Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εντυπωση οτι δουλευει μονο με το 6.1.1 :O

 

εχει βγει ο Q3 2007????:blink::blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταία έκδοση χάρτη η 2007.Q2 που παίζει μόνο με destinator 6.1.1 (και destinator 7)...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχω το HP 5710 και το Destinator με τον τελευταίο χάρτη. Έχω παρατηρήσει ότι άμα κινούμε και έχω ανοιχτό το Destinator και δεν του έχω βάλει προορισμό δεν ανταποκρίνεται μετά από κάποιο ώρα και βγάζει κλεψύδρα.. Όταν έχει προορισμό δεν έχω ακόμα παρατηρήσει κάτι παρόμοιο. Το έχει παρατηρήσει κανένας ή συμβαίνει μόνο με έμενα ? Έχω κάνει remove το πρόγραμμα το έχω ξαναβάλει αλλά τίποτα. Έχω και το πρόγραμμα και τον χάρτη στην κυρία μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχω το HP 5710 και το Destinator με τον τελευταίο χάρτη. Έχω παρατηρήσει ότι άμα κινούμε και έχω ανοιχτό το Destinator και δεν του έχω βάλει προορισμό δεν ανταποκρίνεται μετά από κάποιο ώρα και βγάζει κλεψύδρα.. Όταν έχει προορισμό δεν έχω ακόμα παρατηρήσει κάτι παρόμοιο. Το έχει παρατηρήσει κανένας ή συμβαίνει μόνο με έμενα ? Έχω κάνει remove το πρόγραμμα το έχω ξαναβάλει αλλά τίποτα. Έχω και το πρόγραμμα και τον χάρτη στην κυρία μνήμη.

 

Aν και πρέπει να ομολογ΄σω ότι δεν έχω κινηθεί πολύ χωρίς προορισμό δεν το έχω διαπιστώσει αυτό που αναφέρεις και μάλιστα δεν το έχω στην κύρια μνήμη...

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Aν και πρέπει να ομολογ΄σω ότι δεν έχω κινηθεί πολύ χωρίς προορισμό δεν το έχω διαπιστώσει αυτό που αναφέρεις και μάλιστα δεν το έχω στην κύρια μνήμη...

 

το HP 5710, εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είμαι καινούριος εδώ κ ήθελα να με καθοδηγήσετε εσείς οι έμπειροι σχετικά με το GPS κυρίως! Πήρα πρόσφατα το Fujitsu siemens pocket loox N560 και του έβαλα αρχικά το Destinator 7, αλλά αργούσε αρκετά να βρεί σήμα! Κ σκέφτηκα να βάλω destinator 6 μήπως είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά κ επειδή δεν έβρισκα Ελληνικά για το 7! Όπου κ αν έψαξα όμως δεν έβρισκα την έκδοση αυτή με το κρακ της κ είτε ήθελε κιτζεν για το χάρτη, είτε δεν έμπαινε καθόλου ο χάρτης. Οπότε σας έστειλα , γιατί φαντάζομαι ότι δεν είναι τίποτα για σας να μου πείτε τη γνώμη σας, αφού απ' ότι βλέπω ξέρετε πολλά πράγματα!! Πείτε μου λοιπόν αν μπορείτε ένα σαφές link για το κατέβασμα του προγράμματος και του κρακ του. Έχω ήδη κατεβάσει τον χάρτη Destinator 6 Map GreeceU-2007Q2! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσοχή σας! Μία απάντηση σας θα με βοηθούσε απίστευτα! Να στε καλά!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είμαι καινούριος εδώ κ ήθελα να με καθοδηγήσετε εσείς οι έμπειροι σχετικά με το GPS κυρίως! Πήρα πρόσφατα το Fujitsu siemens pocket loox N560 και του έβαλα αρχικά το Destinator 7, αλλά αργούσε αρκετά να βρεί σήμα! Κ σκέφτηκα να βάλω destinator 6 μήπως είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά κ επειδή δεν έβρισκα Ελληνικά για το 7! Όπου κ αν έψαξα όμως δεν έβρισκα την έκδοση αυτή με το κρακ της κ είτε ήθελε κιτζεν για το χάρτη, είτε δεν έμπαινε καθόλου ο χάρτης. Οπότε σας έστειλα , γιατί φαντάζομαι ότι δεν είναι τίποτα για σας να μου πείτε τη γνώμη σας, αφού απ' ότι βλέπω ξέρετε πολλά πράγματα!! Πείτε μου λοιπόν αν μπορείτε ένα σαφές link για το κατέβασμα του προγράμματος και του κρακ του. Έχω ήδη κατεβάσει τον χάρτη Destinator 6 Map GreeceU-2007Q2! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσοχή σας! Μία απάντηση σας θα με βοηθούσε απίστευτα! Να στε καλά!!

