Jump to content

Τα πάντα για το πρόγραμμα "ΔΙΟΔΟΣ"


 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;  

142 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;

    • Πολύ,αργά αλλά σταθερά και με εμφανή προσπάθεια.
      27
    • Λίγο,δυστυχώς ή ευτυχώς καθυστερούν αδικαιολόγητα.
      27
    • Καθόλου,μαύρα χάλια και αδιαφορία από τους αρμόδιους.
      44
    • Δεν είμαι φοιτητής αλλά είναι ζωτικής σημασίας για όσους είναι.
      13
    • Είμαι φοιτητής αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχω ενημερωθεί καθόλου.
      31


Recommended Posts

Εννοείς ότι σου ήρθε το onDSL kit; Ή ότι ενεργοποιήθηκε η DSL σου;

:lol: το dsl εννοώ!Δεν περίμενα ότι θα ερχόταν τόσο νωρίς...Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol: το dsl εννοώ!Δεν περίμενα ότι θα ερχόταν τόσο νωρίς...Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη!

 

Και με το δίκαιο σου! Πραγματικά πολύ νωρίς. Εγώ ακόμη περιμένω... :(

 

Ελπίζω τουλάχιστον να είναι δώρο γενεθλίων η ενεργοποίηση και όχι Χριστουγέννων...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

:lol: το dsl εννοώ!Δεν περίμενα ότι θα ερχόταν τόσο νωρίς...Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη!

 

Είναι σύνδεση ΔΙΟΔΟΣ;

Πόσο φτάνει η - πραγματική - ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ χαρούμενη!Επιτέλους ήρθε το dsl!Tην Παρασκευή έστειλα τα χαρτιά για τις αιτήσεις κ σήμερα το απόγευμα μου ήρθε!Έβαλα otenet φυσικά κ είμαι πολύ ευχαριστημένη!Δεν περίμενα να έρθει τόσο γρήγορα:D

 

Καλως ηρθες στην Ευρυζωνικοτητα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίστε με κι εμένα! Πρώτο μου μήνυμα στο myPhone με adsl! Ένα μήνα είπαν, ένα μήνα έκαναν. :happy: :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!

αυτή τη στιγμή ποια νομίζετε ότι ειναι η πιο συμφέρουσα προσφορά για dsl diodos?

αν διαλέξω κάποια δωδεκάμηνη που έχει μέσα dsl usb modem, θα υπάρχει καποιο πρόβλημα στα p2p, η κάποιος άλλος περιορισμος αλλού??

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην Ευρυζωνικοτητα ! :)

Καλώς σας βρήκα!:)

Καλωσορίστε με κι εμένα! Πρώτο μου μήνυμα στο myPhone με adsl! Ένα μήνα είπαν, ένα μήνα έκαναν. :happy: :D

Τουλάχιστον δε σου είπαν ψέματα!Τελικά ήταν δώρο γενεθλίων?

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δε σου είπαν ψέματα!Τελικά ήταν δώρο γενεθλίων?

 

Πρώϊμο! 12 μέρες πριν... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!

αυτή τη στιγμή ποια νομίζετε ότι ειναι η πιο συμφέρουσα προσφορά για dsl diodos?

 

http://img353.imageshack.us/img353/5633/screenhunter004cm2.jpg

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες δες το site της διόδου. Κάποιοι πάροχοι παρέχουν και κάποιες extra υπηρεσίες(e-voice κλπ)

Τα συμπεράσματα δικά σας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παδια καλημερα.Εχω αποφασισει να βαλω και εγω ΔΙΟΔΟΣ και ειμαι αναμεσα σε ΟΤΕ κ FORTHNET.Αυτο που με φρεναρει ειναι ολο το χαρτομανι και η γραφειοκρατεια που χρειαζεται.Θελουν ενα σωρο χαρτια και δηλωσεις!Μεταξυ των δυο τι προτεινειτε απο εμπειριά;

ΥΓ:Κανεις απο βολο;αν ναι υπαρχει εδω αντιπροσωπος FORTHNET;

ΥΓ2:Η FORTHNET στην δηλωση της εχει ερωτημα :"Θελετε να μπειτε σε λιστα αναμονης;ναι η ου".Τι βαζουμε;

