Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ρε παιδιά δεν μου ανοίγει καν η σελίδα. Ούτε από explorer ούτε από firefox. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Σκέφτομαι και απαντήστε μου σας παρακαλώ μήπως φταίει το γεγονός οτι έκανα disc clean up και έσβησα και το cookies; Αλλά ακόμα και σε αυτή την περίπτωση δεν θα μου έβγαζε να βάλω τους κωδικούς από την αρχή;

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διέγραψα κάποια μηνύματα. Όποιος προτείνει κάποιο πρόγραμμα θα πρέπει να δίνει τη σελίδα στην οποία υπάρχει, μια σύντομη περιγραφή του και φυσικά όλα στα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα εχω κι εγω premium..ποιον download manager χρησιμοποιείτε? εγω βολευτηκα με τον flashget !
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα εχω κι εγω premium..ποιον download manager χρησιμοποιείτε? εγω βολευτηκα με τον flashget !

 

rapget είναι το καλύτερο από αυτά που έχω χρησιμοποιήσει απλό ελαφρύ δωρεαν και ανοίγει μόνο όταν θες εσύ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

οταν λες ανοιγει μονο οταν θελω εγω?και το flashget ετσι ειναι..τωρα που το ψαχουλευα(το χα και παλιοτερα) βρηκα κατι καλουλες ρυθμισεις που πειραζεις το οριο που κατεβαζεις για να μην αργει αν κανεις κατι αλλο παραλληλα,επισης σχετικα με την κατασταση των αρχειων που κατεβαζονται κτλ :)
Link to comment
Share on other sites

οταν λες ανοιγει μονο οταν θελω εγω?και το flashget ετσι ειναι..τωρα που το ψαχουλευα(το χα και παλιοτερα) βρηκα κατι καλουλες ρυθμισεις που πειραζεις το οριο που κατεβαζεις για να μην αργει αν κανεις κατι αλλο παραλληλα,επισης σχετικα με την κατασταση των αρχειων που κατεβαζονται κτλ :)

 

Θυμάμαι ότι το flashget έτρεχαι στο tray και μου έπιανε όλα τα λινκ όχι μόνο rapidshare. Ενώ το rapget ότι θες να του βάλεις να το κατεβάσει πρέπει να του πεις εσύ να τα πάρει. Κατα τα άλλα όλα το ίδιο είναι πάνω κάτω σημασία έχει ποιο θα βολέψει εσένα :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν βγαζω ακρη με flashget και rapget.

εφτιαξα acount με το σκεπτικο να τα κατεβαζω ετσι,τωρα αν πρεπει παλι να μαι πανω απο το pc συνεχεια..

με τις ρυθμισεις το κοιταξα,εβαλα τους κωδικους του rapidshare,αλλα βγαζει σφαλματα και δεν κατεβαζει τιποτα. πρεπει να κανω τιποτα αλλο?

 

 

EDIT: τελικα ολα οκ,εβαλα μια παλαιοτερη εκδοση του rapget και δουλευει μια χαρα.πολυ χρησιμο.

αλλα μια απορια,αν του βαλω 10 part, και πχ το ενα απο αυτα δεν υπαρχει ή εχει ληξει απο το rapidshare,θα σταματησει εκει?ή θα περασει στο επομενο part?

Link to comment
Share on other sites

Billy στις γενικές ρυθμίσεις εκεί του βάζεις πόση ώρα θα προσπαθεί να κατεβάσει κάτι. Αν περάσει "ο χρόνος του" προχωράει στο επόμενο
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο που λεει στο ραπιντ

* You can login using your customer-ID (2869324) or with your alias. This means you can choose a free username, as long as its still unused. The characters a-z A-Z 0-9 _ - . and @ are allowed.

δηλαδη μπορω να βαλω στο Login-alias*: οτι ονομα θελω και αν θελω να αλλαξω και κωδικο παω κατω κατω εκει που λεει new password : κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Πάνω πάνω όταν κάνεις Login σου λέει Hello, user2869324 το log in alias αν το αλλάξεις θα αλλάξει το ονοματάκι που θα εμφανίζεται εκεί, αλλά το username που κάνεις Log in δεν θα αλλάξει.