 

Μπορείς να προμηθευτείς την αδεια χρήσης ( destinator 6.1.1.4 + maps) στο site :http://www.ngi.gr

:) έτσι θα έχεις υποστηριξη και σιγουρα εγκατάσταση χωρίς προβλήματα:)

Η απορία μου όμως ειναι η εξής " έδωσες τοσα λεφτα για να παρεις το fs 560 ...δεν έδινες και 100 ευρώ παραπάνω να παρεις το αυθεντικό destinator :happy:

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχω το HP 5710 και το Destinator με τον τελευταίο χάρτη. Έχω παρατηρήσει ότι άμα κινούμε και έχω ανοιχτό το Destinator και δεν του έχω βάλει προορισμό δεν ανταποκρίνεται μετά από κάποιο ώρα και βγάζει κλεψύδρα.. Όταν έχει προορισμό δεν έχω ακόμα παρατηρήσει κάτι παρόμοιο. Το έχει παρατηρήσει κανένας ή συμβαίνει μόνο με έμενα ? Έχω κάνει remove το πρόγραμμα το έχω ξαναβάλει αλλά τίποτα. Έχω και το πρόγραμμα και τον χάρτη στην κυρία μνήμη.

 

Καμια απαντηση ? :this:

Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση ? :this:

 

Το destinator είναι αυθεντικό;

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Το destinator είναι αυθεντικό;

 

Φυσικα. Σε αντιθετη περιπτωση δεν θα εκανα την ερωτηση, μιας και αναφερονται πολλα προβληματα στα πειρατικα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Σε αντιθετη περιπτωση δεν θα εκανα την ερωτηση, μιας και αναφερονται πολλα προβληματα στα πειρατικα

 

ok κανένα πρόβλημα, απλά ήθελα να το ξεκαθαρίσω μην προσπαθήσουμε να κάνουμε debug σε διαφορετικό λογισμικό.

Άρα μένει να το δοκιμάσουμε και να σου πούμε τι συμβαίνει.

Περίπου μετά από πόση ώρα στο παρουσιάζει;

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

ok κανένα πρόβλημα, απλά ήθελα να το ξεκαθαρίσω μην προσπαθήσουμε να κάνουμε debug σε διαφορετικό λογισμικό.

Άρα μένει να το δοκιμάσουμε και να σου πούμε τι συμβαίνει.

Περίπου μετά από πόση ώρα στο παρουσιάζει;

 

Δεν ειναι standar. Παντος πανω απο 10 λεπτα νομιζω. Ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

το HP 5710, εχεις ?

 

 

Όχι το htc touch που έχει ελάχιστη μνήμη και αναγκάζομαι να κλείνω πολλά προγράμματα πριν το ανοίξω

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Σε αντιθετη περιπτωση δεν θα εκανα την ερωτηση, μιας και αναφερονται πολλα προβληματα στα πειρατικα

 

na me afhseis na diafwnhsw mazi sou ,mias k egw me ay8entiko destinator k alloi 2 filoi mou,exoume pio polla problhmata,apo allous gnwstous mou pou den to exoun ay8entiko.

kai milaw gia 10 atoma+ .. oxi 2-3 :)

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι!!

Είχα το 6 και όλα πήγαιναν ρολόι.

Εβαλα το 6.1.1 και μου κάνει το εξής.

Ενώ έχει βρεί 9 ή 10 δορυφόρους (πάρα πολύ γρήγορα) ξαφνικά τούς χάνει όλους για 1 δευτερόλεπτο και μετά τους ξαναβρίσκει 5 έως 10 δευτερόλεπτα και μετά ξανά τούς χάνει για 1 δευτερόλεπτο και πάει λέγοντας!!

Και να λέει και η αγαπητή κοπέλα ότι το GPS δεν βρέθηκε και το στίγμα να σέρνεται πίσω μου με το ζόρι!!

Τι μπορώ να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι!!

Είχα το 6 και όλα πήγαιναν ρολόι.

Εβαλα το 6.1.1 και μου κάνει το εξής.

Ενώ έχει βρεί 9 ή 10 δορυφόρους (πάρα πολύ γρήγορα) ξαφνικά τούς χάνει όλους για 1 δευτερόλεπτο και μετά τους ξαναβρίσκει 5 έως 10 δευτερόλεπτα και μετά ξανά τούς χάνει για 1 δευτερόλεπτο και πάει λέγοντας!!

Και να λέει και η αγαπητή κοπέλα ότι το GPS δεν βρέθηκε και το στίγμα να σέρνεται πίσω μου με το ζόρι!!

