Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτο εχεις δικιο. Δεν το κανει. Ειναι ενας εξαιρετικος manager αλλα για τους premium users κυριως ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτο εχεις δικιο. Δεν το κανει. Ειναι ενας εξαιρετικος manager αλλα για τους premium users κυριως ;)

 

αυτο λοιπον το κανει το οοοοο cryptloadddd :)

για τα υπολοιπα.. φυσικα IDM ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μείνει λιγάκι πίσω με το θέμα Rapidshare κι επειδή σκέφτομαι να ξαναανοίξω Premium Account θα μπορούσε κάποιο μέλος που ασχολείται να μου εξηγήσει τα προγράμματα Cryptoload και IDM ή ό,τι άλλο πρόγραμμα κυκλοφορεί σχετικό με το Rapidshare καθώς επίσης και τη χρηστικότητά του.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα στο site του rapidshare όπου είδα ότι έχει γίνει η 3.475.453η αλλαγή του "προγράμματος" των premium μελών το τελευταίο δίμηνο-τρίμηνο.

 

Τώρα, αντί για 99rapids για 30-day extention του RapidPro (+30GB download) θέλουν 495 rapids για 30-day extention (+150GB download).

 

Δεν καταλαβαίνω τι τρέχει με το rapidshare.

Προφανώς χάνουν μεγάλο μερίδιο του κοινού από άλλο direct download sites όπως το πολύ "μοντέρνο' FileServe, ή τα πιο κλασικά hotfile και megaupload, αλλά έχει καταντήσει κουραστικό.

 

Όταν μου τελειώσουν τα rapids δεν πρόκειται να ανανεώσω τη συνδρομή μου.

Θα πρότεινα όποιος θέλει ένα καλό alternative να στραφεί στο hotfile το οποίο δεν έχει περιορισμούς στο download και είναι πολύ πιο απλό στη χρήση. $35 για 6 μήνες και ούτε περιορισμοί, ούτε rapids, ούτε ανανεώσεις ούτε τίποτα.

 

Το έχουν παρακάνει εκεί στο rapidshare.com

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ δεν καταλαβαίνω προς τι όλα αυτά. Είναι πιο περίπλοκο και δεν θα έπρεπε να είναι. Επίσης έχει αρχίσει γενικά ο κόσμος να προτιμάει και άλλα τέτοια sites όπως αυτά που αναφέρεις με αποτέλεσμα το rapidshare να μην είναι μονόδρομος, κάθε άλλο μάλιστα. Κάτι τέτοιες αλλαγές και όλες αυτές οι ιστορίες με τα rapids κλπ. διώχνουν περισσότερο τον κόσμο παρά τον φέρνουν...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ δεν καταλαβαίνω προς τι όλα αυτά. Είναι πιο περίπλοκο και δεν θα έπρεπε να είναι. Επίσης έχει αρχίσει γενικά ο κόσμος να προτιμάει και άλλα τέτοια sites όπως αυτά που αναφέρεις με αποτέλεσμα το rapidshare να μην είναι μονόδρομος, κάθε άλλο μάλιστα. Κάτι τέτοιες αλλαγές και όλες αυτές οι ιστορίες με τα rapids κλπ. διώχνουν περισσότερο τον κόσμο παρά τον φέρνουν...

 

Δεν είναι τόσο η αλλαγή που διώχνει τον κόσμο, όσο η ανούσια και αδιάλλειπτη αλλαγή.

Έχουν αλλάξει το rapidshare πιο πολλές φορές απ'οποιοδήποτε άλλο αντίστοιχο site χωρίς λόγο.

Ακόμα και με τα rapids το αλλάξανε τρεις φορές μέχρι σήμερα και μέχρι το τέλος του μήνα τους βλέπω να το ξαναλλάζουν.

Απίστευτα νευρικές κινήσεις που δε δικαιολογούνται από το μεγαλύτερο DD site.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό νομίζω είναι ότι μια τέτοια υπηρεσία οι περισσότεροι την πληρώνουν γιατί δεν θέλουν να ασχολούνται πολύ, ή μάλλον δεν θέλουν να ασχολούνται καθόλου. Μέχρι τώρα λοιπόν, πλήρωναν ένα Χ ποσόν για 3, 6 ή 12 μήνες και τελείωνε η υπόθεση. Τώρα πρέπει να ασχοληθούν αρκετά περισσότερο και απλά δεν θα το κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ αγόρασα 2000 rapids ,διαθέσιμα μου δείχνει με το πρώτο μόνο 1505

Τι σημαίνει αυτό ;

 

Aγόρασες 2000 rapids.

Για 30 ημέρες λογαριασμού και 150GB download και 30 χώρο για upload, αφαιρέθηκαν τα 495 (βασικά αφαιρέθηκαν για την επέκταση του χρόνου σου κατα 30 ημέρες, τα άλλα δύο υποτίθεται ότι είναι "πακέτο" με την κάθε ανανέωση).

 

Άρα 2000 - 495 = 1505 rapids. ;)

 

Μετά από 30 ημέρες θα αφαιρεθούν άλλα 495 για την επέκταση άλλων τριάντα ημερών.

Επίσης μπορείς από αυτά που σου απομένουν, αν δε σου φτάσουν τα 150GB για download, να αγοράσεις μέσω των rapids σου extra GB.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Aγόρασες 2000 rapids.

Για 30 ημέρες λογαριασμού και 150GB download και 30 χώρο για upload, αφαιρέθηκαν τα 495 (βασικά αφαιρέθηκαν για την επέκταση του χρόνου σου κατα 30 ημέρες, τα άλλα δύο υποτίθεται ότι είναι "πακέτο" με την κάθε ανανέωση).

