Jump to content

Απρόσκλητοι πλασιέ, ζητιάνοι, προσηλυτιστές και άλλοι


inactiveaccount76533
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το 99% είναι απατεώνες.

Αν ο άλλος έχει πραγματικό πρόβλημα το τελευταίο που θα σκεφτεί είναι να βγει στους δρόμους και να ζητιανεύει.

Και αυτό γιατί όποιος έχει πραγματικό πρόβλημα έχει ταυτοχρόνως και αξιοπρέπεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα μπροστα απο την ερτ3 ηταν ενα γυφτακι ειχε ενα καροτσακι αναπηρικο κ εκανε βολτες. αργοτερα τον ειδα στο κεντρο δεν ξερω τι μαγκια εκανε κ φαινοταν οτι δεν ειχε ποδια κ φυσικα ζητιανευε. τρομερος. επιστημη το εχουν κανει. ;)
Link to comment
Share on other sites

σημερα μπροστα απο την ερτ3 ηταν ενα γυφτακι ειχε ενα καροτσακι αναπηρικο κ εκανε βολτες. αργοτερα τον ειδα στο κεντρο δεν ξερω τι μαγκια εκανε κ φαινοταν οτι δεν ειχε ποδια κ φυσικα ζητιανευε. τρομερος. επιστημη το εχουν κανει. ;)

Είναι και αγενέστατα τα μικρά. Για μπάτσες.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές γέλασα αρκετά!

 

Ήμουν με μια παρέα και ήρθε ένας που έλεγε η καρτούλα οτι είναι κουφάλαλος.

Πούλαγε και κάτι σημαιάκια.

 

Και μόλις έρχετε σ'εμας για να μαζέψει πάλι τις καρτούλες, λέω και καλά στον φίλο μου δυνατά ωστε να το ακούσει:

"Κοίτα πώς είναι τα μαλλιά του κωφάλαλου ρε! Σα χελώνα με δόντια είναι!"

:lol:

 

Αυτός εκανε οτι δεν το άκουσε αλλά μόλις πέρασε και πήγε στο δίπλα τραπέζι έφτιαξε με το χέρι του τα μαλλιά του :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με τα μικρα ειναι αθλιο σαν θεαμα..Γιατι δεν πανε σχολειο.Ειδικα οταν τα συναντας πρωινες ωρες να πουλανε διαφορα..Ετσι εγω τους λεω πανε σχολειο τωρα..Τα ψιλομαλωνω..Βεβαια οκ με τους μεγαλους τα μωρα δεν εχουν επιλογη..
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε και το κορυφαίο! Πριν 2 μέρες είχα μάθημα στο πανεπιστήμιο, και έσκασαν μύτη 2 "κωφάλαλοι" και ζητούσαν ενίσχυση την ώρα του μαθήματος! Ο Καθηγητής ήταν έτοιμος να τους πλακώσει!χαχα
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλοι απατεώνες είναι. Παντού τους πετυχαίνεις.. Εγώ τους δουλέυω!! Ειδικά στα κτελ στην Θεσσ/νίκη χαμός γίνεται.

Μια φορά ήρθε ένας να μου πουλήσει γυαλιά ηλίου και του λέω έχω γυαλιά.. δεν βλέπεις που τα φοράω!!

Ένα άλλο παιδί στην Άρτα με σταματάει και μου λέει μήπως έχω να του δώσω τίποτα ψιλά γιατί τράκαρε με το αμάξι και δεν έχει να πάει στο νοσοκομείο (ενώ φαινόταν μια χαρα!! και είναι γνωστή "μούρη" στην Άρτα).. και του λέω δεν έχω λεφτά μαζί μου, κάτσε να καλέσω κάποιον να σε πάει αν είναι.. Και έφυγε και σταμάτησε έναν παππού λίγο πιο κάτω. :p

Ένας άλλος ήθελε να μου πουλήσει ψηφιακή φωτογραφική μηχανή και μου λέει την δίνω 100 ευρώ ή την ανταλλάσω κι όλας με κανα καλό κινητό. Εγώ είχα μαζί μου και ένα 2ο κινητό παλιό που χρησιμοποιώ το 3100 και του λέω λεφτά δεν έχω να σου δώσω αλλά αν θες κάνουμε ανταλλαγή με το κινήτο που έχω.. Μόλις το έβγαλα και το έδειξα κοίταξε λίγο περίεργα και έφυγε :p

Και ένα τελευταίο περιστατικό που γινόταν πριν λίγο καιρό στην Άρτα.. Πήγαιναν τα γυφτάκια στα φανάρια και μόλις άναβε κόκκινο δοκίμαζαν μήπως βρουν κάποιο ξεκλείδωτο port bagaze, έπαιρναν πράγματα και έφευγαν τρέχοντας!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το τελευταιο που λες το ειχαμε παθει με τον πατερα μου πριν λιγα χρονια.Πηγαιναμε ταξιδι με το φορτηγο και ειχαμε δυο σακους με ρουχα πισω και καποια αλλα πραγματα σκεπασπενα εννοειται.Πως τα σκασμενα ανεβηκαν και τα πηραν χωρις να το παρουμε χαμπαρι δεν το καταλαβα.Ευτυχως τα πιασαν καθως ειχαν κανει και αλλες τετοιες κλοπες στο ιδιο σημειο.Οσο για τους πλασιε που σου κολλανε και σου πασαρουν κλεμμενα προιοντα το καλυτερο που εχει να κανει κανεις ειναι να τους πει πως δεν εχει λεφτα πανω σου.Εγω ετσι κανω ειδικα στα κτελ θεσσαλονικης οπου πραγματικα γινεται χαμος απο πλασιε και ζητιανους.Τους λεω φιλαρακι εγω 5 ευρω πανω μου,τα 3 ειναι για το εισιτηριο αν θες κατι να μου δωσεις με 2 ευρω οκ,και τελικα φευγουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ό άλλος με το τσιγάρο στο χέρι ήρθε και μου ζήτησε 5 ευρώ για την αντιβίωση της κόρης του(νομίζω)

Του ζήτησα συνταγή γιατρού και σηκώθηκε και έφυγε.

Αν όντως υπήρχε θέμα,τότε θα τον βοηθούσα.

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα και εναν βούλγαρο που ήταν με ενα νταούλι και γύρναγε τα μαγαζιά. Δεν ήξερε καθόλου ελληνικά οπότε τον διώχνω κλωτσιδόν απο το μαγαζί μιλώντας μια άγνωστη διάλεκτο! :lol:

"Μπάλαχα σόραμε κάταγα! Μίκασε τρόμαδε!"

(κάτι παρόμοιο φυσικά)

 

Αφού ετσι κι αλλιώς δεν καταλάβαινε ελληνικά... :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...