Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω προβλημα με την κλειδαρια στο rapidshare....

 

Εχω το IDM και κατεβαζα πολλα αρχεια μαζι.και οχι ενα ενα. αλλα απο τη στιγμη που κλειδωσα την κλειδαρια δεν μπορω. μου το μπλοκαρει . και για να ξεκλειδωσει , ζηταει deacttivation code αλλα δεν τον εχω ..............τι κανω???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω προβλημα με την κλειδαρια στο rapidshare....

 

Εχω το IDM και κατεβαζα πολλα αρχεια μαζι.και οχι ενα ενα. αλλα απο τη στιγμη που κλειδωσα την κλειδαρια δεν μπορω. μου το μπλοκαρει . και για να ξεκλειδωσει , ζηταει deacttivation code αλλα δεν τον εχω ..............τι κανω???

 

εκει που εχει για να βαλεις τον κωδικο ακριβως απο κατω εχει ενα επιπλεον κουτι που λεει request-release code

 

εννοειται στο στελνει το νεο κωδικο στο email που ειχες δηλωμενο εξ αρχης.

 

Τον βαζεις και πας στα settings και τσεκαρεις την επιλογη direct downloads

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ερχετε το e-mail ποτε. (στο e-mail που εχω δωσει για το rapidshare ... ε?)

 

 

ναι

 

στο email που ειναι καταχωρημενο στα settings του λογαριασμου σου

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ερχετε το e-mail ποτε. (στο e-mail που εχω δωσει για το rapidshare ... ε?)
Τσεκαρε μηπως παει στο φακελο με τα Spam mail
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

μπα οχι δεν παει εκει

 

Δεν παιζει κατι τετοιο. Αν το IDM δεν κατεβαζει πλεον σημαινει οτι το password που του εχεις δηλωμενο ειναι διαφορετικο απο το πραγματικο password που εχεις δηλωμενο στο ραπιντ.

 

Ή εκανες λαθος οταν εβαλες το e-mail address στο account ή καποιος στο εκλεψε (σε αυτη την περιπτωση θα εχει αλλαξει το password οποτε δε θα μπορεις να μπεις και στο account σου).

 

Σε καθε περιπτωση, θα χρειαστεις να στειλεις e-mail στη ραπιντσεαρ. :O

Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσια του Security Lock ετυχε και την χρειαστηκα μιας και εκανα κατι αλλαγες στα settings. Ετσι χωρις να θυμαμαι που ειχα κρατησει τον παλιο κωδικο ζητησα καινουργιο και σταλθηκε αμεσως.

 

Μετα απο τα παραπανω θεωρω πιθανοτερο να μην θυμασαι ποιο email εχεις δηλωσει ας ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι ειδικα οσοι κανουμε 6μηνες+ συνδρομες.

 

Ξαναγραφω για οσους δεν το εχουν καταλαβει. Ο λογαριασμος ειναι προσωπικος και μόνο. Ακομη και σε συγγενεις ξαδελφια κλπ καλο ειναι να μην το κανουμε share. Η εταιρεια απο τη μερια της εχει καθε δικαιωμα την διαγραφη του σε ταυτοχρονη χρηση κλπ.

 

Επικοινωνησε με τη rapid customer care μηπως και σωθει το account. Αν μιλαμε για premium λογαριασμο τους 1 μηνα κανε καινουργιο φυσικα μιας και η ολη διαδικασια ισως ειναι χρονοβορα :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν έχεις Premium account στο Rapidshare και δεν κατεβάσεις για κάποιες μέρες, μέχρι ποιο όγκο μαζεύει; εμένα είχε χθες υπόλοιπο 12.000MB, κατέβασα κάποια αρχεία, κατέβηκε κοντά στα 11.300, και σήμερα, αντί να δω 11.300+2.660=13.960 (μιας και πέρασε η ημερομηνία και θα έπρεπε να προστεθούν άλλα 2.66GB), εντούτοις βλέπω πάλι 12.000MB. Τι παίζει;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το μαξ που μπορείς να κρατήσεις μαζεμένο είναι 12 γιγα.Αν δηλ εσύ δεν κατεβάσεις καθόλου τίποτα για μια 10 μερες περιμενεις να έχεις 10x2.66?Μάλλον τα χανεις και εχεις μονο τα 12 γιγα απο τα 26,6
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το μαξ που μπορείς να κρατήσεις μαζεμένο είναι 12 γιγα.Αν δηλ εσύ δεν κατεβάσεις καθόλου τίποτα για μια 10 μερες περιμενεις να έχεις 10x2.66?Μάλλον τα χανεις και εχεις μονο τα 12 γιγα απο τα 26,6

 

Μάλλον έτσι γίνεται. Απλά είναι παράξενο.

Θα ήθελα να μου το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος, ώστε να ξέρω ότι δε φταίει κάτι με το δικό μου λογαριασμό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αν διαβαζες τα news στο rapidshare δε θα χρειαζοταν να ρωτησεις εδω.

το μεγιστο που μπορει να μαζευτει ειναι τα 12 gb

θεωρω υπεραρκετα τα 12.

εγω σχεδον καρφωμενο στο 12 το εχω.

ακομα και να κατεβασω μια μερα 5 gb, επειδη μετα δε θα κατεβασω για μερες, παλι στο 12 θα παει.

