και 1 ευρω που κρατησε η τραπεζα για τη φορτιση!Τα λεω σωστα?Εδωσα 46 ευρω!Τι αλλο μπορει να μου κρατησε για να μην μου φτανει το υπολοιπο?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε φιλε μάλλον δεν τα υπολογισες σωστα.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο θα εγινε!Αυριο μετα τη δουλεια θα παω σε ενα ΑΤΜ να δω τι υπολοιπο εχω!Αλλα νομιζω οταν εκανα την ενεργοποιηση στο paypall κατι μου εγραψε για 1,5 ευρω αλλα δεν ειμαι σογουρος!Μπορει να κρατησε και 1,5 ευρω γι'αυτο ισως δε μου φτανουν!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ποσο στο κρατησε το Paypal και θα στο γυρισει πισω οταν θα γινεις Verified user.Οταν θα βαλεις δηλ το 4ψηφιο κωδικο που σου ζητησε οταν εκανες τον λογαρισμο σου.Παρε τηλ την εξυπηρετηση πελατων απο Δευτερα για να σου πουν την κινηση της καρτας και τον κωδικο (Paypal με χρεωση 1,5) ξερουν αυτοι,το εχουν ξανακανει :).Αφου κανεις την διαδικασια το ποσο αυτο θα εμφανιστει στο Account Balance και θα ειναι διαθεσιμο για οποιαδηποτε μελλοντικη online αγορα...Αυτα και καλημερα -καληνυχτα

PS.Ξεφυγαμε λιγο και ειμαστε λιγο offtopic.Αν εχεις αλλη απορια για PAypal ρωτησε στο αντιστοιχο thread του φορουμ.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καινουρια κολπα στο Rapidshare.Αντι να αλλαξουν το καθεστώς με το download μας βαζουν ηλεκτρονικες κλειδαριες για να διασφαλισουμε τον λογαρισμο μας...Τι να πω

RapidShare-Security Lock

 

November 13, 2008

Various functions of the Premium- and Collector's Accounts can now be carried out and in this way be protected against unauthorized access. When the RapidShare-Security Lock is activated, the menu items "Settings" and "Convert RapidPoints" are locked and files can no longer be moved or deleted. All other functions remain available.

 

With the locking of the Account you avoid unauthorized modifications of your files and account settings. This is how it works: From within your Premium- or Collector's Zone, click on the red lock, located at the top left. You will receive a notification asking, if you want to secure the Account. When completing the steps, the system automatically sends an email to the email address provided by you, containing the access code. Please keep this access code save. You will need this code again when accessing the above mentioned feature the next time. Please also ensure that before activating the security lock, you provide a valid email address. You can easily notice if your Account is locked or not, be the colour of the Security Lock: Green denotes "locked", red denotes "open".

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι και απαραιτητο..Απλα οταν το κλειδωνεις σου στελνει αυτοματα τον κωδικο ξεκλειδωματος στο mail σου.Οποτε σαν ασφαλεια αν εχεις κλειδωσει τον λογαριασμο σου και μπει καποιος αλλος δεν μπορει να αλλαξει τιποτα εκτος κι αν ξερει και τους κωδικους απο το mail σου οποτε μπαινει και εκει βλεπει τον κωδικο ξεκλειδωματος του RS κτλ κτλ..Μα@$$ιες

Το κλειδωσα μια φορα να δωτι σκ..τα ειναι και μολις πηγα να δω τις γενικες ρυθμισεις μου λεει οτι ειναι κλειδωμενος ο λογαρισμος βαλε κωδικο...τρεχα λοιπον στο mail κανε copy-paste τον κωδικο και ξεκλειδωσε για να αλλαξεις πχ το alias name,ποιον server προτιμας κτλ .Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλ

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι και απαραιτητο..Απλα οταν το κλειδωνεις σου στελνει αυτοματα τον κωδικο ξεκλειδωματος στο mail σου.Οποτε σαν ασφαλεια αν εχεις κλειδωσει τον λογαριασμο σου και μπει καποιος αλλος δεν μπορει να αλλαξει τιποτα εκτος κι αν ξερει και τους κωδικους απο το mail σου οποτε μπαινει και εκει βλεπει τον κωδικο ξεκλειδωματος του RS κτλ κτλ..Μα@$$ιες

Το κλειδωσα μια φορα να δωτι σκ..τα ειναι και μολις πηγα να δω τις γενικες ρυθμισεις μου λεει οτι ειναι κλειδωμενος ο λογαρισμος βαλε κωδικο...τρεχα λοιπον στο mail κανε copy-paste τον κωδικο και ξεκλειδωσε για να αλλαξεις πχ το alias name,ποιον server προτιμας κτλ .Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλ

Το αφηνω ως εχει! ευχαριστω για την διευκρινηση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδια τα φώτα σας.Το τελευταίο διάστημα το Rabidshare μου βγάζει όριο 2.66GB :mad: κάτι τέτοιο δεν μου ξανασυνέβει.Φυσικά το παράκανα και εγώ αλλά όχι πολύ περισσότερο από τις άλλες φορές.Τέλος πάντων για μην πολυλογώ αγόρασα με 10 Ευρώ 100GB. Και συνεχιζω , εδώ είναι το πρόβλημα , ακόμα και τώρα σταματά στα 2,66 Παρόλο που μέσα μου δείχνει ( Traffic left: -73 MB (+100 GB) )

Τι να κάνω;;;;; :mad:

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω να ρωτησω οταν κανω upload καποια ταινια που θελω να την μοιραστω με αλλους και να μαζευω rapidpoints, που την αποθηκευω?