ΥΓ3:Ξερει κανεις αν θα ξαναβγει η προσφορα που εκανε η FORHNET στους φοιτητες με τα 117 ε περα απο το διοδος΄;

Thanx

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίστε με κι εμένα! Πρώτο μου μήνυμα στο myPhone με adsl! Ένα μήνα είπαν, ένα μήνα έκαναν. :happy: :D

 

5.888 posts και τωρα βαζεις DSL? Σου αξιζουν συγχαρητηρια...! Νομιζω πως εχεις κανει καλη διατριβη στις dialup μεχρι αηδιας ετσι?:)

Link to comment
Share on other sites

Παδια καλημερα.Εχω αποφασισει να βαλω και εγω ΔΙΟΔΟΣ και ειμαι αναμεσα σε ΟΤΕ κ FORTHNET.Αυτο που με φρεναρει ειναι ολο το χαρτομανι και η γραφειοκρατεια που χρειαζεται.Θελουν ενα σωρο χαρτια και δηλωσεις!Μεταξυ των δυο τι προτεινειτε απο εμπειριά;

ΥΓ:Κανεις απο βολο;αν ναι υπαρχει εδω αντιπροσωπος FORTHNET;

ΥΓ2:Η FORTHNET στην δηλωση της εχει ερωτημα :"Θελετε να μπειτε σε λιστα αναμονης;ναι η ου".Τι βαζουμε;

ΥΓ3:Ξερει κανεις αν θα ξαναβγει η προσφορα που εκανε η FORHNET στους φοιτητες με τα 117 ε περα απο το διοδος΄;

Thanx

 

Για τη Forthnet δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά, αλλά για το χαρτομάνι και την γραφειοκρατεία δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου. Από τη στιγμή που θα έχεις τα χαρτιά σου κανονικά και τα καταθέσεις, θα περιμένεις απλά την ενεργοποίηση. Θα μου πεις θέλουν πολλά χαρτιά, αυτό είναι αλήθεια...

 

5.888 posts και τωρα βαζεις DSL? Σου αξιζουν συγχαρητηρια...! Νομιζω πως εχεις κανει καλη διατριβη στις dialup μεχρι αηδιας ετσι?:)

 

Ακριβώς όπως τα λες είναι... Η πλάκα ήταν με τις καταστάσεις του ΟΤΕ. Κλήσεις προς κινητά 2, κλήσεις προς σταθερά 7, κλήσεις προς Internet 150... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η Forthnet στο φοιτητικό της δεν έχει τη γραφειοκρατία των υπόλοιπων γιατί δε σε συνδέει μέσω ΕΔΕΤ αλλά με το δικό της δίκτυο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγακι και τελικα η FORHTNET ξαναεβγαλε την προσφορα για φοιτητικο dsl 768 χωρις μπλεξιμο με ΔΙΟΔΟΣ.Απλως πας σε εναν αντιπροσωπο με το πασο σου,δινεις τα 117Ε,συμπληρωνεις μια αιτηση και ολα ΟΚ και χωρις ΕΔΕΤ!!Οχι σαν το διοδος που θελει ενα φακελο χαρτια!Ειπαμε...ελεος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγακι και τελικα η FORHTNET ξαναεβγαλε την προσφορα για φοιτητικο dsl 768 χωρις μπλεξιμο με ΔΙΟΔΟΣ.Απλως πας σε εναν αντιπροσωπο με το πασο σου,δινεις τα 117Ε,συμπληρωνεις μια αιτηση και ολα ΟΚ και χωρις ΕΔΕΤ!!Οχι σαν το διοδος που θελει ενα φακελο χαρτια!Ειπαμε...ελεος

 

Σωστά, ως προς την ευκολία.

Εάν όμως χρειάζεσαι πρόσβαση στα περιοδικά του

http://www.heal-link.gr/

δεν θα έχεις δικαίωμα πρόσβασης, επειδή θα συνδέεσαι με ΙΡ της forthnet. Με τις άλλες προσφορές (ΕΔΕΤ) έχεις εξασφαλισμένη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες... Ναι έκανα το Survivor (Internet) για 16 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ μέρες χωρίς internet γιατί είχα tρellas και έβαλα φοιτητικό της Forthnet 768... Παρατήρησα το εξής όμως...

Κατεβάζω με max 40kb/s... Ενώ δν θα έπρεπε παραπάνω...?

Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ένα demo account γιατί ο πΟΤΕ δν έχει ενημερώσει την Forthnet ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή ώστε να μου δώσουν τους κανονικούς κωδικούς... Μήπως κατεβάζω χαμηλά επειδή είναι demo account ή επειδή είναι φοιτητικό...? Είχα συνηθίσει στην tellas με 1024 max 110kb/s...:(

 

Απο το test της forthnet έχω τα εξής...

Upload 168.04Kb/s

Download 372.53kb/s

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες... Ναι έκανα το Survivor (Internet) για 16 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ μέρες χωρίς internet γιατί είχα tρellas και έβαλα φοιτητικό της Forthnet 768... Παρατήρησα το εξής όμως...

Κατεβάζω με max 40kb/s... Ενώ δν θα έπρεπε παραπάνω...?

Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ένα demo account γιατί ο πΟΤΕ δν έχει ενημερώσει την Forthnet ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή ώστε να μου δώσουν τους κανονικούς κωδικούς... Μήπως κατεβάζω χαμηλά επειδή είναι demo account ή επειδή είναι φοιτητικό...? Είχα συνηθίσει στην tellas με 1024 max 110kb/s...:(

 

Απο το test της forthnet έχω τα εξής...

Upload 168.04Kb/s

Download 372.53kb/s

 

Σήμερα καλύτερα... 677.58kb/s:happy:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μάλλον εξαρτάται απο την περιοχή του καθενός το πόσο θα τους κάνει να ενεργοποιήσουν τη γραμμή...Εμένα [και είχαν και να διακόψουν την προηγούμενη dsl που είχα], έκαναν κάτι παραπάνω απο βδομάδα αφού έδωσα τα χαρτιά...Τώρα βέβαια είμαι σε άλλο δίλλημα.....Να βάλω Tellas Zisto.... :rolleyes:

 

Είμαι πολύ γουρούνι;Θα πάνε χαμένα τα 214 απο τη μία αλλά απο την άλλη είναι πολύ φτηνό και είναι και 4 mbps....Τετραπλάσια ταχύτητα.Ξέρει κανένα καλό παιδάκι κανέναν που να το έχει βάλει για να μας πεί τί ταχύτητα πιάνει;;Το μόνο που με κρατάει είναι το ότι είναι αμφίβολο άν μπορεί να τις υποστηρίξει η Tellas αυτές τις ταχύτητες δεδομένου του χαμού που γίνεται με το Zisto και δεν θέλω να κάνω κανένα βιαστικό βήμα και να τραβάω τα μαλλιά μου μετά....

 

Sorry που το αναφέρω εδώ, ξέρω ότι υπάρχει thread για το Zisto αλλά δεν βλέπω και κανέναν να το έχει δοκιμάσει εκεί και είπα μήπως εδώ απο σπόντα πάρω καμία γνώμη...Και πάλι sorry για την παρένθεση... :O

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν έχεις άδικο. Είναι πράγματι ανάλογα με την περιοχή η ενεργοποίηση, γι' αυτό χρειάστηκα 31 μέρες μέχρι να ενεργοποιηθεί η δική μου...

 

Για το Zisto δεν μπορώ να βοηθήσω δυστυχώς. Δεν το έχω πολυψάξει κιόλας...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εστειλα τα χαρτια στην FORTHNET για το φοιτητικο(οχι ΔΙΟΔΟΣ) και μου ειπαν 12 εργασιμες at least.Αφου "παει με την περιοχη" εδω στο Βολο ποτε λετε;Βλεπετε χριστουγεννα;;;

 

Κ κατι αλλο.μου δωσαν USB modem και οχι router και εχω ακουσει απο καποια ατομα οτι ειχαν προβληματα με το USB και ειδικα στα TORRENTS!Ισχυει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μάλλον εξαρτάται απο την περιοχή του καθενός το πόσο θα τους κάνει να ενεργοποιήσουν τη γραμμή...Εμένα [και είχαν και να διακόψουν την προηγούμενη dsl που είχα], έκαναν κάτι παραπάνω απο βδομάδα αφού έδωσα τα χαρτιά...Τώρα βέβαια είμαι σε άλλο δίλλημα.....Να βάλω Tellas Zisto.... :rolleyes:

 