Link to comment
Share on other sites

αν διαβαζες τα news στο rapidshare δε θα χρειαζοταν να ρωτησεις εδω.

το μεγιστο που μπορει να μαζευτει ειναι τα 12 gb

θεωρω υπεραρκετα τα 12.

εγω σχεδον καρφωμενο στο 12 το εχω.

ακομα και να κατεβασω μια μερα 5 gb, επειδη μετα δε θα κατεβασω για μερες, παλι στο 12 θα παει.

 

Να πω την αλήθεια, δεν είχα ψάξει ποτέ το News section του Rapidshare. Τώρα είδα αυτό που λες, και μάλιστα λέει:

 

Additional 20% bonus on traffic savings

 

December 20, 2008

Good new to our premium customers: we are able to increase the collectable traffic amount up to 20% to 12GB.

We are going to check in February if a permanent increase will be possible.

 

Αυτό το τελευταίο τι να σημαίνει? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

We are going to check in February if a permanent increase will be possible.

 

Αυτό το τελευταίο τι να σημαίνει? :confused:

 

Οτι πιθανον θα δουν κατα ποσον θα αυξησουν αυτο το μαξιμουμ/μεγιστο οριο (και αν τεχνικα τους "παιρνει" να κανουν κατι τετοιο) που προς το παρόν οπως σωστα αναφερατε ειναι τα 12 GB per account.

 

Ουσιαστικα και εγω που εχω να κατεβασω καμια 10αρια μερες (κατεβασα ελαχιστα mb) εχω "χασει" αφου αν κατεβαζα καθε μερα θα ειχα 10 x 2.66 = 26 GB ενω τωρα εχω κολλημενα 12 GB. Κοινως ειναι αδυνατον να εκμεταλλευτει κανεις το καθημερινο οριο παντοτε αναφερομαστε για τον μεσο χρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβαζεις μουσική σου φτάνουν και περισσεύουν πιστεύω.Αν τώρα κατεβαζεις αβέρτα ταινίες και ειδικά (πλεον) HD 720p,1080p υπάρχει προβλημα.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβαζεις μουσική σου φτάνουν και περισσεύουν πιστεύω.Αν τώρα κατεβαζεις αβέρτα ταινίες και ειδικά (πλεον) HD 720p,1080p υπάρχει προβλημα.

 

ε μην τρελαθω, ποτε προλαβαινεις να δεις 2,6gb την ημερα καθε μερα!?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Οι ταινίες σε HD έχουν μεγαλύτερο μέγεθος. Αν κατεβάζεις τέτοια πράγματα, θα έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ε μην τρελαθω, ποτε προλαβαινεις να δεις 2,6gb την ημερα καθε μερα!?:blink:
Μια ταινια HD 720p φτανει στα 4,6Gb και μια 1080p στα 11Gb.Παντα βεβαια μιλαμε για .mkv αρχεια που στην ουσια ειναι rip απο BluRay DVD.Για να μην μιλησω για φουλ το BluRay που μπορει να φτασει στα 30-35Gb.Οποτε καταλαβαινεις οτι τα 2,6 δεν ειναι αρκετα. Η αλήθεια ειναι οτι συμφέρει στο Rapidshare να έχει πελάτες που κατεβάζουν τέτοιο υλικο καθότι αναγκάζονται να αγοραζουν Traffic Share.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε καθημερινη βαση μετα τις 4 το μεσημερι το rapishare σερνεται????Μεχρι τοτε κατεβαζω με 150kbps ενω μετα το πολυ με 40!!!!!!

Ειμαι Free User αν παιζει καποιον ρολο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γιατι το πρωι κατεβαζω με 150 και το απογευμα με 35-40?????To ξερω οτι δεν μπορω να πισαω την μεγιστη ταχυτητα ως Free αλλα παραειναι αργο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tο πρόγραμμα δεν χρειάζεται εγγραφή, ούτε και εγκατάσταση . Το μονο που χρειάζεται είναι java runtime το οποίο και κατεβαίνει αυτόματα με το πρώτο update . Υποστηρίζει Windows, Linux , και MAC . Πριν αρχίσω να εξηγώ θα πρέπει να σας αναφέρω οτι το cryptload δημιουργει Containers με την κατάληξή .ccf ενώ το Jdownloader .dlc. Αυτό δεν πρέπει να σας απασχολεί . Και τα 2 προγράμματα ανοίγουν όλα τα είδη container.

 

JDownloader is open source, platform independent and written completely in Java. It simplifies downloading files from One-Click-Hosters like Rapidshare.com or Megaupload.com - not only for users with a premium account but also for users who don't pay. It offers downloading in multiple paralell streams, captcha recognition, automatical file extraction and much more.

http://wiki.jdownloader.net/_media/jd_screen_big.png?w=550&h=&cache=cache

 

DOWNLOAD

http://rapidshare.com/files/198721488/JDownloader_v0.5.533.zip

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λήγει αύριο ο λογαριασμός μου και θέλω να τον επεκτείνω εξαγοράζοντας τους rapidpoints που έχω(3085). Πατάω redeem αλλά δεν γίνετε τίποτα...Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; (εννοείτε οτι ξεκλειδώνω το security code)...
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...