LinkList:

Normal Download | TrafficShare Download | Secure TrafficShare Download | LinkList | Delete | Send E-mail

Transfer to Premium Account | Transfer to Collector Account

 

τωρα εχει αποθηκευτει στο "normal Download" απο οτι καταλαβα ομως πρεπει να την αποθηκευσω στο Collector Account ή Premium Account . ποια η διαφορα ξερετε?

και τι γινεται τελικα με το TrafficShare left? τι σημαινει αυτο το trafficshare? αν τελειωσει δε μπορει καποιος να κατεβασει το αρχειο μου??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρόνια πολλα. Εγω ειμαι on telecoms κ ενω κατεβαζα ενα αρχείο απο rapidshare κόλλησε. Το ξαναβαζω να το κατεβάσει και μου βγαζει το εξής συνέχεια:Your IP address 92.χχχ.χχ.χχχ is already downloading a file. Please wait until the download is completed. Εσβησα το router,αλλα τα ίδια.Φταίει η στατική ip?K τώρα πώς λύνεται το πρόβλημα;:lol:Eυχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Η στατική φταίει ναι. Υπαρχουν καποια προγραμματα που φτιαχνουν fake ips αλλα μονο σε δυναμικες νομιζω γινεται, google it και θα βρεις σχετικα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρόνια πολλα. Εγω ειμαι on telecoms κ ενω κατεβαζα ενα αρχείο απο rapidshare κόλλησε. Το ξαναβαζω να το κατεβάσει και μου βγαζει το εξής συνέχεια:Your IP address 92.χχχ.χχ.χχχ is already downloading a file. Please wait until the download is completed. Εσβησα το router,αλλα τα ίδια.Φταίει η στατική ip?K τώρα πώς λύνεται το πρόβλημα;:lol:Eυχαριστώ

 

Αν εχεις στατική ip :cry: Το μόνο που σου μένει είναι να περιμένεις μέχρι να καταλάβει ο server οτι έχεις αποσυνδεθεί, σε θεωρεί ακόμα συνδεμένο!!!

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις στατική ip :cry: Το μόνο που σου μένει είναι να περιμένεις μέχρι να καταλάβει ο server οτι έχεις αποσυνδεθεί, σε θεωρεί ακόμα συνδεμένο!!!

 

 

.

 

ευχαριστω πολυ για τις γρήγορες απαντήσεις. Φαινεται θα αργησει να το καταλαβει ο server . Ελπιζω μεχρι αυριο να το εχει καταλάβει:lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω να ρωτησω οταν κανω upload καποια ταινια που θελω να την μοιραστω με αλλους και να μαζευω rapidpoints, που την αποθηκευω?

LinkList:

Normal Download | TrafficShare Download | Secure TrafficShare Download | LinkList | Delete | Send E-mail

Transfer to Premium Account | Transfer to Collector Account

 

τωρα εχει αποθηκευτει στο "normal Download" απο οτι καταλαβα ομως πρεπει να την αποθηκευσω στο Collector Account ή Premium Account . ποια η διαφορα ξερετε?

και τι γινεται τελικα με το TrafficShare left? τι σημαινει αυτο το trafficshare? αν τελειωσει δε μπορει καποιος να κατεβασει το αρχειο μου??

 

κανεις δεν ξερει?....

τους εστειλα και email αλλα καμια απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι τις τελευταιες μερες η ταχυτητα των download ειναι πολυ χαμηλη.Μεχρι το μεσημερι κατεβαζω μεχρι 133Κbps(2Μbps συνδεση) αλλα απο το απογευμα και μετα σερνετα.Φτανει το πολυ 90kbps αλλα δεν στελνει συνεχως,που και που σταματαει η συνδεση και ξανασυνεχιζει.Free User ειμαι,αν εχει σημασια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται εγώ ουτε στην σελίδα μπορώ να μπω.Παταω http://www.rapidshare.com/ και τιποτα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Οι free users μπορούν να ανεβάσουν υλικό στο RapidShare ή πρέπει να εγγραφούν;;

Πριν κάνα μήνα που δοκίμασα ανέβηκε. Τώρα αν δεν μπορείς να ανεβάσεις δεν το ξέρω

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Οι free users μπορούν να ανεβάσουν υλικό στο RapidShare ή πρέπει να εγγραφούν;;:worry:

 

Eπανω που λεει Free Zone,κανεις εγγραφη στην Collectors Zone και μπορεις να ανεβαζεις κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...