Μόνο κωδικό και mail μπορείς να αλλάξεις

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλα το rapidshare εχει πολλα καλα ομως αν πας να κανεις upload files (για να κερδισεις ποντους ή γενικα πες οτι θελεις να ανεβασεις αρχεια) σου σπαει τα νευρα...ανεβαζει με 32.33 KB/Sec και αστα να πανε κανεις 10 χρονια και πλην αυτου διακοπτεται και ξαφνικα στα καλα καθουμενα...(λογικα σε ολους το ιδιο ειναι γιατι εχω γρηγορη ταχυτητα και δεν εννοειτε αλλοιως) οσοι ανεβαζουν πολλα Link ηθελα να ηξερα πως το αντεχουν???δεν εκνευριζονται!!!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν βγαζω ακρη με flashget και rapget.

εφτιαξα acount με το σκεπτικο να τα κατεβαζω ετσι,τωρα αν πρεπει παλι να μαι πανω απο το pc συνεχεια..

με τις ρυθμισεις το κοιταξα,εβαλα τους κωδικους του rapidshare,αλλα βγαζει σφαλματα και δεν κατεβαζει τιποτα. πρεπει να κανω τιποτα αλλο?

 

 

EDIT: τελικα ολα οκ,εβαλα μια παλαιοτερη εκδοση του rapget και δουλευει μια χαρα.πολυ χρησιμο.

αλλα μια απορια,αν του βαλω 10 part, και πχ το ενα απο αυτα δεν υπαρχει ή εχει ληξει απο το rapidshare,θα σταματησει εκει?ή θα περασει στο επομενο part?

 

Θα περασει στο επομενο παρτ και θα κατεβασει ως αρχειο την σελιδα που λεει οτι εληξε/'το στειλανε'.

Θα το καταλαβεις γιατι το αρχειο που θα κατεβει θα ειναι 5-6kB. :)

 

Καλα το rapidshare εχει πολλα καλα ομως αν πας να κανεις upload files (για να κερδισεις ποντους ή γενικα πες οτι θελεις να ανεβασεις αρχεια) σου σπαει τα νευρα...ανεβαζει με 32.33 KB/Sec και αστα να πανε κανεις 10 χρονια και πλην αυτου διακοπτεται και ξαφνικα στα καλα καθουμενα...(λογικα σε ολους το ιδιο ειναι γιατι εχω γρηγορη ταχυτητα και δεν εννοειτε αλλοιως) οσοι ανεβαζουν πολλα Link ηθελα να ηξερα πως το αντεχουν???δεν εκνευριζονται!!!!!!!!

 

Μαλλον ειναι προβλημα παροχου και οχι ραπιντ. Απο Ελλαδα ανεβαζα με οσο εδινε η συνδεση μου.

Εδω Αγγλια δυστυχως δεν μπορω να το δοκιμασω γιατι μεσω proxy κοβονται τα μεγαλα σε μεγεθος uploads. :(

Link to comment
Share on other sites

Θα περασει στο επομενο παρτ και θα κατεβασει ως αρχειο την σελιδα που λεει οτι εληξε/'το στειλανε'.

Θα το καταλαβεις γιατι το αρχειο που θα κατεβει θα ειναι 5-6kB. :)

 

 

 

Μαλλον ειναι προβλημα παροχου και οχι ραπιντ. Απο Ελλαδα ανεβαζα με οσο εδινε η συνδεση μου.

Εδω Αγγλια δυστυχως δεν μπορω να το δοκιμασω γιατι μεσω proxy κοβονται τα μεγαλα σε μεγεθος uploads. :(

 

Δεν νομιζω του παροχου..γιατι κατεβαζω με την κανονικη ταχυτητα της συνδεσης μου...στο upload μονο γινετε αυτο ..(το