 

Άρα 2000 - 495 = 1505 rapids. ;)

 

Μετά από 30 ημέρες θα αφαιρεθούν άλλα 495 για την επέκταση άλλων τριάντα ημερών.

Επίσης μπορείς από αυτά που σου απομένουν, αν δε σου φτάσουν τα 150GB για download, να αγοράσεις μέσω των rapids σου extra GB.

 

Δηλαδή για κάθε μήνα χρεώνουν 495 rapids τα οποία αντιστοιχούν σε 150 γίγα κάθε μήνα ;

Δηλαδή χονδρικά τα 2000 rapids αντιστοιχούν σε 4 μήνες συνδρομή με 150 γίγα όριο τον μήνα

Αν θέλω παραπάνω εξαργυρώνω τα extra rapids σε GB

Κατάλαβα σωστά ; Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Nαι, βέβαια απ'ότι ξέρω (χωρίς να είμαι και σίγουρος) αν δεν καταναλώσεις όλα σου τα GBs σε ένα μήνα τότε προστίθονται 150 σε αυτά που σου μένουν.

Χονδρικά ναι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Nαι, βέβαια απ'ότι ξέρω (χωρίς να είμαι και σίγουρος) αν δεν καταναλώσεις όλα σου τα GBs σε ένα μήνα τότε προστίθονται 150 σε αυτά που σου μένουν.

Χονδρικά ναι.

Πλέον το όριο έχει ανεβεί στα 150GB ανά μήνα; Απ' ό,τι θυμάμαι εγώ, το όριο ήταν ανά ημέρα αλλά δε θυμάμαι ακριβώς πόσα MB/GB είχα max download......

Γι' αυτό το λόγο όπως και για το παρακάτω, θα ήθελα να μου δώσετε ορισμένες διευκρινήσεις διότι τελικά έχω μείνει όντως αρκετά πίσω στο θέμα του Premium Account στο Rapidshare......

Επειδή έχω μείνει λιγάκι πίσω με το θέμα Rapidshare κι επειδή σκέφτομαι να ξαναανοίξω Premium Account θα μπορούσε κάποιο μέλος που ασχολείται να μου εξηγήσει τα προγράμματα Cryptoload και IDM ή ό,τι άλλο πρόγραμμα κυκλοφορεί σχετικό με το Rapidshare καθώς επίσης και τη χρηστικότητά του.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:happy:

 

ΥΓ. Απ' ό,τι κατάλαβα, δεν αξίζει να φτιάξεις Premium Account στο Rapidshare αλλά κάπου άλλο π.χ. HotFile απλά το θέμα είναι ότι τα περισσότερα Warez sites έχουν links από Rapidshare κυρίως.......

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Με απλα λογια,μην αγοραζετε premium απο rapidshare.Απο τοτε που αλλαξε συστημα εχουν φυγει σχεδον ολοι οι uploaders απο εκει,γιατι δεν υπαρχει λογος να καθονται εκει αλλο αφου δεν κερδιζουν τιποτα.Εγω προσωπικα εχω hotfile premium και πριν λιγο κατεβαζα με 1.5mb/s,μια χαρα δηλαδη.Επισης αν θελει καποιος απο σας να παρει hotfile premium εχω εναν γνωστο που ειναι reseller και εχει χαμηλοτερες τιμες. Edited by aytach
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα.

Έχω πολύ καιρό να κάνω λογαρισμό στο rapidshare και βλέπω ότι έχουν αλλάξει πολλά...

Ψιλοκατάλαβα τι συμβαίνει αλλα θέλω να ρωτήσω αν ισχύει ότι ίσχυε παλιότερα πού το βράδυ κάποιες ώρες σε χρέωνε πολύ λιγότερο. Ισχύει και τωρα και αν ναι, τότε ποιές ώρες?

150GB μου φαίνονται πάρα πολύ λίγα.

 

Κανείς δεν γνωρίζει?

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια μπορει να μου στειλει κανει σε pm κανα forum απο μπορω να κατεβαζω ταινιεσ με ελληνικους υποτιτλους και διαφορα αλλα??
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου στειλει κανει σε pm κανα forum απο μπορω να κατεβαζω ταινιεσ με ελληνικους υποτιτλους και διαφορα αλλα??

εχεις pm ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια με τον firefox στο myrapidshare εκει που δειχνει my files δεν φαινονται σωστα ενω με τον explorer φαινεται μια χαρα.καλα αυτοι στο rapid δεν εχουν συμβατοτητα με τον firefox?αμα δειτε το ενα αρχειο που εχω δεν φαινεται ο μισος τιτλος,ισα ισα τα γραμματα φαινονται

 

και κατι αλλο...πως "σπαμε" μια ταινια πχ 700b για να γινει κομματια των 100mb για να την ανεβασω?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Και με το winrar μπορείς να την κάνεις αυτή τη δουλειά.

 

υπαρχουν καπου οδηγιες :O ?

εχω το winzip και το 7zip με καποιο απο αυτα γινεται?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχει παρατηρήσει κανεις σας μειωσει στη ταχυτητα του download τις τελευταιες μερες????

μιλαω για premium λογαριασμο.

εδω και δυο μερες που του εκανα επεκταση η ταχυτητα που πιανει στο jdownloader ειναι η μιση.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καπου οδηγιες :O ?

εχω το winzip και το 7zip με καποιο απο αυτα γινεται?

Συγγνώμη για την καθυστέρηση! Ορίστε και οδηγίες

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ημουν πιστός rapidshare premium member μέχρι που άρχισαν οι σαχλαμάρες με τα rapids κλπ. Τώρα ψάχνω κάτι άλλο που να είναι απλό όπως ήταν το rs αλλά να υπάρχουν και αρκετοί uploaders. Καμμιά πρόταση? Edited by dimitrisddd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...