Είμαι πολύ γουρούνι;Θα πάνε χαμένα τα 214 απο τη μία αλλά απο την άλλη είναι πολύ φτηνό και είναι και 4 mbps....Τετραπλάσια ταχύτητα.Ξέρει κανένα καλό παιδάκι κανέναν που να το έχει βάλει για να μας πεί τί ταχύτητα πιάνει;;Το μόνο που με κρατάει είναι το ότι είναι αμφίβολο άν μπορεί να τις υποστηρίξει η Tellas αυτές τις ταχύτητες δεδομένου του χαμού που γίνεται με το Zisto και δεν θέλω να κάνω κανένα βιαστικό βήμα και να τραβάω τα μαλλιά μου μετά....

 

Sorry που το αναφέρω εδώ, ξέρω ότι υπάρχει thread για το Zisto αλλά δεν βλέπω και κανέναν να το έχει δοκιμάσει εκεί και είπα μήπως εδώ απο σπόντα πάρω καμία γνώμη...Και πάλι sorry για την παρένθεση... :O

 

Και η tellas αυτό θα αναρωτιέται:p Οπότε μη βιαστείς:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εστειλα τα χαρτια στην FORTHNET για το φοιτητικο(οχι ΔΙΟΔΟΣ) και μου ειπαν 12 εργασιμες at least.Αφου "παει με την περιοχη" εδω στο Βολο ποτε λετε;Βλεπετε χριστουγεννα;;;

 

Κ κατι αλλο.μου δωσαν USB modem και οχι router και εχω ακουσει απο καποια ατομα οτι ειχαν προβληματα με το USB και ειδικα στα TORRENTS!Ισχυει;

 

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με το USB modem μου.

 

Αναφορικά με την ενεργοποίηση, δεν πάει με το πόσο μακριά είναι, αλλά με το πόσος φόρτος εργασίας υπάρχει στην περιοχή. Αφού σου είπαν 12 εργάσιμες μέρες τουλάχιστον, σημαίνει πως θα χρειαστούν περίπου 3 εβδομάδες για την ενεργοποίηση.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καπου τοσο πιστευω και εγω...Παντως οταν εχεις USB modem καθε φορα που ανοιγεις το pc πρεπει να κανεις και dial;με router ξερω οτι συνδεεται μονο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ναι, χρειάζεται να κάνεις dial. Το προτιμώ όμως έτσι, για να ξέρω πότε είμαι ενωμένος (θα μου πεις τι σημασία έχει, αλλά τέλος πάντων)...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κάνω και εγώ συνδεσή στο δίοδος πριν λίγες μέρες στην HOL (στα 1024) . Μάζεψα όλα τα χαρτιά που χρειάζονται (πολύ γραφειοκρατεία) και τα έστειλα μέσω φαξ στην εταιρία. Σήμερα με παίρνουν τηλ. (τα χαρτια τα ειχα στείλει απο την Τετάρτη) και μου λενε ότι για να προχωρήσει η διαδικσία πρέπει να τους στείλω άλλα δύο χαρτιά, μέσω των οποίων θα γίνει αίτηση για προεπιλογή φορέα στο σταθερό μου τηλέφωνο. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν θέλω να κάνω προεπιλογή φορέα, ούτος η αλλός στο πακέτο δίνουν router με voip συσκευή. Όταν τους απάντησα ότι δεν θέλω να κάνω προεπιλογή φορέα στο σταθερό μου, μου είπαν ότι η HOL το έχει βάλει προϋποθεση για το φοιτητικό της οπότε η θα το κάνω για να προχωρήσει η διαδικασία η θα ακυρώσουν την αίτηση.

Δεν ξέρω αν έχουν δικαίωμα να κάνουν κάτι τέτοιο, ωστόσο η πολιτική αυτή είναι σίγουρα πολιτική εκμετάλλευσης, μια και για μια dsl σύνδεση σε αναγκάζουν να κάνεις αλλαγές και στο σταθερό τηλέφωνο.

Το θέμα είναι ότι επειδή βαριέμε να ξανακάνω όλη την δαδικασία απο την αρχή, μάζεμα χαρτιών κτλ. θέλω να ρωτήσω αν είναι εύκολο να διακόψω την προεπιλογη φορέα, έτσι ώστε να μου μείνει μόνο η dsl σύνδεση?

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...