32.33 KB/Sec )και καποιες φορες λιγο πριν ανεβει κανει 1 διακοπη της σελιδας ή του ιντερνετ ( για 1 δευτερολεπτο εννοω και τα χανω ολα) δε λεω εχω ανεβασει καποιες φορες χωρις διακοπες κλπ....(με 32.33 KB/Sec ομως)τεσπα ας απανταντηση κανενας απο ελλαδα..που να ανεβαζει files στο rapidshare!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου άλλο το upload και άλλο το download εγω έχω forthnet 2048/256 (download/upload), δηλαδή κατεβάζω με 220kbps και ανεβάζω με 28kbps. Με αυτή την ταχύτητα του upload μου παίρνει 1 ώρα να ανεβάσω τα 100mb, και πιο παλιά θυμάμαι 2 ώρες με τα 128kbps. Με τα 128kbps είχα ανεβάσει γύρω στα 60gb στο παλιό "rapidshare.de" και τώρα με τα 256kbps έχω ανεβάσει 129238.07 MB (130gb) στο .com. Πόσο συχνά σου κάνει αποσυνδέσεις?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου άλλο το upload και άλλο το download εγω έχω forthnet 2048/256 (download/upload), δηλαδή κατεβάζω με 220kbps και ανεβάζω με 28kbps. Με αυτή την ταχύτητα του upload μου παίρνει 1 ώρα να ανεβάσω τα 100mb, και πιο παλιά θυμάμαι 2 ώρες με τα 128kbps. Με τα 128kbps είχα ανεβάσει γύρω στα 60gb στο παλιό "rapidshare.de" και τώρα με τα 256kbps έχω ανεβάσει 129238.07 MB (130gb) στο .com. Πόσο συχνά σου κάνει αποσυνδέσεις?

 

 

Δεν μπορω να πω οτι κανει διακοπες (η της σελιδας ή του ιντερνετ συχνα) απλα καμια φορα γινεται ...και κατι αλλο δεν μπορω να ανεβασω πολλα files μαζι..(εχει κολλαει σχεδον παντα) εγω εχω vivodi telecom ΜaXx10 10240/512Kbps δηλαδη η ταχυτητα που ανεβαζω (32.33 KB/Sec ) ειναι μια χαρα...(εμενα 100 mb τα ανεβαζει σε 50 λεπτα αν θυμαμε καλα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ premium account στο rapidshare εχτές , και πραγματικά αξιζει. Το μονο κακό είναι ότι πείρα φόρα και κατέβασα ήδη τα 25 Gbytes. Άντε τώρα να περιμένω να περάσουν οι μέρες :(
Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο flashget ωστε να κατεβαζω απεριοριστα απο το rapidshare χωρις να περιμενω?(δεν εχω κανενα account)
Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο flashget ωστε να κατεβαζω απεριοριστα απο το rapidshare χωρις να περιμενω?(δεν εχω κανενα account)

 

δυστυχώς δεν νομίζω να μπορείς να κατεβάζεις απεριόριστα αν δεν κάνεις επανεκκινήσεις στο μόντεμ ώστε να σου δίνει καινούργια ιπ.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

kana 2-3 fores pou pigasti vivliothiki tou tei,ekatsa se ena ipologisti pou eixe to flashget-untitled kai katevaza kai taftoxrona malista arxeia apo to rapidshare.pos ginete afto?
Link to comment
Share on other sites

kana 2-3 fores pou pigasti vivliothiki tou tei,ekatsa se ena ipologisti pou eixe to flashget-untitled kai katevaza kai taftoxrona malista arxeia apo to rapidshare.pos ginete afto?

 

μπορεί π.χ. κάποιος που έχει ανοίξει λογαριασμό να είχε κάνει log in στο ΤΕΙ λόγω καλύτερης ταχύτητας και να είχε ξεχάσει να κάνει log out. πάντως αυτό που περιγράφεις δεν γίνεται χωρίς premium λογαριασμό.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

kana 2-3 fores pou pigasti vivliothiki tou tei,ekatsa se ena ipologisti pou eixe to flashget-untitled kai katevaza kai taftoxrona malista arxeia apo to rapidshare.pos ginete afto?

 

Καποιος ξεχασε το username/pass του περασμενο στο flashget (εκπλησσομαι που το βρηκες εγκατεστημενο στο ΤΕΙ) :O

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει premium το προηγουμενο μηνα αλλά με εκνευρισε που επρεπε να βαζω ενα ενα τα links από τα διάφορα websites. πχ καποια παιχνίδια εχουν 50 links για να κατεβουν.. Υπάρχει καποιος τροπος να βάζω ολα τα link και τα κατεβάζει μαζί? χρησιμοποιω το free download manager αλλά δεν κατάφερα κάτι ούτε με αυτό. Δεν θελω να ξανααγοράσω premium αν δεν βρω μια λύση γιαυτο..
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

και το rapget επίσης :).

το flashget φίλε kostakiss δεν το έχω δοκιμάσει δίνει και άλλες δυνατότητες ή κάνει μία απ τα ίδια;

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...