Τι μπορώ να κάνω??

 

Αλλαξε τις ρηθμησεις στο GPS. COM1, 9600, NMEA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι!!

Είχα το 6 και όλα πήγαιναν ρολόι.

Εβαλα το 6.1.1 και μου κάνει το εξής.

Ενώ έχει βρεί 9 ή 10 δορυφόρους (πάρα πολύ γρήγορα) ξαφνικά τούς χάνει όλους για 1 δευτερόλεπτο και μετά τους ξαναβρίσκει 5 έως 10 δευτερόλεπτα και μετά ξανά τούς χάνει για 1 δευτερόλεπτο και πάει λέγοντας!!

Και να λέει και η αγαπητή κοπέλα ότι το GPS δεν βρέθηκε και το στίγμα να σέρνεται πίσω μου με το ζόρι!!

Τι μπορώ να κάνω??

 

Αλλαξε τις ρυθμίσεις στο GPS. COM1, 9600, NMEA

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε τις ρυθμίσεις στο GPS. COM1, 9600, NMEA

 

Το έκανα αλλά τζίφος!!

Δεν βρίσκει τίποτα τώρα.

Και όταν πατάω εύρεση GPS πάει μόνο του Com 4 και 115000!!

 

Kάτι διάβασα για το GPS Gate!! Θα λύσει το πρόβλημα μου και που το βρίσκω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κατι?

 

Είχα στους ήχους μου την ίδια κοπέλα που κάνει και την πλοήγηση, και στις κάμερες διαχείρησης και σε αυτά. Έλεγε σκέτο "κάμερα διαχείρισης κυκλοφορίας" ή "κάμερα λεωφορειολορίδας" κτλ...

 

Τώρα έκανα μια αναβάθμιση των σημείων, και άλλαξε η φωνή με μιας άλλης κοπέλας, που λέει: "Προειδοποίηση, κάμερα διαχείρισης κυκλοφορίας".

 

Ξέρει κανείς που θα βρώ τις προηγούμενες φωνητικές ειδοποιήσεις, που ήταν η ίδια κοπέλα με αυτή που κάνει και την πλοήγηση?

 

 

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Καμια βοηθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω παρατηρήσει ότι η αποφυγή τις αττική οδού, δεν δουλεύει καλά όταν βάζω μια διαδρομή εντός Αθηνάς. Παράδειγμα βάζω από Ηλιούπολη σε Γέρακα και επιμένει να με πάει από αττική οδο, παρόλο που το έχω βάλει αποφυγή. Εάν βάλω αποφυγή διοδίων τότε είναι εντάξει. Έχει παρατηρήσει κανένας τίποτα παρόμοιο ?

 

Έχω τον τελευταίο χαρτη, ενώ νομίζω ότι με τον προηγούμενο δεν υπήρχε πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω παρατηρήσει ότι η αποφυγή τις αττική οδού, δεν δουλεύει καλά όταν βάζω μια διαδρομή εντός Αθηνάς. Παράδειγμα βάζω από Ηλιούπολη σε Γέρακα και επιμένει να με πάει από αττική οδο, παρόλο που το έχω βάλει αποφυγή. Εάν βάλω αποφυγή διοδίων τότε είναι εντάξει. Έχει παρατηρήσει κανένας τίποτα παρόμοιο ?

 

Έχω τον τελευταίο χαρτη, ενώ νομίζω ότι με τον προηγούμενο δεν υπήρχε πρόβλημα

 

Στο forum της NGI κοίταξες; Εκεί όλο και κάτι θα βρεις αν υπάρχει τέτοιο θέμα νομίζω......

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Καμια βοηθεια ?

Τους ανέβασα εδώ: http://rapidshare.com/files/43960310/speedcameras_wav_joannita.rar.html

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

xani to stigma toy gps eine bag toy programatos .h lysh eine to prog gpsgate afoy to trexis rithmizis tin exodo se mia ikoniki port px (com port 5) katopin anigis to dest epilegis thira gps tin ikoniki poy rithmises prin kai!!!! boyala.. doyleyh apsoga.

 

Το δοκιμασα και δεν δουλευει!εχω destinator 6.1.1.40010

και χαρτη 2007 .Q2.1132 me gpsgate 2.0 εχω επιλεξει σαν input την 4 και output την 5 αλλα δεν ...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και δεν δουλευει!εχω destinator 6.1.1.40010

και χαρτη 2007 .Q2.1132 me gpsgate 2.0 εχω επιλεξει σαν input την 4 και output την 5 αλλα δεν ...

 

Kati den kaneis swsta DOULEVEI leme :D:D

 

Des plires tutorial edw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...